Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2020 r
w 2021 r
w 2022 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

1. INDEKS WIG CHEMIA

WIG CHEMIA  

 

WIG Chemia - notowania, skład indeksu, spółki, wykresy  

 

  • CIECH
  • POLICE 
  • PUŁAWY
  • SYNTHOS
  • AZOTY TARNÓW

 

Analizowany kilka miesięcy temu wykres indeksu spółek branży chemicznej wykazywał WIG CHEMIA chociaż nie negowął hossy to wykazywał tendencje mocnego osłabienia. Wskazałem poziom 9500 punktów którego ewentualne trwałe przebicie zmieniłoby sygnał wzrostowy na sygnał sprzedaży dla tego segmentu spółek. Indeks był bliski przełamania tego poziomu ale finalnie obronił się. Tym samym tendencja wzrostowa nie została zanegowana. 

Ocena na dzisiaj jest formalnie jest pozytywna ale proszę zauważyć bardzo duże osłabienie spółek z tego sektora. Przez ostanich kilka miesięcy indeks buduje boczniaka o rozpiętości 3500 punktów. Wyjście górą z tej formy konsolidacji otworzy nam drogę do wzrostu w okolice nawet 15.500 punktów. Z kolei ewentualny spadek poniżej wskazanego poziomu 9500 to koniec marzeń o hossie spółek z tego sektora. 

W przypadku kontynuacji wzrostów w spółkach z tej branży nie upatrywałbym już liderów aprecjacji ponieważ widać wyraźne osłabienie siły relatywnej spółek z tego sektora. Konkludując - pomimo dużego sołabienia, tendencja wzrostowa nadal nie została zanegowana. 

 

 

12 listopada 2014 r. 

Wykres indeksu spółek z sektora chemicznego znajduje się jeszcze formalnie w dynamicznej hossie która ma postać kanału trendowego. Znajdujemy się własnie w strefie oporowej tego kanału i spadek poniżej poziomu 9500 EOD da nam sygnał sprzedaży.

 

 

 

wykres WIG CHEMIA interwał tygodniowy

źródło amerbroker.pl

 


Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl

 

 

25 luty 2013 rokuKomentarze

[2014-11-12] Gość
Widziałbym jednak dalsze osłabienie

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)