Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

-- Wielka wojna nie tylko o pieniądz

 

 

 

 

Ósmego grudnia 2020 roku w Coventry o godz. 6.31 miejscowego czasu rozpoczęła się wielka wojna o nowy podział świata. To wojna o której większość ludzi nie ma pojęcia, że powstała gdyż zastosowano w niej nowoczesne technologie umożliwiające kontrolę i nadzór nad całymi narodami. Bardzo możliwe, że jest to także wojna przeciwko ludzkości jaką znamy do tej pory. Dzisiejszy wolny i biologicznie żywy człowiek miał zostać zastąpiony innym tworem - zwanym homo cyberneticus. Ta nowa istota to produkt ideologii trans humanizmu który Anglosasi zastosowali w praktyce. Celem tej wojny ma być największa w histori świata transformacja pieniądza ze społeczeństw do wąskiej grupy elit zarządzajacych światem oraz wprowadzenie totalnej i permanentnej kontroli nad wszystkimi narodami i każdym indywidualnym człowiekiem za pomocą transhumanizmu. 

Ta wojna zszokowała i zastraszyła wszsytkich. Świat się zatrzymał. Po czasie wzbudziła jednak sprzeciw wielu krajów które nie chciały podporządkować się Anglosasom. Powstała nowa oś sprzeciwu wobec poczynań Anglosasów która zaczęła coraz bardziej konkretyzować swoje działania w postaci powstałego wcześniej związku krajów BRICS w których prym przewodzi sojusz chińsko-rosyjski. 

Wojna na Ukrainie była pierwszym wyrazem protestu i niezgody wolnych narodów na podporządkowanie się nowemu modelowi kontroli, dominacji i w konsekwencji kontynuacji gospodarczej eksploatacji wprowadzanej przez Anglosasów. To nie jest wojna Ukrainy z Rosją. To dopiero pierwsza wojna między dwoma blokami państw. To także wojna o dominacje nad światem, o wyłonienie nowego hegemona. O tym, że przygotowania do takiej Wielkiej Wojny już widać - pisałem z 10 lat temu. U laików budziło to śmieszność - a od dwóch lat prognozy te stały się faktem. Wojna przybierać będzie różne formy. Będzie mieć charakter gospodarczy (embarga, całkowite blokady handlowe), ideologiczny, militarny, propagandowy a nawet religijny. Dotknie każdej sfery życia społecznego. Najbardziej dotkliwy dla większości społeczeństw będzie wymiar wojny finansowej objawiającej się atakami na waluty poszczególnych krajów. Pisałem także o tym dowodząc, że długi zaciągnięte przez rządy krajów zachodu są tak duże, że są absolutnie nie do spłacenia.  Jedynym wyjściem w takich sytuacjach jest albo wojna albo hiperinflacja. Według mnie będzie i jedno i drugie. Już poczyniliśmy pierwsze kroki w obydwu kierunkach.  

Jeżeli chodzi i aspekty finansowe to zakładałem, że po wojnie na Ukrainie kolejnym polem wojny będzie atak na amerykańskiego dolara i zdetronizowanie tej waluty jako światowej waluty rezerwowej.  Doskonałym pretekstem ku takiemu rozwiązaniu był szczyt krajów BRICS w sierpniu tego roku.  Myliłem się, na szczycie nic takiego nie nastąpiło. Z jakichś powodów kraje BRICS - a tak naprawdę Chiny uznały, że może nie jest to jeszcze ten czas i w tej kwestii nie było żadnej decyzji. Nie znaczy to, że wprowadzenie nowej konkurencyjnej do dolara waluty nie nastąpi. Ten scenariusz jest według mnie cały czas możliwy, tylko mógł zostać przesunięty w czasie. Dzień w którym taka decyzja zostałaby ogłoszona zmiótłby z powierzchni ziemi nie tylko waluty krajów zachodu ale i ich gospodarki. Byłoby to autentyczne tsunami w światowej gospodarce i byłoby to przypieczętowaniem upadku USA jako hegemona oraz krajów zachodniej cywilizacji. 

Od dwóch lata mamy na świecie wojnę która potrwa kilka dekad i będą to konflikty wszczynane w różnych częściach świata na styku interesów Anglosasów oraz bloku chińsko-rosyjskiego. Jednym z regionów którym te wojny będą najbardziej widoczne będzie Europa Środkowa. Na styku granic z Rosją te konflikty będą przygasać aby za kilka lat były znowu wznawiane. Kolejny zapalny obszar to Bliski Wschód, Afryka Środkowa, Azja południowo-wschodnia. 

Jestem optymistą i zakładam, że wojny będą trwać około trzydziestu lat. Gdybym się mylił to około pół wieku. Kiedyś pisałem, że w Europie czas dobrobytu już mija, że nadchodzi czas w którym dwie trzecie naszej aktywności społeczeństwa poświęcać będą na zdobycie cebuli i kartofli aby przeżyć. Wojny zmienią całkowicie społeczeństwa. Koszty wojen będą tak dotkliwe, że podatki staną się niewyobrażalnie wysokie. Dla tych którzy coś posiadają zmieni się paradygmat słowa inwestycja. Słowem bardziej właściwym będzie szukanie takich furtek które pozwolą na zachowanie swojego aktualnego stanu posiadania. Zwłaszcza gdy nastąpi szalejąca hiperinflacja. A to wszystko dopiero przed nami.  

Prawdziwe problemy rozpoczną się w momencie ataku na Iran. A wojna z Iranem to nie jest kwestia czy nastąpi ale kiedy ? Iran jest bowiem takim samym geopolitycznym sworzniem jak Ukraina. Kontrola nad pasem bałtycko-czarnomorskim (Polska i Ukraina) oraz nad Iranem blokuje możliwość powstania konkurencyjnego dla Anglosasów modelu imperium na obszarze Heartlandu. Polska i Ukraina jest już pod kontrolą. Aby utrzymać dominację nad światem Anglosasom brakuje kontroli nad Persami. Wojna z Iranem jest więc tylko kwestią czasu. W opinii niektórych analityków taka "miękka" wojna z Iranem trwa już od około dekady. Przejawia się w działaniach przygotowawczych które mają za zadanie osłabić potencjał gospodarczo-militarny tego kraju zanim nastąpi realne uderzenie. Widać to w masowych podpaleniach obiektów o znaczeniu nie tylko wojskowym ale i gospodarczym, w dywersji, sabotażu gospodarczym, malwersacjach a nawet działaniach obyczajowo-kulturowych czy ideologicznych. Doskonałym analitykiem który kiedyś wyliczał takie dziwne wypadki jest ekspert ds. Bliskiego Wschodu - dr Szewko. Warto poszerzyć temat jeśli kogoś interesuje.  

 

Dzisiaj w nocy rozpoczęła się kolejna doniosła odsłona wielkiej wojny między światem anglosaskim a krajami bloku BRICS. Otóż mieliśmy atak Hamasu na Izrael. Od kilku dekad wybuchają coraz to nowe konflikty między izraelskim okupantem a rdzennymi Palestyńczykami więc sądzę, że w dniu dzisiejszym nawet przez część ekspertów ten konflikt może być postrzegany przez pryzmat wcześniejszych intifad. W moim przekonaniu to błąd. Wczorajsze wydarzenie to nowy konflikt zbrojny który przerodzi się w szeroki konflikt z udziałem wielu państw z obydwu wrogich bloków. 

Ta wojna to pretekst aby Izrael mógł zrealizować następujące cele. Po pierwsze, działając w roli zaatakowanej ofiary (taki Peral Harbor) może dokończyć  eksterminacji resztek Palestyńczyków zamieszkujących państwo Izrael. Po drugie zaatakować i zniszczyć część sąsiedniego Libanu aby go szybciej przejąć i wygonić rdzenną ludność do Europy.  Po trzecie uderzyć na Iran i zneutralizować go jako konkurenta geopolitycznego w regionie. Uzasadnieniem takich działań będzie także fakt, że zarówno Hamas jak i Hezbollah są wspierane przez Iran. Jeśli atak na Iran jest istotnie zaplanowany na teraz to winien się zadziać w ciągu najbliższego wręcz tygodnia, najdalej dwóch dopóki światowe media  "współczują" Izraelowi i prezentują go jako ofiarę agresji.  Czy moje przypuszczenia okażą się prawdziwe przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. 

Miejmy tylko nadzieję, że osoby rządzące Polską nie wyślą naszych eskadr samolotów aby zbombardowały solidarnie z Izraelem Iran bo przeciwko nam stanąłby cały świat. 

Rozpoczęła nam się nowa duża wojna o wielkim potencjale rozwojowym która będzie miała wpływ na całą Europę bo w przypadku jej rozszerzenia miliony uciekinierów napłynie na stary kontynent i staną się oni przyszłą armią która rozpali wojny domowe w krajach Europy Zachodniej aby je doszczętnie zniszczyć i ograbić. 

No cóż, jesteśmy świadkami wielkich wydarzeń na świecie. Wielkich zmian które dzieją się raz na kilkaset lat i są tak doniosłe, że ustalają reguły na wiele kolejnych pokoleń. Jesteśmy tymi szczęściarzami którzy mogą nie tylko to obserwować ale i zapewne co poniektórzy brać w tym aktywny udział.   

8 października 2023 r

 

 

Dzisiaj nastąpiły dwie bardzo ważne dymisje dwóch najważniejszych decydentów polskiej armii.  Do dymisji podał się szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódca operacyjny gen Broni Tomasz Piotrowski. Dwie najważniejsze osoby w polskim wojsku !! 

Co to oznacza ? To oznacza, że Ci dwaj najwyżsi  generałowie na coś się nie chcieli zgodzić. NIE chcieli firmować jakichś działań swoim nazwiskiem !!  Jakich - niebawem  powinniśmy się o tym dowiedzieć. Na pewno ewentualny udział polskiej armii będzie dopiero po wyborach w Polsce. 

Czy chodzi o uderzenie na Iran ? Na pewno chodzi o udział naszych wojsk w jakiejś akcji militarnej. Do tych działań mogły zmusić generałów tylko dwie osoby. Minister Obrony Narodowej Błaszczak albo zwierzchnik sił zbrojnych - prezydent.  

I jeszcze jedna luźna dygresja. Paliwa na stacjach benzynowych zaczęło brakować na jakieś dwa tygodnie przed konfliktem izraelsko-palestyńskim. To nie miało według mnie żadnego związku z wyborami w Polsce. To miało związek z przyszłą wojną w Palestynie. Dlatego mogą wprowadzić niedługo po wyborach limity zakupu paliwa bo wiedzą, że za jakiś czas państwa arabskie wstrzymają całkowicie sprzedaż ropy Anglosasom i ich sojusznikom. 

