Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy styczeń na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

---- KGHM - prognozy - analiza - wykres - notowania

 

status spółki - sygnał sprzedaży od 100 zł, stop 91 zl 

 

 

Na akcjach KGHM-u bez zmian, chociaż nudno. Od poziomu 100 zł utrzymujemy sygnał sprzedaży, i na dzisiaj stopa obniżamy na okolice 91 zl po zamknięciach sesji. 

Już ósmy miesiąc kurs konsoliduje się w wąskim kanale którego wsparciem są okolice 82 zl a oporem okolice 98 zł. Taka konsolidacja jest albo akumulacją albo dystrybucją akcji. Pewno jest to, że wybicie z takiej konsolidacji powinno przynieść bardzo mocny ruch. Niezależnie od tego czy do góry czy na dół. 

My spokojnie utrzymujemy pozycje na spadki z obnizonym trochę stopem. 

Miejsca do dalszych ruchów jest już niewiele. Ogranicza je linia trendu spadkowego zlokalizowana w okolicy 90 zł. Trend spadkowy przybrał formę klasycznego kanału spadkowego i ewentualne wybicie linii tego trendu byłoby mocną sugestią do zmiany trendu. Tyle teoretycznie - w praktyce spodziewamy się złamania wsparcia z okolic 82 zł i przyspieszenia spadków. 

Docelowy poziom bieżącej fali spadkowej pozostaje bez zmian i lokuje go w strefie 50-60 zl. 

Spokojnie czekamy na złamanie wsparcia - a gdybyśmy nie mieli racji to zweryfikuje to stop

 

 

 

18 października 2018 r

 

 

 

Na KGHM-ie bez zmian. Trend spadkowy jest kontynuowany a ostatnia formacja trójkąta została obroniona co potwierdza trend i zakłada dalszy spadek cen akcji tej spółki. Pierwsze ważne wsparcie to okolice 70 zl. Docelowo wydaje się, że celem może być nawet strefa okolic 60-50 zl. 

Od kwietnia mieliśmy konsolidację a wybicie dołka przy 82 zl może mieć bardziej dynamiczny charakter niz ostatnia konsolidacyjna mizeria. 

Stopa utrzymujemy nadal na tym samym poziomie co ostatnio, czyli na 99 zl. 

 

 

 

20 sierpnia 2018 r

 

 

Na KGHM-ie bez zmian. Sygnał sprzedazy nadal obowiązuje. Krótkoterminowo po utworzeniu nowego dołka mamy korektę wzrostową która podchodzi do silnej strefy oporowej z okolic 100-105 zl. Na razie współgra to z korektą wzrostową na rynku miedzi. 

Najbliższe wsparcie to okolice 75 zl a najbardziej prawdopodobny docelowy poziom spadku obecnej fali spadkowej na najbliższy czas to okolice 50 zl. 

Stop na razie także bez zmian. 

 

 

22 kwietnia 2018 r

 

 

Na tych akcjach długo czekałem na to aby dowiedzieć się w którym kierunku pójdzie kGHM. Trwało to kilka miesięcy bo tyle kształtowała się cena w boczniaku którego nie mozna było zinterpretować. 

Moim zdaniem wczorajsza sesja definitwynie przesądza w jakim kierunku będzie podązać miedziowa ofiara rządów PO. Ukradziono z tej firmy klikanascie mld zl, zadłuzono na kolejne grube miliardy a niewiadomą jest czy PiS będzie chciało to wyjaśnić czy będzie doprowadzać do kontyynuacji upadku wartości firmy aby mógł to przejąć jakiś zacny inwestor ze wschodniego wybrzeża. 

To wszytsko musiało sie odbić na fundamnetach i mmay reakcję ceny w newralgicznym punkcie. Wczorajsze wybicieł traktuję jako otwarcie sygnału sprzedązy na tych akcjach. Jeśli potwierdzi się to kolejnymi spadkami to celem będzie spadek grubo poniżej 50 zl. Może nawet poniżej 30 zl ale nie dywagujmy na próżno bo prognozy jak wiemy sa nic nie warte a przynamniej niewiele warte. Trzeba na żywo reagowac na to co pokazuje rynek. 

Wybicie KGHM to zły prognostyk dla całej GPW gdyż podpowiada trochę czym może być ten aktualny spadek. 

 

 

20 marca 2018 r

 

Pozdany w ostatnim wpisie poziom 122 zł aktywował sygnał sprzedaży na akcjach KGHM. 

