Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy kwiecień na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

----- CD Projekt - prognoza - analiza - notowania

 

status spółki - trend spadkowy 

 

 

 

Na CD Projekcie obronił się poziom wsparcia z okolic 160 zl co oznaczało możliwość kontynuacji wzrostowej korekty. Korekta ta dotarła do okolic 200 zł po czym rynek zaczął ulegać deprecjacji. 

Ogólne postrzeganie trendu na tym walorze nie uległo zmianie. Cały wzrost od dołka z okolic 130 zł traktujemy jako korektę ostatniej mocnej fali spadkowej. Możliwe, że szczyt tego odbicia wypadł w okolicy 200 zł. 

W chwili obecnej trwałe wybicie wsparcia z okolic 177 zł potraktujemy jako powstanie sygnału sprzedaży. Jeśli kurs złamie to wsparcie to kolejnym ważnym poziomem wsparcia będą okolice 170 zl. 

Dopóki kurs trwale nie złamie wsparcia przy 177 zl to możliwy jest jeszcze, przynajmniej teoretycznie - wzrost do okolic 220 zl. 

Jeśli wejdzie sygnał sprzedaży to stopem dla tego sygnału będą okolice 188 jak zwykle  EOD. 

Pierwszym poziomem spadku będą okolice 170 zł a docelowym okolice 112 zl

 

 

 

21 luty 2019 r

 

 

Na akcjach CDprojekt mamy arcyciekawą sytuację. Rynek zrobił nowy szczyt przy 222 zl po czym rozpoczął całkiem spore spadki. Jak do tej pory spadki przybrały formułę klasycznego zigzaka abc i oznacza to, że jeśli dołek z okolic 146 zostanie utrzymany to kurs może smiało rosnąć do co najmniej 222 zl. Jeżeli jednak notowania spadną poniżej 146 zł oznaczać to będzie budowanie impulsu spadkowego a tak sytuacja da mocną sugestię, że hossa na tych akcjach już się zakończyła i nastąpiła zmiana trendu. 

To co również ciekawe, to fakt, że na tych akcjach nie mielismy jeszcze klasycznej dystrybucji. Kurs spada po osiągnięciu szczytu. Nie zawsze jednak taka dystrybucja występuje. 

Najbliższy opór to okolice 174 zl i jeśli kurs nie wybije tego oporu to powinien zawrócić i będzie to sugestia, że będzie zmeirzał do testowania dotychczasowego dołka z okolic 146 zl i najpewniej go wybije co powinno zupełnie zmienić sentyment wobec tej spółki. 

Okolice 174 zl sa więc dobrym miejscem do otwierania pozycji na spadki tych akcji z małym stopem powyżej tego oporu. 

Jedyną szansą na utrzymanie dotychczasowego trendu wzrostowego jest wybicie oporu z okolic 174 zl i szybki marsz w górę. W mojej subiektywnej ocenie wskazania techniczne delikatnie preferują niedźwiedzie. 

Najbliższe mocne wsparcie to okolice strefy 95-100 zl. 

 

 

 

Grzegorz Nowak 


serwis giełdowy 

amerbroker.plKomentarze

[2019-02-23] Id
Dobra spółka ale trend to trend

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)