Jeśli się nie mylę to konkluzja powinna być zatem następująca. Najlepsze służby na świecie, czyli Izraela nie wiedziały, że Hamas zaatakuje Izrael ale Obajtek już wiedział, że będzie wojna. Wiedział, że skutkiem tego może być całkowity brak paliwa a w najlepszym razie będzie reglamentacja dla gawiedzi bo paliwo będzie dostępne tylko dla służb państwowych typu armia, policja, straż pożarna, pogotowie. Czy więc atak na Izrael nie jest tym samym co Pearl Harbor ? 

Niestety obawiam się, że ta wojna która się rozpoczęła będzie miała dużo większe konsekwencje dla polski niż wojna na Ukrainie. I to negatywne. Pierwszym negatywem będzie to, że w Polsce przybędzie dużo "nowych" Polaków.  

10 października 2023 r

 

7ydzi na polskiej prawicy, ciekawa publikacja 

>> www.youtube.com/watch

 

12 października 2023 r 

 

Dzisiaj wyjątkowy bonus dla czytelników serwisu, poniżej kopia tego co zostało przed chwilą opublikowane w serwisie zamkniętym dla klientów:

 

" Wczorajsze zamknięcia giełd amerykańskich dają nam wskazówkę, że nadchodzi wielka wojna na Bliskim Wschodzie która ogarnie wielkie mocarstwa. A jeszcze wczoraj rano pisałem, że flota wojenna kilku mocarstw płynie w okolice Izraela. Dzisiaj wiemy, że Egipt ustawił już setki czołgów na swojej granicy z Izraelem. Prawdziwa jatka zacznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeszcze trochę czasu pozostało ale już nie za dużo. Tę wojnę odczują bardzo mocno Europejczycy na sklepowych półkach i na stacjach benzynowych i z powodu inflacji. 

Dokąd lecimy ? Jeśli sygnał się utrzyma to na południe i to bardzo mocno. Trigerem giełdowego kataklizmu będzie jak pisałem już kilka miesięcy wcześniej wcześniej albo rozszerzenie wojny na Ukrainie albo powstanie nowej na Bliskim Wschodzie. Wypadło na Bliski Wschód. Dla nas to bardzo dobrze gdyż po raz pierwszy w historii światowy konflikt nie będzie się toczył na naszych ziemiach. Jego epicentrum będzie wokół basenu Morza Śródziemnego. Ale będziemy brać w nim udział bo zmuszą nas do tego Anglosasi, będziemy dostarczać im broń, amunicję, żywność. Strasznie nas przy tym ograbią gospodarczo. Za cenę biedy będziemy mieć jednak względny pokój.  

Efektem tej wielkiej wojny która właśnie się rozpoczyna będzie konsolidacja państw islamskich, choć wielu uzna to dzisiaj jeszcze za fantasmagorię to za dekadę Europa i Rosja od południa graniczyć będzie z jednym wielkim kalifatem. Drogą podboju ale i porozumień wyrośnie wielka potęga militarna która już dzisiaj może wystawić przeciwko Rosji i Europie 200 milionową armię. To będzie naturalny sojusznik Chin. Wtedy dopiero rozpocznie się prawdziwa jatka w Europie. Dzisiejsza wojna na Ukrainie to zabawa w wojnę jak w przedszkolu. Najazdu na Europę spodziewam się za jakieś 10-15 lat.  Wtedy wolni od ekonomicznej okupacji tzw. Zachodu i indoktrynacji Watykanu odwrócimy sojusze i zaczniemy budować własną potęgę. 

Bardzo możliwe, że ekipa Tuska da nam biedę i przyzwolenie na dalszą eksploatację Zachodu ale możliwe, że i zbawienny pokój. Może to błogosławieństwo, że nastąpiła zmiana bo za Jarosława Kelksteina może byśmy już słali swoje wojska na Bliski Wschód. 

Najbliższe lokalne wsparcie dla kontraktu na WiG20 to strefa okolic 2080 p. i z tego pułapu może być jakieś odbicie. Kolejne wsparcie to kluczowe 2015 p. i jeśli zostanie złamane to oznaczać to będzie masakrę dla gpw. Aby tak się stało nie może zostać wybity wczorajszy szczyt. Mamy więc dokładnie rozpisany rozkład jazdy i trzeba się go pilnować. 

Jeżeli moja ocena rynku jest poprawna to rozpoczynamy na WiGu 20 tzw. trójkę w trójce a to oznacza bardzo dynamiczne spadki bo trzecie fale są druzgocące. W najbliższych dniach będziemy szukać do ewentualnych inwestycji na wzrosty spółek któe mogą zyskiwać na wojnie. 

 

UWAGA - obowiązuje bezwzględny zakaz myślenia o wzrostach na naszej giełdzie !!

Uwaga - mamy ostatni dzwonek na zakup tych instrumentów które są w portfelu wojennym od jesieni ubiegłego roku !! To info dla tych którzy jeszcze tego nie zrobili. 

Uwaga - pisałem o tym już od dwóch lat, ostatni czas na uzupełnienie zapasów żywności tak aby starczyło na kilka miesięcy. Nie tyle, że będzie droga ale po prostu może zniknąć ze sklepów w najdalej dwa dni. Czy paliwo będzie drogie ? Będzie bezcenne. Nie tylko horrendalnie drogie ale może być na kartki w pozytywnym wariancie lub będzie tylko dla służb państwowych i wojska. 

Uwaga - to czas na ochronę wartości jaką mają jeszcze pieniądze. Ja kapitał do inwestycji (gram aktualnie tylko na spadki na giełdzie) zmniejszyłem do zaledwie 20 % swojego portfela. Reszta jest zabezpieczona tak jak to wskazałem w portfelu na krach finansowy, czyli jak się okazuje na portfel wojenny.  

Poza tym cieszcie się życiem. Informacje jak zwykle przyjdą o świcie i niezabezpieczony nie zdąży zareagować. Rozpoczął się duży kataklizm dla ludzkości. Wojna na Bliskim Wschodzie będzie bardzo szybko eskalować.  Według mnie to już się rozpoczęło. Ameryka nie ma szans w rywalizacji gospodarczej więc jedyną drogą do utrzymania jej hegemonii jest wojna i konsolidacja krajów zwasalizowanych wokół zagrożenia zewnętrznego. Powstaną dwa wrogie sobie bloki państw. 

 

Jak będzie to dalej eskalować i gdzie można upatrywać szans będziemy oceniać w serwisie na bieżąco. 

 

26 października 2023 r

 

Świat patrzy a w Palestynie ma miejsce właśnie ludobójstwo. Mordowane są dzieci, kobiety starcy. Na uwagę zasługuje kilka krajów Ameryki Południowej które piętnują Izrael i zrywają z nim stosunki dyplomatyczne właśnie za to, że w Strefie Gazy prowadzi politykę ludobójstwa wobec rdzennych mieszkańców tych ziem. Jako pierwsza zrobiła to Boliwia a zapowiedziało kilka innych krajów tego regionu. 

Tymczasem wojna rozlewa się powoli na inne kraje. Izrael atakuje południowe części Libanu oraz Syrię. Wojnę przeciwko Izraelowi wypowiedzieli jemeńscy Hutu i posłali na Izrael swoje rakiety. 

Tzw. Islamski Opór w Iraku nasila ataki na siły USA w Iraku oraz w Syrii w reakcji na amerykańskie wsparcie Izraela. 

Natomiast prezydent Turcji Erdogan zadaje Zachodowi pytanie " Zachodzie ! chcesz wojny z krzyża z półksiężycem ?" Zachód nie odpowiada ale liderzy Zachodu chcą tej wojny religijnej i po to doprowadzili do wybuchu wojny w Palestynie. Erdogan pyta dalej " Izraelu, skąd się tu wziąłeś ? Jak się tu dostałeś ? " 

Jesteśmy przededniu wybuchu wielkiego konfliktu wg mnie na razie tylko regionalnego ale w który zaangażowane są wszystkie najważniejsze światowe mocarstwa. Rozpoczyna się wielka święta wojna przeciwko szeroko pojętemu Zachodowi. Dokładnie rozpoczyna się pierwszy akt tej wielkiej wojny. 

Egipt wystawił na granicę z Izraelem kilkaset czołgów Abrams a ma ich łącznie grubo ponad tysiąc. Media o niczym ważnym nas nie informują serwując jedynie propagandę. Tymczasem jestem pewien, że  w tej chwila tajne dyplomacje krajów arabskich opracowują sojuszu i plany ataku na Izrael. Najdalej za kilka tygodni na Bliskim Wschodzie rozpocznie się wielka rzeź. 

Drugą ofiarą tej wojny poza miejscowymi będzie Europa. Piąta islamska kolumna rozpali ogień na ulicach miast krajów europejskich. Terrorystyczne zamachy będą zjawiskiem codziennym w "nowoczesnych tęczowych" krajach Zachodu. Rozpoczyna się era chaosu, biedy braku bezpieczeństwa. Mija właśnie era dobrobytu, rozkwitu i potęgi krajów zachodniej Europy. Dobrobytu który urósł na grabieży kolonialnej krajów Afryki, Azja czy Ameryki. Za 30 lat takie kraje jak Francja, Włochy, Hiszpania czy Niemcy będą mieć gorszy status ekonomiczny niż wiele dzisiejszych najgorzej rozwiniętych krajów afrykańskich. 

Pierwsze rzeczy których się spodziewam to dołączenie do wojny takich krajów jak Egipt i Turcja. Zapłonie Irak i Syria a Amerykanie i Brytyjczycy aby zachować swój stan posiadania wyślą tam znowu swoje kontyngenty.  Najpewniej zrobi to też Rosja i Turcja oraz prawdopodobnie Iran który wesprze Hezbollah. Skutkiem takiego zaostrzenia się sytuacji wojennej może być embargo krajów arabskich na dostawy gazu i ropy naftowej dla krajów popierających Izrael czyli praktycznie dla Europy. Takie posunięcie może wyzwolić gigantyczna inflację, biedę powszechną i chaos gospodarczy. Mało tego kraje arabskie zablokują handel przez kanał sueski co zahamuje międzykontynentalną wymianę handlową.  