 

Po utworzeniu szczytu rynek jest cały czas w korekcie. Na razie nie jest ona dotkliwa bo po każdym większym cofnięciu rynek szybko wraca na wyższe poziomu.

Z dotychczasowych ruchów można wywnioskować, że albo kurs porusza sie w zaznaczonym na wykresie kanale spadkowym albo w formacji małego prostokąta z którego kilka dni temu było fałszywe wybicie dołem i szybki powrót powyżej poziomu sprzed wybicia. Jeśli realizowany będzie prostokąt to docelowy poziom spadku z tzw. ruchu mierzonego wychodzi około 100 zl. 

Jeśli rozgrywany będzie kanał spadkowy to najbliższe wsparcie będzie w okolicy 105 zl. 

Niestety - czego bardzo nie lubię - jest bardzo duży rozdźwięk między projekcjami notowań na miedzi a na KGHM. Na miedzi mamy sygnał wzrostowy z opcją kontynuacji a z akcji KGHM płyną delikatne sugestie kontynuacji spadku. Któryś  z tych rynków oszukuje więc warto mieć to na względzie. 

Konkludując - sygnał sprzedaży na razie jest utrzymywany ze stopem na poziomie wejścia. Ewentualny spadek do strefy okolic 100 zl to najprawdopodobniej strefa realizacji zysków z pozycji spadkowych.

Docelowo możliwe jest rozegranie wariantu zaznaczonego zieloną kreską. 

 

 

17 maja 2017 r

 

Na akcjach KGHM mieliśmy otwarty sygnał sprzedaży na poziomie 78 zl ze stopem na poziomie 75 zl i spodzieewaliśmy się kontynuacji tendencji spadkowej. 

Niestety wybicie stopa na poziomie 75 zl zmusiło nas do do zrewidowania negatywnych projekcji na akcje tej spółki na pro-wzrostowe. I taka sytuacja ma miejsce aż do aktualnych poziomów okolic 125 zl. 

Na dzisiaj sytuacja może znowu ulec zasadniczej zmianie. Ostatnia piątkowa sesja może zostać potraktowana jako formacja wisielca co byłoby bardzo złą wróżbą. Jeśli kurs akcji KGHM spadnie poniżej poziomu 122 zł na zamknięcie sesji to uznamy, że powstał sygnał sprzedaży na rynku tych akcji i kontynuacje projekcji pro-wzrostowych uznamy ponownie za nieaktualne. 

Stop dla tak zajętego sygnału sprzedazy nieco powyzej szczytu przy 125.60 zl. Dopóki kurs trwale nie spadnie poniżej 122 zł preferencje są po wzrostowej stronie rynku. 

 

 

30 stycznia 2017 r

 

Ostatni publiczny wpiś dotyczący akcji KGHM miał miejsce w czasie kiedy spodziewaliśmy się średnioterminowego dołka na tych akcjach i oczekiwaliśmy realizacji średnioterminowej wzrostowej korekty. Dzisiaj mogę z bardzo dużymm prwadopodobieństwem powiedzieć że szczyt tego odbicia jest już za nami na poziomie nieco ponad 80 zl. Teraz rynek powinien wrócić do długoterminowego trendu spadkowego. 

Na akcjach KGHM od poziomu 78 zl mamy otwarty już sygnał sprzedaży. Stop powyżej ostatniego szczytu. Krótkoterminowo z uwagi na notowania miedzi dopuszczalny jest mały korekcyjny wzrost akcji KGHM do oporu z okolic 78 zl. Taki ruch może być ale nie musi. Poza tym może być z nieco niższego poziomu niż dzisiejsze notowania. Osobiście postawiłbym na to, że odbicie na miedzi może nastąpić wtedy kiedy indeks WIG 20 zaliczy wskazany w dzisiejszym porannym opisie średnioterminowy dołek. Odbicie na KGHM może tez naśladować ruchy miedzi - ale nie zawsze tak jest, ruch raczej postępuje zgodnie z indeksem. 

Dla mniej agresywnych inwestorów wejście w pozycje spadkowe następuje najczęściej dopiero na szczycie pierwszego odbicia którego jeszcze nie mamy. Celem takiego odbicia mogą być własnie okolice 78 zl. 

Średnioterminowa ocena rynku akcji KGHM od 2-3 lat nie ulega zmianie. Spodziewaliśmy się, że początek 2016 r. to okolice dołka i z tych stref liczyliśmy na odbicie. Kwestią otwartą była struktura takiej korekty. Przybrała ona postać klasycznego abc zaznaczonego na rysunku. Dwukrotnie udało nam się wejść na pozycje wzrostowe zakończone sukcesem a raz agresywny sygnał kupna wybity został b. krótkim stopem. 

Jeśli moja długoterminowa ocena kursy tych akcji jest prawdziwa, to szczyt tego korekcyjnego odbicia mieliśmy niedawno nieco powyżej 80 zl i teraz spodziewam się bardzo mocnego ruchu falowego masakrującego cenę akcji miedzi do dawno niespotykanych poziomów. Osobiście nie zdziwiłby mnie spadek ceny akcji nawet w okolice 20 zl 

Ewentualny wzrost ceny akcji KGHM powyżej szczytu przy 80 zl zaneguje lub odłoży na później opisywany tu powyżej scenariusz spadkowy.

Na dzień dzisiejszy mamy otwarty sygnał sprzedaży na poziomie 78 zl ze stopem na poziomie 75 zl. 

 

MEGA przekręt i wielki skok na kasę na KGHM-ie 

Przypominam to co opisałem (tu poniżej) wiele miesięcy temu o kupnie przez KGHM kopalni w Kanadzie, stawiałem na to, że ten deal to mega przekręt polegający na wyprowadzeniu kilkunastu mld złotych za granicę. Cała operacja była zapewne ochraniana przez służby specjalne PO. Dzisiaj okazuje się, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa malwersacji na wielką szkodę jest już w prokuraturze. Sytuacja może być więc rozwojowa... i może stymulować kurs tych akcji w sensie negatywnym. 

 

 

29 sierpnia 2016 r

 

 

W ostatnim publicznym wpisie z 24 lipca podana została infromacja o tym, że akcje KGHM złamały bardzo istotne długoterminowe wsparcie negując tym samym długoletni trend wzrostowy i dając sygnał sprzedaży czyli otwarcia pozycji na spadki. 

Tak jak było napisane – sygnał sprzedaży padł przy poziomie 100 zł. Krótkoterminowe zamknięcie sygnału kupna i realizacja zysków miało miejsce przy poziomie 70 zł gdyż z tej strefy spodziewaliśmy korekcyjnego wzrostu. Sygnału kupna na takie odbicie jednak nie było gdyż byłoby to zagranie przeciwko trendowi. 

Istotnie korekcyjny wzrost miał miejsce a struktura korekcyjna przybrała klasyczny wzór typu abc zaznaczony na wykresie. 

Szczyt odbicia miał miejsce przy poziomie 100 zł – przy poziomie 99 zł ponownie padł w serwisie bardzo agresywny sygnał sprzedaży z bliskim stopem który trwa do chwili obecnej. Okazał się trafiony modelowo. 

Minimalny poziom spadku obecnej fali został zrealizowany, aktualnie poszukujemy miejsca do zamknięcia bardzo zyskownych pozycji ponownie otwieranych w okolicy 99 zl na spadki akcji KGHM. Pytaniem jest – czy zamknięcie nastąpi w sposób agresywny w okolicy 60 zl – czy dopiero po powstaniu sygnału kupna. 

Zakończenie bieżącej struktury falowej powinno wyzwolić kolejną, prawdopodobnie znowu tylko korekcyjną falę wzrostową wyższego rzędu. Póki co trend wyższego rzędu nie jest zagrożony. 

 

 

3 grudnia 2015 r

 

 

KGHM – wielki skok na kasę 
 
Na akcjach KGHM spadek poniżej 100 zł otworzył nam średnioterminowy sygnał sprzedaży. Nastąpiło także złamanie długoterminowej kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Mało tego - zrobione to zostało na dużym obrocie co potwierdza wiarygodność wyłamania. Dodatkowo sygnał sprzedaży został poparty sygnałem sprzedaży na miedzi. Oprócz tego złamana została linia długoterminowej formacji H&S biegnącej w okolicy 100 zl. 
 