Nie można zapomnieć o straszeniu użyciem atomu, moim zdaniem na razie będzie to tylko straszenie. Według mnie najbliższych kilka lat to pierwszy akt przygotowujący świat do wielkich globalnych wojen które w optymistycznym wariancie potrwają ze 30 lat. Ta wojna na Bliskim  Wschodzie ma za zadanie podpalić świat. Przygotować świat na konflikt który dopiero nadejdzie za kilkanaście lat. Skutkiem dzisiejszych wojen będzie powstanie wielkiego mocarstwa islamskiego które i pokojowo i drogą podboju skonsoliduje świat islamu czyniąc go jednym z największych mocarstw na świecie. Później dopiero zapłonie Europa jak islam wystawi na nią dwustumilionowa armię. Bo tyle de facto już teraz kraje islamu pojedynczo mogłyby zmobilizować wojska przeciwko niewiernym. 

Po raz pierwszy w historii wielka wojna nie będzie się toczyć na terytorium Polski a jej epicentrum będzie stanowić basen Morza Śródziemnego. To nie znaczy, że Polska nie będzie brała udziału w tych wojnach. Moim zdaniem będziemy brać udział ale nie na swoim terytorium. Najpierw ograbi nas jeszcze ekonomicznie Zachód, nasi przyjaciele ale później będziemy budować mocarstwo sprzedając broń i żywność. Dzisiaj przygotowujemy się do wojny z Rosją której nie będzie na naszym terytoriom. Jedyny kraj który najprawdopodobniej nas napadnie to będzie nasz dzisiejszy sojusznik z Zachodu. Na te wydarzenia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać najpewniej do kolejnej dekady. 

O postępującej eskalacji wojny na Bliskim Wschodzie i płynących stąd zagrożęniach nie dowiemy się dzisiaj z mediów głównego nurtu. Jestesmy krajem podbitym i skolonizownaym gospodarczo przez Zachód więc poszerzanie stanu naszej świadomości sytuacyjnej nie leży w ich interesie. Co najwyżej z mediów dowiemy się o tym gdy jakiś kolejny kraj dołączy do konfliktu albo gdy część jego terytorium zostanie spalona ogniem.

Końcówka tego roku zapowiada nam się bombowo na Bliskim Wschodzie i wybuchowo w Europie. To ostatni czas na zadbanie o zapasy żwyności, paliw energetycznych oraz o kasę na kontach bankowych. 

 

4 listopada 2023 r

 

Za nami kolejny weekend który wydaje się, że jest jak zwykle spokojny ale to tylko pozory. Uważni obserwatorzy sceny geopolitycznej zapewne zauważyli, że Izrael kończy pacyfikację Strefy Gazy a za chwilę będzie atak Izraela na Liban. Jak tylko nastąpi zniszczenie Libanu to kolejna faz abędzie wyczyszczenie z jakichkolwiek organizacji militarnych terytorium Syrii i Iraku a później czas na Persów. Oczywiście po drodze powstanie i ujawni się koalicja anty anglosaska co roznieci ten konflikt i uczyni z niego przedsionek dżihadu. Jednak wojska Anglosasów znowu mocno wrócą militarnie do Syrii i Iraku co sprawi, że konflky bardzo mocno się zaogni. Oczywiście Rosja także zwiększy swoje kontyngenty paramilitarne w Syrii a więc będzie kolejne pole Proxy War. 

W chwili ostatnim tygodniu Anglosasi mamy bardzo mocno bombardują wojska syryjskie i pozycje bojowników w Iraku. Na jakiś czas to wsytarczy ale niedługo Anglosasi będa musieli znowu wysłać jednostki lądowe. 

 

 

2 stycznia 2024 r

 

No to zaczęło się o czym pisałem kilka tygodni temu, że następnym krajem który zostanie zaatakowany przez Izrael będzie Liban. Właśnie trwa bombardowanie Bejrutu. 

Nad Bejrutem krąży izraelskie lotnictwo i drony >> defence24.pl/geopolityka/izrael-zaatakowal-liban-eksplozje-w-bejrucie-nie-zyje-jeden-z-dowodcow-hamasu

Pękła kolejna ważna cezura. Co teraz zrobi Egipt i np. Turcja ? Konflikt się rozszerza a w planach Izraela kolejnym celem powinien być Iran. Już teraz płoną wszystkie kraje Lewantu bombardowane przez lotnictow i drony amerykańskie i izraelskie. 

 

Czas na broń chemiczną 

Do tej pory i na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie trwa wojna za pomocą broni konwencjonalnej. Zabicie człowieka taką bronią to bardzo duży koszt bo wynosi średnio 300-400 $ a kończą się zapasy amunicji bo nikt nie spodziewał się takiej intensywności działań wojennych na Ukrainie. Co to oznacza ? To oznacza, że trzeba będzie przejść na broń masowego rażenia za pomocą której zabija się człowieka za 3 dolary. I to jest bardziej ekonomiczno dla niektórych. Jest to broń abc czyli atomowa, biologiczna i chemiczna. Zakładam, że najpierw użyta zostanie broń chemiczna a później biologiczna ale w wyniku jej użycia ofiary staną się już masowe. 

 

 

6 stycznia 2024 r

 

Obłuda dzisiejszego świata a zwłaszcza polityki nie zna granic. Kto wierzył, że Izrael napadł na Strefę Gazy po to aby zniszczyć Hamas ten był frajerem.  

Pisałem o tym, że celem jest wybicie i wypędzenie rdzennych właścicieli tych ziem czyli Palestyńczyków z terenów okupowanych. Okazuje się, że Izrael prowadzi już rozmowy z kilkoma krajami na temat przesiedlenia Palestyńcvzykó zamieszkujących te ziemie >>

defence24.pl/geopolityka/rzad-izraela-prowadzi-rozmowy-z-kongiem-i-innymi-panstwami-o-dobrowolnym-przesiedleniu-tam-mieszkancow-strefy-gazy

 

 

10 stycznia  2024 r

 

Wojna na Bliskim Wschodzie nabiera rozpędu. Już nie tylko chodzi o Izrael i jego agresję na sąsiadów. Podważana jest hegemonia USA. To właśnie USA jako hegemon przez dziesiątki lat gwarantowały bezpieczeństwo żeglugi handlowej na świecie. Każdy kto to kwestionował miał do czynienia z potęgu militarną Ameryki i był pobity na polu militarnym. 

Krach handlu międzynarodowego 

Dzisiaj USA pokazują, że nie mają siły na zapewnienie bezpieczeństwa na szlakach żeglugowych. Za niedługo Morze Arabskie, Zatoka Perska, cieśnina Ormuz i kanał Sueski zostaną zamknięte dla handlu międzynarodowego. Spowdouje to gigantyczne koszty frachtu a towary z Azji będą osiągać kosmiczne ceny. W wielu dziedzinach zaniknie zupełnie współpraca międzynardowa między Azją a Europą. Przy odrobinie szczęścia kontenerowce może będą pływać szlakiem wokół Afryki co horrendalnie podroży koszty frachtu. 

Tanie przyprawy do kuchni czy ciuchy szyte w Azji już nie będą tanie - o ile w ogóle będą stamtąd sprowadzane. Ile będzie kosztować elektronika ? Pytań jest wiele a temat dopiero się zaczyna. W gospodarce świata zachodu zacznie się koszmar. 

Oto mamy pierwsze jaskółki tego o czym piszę. Okręt handlowy z Indii porwany przez piratów. Indie nie mogą już liczyć na USA i wysyłają własny okret wojenny do ochrony swoich statków handlowych. 

>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wrogie-przejecie-statku-na-miejsce-wyslano-okret-wojenny,nId,7250678#google_vignette

Z kolei Huti budzą strach na Morzu Czerwonym atakując statki handlowe oraz marynarkę wojenną USA dronami zabójcami. 

>> defence24.pl/sily-zbrojne/najwiekszy-atak-huti-kontra-mysliwce-i-okrety

>>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ue-planuje-akcje-na-morzu-czerwonym-bruksela-wlaczy-sie-w-sp,nId,7263195

Amerykanie co chwila bombardują jednostki militarne w Iraqu oraz Syrii o czym mówi się u nas tylko w mediach niszowych. Te ataki budzą wielką nienawiść do Ameryki i konsolidują świat islamski przeciwko nie tylko Ameryce ale i szeroko pojętemu Zachodowi.

Powoli rozpoczyna się konflikt którego kulminacją będzie zniszczenie cywilizacji Zachodu. Konflikt ten już niedługo zostanie przeniesiony na ulice krajów Europy Zachodniej na których będzie panował terror mniejszości sprowadzanych do tej pory. Ten wszczynany przez Amerykę konflikt zainicjuje powstanie wielkiego gracza na świecie. Powstanie wielkiego zjednoczonego imperium islamskiego którego celem będzie podbój bogatej, starej i bezbronnej Europy. Jedyna szansa dla Polski to szybko wymiksować się z tego chorego, spleśniałego intelektualnie towarzystwa spod tęczowej flagi. 

 

 

14 stycznia 2024 r 

W piątek nastąpił dywanowy atak Anglosasów na Jemen. W wojnie tej, przeciwko krajom islamskim uczestniczy już około 15 państw tzw. koalicji którą naprędce zbudowały USA. Są to między innymi Dania, Holandia, UK, US, Austarlia, Nowa Zelandia, Korea Południowa i nawet kilka krajów arabskich z zatoki. Swój zdecydowany sprzeciw wobec zaangażowania w tę wojnę zgłosiły Włochy i Hiszpania. 

Mamy więc konflikt który juz się rozlał na inne kraje a do wiosny dołączy do niego kilka kolejnych państw. Poza tym teraz wojna będzie zmieniać się jakościowo czyli używana będzie coraz bardziej śmiercionośna broń broń aż dojdziemy do stosowania broni masowej zagłady czyli chemicznej, biologicznej a w Europie przeciwko demosntrującym mniejszościom islamskim używana będzie broń mikrofalowa. Każdy miesiąc potęgował będzie eskalację konfliktu co katastrofalnie wpłynie na ceny węglowodorów, żywności, ubrań, elektroniki. Erę dobrobytu i zamożności możemy uznać bezpowrotnie za skończoną. 

Powoli rozpoczyna się era ubóstwa czyli drogiej żwyności i drogiej energii o czym pisałem wiele miesiecy wcześniej. Sam tylko nie wiem czy do tej kulminacji dojdziemy nagle, skokowo czy do wielkiej inflacji a może nawet hiperinflacji będziemy dochodzić powoli na przestrzeni najbliższych dwóch-trzech lat. Póki co nadal się skąłniał ku temu, że do wielkeij infalcji dochodzić będzimey raczej płynnie, przez kilka lat. Byłby to dobry omen bo pozwoliłby coraz większej rzeszy społeczeństwa porobić zapasy żywności czy zabezpieczyć swój majątek zanim zje go całkowicie wielka inflacja. 

 

 

15 stycznia 2024 r 

 

Jak ktoś nie za bardzo rozumie po co jest ta wojna, jak komuś się wydaje że będzie tylko na Ukrainie albo tylko na Bliskim Wschodzie i jeśli ktoś może myśli, że wojna nie dotrze do Europy to wrzucam ciekawy link z BaldTV gdzie autor naprawdę bardzo zgrabnie omawia dlaczego trzeba zniszczyć rolnictwo, doprowadzić do masowego głodu całe narody i społeczeństwa. Zburzyć struktury państw, rządy itp. Wielcy tego świata mają nowe technologie produkcji żywności, nowe technologie doskonałej kontroli ludzi i na tym chcą zarabiać ale społeczeństwa nie chcą tej żwyności wiec dlatego w Niemczech toczy się wojna z protestujacymi rolnikami którzy jak się wydaje są bardziej świadomi niż Polscy. 

>>> www.youtube.com/watch

 

poprzedni link był wstawiony omyłkowo, dzięki za uwagę właściiwy odnośnik został już umieszczony

 

 

 18 stycznia 2024 r

 

Swiat nie zginie, ludzkość nie zostanie zniszczona bo są na świecie wolni odważni ludzie którzy oddadzą życie w walce z wprowadzanym nowym anglosaskim globalistycznym porządkiem. Porządek NWO jest i będzie nadal wprowadzany ale wg mnie nie zostanie do końca zrealizowany. Ofiar wojen i głodu będzie mnóstwo i potrwa to wiele lat ale po wszystkim nastanie era pokoju i lepszego świata, dużo bardziej sprawiedliwego niż obecny. 

Oto satyryczna wypowiedź której nie zobaczymy w oficjalnych mediach. Prelegent na Wolrld Economic Forum w Davos mówi do Klausa Schwaba aby się pie... razem ze swoim NWO. 

 

>>> www.bitchute.com/video/VBQpXdB1eX5k/

 

 

 

19 stycznia 2024 r

Tankowce i kontenerowce krajów Zachodu na celowniku islamkich wojowników ale te pływające pod banderą Rosji i Chin nie musza się niczego obawiać 

>>> defence24.pl/geopolityka/huti-zaatakowali-kolejny-amerykanski-tankowiec

>>> defence24.pl/geopolityka/huti-rosyjskie-i-chinskie-statki-nie-beda-niepokojone-na-morzu-czerwonym

 

 

3 luty 2024 r

W Strefie Gazy po przejściu izraelskich czołgów buldożery niszczą resztki pozostałych kikutów domów oraz trwa zalewanie betonem studni aby miejscowa ludność nie miała warunków do życia i aby ostatecznie ich wypędzić ze swojej ojczyzny.  

Tymczasem wojna trwa nie tylko na Bliskim Wschodzie. Także w Afryce. Na tym kontynencie wypędzane są wojska byłych europejskich kolonizatorów np. Francji a wpływy Anglosasów czy Europejczyków zastępowane są wpływami Chin lub Rosji. Zwłaszcza na ulicach wielu miast krajów afrykańskich z radością na twarzach demonstranci wymachują flagami Rosji. 

O tym na m się nie mówi w oficjalnych mediach ale wojna w Afryce została już wygrana przez Rosję i Chiny. Wpływy krajów Zachodu są już naprawdę nieliczne a Rosja - co dla nas Polaków może być szokujące - jest witana z wielką nadzieją na pozytywne zmiany po wypędzeniu neokolonizatorów. Wielkim przegranym w Afryce jest zwłaszcza Francja której Legia Cudzoziemska nie dała rady miejscowym wspieranym przez Wagnerowców.  

 

Ciekawe linki w powyższym temacie: 

>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-afryka-moze-stanac-w-ogniu-w-tle-rywalizacja-putina-z-zachod,nId,6949460

>> defence24.pl/geopolityka/afryka-plonie-prorosyjski-efekt-domina-w-sahelu

>> defence24.pl/geopolityka/pucz-w-nigrze-kleska-zachodu-zwyciestwo-rosji

>> defence24.pl/geopolityka/przyszlosc-wagnerowcow-a-afryka

 

 

 

4 luty 2024 r

 

Od dwóch lat sugeruję klientom serwisu zamkniętego aby zacząć robić sobie zapasy żywności, energii, ubrań, butów i innych ważnych środków niezbędnych do życia gdyż po pierwsze z roku na rok będą coraz droższe a z czasem nawet mając wielkie pieniądze nie będzie można wielu z tych produktów kupić. 

Po pierwsze z takiego zachowania jest czysty ekonomiczny zysk wynikający choćby z inflacji która tak naprawdę jeszcze się nawet nie zaczęła w Europie a po wtóre daje to poczucie bezpieczeństwa na ciężkie czasy które nieuchronnie się zbliżają. 

To, że zbliża się wielki światowy konflikt było dla mnie oczywiste a w związku z tym trzeba wkalkulować i  konsekwencje takiego konfliktu. Pisałem, że jak tylko powstanie panika to najdalej w 48 godzin wyczyszczone z produktów zostaną wszystkie markety z produktami spożywczymi i przemysłowymi.

Dziwi ignorancja polskich rządów które w żaden sposób nie przygotowują społeczeństwa na to co może się wydarzyć. Natomiast w krajach zachodnich wręcz przeciwnie możemy  już obserwować przesłanki pierwszej paniki przejawiającej się w masowych zakupach. Ani jedno ani drugie nie jest dobre. Dobre jest racjonalne przygotowanie się w takim zakresie w jakim można sobie ułatwić życie. 

Oto poniżej tylko trzy linki z tego co się dzieje w niektórych krajach Europy Zachodniej. 

 

Wyczerpują się zapasy w holenderskich sklepach 

>>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wyczerpuja-sie-zapasy-w-holenderskich-sklepach-powodem-apel-,nId,7288814

 

Aż 40 % Niemców gromadzi zapasy 

>>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemcy-obawiaja-sie-ataku-rosji-czesc-z-nich-gromadzi-zapasy,nId,7301179

 

Szwedzi obawiają się wojny i gromadzą zapasy nie tylko żywności 

>>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nowy-trend-wsrod-szwedow-tak-zareagowali-na-slowa-o-wojnie,nId,7294115

 

 

3 marca 2024 r 

 

Tusk niestety odblokował pieniądze z KPO 

 

W ostatnich dniach oficjalne media zalały nas informacjami, Ż premier Tusk odblokował pieniądze z KPO. Niestety to bardzo zła wiadomość dla Polski, Polaków i przedsiębiorców.  

Po pierwsze dlatego, że dwie trzecie tej obiecanej kwoty to pieniądze z kredytów i pożyczek które bardzo mocno zwiększą parametry zadłużenia polski i za które przyszłe pokolenia będą musiały słono zapłacić.  

Po wtóre większość tych pieniędzy pójdzie na rozwój tzw. zielonych technologii pozyskiwania energii odnawialnej. To najdroższa, najmniej opłacalna i nieraz bardzo nie ekologiczna forma pozyskiwania energii. Dlaczego jest promowana ? Ponieważ wielu głównych producentów tych urządzań otrzymuje dotacje na ich wytwarzanie. Czemu ma to służyć - jak zawsze podporządkowaniu gospodarek krajów europejskich gospodarce niemieckiej i utrwaleniu ich dominacji. 

Tym bardziej, ze po cichu Niemcy inwestują w energię z wodoru bo każdy wie, że aby mogła działać energia np. ze słońca czy wiatru to musi być dodatkowo energia konwencjonalna czego nie będziemy mieć zimą, zimą będą niedobory a Niemcy zamykają elektrownie atomowe. Mają inny pomysł który  znowu podporządkuje wszystkich Niemcom. 

 

Nowa elektrownia wodorowa rozwiązuje niemiecki problem energetyczny ? 

>>> www.youtube.com/watch

 

 

5 marca 2024 r

 

Wczoraj zbulwersowane media podały informację iż Miedwiediew pokazał nową mapę Europy na której praktycznie nie ma już Ukrainy. Niestety poza nielicznymi nie pokazują tej mapy a warto ją zobaczyć. 

Kadłubowe państwo Ukraina zlokalizowane jest w zasadzie tylko wokół Kijowa. Reszta ziem dzisiejszej Ukrainy podzielona jest przede wszystkim między Rosję i Polskę a małe kawałki przypadłyby też Węgrom i Rumunii. 

Myślę, że za kilka lat gdy Zachód przestanie wspierać już militarnie Ukrainę i jej jedynym ratunkiem poozstanie Polska to istotnie taki kształt mapy tej części Europy będzie kompromisem między realną siłą a możliwościami. 

 

>>> kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/miedwiediew-publikuje-mape-na-ktorej-ukraina-to-tylko-kijow-i-okolice-foto/

 

 

 

 

6 marca 2024 r

 

 

Tajne bazy USA na Ukrainie 

 

Jeszcze 3-2 lata temu ludzie którzy informowali o tych tajnych bazach amerykańskich na Ukrainie byli uznawani za foliarzy i demagogów. Dzisiaj o tych bazach pisze oficjalnie New York Times. Świat jest inny niż ten propagandowy podawany nam w oficjalnych mediach. 

 

>>> www.pap.pl/aktualnosci/new-york-times-ujawnia-szczegoly-wspolpracy-wywiadowczej-usa-i-ukrainy-0

>>> www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art39899961-to-moglo-wplynac-na-decyzje-o-ataku-na-ukrainie-powstalo-12-tajnych-baz-cia

 

 

 

 

9 marca 2024 r

 

Kiedy Tusk dostał zgodę na pieniądze z KPO, wiadomo było, że duża część tych środków ma iść na rozbudowę tzw. zielonej nergetyki. Kiedy przynano nam środki KPO, tego dnia zyskał na giełdzie mocno Siemens a na polskiej stracił PKN Orlen. Wielu mówiło, że to dlatego, że pieiądze mają z powrotem wrócić do Niemiec w postaci kontraktu dla będącego w kiepskiej sytuacji finansowej Siemensa.  Nowoczśni i postępowi europejczycy z kraju na d Wisłą mówili, że to spiskowa teoria. 

A jednak, te spiskowe teorie są spiskowymi coraz krócej. Za polityczne poparcie Tusk musi słono płacić. w tym przypadku odbywa się to kosztem PKN Orlen czyli nas. 