Perspektywy przed KGHM nie są złe ale czarne a nawet bardzo czarne. Wielkie miliardy złotych zostały wyprowadzone ze spółki na wątpliwe inwestycje w Kanadzie i Chile. Tymczasem pod bokiem spółki Kanadyjczycy „wygrali” licencje na eksploatację olbrzymich złóż miedzi w Polsce. Pospólstwo dostało informacje o perspektywicznych i lukratywnych inwestycjach a tymczasem moim zdaniem można to zakwalifikować jako albo w najlepszym przypadku niekompetencje albo potencjalne przestępstwo. 
Tym samym potencjalnie może to być jeden z największych przekrętów ostatniego 25-lecia. Sprawa z pogranicza szczytów ludzi władzy, służb specjalnych i wielkiej polityki. 
 
Oceniając rynek tylko pod kątem analizy technicznej - a tylko taka ocena nas inwestorów interesuje - dopóki kurs nie wyjdzie trwale powyżej 110 zl to mamy zdecydowany średnioterminowy sygnał sprzedaży i projekcję dalszych głębokich spadków. Pierwsze techniczne wsparcie z którego może być korekcyjne odbicie to okolice 85 zl. 
 
Teoretyczny docelowy poziom spadku wynikający z formacji to okolice 15 zl. Dopóki nie zajdą istotne zmiany techniczne negujące taki pesymistyczny scenariusz to jest aktualnie zdecydowanie preferowany. Rekomendacje dla KGHM od wczoraj powinny brzmieć - nie dotykaj. 
 
Inwestycje w Canadzie i w kopalnie Sierra Gorda KGHM w Chile 
 
Rok temu pisałem, że perspektywy przed KGHM kiepskie bo kredyt kredytem poganiany a zyski mizerne. Pojawiło się dużo ważnych minusów. Propaganda sukcesu rządów PO to jedno a niepokojące fakty w KGHM to drugie. Relacja przychód zysk – wygląda nadal bardzo kiepsko. Z kasy tej najbogatszej dotąd polskiej firmy wytransferowano do Kanady i Chile całą gotówkę. Rok temu pisałem na głównej stronie, że zwłaszcza celowość inwestycji w Kanadzie budzi olbrzymie wątpliwości i powinny były zająć się tym służby wywiadowcze. Pewnie się zajmowały – ale ochranianiem transakcji a nie pod kątem ewentualnych malwersacji i celowości wyprowadzenia wielomiliardowych zysków za granicę. Dodatkowo KGHM zainwestowało w elektrownie atomową której nie ma i może nie być - a to kolejne duże ryzyko. Ceny miedzi nadal w tendencji spadkowej i bez oznak jego odwrócenia  - przynajmniej na dzisiaj.
 
Dochodzą jeszcze kosmiczne zarobki prezesów, członków zarządu i innych PO-ciotków z rządzącej partii. Dużo kasy wyprowadzane jest na ważne politycznie sponsoringi wyborcze typu Owsiak itp. Dodam do tego kredyty brane na … poczet przyszłych zysków !! To bardzo uzasadnione czarnowidztwo dla tej spółki. Z 15 mld zł zysku finalnie zarząd wypracował na chwilę obecną 10 mld straty. Wynikający z opisywanej tu formacji technicznej docelowy spadek do okolic 15 zł wcale by mnie nie zdziwił. 
 
Grzegorz Nowak
serwis giełdowy amerbroker.pl
 
 
 

24 lipca 2015 r 

 

 Komentarze

[2015-07-24] Rzecki
Panie Grzegorzu, tak wyprowadzają pieniądze spółek więc nie ma się co dziwić że ludzie z PO oszwabili i KGHM http://niewygodne.info.pl/artykul5/02358-PKP-wydawalo-grube-miliony-na-konsulting-i-doradztwo.htm

[2015-07-24] inwestor
Dzięki za bonusa, nie mam abonamentu ale śledze Pana strony na bieżąco. Właśnie myślałem aby troche podebrać KGHM bo tani ale widzę że może być o niebo tańszy

[2015-07-27] Gość
Panie Grzegorzu - 85 zl ustrzelone idealnie! gratuluje; ciekawe jaki scenariusz przybiorą kolejne sesje

[2015-08-18] G Nowak
Wzrost z poziomu 85 zl to był ruch powrotny do przebitej linii trendu a później scenariusz jasny, na południe. Chyba że zostanie wybity stop, ale na dzisiaj są na to marne szanse.

[2015-08-24] stary wyga
Moje gratulacje panie Grzegorzu. Czuje pan rynek po mistrzowsku. Obserwuje pana serwis już z 10 lat i ciągle jestem pod wrażeniem warsztatu i zaskakujących prognoz które się sprawdzają.