 

>>> portal-polski.pl/siemens-wygrywa-kolejny-przetarg-na-farmy-wiatrowe-w-polsce/20572/

 

 

 

17 marca 2024 r

 

Afryce wyłączono internet 

 

Pierwszy komunikacyjny precedens w trakcie wojny na Bliskim Wschodzie. Otóż działania wojenne w tzw Rogu Afryki spowodowały zerwanie kabli światłowodowych linii międzykontynentalnych i w konsekwencji Afryce na jakiś czas zabrakło internetu. 

 

>>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-afryka-bez-internetu-rpa-wskazuje-na-kable,nId,7389914

 

Poniżej dokładna mapa gdzie ułożone są linie światłowodowe między Europą a Azją. Oczywiście jest to kanał Sueski. Jka tylko konflikt wejdzie na wyższy poziom to na pewno te linei zostaną odcięte. Zresztą poodbnie jak między Europą a USA. 

Powstaje pytanie, co z przelewami, co z rachunkami bankowymi ? A co Bitcoinami ? podbno mają być bezpieczne i mają być alternatywą na czasy wojen i niepokojów. Nie będą. 

 

 

 

 

29 marca 2024 r

 

Tymczasem na Bliskim Wschodzie normalna wojna 

Izrael - Liban  >>> defence24.pl/geopolityka/wzajemny-ostrzal-rakietowy-izraela-i-libanu

>>>defence24.pl/geopolityka/hezbollah-atakuje-dziesiatki-rakiet-w-strone-izraela

 

 

No i wygląda na to, że Polska dołacza do wojny na Bliskim Wschodzie, przynajmniej symbolicznie   >> defence24.pl/sily-zbrojne/polska-dolacza-do-polaczonych-sil-marynarki-wojennej-na-bliskim-wschodzie

 

Tymczasem po instrukcje na czas wojny wybrali się do USA nie tylko pryncypały z Polski ale także grupowo przedstawiciele państw bałtyckich  >>> defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/ministrowie-spraw-zagranicznych-krajow-baltyckich-w-waszyngtonie

 

 

 

19 kwietnia 2024 r 

 

Rozpoczyna się to czego się spodziewałem już od miesięcy czyli bezpośredni konflikt między Izraelem a Iranem. To konflikt który potrwa kilka lat i będzie miał wpływ na sytuację ekonomiczną każdej polskiej rodziny. Mało tego po jakimś czasie, w miarę dalszej eskalcji wojny dowiemy się jakie państwa stoją za Izraelem a jakie za Persami. 

 

>>> defence24.pl/wiadomosci/izraelskie-rakiety-trafily-w-obiekt-w-iranie

 

Nalot Izraela na Syrie 

>>> defence24.pl/geopolityka/izrael-przeprowadzil-duzy-nalot-w-syrii

 

21 kwietnia 2024 r

 

Co było celem ataku ? 

>>> defence24.pl/sily-zbrojne/izraelskie-ataki-na-iran-co-dokladnie-bylo-celem

 

Obrona Izraela mogła kosztować aż blisko 2 mld dolarów !! Szok 

>>> defence24.pl/analizy/atak-za-dwa-miliardy-dolarow-netanjahu-wybierze-rakiety-czy-pieniadze-komentarz

 

 

25 kwietnia 2024 r 

 

Oto trzy regiony zapalne na świecie w których toczyć się będą wojny. Ukraina i Bliski Wschód - tu wojny sa już rozpoczęte i należy się spodziewać w najbliższych meisiącach jedynie eskalacji. 

Gdyby ktoś szukał źródła tych wojen to mamy kogoś kto dolewa oliwy do ognia. 

>>> defence24.pl/geopolityka/joe-biden-podpisal-ustawe-o-pomocy-ukrainie-izraelowi-i-tajwanowi

 

Obserwując to co robi Rosja na Bliskim Wschodzie i w Afryce zauważamy, że Rosja wcale się nie cofa ale widać, że działa bardzo prężnie poza Europą środkowo-wschodnią zajmując pozycje Anglosasów. 

 

 >>> defence24.pl/geopolityka/rosyjscy-zolnierze-i-sprzet-wojskowy-w-libii

 

A tymczasem państwo położone w Palestynie oskarżane jest o ludobójstwo, odkrywane są masowe groby kobiet z dziećmi .... 

>>> youtu.be/j4t027bjwL4

 

 

8 maja 2024 r

 

Na Bliskim Wschodzie mamy kolejną fazę eskalacji konfliktu. Ludobójstwo w Rafah. Izrael zaczyna bombardować Rafah w którym może być nawet 2 mln Palestyńczyków skupionych na małych obszarze odpowiadającym kilku dzielnicom Wawy.  To jedyne miejsce do którego pouciekali Palestyńczycy przy poprzedniej czystce. 

Celem Izraela jest  unicestwienie lub wypędzenie rdzennych mieszkańców z tego obszaru. To co się tam dzieje to prawdziwe ludobójstwo. Rafah jest ostatnim miejscem, skupiskiem nie kontrolowanym przez czosnkowców. Na razie rzeź odbywa się przy nie tylko przy biernej reakcji świata anglosaskiego ale przy jego cichej akceptacji.

Kluczowe pytanie jest o reakcję świata arabskiego. Czy pozwoli na dokończenie holokaustu Palestyńczyków czy właśnie za niedługo będziemy mieli kolejne kraje które wejdą do konfliktu. Ja stawiam na to drugie. Studiowałem i nawet mieszkałem w akademiku z Arabami i znam ich psychikę. Nie odpuszczą. To już początki wojny religijnej która potrwa dekady. Spodziewam się więc, że systematycznie kolejne kraje będą dołączać do wojny a jeszcze więcej wspierać front anty sojonistyczno-amerykański. 

Na razie zachód jeszcze się bawi i zupełnie nie jest świadomy istniejącego zagrożenia. Tak będzie do czasu, do momentu krytycznego który wywróci wszystko do góry nogami. No ale jest tylko kwestia czy to będą jeszcze tylko tygodnie czy może miesiące. I na tak postawione pytanie nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

 

>>> defence24.pl/geopolityka/rzad-izraela-zatwierdzil-kontynuacje-operacji-w-rafah-trwa-ostrzal-miasta

 

 

20 maja 2024 r 

 

Dzieje się bardzo źle na świecie, mamy serię zamachów na osoby które chcą pokoju. Pare  dni temu był zamach n apremiera Słwoacji Fico który sprzeciwiał eskalacji wojny na Ukrainie a teraz ginie w tajemniczym wypadku przywódca Iranu który uczestniczył w rozmowach pokojowych dotyczących sytuacji na Bliskim Wschodzie. 

>>> defence24.pl/wiadomosci/wypadek-smiglowca-z-prezydentem-iranu-trwaj-akcja-ratunkowa

 

 

21 maja 2024 r

 

Tymczasem Międzynarodowy Trybunał w Hadze oskarża władze Izraela o ludobójhstwo, warto się zapoznać z treścią tego oskarżenia, bo jest bardzo znamienne i odkrywa prawdę o tym jak sobie poczyna w Palestynie Izrael 

>>> defence24.pl/geopolityka/haga-wniosek-o-aresztowanie-wladz-izraela-i-przywodcow-hamasu

 

Zaś Izrael na wieść o infromacjacji z trybunału oskarża świat o nowy antysemityzm :)

>>> defence24.pl/geopolityka/netanjahu-i-biden-jednym-glosem-ws-decyzji-trybunalu-w-hadze-nowy-antysemityzm

 

Tymczasem a Afryce ciąg dalszy wycofywania się wojsk państw europejskich i USA z tego kontynentu. Anglosasi tracą swoją hegemoniczną pozycje w Afryce na rzecz Rosji i Chin.  

>>> defence24.pl/geopolityka/usa-wycofa-wojska-z-nigru-podano-termin

>>> defence24.pl/geopolityka/usa-wycofuje-wojska-z-czadu-rosna-rosyjskie-wplywy-w-afryce

 

 

8 czerwca 2024 r 

 

Uwaga zginęli Polscy obywatele w Palstynie !! Zobaczcie ich nazwiska :) 

 

Jak podał portal Times of Israel, zmarli zakładnicy to: 

79-letni Chaim Peri, 84-letni Amiram Cooper, 80-letni Joram Metzger i 51-letni Nadav Popplewell.

To pewnie efekt masowego wydawania poaszportów przez rząd PiSu. ZA rządów tej partii kto chciał ten dostawał poslki paszport. 

 

>> wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-smierc-obywateli-polski-z-rak-hamasu-nowe-informacje-msz,nId,7553635

 

 

15 lipca 2024 r

 

Artykuł z bardzo ważną infromacją. Otóż Koreańczycy chwalą się, że tylko dotychczasowy eksport broni do polski spowodowął powstanie w Korei aż 140 tysiecy nowych miejsc pracy. O zyskach nie wspomnę. 

Proszę zauważyć, że to iż wojna jest nieunikniona pisałem już od kilku lat jako zwykły analityk nie mający rządowych źródeł informacji. To znaczy, że każdy z polityków PiSu albo KO jest winien zbrodni przeciwko Polsce za zaniechanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pańśtwu polskiemu. Za dywersje i sabotaż w rozbrajaniu armii, braku decyzji dotyczaącyh produkcji uzbrojenia w polskich zakładach, za zaniechanie inwestycjii na polu innowacyjności w polskim przemyśle obronnym. 

 

>>> defence24.pl/polityka-obronna/wiecej-pieniedzy-z-korei-beda-kolejne-zakupy-sprzetu

 

 

 

 

 

 

 

 cdn .............Komentarze

[2023-10-08] Olaf
Przeeerażające....

[2023-10-09] Gość
Olaf poproś mamę aby zrobiła Ci kakao i niech Cie przytuli..

[2023-10-10] czytelnik
WYBORY - zgadzam się z Nowakiem, że nie należy głosować na Konfederację. Posłuchajcie - Bosak był już w koalicji z PiS! JudeoPolonia i niszczenie kraju. Konfederacja jest partią niepolskich nazwisk i sojusznikiem PiS, cichym ale sojusznikiem. Głos na nich to głos na kaczyńskiego, jego rządy.

[2023-10-10] izi
Bandyci z deep state nas o tym wszystkim uprzedzają, bo żeby karma ich nie dopadła, potrzebna im na te zbrodnie nasza milcząca zgoda. Cały plan przedstawiali nam nie raz. Alber Spike, Protokoły mędrców Syjonu, I pet goat II, Szach mat dla ludzkości, Simpsonowie, klaus szwab (z małej litery), Davos, Kill Bill Gates, nawet głupie teledyski, czy otwarcia jakichś tam wydarzeń... Oni mówią jasno i wyraźnie: zwyrodnienie obyczajów, pierwsza pandemia, miejscowe wojny, rozruchy, druga pandemia, IIIWŚ, nawet inwazję obcych nam zaplanowali. Ach i nadejście antychrysta też. I jeszcze anomalie pogodowe i wielkie katastrofy. I głód. Nic nie dzieje się spontanicznie, plan realizowany jest punkt po punkcie przy naszym milczącym zezwoleniu. Polacy, kiedyś dumny i bitny naród, dziś są najbardziej inercyjnym, uśpionym narodem w Europie. Wszędzie dookoła manifestacje i protesty, a my, zalewani wrogą siłą... milczymy, wpatrzeni w ekrany telewizorów, laptopów i telefonów. Nie mówię: obudźcie się, Rodacy, bo to mówią wszyscy obudzeni. Ja powiem: zacznijcie się przygotowywać do najgorszego, póki nie jest za późno.

[2023-10-11] Gość
Obawiam się, że za trochę będzie brakowało też leków. Od września można wykupić maksymalnie 120 dawek jednego leku, czyli na kolejne 4 miesiące, nawet jeśli to lek na przewlekłą chorobę i wiadomo, że bez niego się nie obejdzie (recepta roczna, półroczna itp.). Recepta "napoczęta", a nie do końca zrealizowana "wisi w aptece" nie rozliczona, zaś resztę leku można wykupić dopiero po upływie 75 dni. Ale od 1 listopada 2023, po wykupieniu leku z recepty na 120 dni, kolejną partię leku można będzie wykupić dopiero po 90 dniach. Więc zabezpieczyć leki na choroby przewlekłe sobie lub rodzinie należy jak najszybciej.

[2023-10-11] izi
Szanowny Gospodarzu, dla mnie od początku było jasne, że "to byli przebierańcy" a nie żadni terroryści, bo ataku na taką skalę pod nosem Mosadu nie da się przeprowadzić. Filmiki ze zdarzeń, ofiary, to wszystko może być teatr, albo "konieczne ofiary". Celem jest ostateczne rozwiązanie kwestii palestyńskiej, budowa świątyni Salomona oraz sprowokowanie państw islamskich. Zaś polscy generałowie moim zdaniem nie zgodzili się na pacyfikację Gazy u boku naszych panów i władców.

[2023-10-11] Leon
O tym samym pomyślałem w sprawie dymisji generałów...nie chcą firmować projektu który dla nas szykują.Trwa przygotowywanie opini społeczeństwa do akceptacji tej decyzji bardzo jednostronnym przykazem .Tu link do dobrego komentarza https://youtu.be/IEDC1_tPYac?si=6fD9cguIUZOXwmkw

[2023-10-11] Gość
Panie Grzegorzu każdy ogarnięty człowiek mający wręcz minimum wiedzy, wie, że Państwo I..l ma najlepszy wywiad na świecie, najlepsza obronę przeciwrakietową. Dodam to wszystko sprawnie działa, nie ma tam luk. Media przedstawią to po swojemu, a ludzie w to uwierzą. Nie wiem na ile Pan realnie bierze pod uwage braki paliwa, ale jesli sie to ziści to wszystko stanie. Nie potrafię wyobrazić sobie tego konsekwencji. Jak ludzie bedą dojeżdzać do pracy? Jak rozwozić produkty po sklepach, lekarstwa do aptek? Jak bedzie działać produkcja? Dzieci do szkoły? Ten scenariusz to jakaś anarchia. Licze, że paliwo bedzie tylko drogie, ale dostepne i kazdy bedzie jechał jak juz bedzie musiał lub załatwiał pare spraw na raz. U mnie póki co paliwa na stacjach nie brakuje, ale gdzieś takie w mediach głosy slychac.

[2023-10-11] Chytry
@czytelnik - no to zostaje ci PJJ 🙂

[2023-10-11] G Nowak
@ Gość, jestem przekonany, że paliwo na kartki to tylko kwestia czasu ale dopiero po ataku na Iran. Malo tego, zamknięty zostanie kanał sueski dla przepływu statków handlowych a państwa arabskie nie sprzedadzą ani jednej baryłki Anglosasom i ich sojusznikom oraz wasalom a my zaliczamy się do tej ostatniej kategorii. Konsekwencje takiej sytuacji dla naszych gospodarek będą straszne.

[2023-10-11] Kuba
Wszystko ok, tylko czemu kiedy wcześniej USA atakowało Iran naście lat temu to araby dalej sprzedawały ropę anglosasaom i ich sojusznikom? W tym Polsce. Nie twierdzę, że idą dobre czasy, ale ludzie też nie popadajcie w skrajność, że zaraz "nie będzie niczego". Szczególnie, że przez ostatnie 3 lata sporo się wydarzyło (C19,UA) i każdy już wieszczył koniec świata a jednak jakoś dalej oddychamy. Bądźmy gotowi a nie zasrani w strachu.

[2023-10-11] Marysia
Każdy kto ma olej w głowie i stara się myśleć samodzielnie widzi że coś grubego się szykuje na świecie. Miał Pan racje Panie Grzegorzu z tymi radami żeby robić te zapasy. Ja od dwóch lat robię systematycznie zapasy żywności. Niektórzy znajomi się śmieją ale wiem że to ja będę górą.

[2023-10-11] G Nowak
@ Kuba, lakoniczna odpowiedz na Pana pytanie brzmi - bo kiedyś było kiedyś a dzisiaj jest inaczej. Czyli jednym słowem kiedyś był trwały przez nikogo nie podważany układ hegemonii USA na świecie. Dzisiaj zaś Ameryka kończy się jako globalne mocarstwo i nikt nie chce być wyzyskiwany przez jankesów stąd masowy sprzeciw państw przeciwko ich hegemonii. Dodatkowo mamy uzurpatora który jest mocny i rzuca rękawice US. To tak jak kiedyś na giełdzie dobra była strategia kup i trzymaj bo sprawdzała się przez 50 lat lub więcej a dzisiaj trendy obfitują w średnioterminowe zwroty i trzeba wchodzić i wychodzić z rynku w terminach kilku-miesięcznych a nie lat.

[2023-10-11] G Nowak
@ izi, ja stawiam na "konieczne ofiary" dla realizacji określonych planów.

[2023-10-11] izi
Korekta: myślę, że generałowie nie zgodzili się na stan wojenny w Polsce po wyborach (albo jeszcze przed). Na wszelki wypadek zróbcie jakieś zapasy.

[2023-10-11] izi
Panie Grzegorzu, myślę, że brak paliwa na stacjach tuż przed wyborami, co BARDZO negatywnie wpływa na obraz rządu, to bardzo poważny objaw paniki. Myślę, że PiSowcy albo o czymś wiedzą, albo coś przygotowują, tak więc i my bądźmy gotowi na najgorsze, najwyżej pozytywnie się rozczarujemy.

[2023-10-12] Kinga
@izi Przestań siać panikę. Tacy jak ty od zawsze wieszczą tragedie, które jakoś nie nadeszły. Słyszę to od lat 80-tych, a moi rodzice od 50-tych. Miała być już kilka razy III wojna światowa, do tego nuklearna. Miał być głód, brak wody i jedzenia. Miał nas najechać Niemiec, Rosjanin, Arabowie, imigranci. Ludzie mieli umierać od pestycydów oraz skażenia powietrza, wody,gleby, niezdrowego jedzenia. Nic takiego się nie stało. Żyjemy zdrowiej, dłużej i podróżujemy po całym świecie. Opowiadasz dyrdymały.

[2023-10-12] Michu
@czytelnik a widzisz dziś lepszą alternatywę? Akurat Korwin, Braun i Bosak to nie są ludzie przekupni i koniunkturalni. GNowak kiedyś szkalował Brauna, ale gdy miał przedstawić dowody to się od razu uciszył. Żyjemy w kraju, który mimo wszystko niesamowicie się rozwija i bogaci. Proszę nie utyskiwać notorycznie na sprzedaż aktywów, firm i polskich sreber rodowych, tylko spojrzeć na polskie domy, samochody, wakacje. Jasne byłoby 500% lepiej gdyby był wolny rynek, ale nie negujmy, że dziś jest źle. Ja wybieram III RP Millera, Buzka, Tuska, Kaczyńskiego, zamiast PRL, w którym mieliśmy pod kontrolą nasze złoża, firmy, lasy i inne, a gdzie ludzie żyli w biedzie. Proponuję każdemu wycieczkę na Białoruś, byłem 2 lata temu. Polska 30 lat wstecz. @ GNowak traci Pan kontakt z rzeczywistością, @ Izi Szkoda komentować nawet. Poczytałem sobie, co kiedyś wypisywałaś i sadzę, że jesteś nawiedzona i wszędzie węszysz podstęp. Współczuję nastawienia do życia.

[2023-10-12] marcin
Jest jeszcze Ruch Dobrobytu i Pokoju. Nie zarejestrowali list w każdym okręgu ale można podjechać tam gdzie jest ich lista - nr 9.

[2023-10-12] Emil
@izi ci sami jenerałowie jeździli do Izraela po instrukcje przed i w czasie covida, są z układu. bez eksytacji , olać temat ewentualnego konfliktu i innych niby patriotycznych ich postaw. zdrajcy, zdrada i kłamstwa wszędzie. niech zrzekną się jeneralskich emerytur, wtedy się zastanowię, czy coś ich ruszyło? a tak to tylko cyrk.

[2023-10-12] G Nowak
@ Michu, nie szkalował tylko przytoczył pewne epizody z życia tego Pana które stawiają go w b niekorzystnym świetle. A nie będę za kogoś odrabiał pracy domowej i szukał linków w necie. Można to samemu zrobić. W konfederacji oprócz tego, że nie ma żadnego programu razi mnie przede wszystkim niepolskie pochodzenie aktualnych posłów tej firmy w Sejmie. Zaledwie u trzech z nich korzenie są polskie. Sorry ale nie mam zaufania do takich ludzi. Polska się rozwija i bogaci dzięki wielkiej kreatywności i innowacyjności Polaków. Niestety poszczególne rządy zabijają tę przedsiębiorczość dając ulgi korporacjom globalnym a nie rodzimym firmom. Wyborca dzisiaj nie ma żadnej alternatywy. Wszystkie dotychczasowe partie to bękarty układu okrągłego stołu którego postanowienia nadal trwają. Nieważne która partia rządzi ta czapa zarządzająca jest zawsze taka sama i wychodząc spod niej pejsy.