[2015-08-24] long
żałuję, że nie trafiłem na to forum wczesniej, od miesięcy S i w końcu pękłem obracając się na L w wydawałoby się na pierwszy rzut oka dobrych momentach...

[2015-08-27] G Nowak
No i przy 70 zł mamy dołek, przynajmniej lokalny

[2015-08-28] Piotr
Ładne odbicie jest po zjeździe i jeszcze rekomendacją 150 zł.

[2015-10-09] Gość
i gdzie to 20 zł??? Panie czarnowidzu.

[2015-10-13] G Nowak
@ gosc, a w czym jest problem, bo jak na razie trend spadkowy jest zachowany i sugestia spadku nadal obowiązuje.

[2015-10-13] Janusz
@ Nowak, jak znam życie pewnie jakiś amator gry na spadki. Pewnie nie wierzył w spadki jak Pan napisał przy 100 zl a przy 70 zl otwierał pozycje i go wyrzuciło z rynku na korekcie :) Jak sie nie umie grać na spadki to można stracić kapitał mając nawet otwarte pozycje we właściwym kierunku. Grać trzeba umieć, zwłaszcza na spadki.

[2015-12-04] xm
KGHM padnie i będzie wina Pis. Pis powinien wprowadzić stan wyjątkowy bo uprzedzi ich PO i zapędzi durni na ulice (Petru już to zapowiada), a Donek wesprze blokadą Polski w UE i "wyzwolą" ponownie Polskę.

[2015-12-08] Gość
Jaka kwota pln wystarczy do gry na spadki. ... bo BDM PKO BP poinformowany zostałem że muszę mieć kilka mln pln i dokonać umowy cywilno prawnej z jakimś funduszem na pozyczenie akcji danej spółki i dopiero wtedy otwieram pozycję na spadki. ... z góry dziękuję za info

[2015-12-10] Gość
Co to znaczy "trend wyższego rzędu" ? początkujący

[2015-12-11] G Nowak
Do gry na spadki wystarczy każda kwota bo można inwestować za pomocą rożnych instrumentów, to mogą kontrakty, certyfikaty itp. Najprostsze są kontrakty którymi można grać na spadki i na wzrosty.

[2015-12-11] G Nowak
@ gość, tu są książki gdzie są tłumaczone takie tematy http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=400

[2015-12-11] Gość
Ta ostatnia analiza na kghm odnośnie korekty spadków jest aktualna , czy ta odnośnie trendu na wigu 20 i żeby nie dotykać akcji bo się gubię?

[2015-12-16] G Nowak
@ gość, rozumiem, że jest Pan nowym z grupy zamkniętej. Pierwsza uwaga, tematy z zamkniętego serwisu omawiane są wyłącznie wewnątrz więc pytania proszę kierować bezpośrednio na emaila a nie na stronę główną. Dwa - agresywne zamknięcie sygnału sprzedaży na KGHM na 60 zł nie oznacza, że kurs dalej nie będzie spadał - oznacza to tylko realizację zysku a nie powstanie sygnału kupna. Dla lepszego zrozumienia proszę się zapoznać z sekcją - dla zalogowanych, gdzie opisane jest jak rozumieć powstające sygnały kupna/sprzedaży.

[2016-02-17] Kasia
Panie Grzegorzu Czy mamy właśnie dołek na Kghm, czy korektę trwającą od kilku dni, miedź jakby miała dołek teraz?

[2016-08-29] G Nowak
@ Kasia, korekta właśnie się zakończyła. W opisie było jasno napisane że korekta będzie mieć charakter średnioterminowy czyli co najmniej kilka-kilkanaście tygodni. Osobiście, na dzisiaj korektę uznaję za zakończoną. Dołek na miedzi też dopiero powinien być.

[2016-11-03] Gość
miedź ładnie wybiła i ładnie idzie do góry chyba czas zaktualizować swoją prognozę dopóki KGHM jest tani

[2016-11-10] Gość
no to ładnie pozamiatali na spadki

[2016-11-15] MieszkoKing
jakie są wasze prognozy?

[2018-10-18] Gość
Zakupy zrobione pod to:https://bankfotek.pl/view/2126670 https://www.bdm.com.pl/ispag/encat/klin_znizkujacy.html i pod ostatnie ramię flagi https://stooq.pl/q/?s=hg.f&c=1y&t=l&a=ln&b=1 Oczywiście stop ustawiony.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)