[2023-10-12] Polexit
Pejsy w kasku budowlanym biegały po budowie w Wawie. Pewnie wiedzieli gdzie kupować na przyszłość. Rau poinformował o kilku tysiącach z polskim paszportem przetransportowanych teraz samolotami. Wiedza co robią, 7mln ws.ok 200 w koło.

[2023-10-12] izi
@Kinga @Michu, zapomniałam, że tu nie wolno komentować, bo sobie nie życzycie. Co do nastawienia, akurat siedzę sobie na pięknej plaży w tropikach - i spędzę tutaj nic nie robiąc, bo mnie stać, najbliższe pół roku - i powinnam mieć w du*ie Polskę i Polaków, ale nie mam. Wy możecie sobie żyć złudzeniami, ale potem tacy jak wy właśnie będą napadać i grabić przygotowanych. @Marcin, właśnie na Ruch Dobrobytu i Pokoju miałam głosować, ale niestety w tym roku wycięli głosowanie za granicą. @Emil, nie mogli się wstrzymać pięć dni i złożyć dymisję po wyborach, jeśli nadal rządziłby PiS? ok @all, znikam stąd, bo widzę że was drażnię, a szkoda mi nerw na polemikę z rozdrażnionymi. Gospodarza poproszę o dostęp do zamkniętego forum, bo straciłam dane do logowania.

[2023-10-12] Gość
Na kogoś trzeba zagłosować. Tylko na kogo w takim razie?

[2023-10-12] Michu
@GNowak właśnie odrobiłem swoją prace domową po raz trzeci i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że nie ma nigdzie w internecie informacji o Grzegorzu Braunie, o których Pan pisał. Opowiada Pan najzwyczajniej kłamstwa. Szkalował Pan Brauna, ponieważ głosił Pan na jego temat nieprawdę. Jeżeli się komuś coś zarzuca, to trzeba mieć na to dowody. To na Panu spoczywa wówczas ciężar udowodnienia swoich tez, a nie na oskarżonym lub ludziach, którzy mają teraz szukać po internecie poparcia dla Pana fałszywych opowiastek. Nie potrafi Pan nawet przytoczyć jednego artykułu. Nie ma Pan czasu na podawanie linka, ale już na oczernianie kogoś i odpisywanie w temacie innym znajduje Pan jakoś dużo czasu. Ciekawe. Po raz kolejny obwieszcza Pan, że w Konfederacji tylko trzy osoby mają polskie korzenie. Proszę o dowody, a nie głoszenie kolejnych kłamstw. Po co Pan to w ogóle robi, z zawiści, czy wyrachowania? Miliony Polaków ma pochodzenie niemieckie, żydowskie, rosyjski, litewskie, ukraińskie czeskie i inne i jakoś dziwnie są wielkimi patriotami. Miliony takich Polaków ginęło za Polskę. Przypuszczam, że Pan sam nie zna swojego pochodzenia dalej niż do końca XIX wieku. Zresztą co to zmienia? Chyba nie muszę wymieniać tu tysięcy nazwisk polskich bohaterów obcego pochodzenia. Konfederacja ma swój program, nawet go opublikowała. Wykazuję tym samy Pana kolejne kłamstwo. Przy okazji odrabiam za Pana zadanie domowe i podaję link do tego bardzo szerokiego i konkretnego dokumentu. https://konfederacja.pl/konstytucja-wolnosci-program-wyborczy-2023/ Proszę o rzeczową odpowiedź, a nie jakieś infantylne uniki lub zmianę tematu.

[2023-10-13] izi
@Kinga, ja się przynajmniej udzielam, ty się udzielasz tylko wtedy, gdy się mnie czepiasz. Innych twoich komentarzy nie widzę.

[2023-10-13] G Nowak
@ Michu, ustalmy fakty. Ma Pan pełne prawo mieć odrębne od mojego zdanie i wielbić i głosować na obcych bo jest Pan w demokratycznym i bardzo wolnościowym kraju., Gdyby żył Pan w np. najbardziej rasistowskim kraju na świecie jakim jest Izrael to nie miałby Pan takich praw. A rasizm jest tam umocowany prawnie. Forum jest miejscem do wymiany opinii a nie edukowania i szukania za kogoś jakichś materiałów które znajdują się w necie które można samemu znaleźć. Pana kosmopolityczne nastawienia które wynika z treści Pana wpisu dowodzi, że jest Pan albo ofiarą działań propagandowych GW TVNu czy dr Onetu. Albo wręcz przeciwnie świadomie Pan wie dlaczego Pan tak pisze bo ma Pan w tym swój rodowy interes który jest inny od mojego. Nie będę odpowiadał na Pana zaczepki bo najzwyczajniej szkoda mi na czczą gadaninę czasu. Program Konfederacji ? To lipa zrobiona w ostatniej chwili na kolanie na skutek zapytań dziennikarzy. Zresztą żadna partia nie ma programu tylko deklaracje.

[2023-10-13] Jaro
Kwintesencja tematu pochodzenia niepolskich polityków https://www.youtube.com/watch?v=ZgHhLWWohXQ

[2023-10-14] Kinga
@izi szkodliwe udzielanie się jest gorsze niż jego brak. Wprowadzanie paniki na podstawie plotek i niesprawdzonych informacji świadczy o osobie. Przejrzałam twoje wpisy i widzę, że już wcześniej wiele osób zarzucało tobie brak logicznego myślenia, czy wiarę w dziwne historyjki. Podzielam ten pogląd. Piszesz po prostu brednie, żyjąc w strachu przed mitycznym złym jedzeniem. To nie jest ani potrzebne, ani rozsądne.

[2023-10-16] Gość
Już po wyborach to można spokojnie się wypowiedzieć. Jaka by partia nie była to i tak jest w jednych rękach. Natomiast to za czasów PiS przyszło pozwolenie, lub tez chciano podzielić się tortem ze społeczeństwem. Polacy nie są na tyle bogaci, by ich nie popierać. Dali dużo ludziom - pozwolili przeciętnemu obywatelowi godniej żyć. Społeczeństwa już nie patrzą na inne aspekty, po prostu liczy się tu i teraz. A polscy tzw. "janusze biznesu" w większości pokazali jakie jest ich prawdziwe oblicze i jak potrafią tak wyzyskują pracownika. I tak idzie do zmiany systemu finansowego i nikt już tego nie zmieni. W sumie to bardzo dobrze, że obecne biznesy się wykoleją. Miejmy nadzieję, że powstanie lepszy, sprawiedliwszy świat. Może graniczy to z cudem, ale wszystko jest możliwe.

[2023-10-17] izi
Panie Grzegorzu, moje założenie, że to "byli przebierańcy" nabiera sensu. Dorzucę jeszcze, że Hamas był dogadany z I na ten atak. Musiał być dogadany, bo I wiedział o ataku z dużym wyprzedzeniem. Teraz jednym głosem nawołują Palestyńczyków do opuszczenia Gazy (w trosce o ich życie oczywiście, przy czym I dodaje "na zachętę" odcięcie Gazy od wody, prądu i dostaw), czyli celem jest ostateczne rozwiązanie kwestii palestyńskiej. Ciekawa jest w tym kontekście okładka The Economist na rok 2013, dziesięć lat temu "przewidzieli" atak Hamasu na I przy pomocy paralotni... https://www.economist.com/weeklyedition/2012-12-22

[2023-10-18] Marek
@Izi jak masz odwagę zabierać głos, to miej ją również, aby napisać słowo Izrael. Skąd wiesz że Izrael wiedział o ataku Hamasu? Pierwsze słyszę, żeby takie informacje były upublicznione. Jeśli to tylko twoja wyobraźnia, to nie pisz tego jako pewnik i zaznaczaj, że to wyłącznie twoje przypuszczenia. Odnośnie paralotni, to Szin Bet informował właśnie w 2012, że namierzył członków Hamasu w Indonezji, którzy trenowali na paralotniach. Stąd artykuł w The Economist. Nie szukaj na siłę sensacji tam, gdzie jej nie ma. Kinga trafnie to ujęła: "szkodliwe udzielanie się jest gorsze niż jego brak. Wprowadzanie paniki na podstawie plotek i niesprawdzonych informacji świadczy o osobie." Szanuj innych i nie wprowadzaj na forum nieprawdy, wystarczy, że cały mainstream nią kipi.

[2023-10-18] Gal Anonim
Dlaczego nie poszedłem na wybory pozdrawiam Gal Anonim "Władza obecnych czasów nie jest ani lewicowa, ani prawicowa – ona używa idei lewicowych i prawicowych by przejąć kontrolę, podzielić ludzi dobrej woli, zwrócić ich przeciwko sobie nawzajem i utrzymywać w permanentnym konflikcie by byli słabi i niezdolni do wspólnego zjednoczenia się przeciwko tyranii zła i nieprawości. System, w którym dziś żyjemy zbudowany jest na kłamstwie i to kłamstwo stanie się wkrótce dla wszystkich jasne. Gdyby oparty był na prawdzie generowałby mądre rządy, sprawiedliwe prawo, dobrobyt ekonomiczny, doskonałą służbę zdrowia a na szczytach władzy znajdowaliby się szlachetni ludzie. Otóż w Polsce jest dokładnie odwrotnie. Każdy aspekt polskiej państwowości jest skompromitowany, zdegenerowany i spleśniały. Dzisiejsi przedstawiciele narodu to często zwyczajni kombinatorzy polityczni, bez głębszych idei czy kręgosłupa moralnego, którzy dla osobistych korzyści służą za białe rękawiczki zawsze bardzo brudnym i rzadko polskim rękom, a Polakom dane jest tylko prawo raz na cztery lata zamienić jedne wybrudzone rękawiczki na inne już wyprane, bez wglądu i prawa decydowania o tym jakie ręce de facto zakładają te rękawiczki i naprawdę Polską rządzą. W takiej sytuacji w której potajemnie krajem sterują służby specjalne i obce, czasem ponadnarodowe, mocarstwa – każde wybory, każda debata polityczna, każda ideowa rozmowa między politykami w radio czy w studio telewizyjnym jest zwyczajnym teatrem i show medialnym równym Tańcu z Gwiazdami. Nie wnosi nic i nic nie zmieni. Jedynie rozhuśta emocjonalnie i podzieli i tak już skłócone społeczeństwo." fragment listu "Do dwunastu mediów"

[2023-10-18] Gość
Hamas był dogadany z Izraelem? Nic takiego nie miało przecież miejsca. Możliwe bardzo, że Izrael wiedział o tym ataku i nic nie zrobił, aby wykorzystać to do ostatecznej rozprawy z Palestyńczykami, ale to, co piszesz to informacja wyssana przez ciebie z palca. Paralotnie testowali ludzie z Hamasu w Azji w 2011 lub 2012 roku, mówił o tym Leszek Sykulski w podcaście z zeszłego tygodnia. Wyluzuj i nie graj ekspertki w każdej dziedzinie.

[2023-10-19] Al
@Michu ... odnośnie Brauna, a oto jego cytaty 1. "to po to korona Polska ma być silna aby papież rzymski miał wiernego rycerza" 2. "celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie"

[2023-10-19] Marcel
Watykan upadnie czy to się komuś podoba czy nie. Za butę, arogancję i udawanie miłosierdzia. Polska wstanie z kolan, bo póki co klęczy. Potrzeba tylko osłabić kilku hegemonów, którzy zagrażają Polsce lub udają naszych przyjaciół.

[2023-10-19] Gość
@Marek. Na przykład Egipt ostrzegał. Skoro Egipt widział, co się dzieje, to druga strona nie widziała gromadzonego sprzętu? Najlepszy wywiad świata? Really? Ale jak mawiają klasycy "pierwszą ofiarą wojny jest zawsze prawda". https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art39242271-urzednik-egipskiego-wywiadu-ostrzegalismy-izrael-netanjahu-to-zignorowal

[2023-10-19] Gość
Czemu wy się tak wszyscy ścieracie. Przeciętny obywatel nie wie jak było. Czy byli dogadani, czy nie byli. Być może prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego. Można domniemywać, że grają wszyscy do jednej bramki. Poszukajcie sobie Państwo kto założył Hamas i dlaczego świat islamski nie ufa tej organizacji? Sama odpowiedź też o niczym nie świadczy, bo może rzeczywiście wymkło się spod kontroli. Gdzieś tam w mediach było, że Egipt ostrzegał, bo miał jakieś przecieki. Pamiętajcie jednak, że dziś w mediach można przedstawić wszystko (prawdę wymieszać z kłamstwem) i tak kształtować opinie jak się chce. Ludzie nauczcie się być solidarni, pomocni wobec siebie. szukajcie wspólnych celów, jakiejś empatii i myślcie co zrobić by świat był lepszy. Zacznijcie od siebie. PS: Okładki the Economist zawierają symbolikę, ale rozszyfrować to, to mało kto potrafi.

[2023-10-19] izi
@Marek, zanim zarzucisz komukolwiek podawanie informacji wyssanych z palca może tak sam je zweryfikuj? Chociażby Egipt ostrzegał, jak zauważyli rozmówcy, naprawdę uważasz, że rozstawienie kilku tysięcy wyrzutni uszło uwadze wspaniałego Mosadu? Już nie wspomnę o PRZETRANSPORTOWANIU 3000-5000 pocisków do Gazy. Co do dogadania Hamasu z krainą I (nie BOJĘ się pisać pełnej nazwy, tylko mnie mierzi): dokształć się na temat powstania Hamasu i wszystko będziesz wiedział. A na koniec: po czynach ich poznacie. Jak na razie grają do jednej bramki - wyludnienia Gazy. Zaś co do "lepiej milczeć niż siać panikę": "dzięki" takim co milczeli, parę milionów ludzi wymordowano. Ja jednak wolę się udzielać. Zamilknę, gdy Gospodarza moje wpisy zirytują.

[2023-10-19] Leon
Pełen zasób wiedzy na temat konfliktu Izrael Palestyna znajdziecie na yotube u doktora Szewko

[2023-10-19] Marcel
Watykan upadnie czy to się komuś podoba czy nie. Za butę, arogancję i udawanie miłosierdzia. Polska wstanie z kolan, bo póki co klęczy. Potrzeba tylko osłabić kilku hegemonów, którzy zagrażają Polsce lub udają naszych przyjaciół.

[2023-10-19] Michu
@Al proszę o źródło cytatów, bo brzmi to, wręcz jak oskarżenie Brauna względem Watykanu, co on już wielokrotnie czynił. Wyrwałeś z kontekstu słowa i tyle. Jeśli ja dziś powiem; "Jesteśmy na kolanach przez USA i Izraelem", to manipulując samym cytatem możesz zrobić wiele.

[2023-10-19] Marek
@Marcel twój link dowodzi właśnie temu, że Egipt nie ostrzegał. Zresztą mówić post factum można wszystko. Sam przypuszczam, że nie ma możliwości, aby Izrael nie był poinformowany, ale co innego jest podejrzewać, a co innego pisać, jak izi: "Dorzucę jeszcze, że Hamas był dogadany z I na ten atak. Musiał być dogadany, bo I wiedział o ataku z dużym wyprzedzeniem." To są bzdury niepoparte dowodem.

[2023-10-21] Lecki
@ Marcel oby tak było, jak piszesz. Niestety obawiam się, że budowana od 2000 lat struktura jest bardzo silna, a obłuda korupcja i arogancja, to właśnie jej największa siła, zresztą jak w każdym systemie wierzeń. @ Izi zajmij się lepiej swoim ogródkiem, czyli opowieściami o jedzeniu. Zabieranie głosu na siłę w sprawach, o których nie masz pojęcia jest infantylne. Ja nie wiem, kto i jak podziałał w Bliskim Wschodzie, więc nie plotę trzy po trzy, bo szanuję siebie i odbiorców. Za chwilę ponownie będziesz utyskiwać, że ludzie z forum jadą po tobie.

[2023-10-23] izi
@Lecki, no skoro ty wydajesz mi takie polecenie, to nie pozostaje mi nic innego, jak zająć się ogródkiem. Na szczęście to forum jest pełne doskonale poinformowanych przez Wirtualne Półprawdy oraz Onety, więc nic tu po mnie.

[2023-10-23] Al
@Michu ... a proszę bardzo w google wpisać "Musisz to wiedzieć 1594" - w programie Maciaka na youtube jest filmik z Braunem - 45 min i 21 s

[2023-10-24] Michu
@Al skąd wziąłeś ten cytat: "2. <>(sic!)". Braun nic takiego nie powiedział. Pierwszy cytat, o rycerzu, ale przede wszystkim o suwerenności Korony Polskiej (!!!) jest dość logiczny. To poglądy zatwardziałego katolika. Sam ich nie podzielam, ale są one oczywiste dla wyznawców jakiejkolwiek religii. Maciak niestety tradycyjnie już manipuluje. Odsłuchaj sobie ten wykład 5 min przed i 5 po tych słowach, a trochę inaczej spojrzysz na te słowa, znając kontekst. Niemniej, wracając do sedna, mój zarzut do GNowak dotyczył zupełnie czegoś innego. Nie znalazłem nigdzie w internecie, a poszukałem trochę, informacji o sprzeniewierzeniu przez Brauna pieniędzy. Istotą sporu nie jest nawet to, czy taki fakt miał miejsce, ale podawanie przez GNowaka w najlepszym razie niesprawdzonych, a w gorszym nawet wymyślonych przez kogoś naprędce informacji. Na moje sprawdzam, odpowiedź jest po prostu zbywająca i lekceważąca. Wyobraźmy sobie, jak zareagowałby GNowak, gdybym napisał na forum, że GNowak okradł swoich klientów i można znaleźć tego opis w internecie, ale nie powiem, gdzie należy tego szukać, bo każdy powinien odrobić swoje zadanie domowe. Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw reakcji GNowaka. I tylko o to mi chodzi, żeby nie opowiadać bzdur, półprawd i kłamstw.

[2023-10-24] Marek
@Izi twoje rewelacje były właśnie z pogranicza WP i Onetu. Jedną kwestią są poglądy, a drugą podawanie fałszywej informacji, jako faktu zaistniałego, aby dowieść swojego punktu widzenia. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie mają tak wielki problem z przyznaniem komuś racji lub uznaniem swojej niewiedzy, gdy już na pierwszy rzut oka widać, że ich wypowiedzi są podyktowane wyłącznie emocjami.

[2023-10-24] Al
@Michu ... spójrz jeszcze tutaj https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/ a tam przeczytaj sobie ten poniższy tekst podpisany przez Brauna czy Bosaka itp "My, niżej podpisani, (…) zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz opiece Jego Najświętszej Matki. Przy czym Ich władzę nad sobą pojmujemy całkowicie realnie, bynajmniej nie tylko symbolicznie – tak brzmi tekst Konfederacji Gietrzwałdzkiej podpisany przez lidera Konfederacji S. Mentzena.

[2023-10-24] Michu
@ Al zanim wrzucisz kolejny wątek, odpowiedz wpierw skąd wytrzasnąłeś ten cytat: "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie"(sic!). Braun tak nie powiedział, więc jest to albo twoja, albo maciakowa manipulacja. Proszę o rzetelną odpowiedź. Co do tekstu konfederacji gietrzwałdzkiej, to nie rozumiem, co tobie w nim nie pasuje. Jest to czyste i szczere oddanie swojego życia Jezusowi. Ja nie widzę w tym nic zdrożnego, bo mimo że jestem deistą, uważam wartości chrześcijańskie, zwłaszcza katolickie, za bardzo dobre. To one ukształtowały ciebie, mnie i całe nasze otoczenie w poszanowaniu innowierców, wolności, równości wobec prawa, wprowadziły przebaczenie, odkupienie itp. Dlaczego miałoby być złym oddanie swojego życia pod opiekę Boga, w którego oni wierzą. Doprawdy nie widzę związku logicznego w twoim ostrzeżeniu.

[2023-10-26] Al
@ Michu ... 1. kolejny wątek jest niepotrzebny bo obraz jest czytelny dla ludzi obiektywnych 2. na filmiku u Maciaka wg Ciebie Braun nie wypowiedział tego zwrotu bo to nie był Braun ... czy może wypowiada coś innego ? 3. podległość Watykanowi to źle a podległość Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej to dobrze ... bo to coś niby innego ? Wg mnie to hipokryzja i cyniczne podejście do tematu ! PS 1. "mimo że jestem deistą, uważam wartości chrześcijańskie, zwłaszcza katolickie, za bardzo dobre" ... i te wszystkie mordy i przelaną krew w imię Boga które ukształtowały ten świat w tej religii też ? PS 2. Jak można być deistą i wierzyć w Jezusa, który bogiem nie jest ("syn człowieczy") albo Jahwe, który był materialny i nie jedyny, bo w biblii wymienionych z imienia jest przynajmniej kilku bogów ! (Ciekawe czy jest to Ci wiadome i jak to się ma do Jezusa jako boga)

[2023-10-26] Gość
Na braki żywności to sie co po niektórzy dobrze przygotowali kupując wielkie połacie ziem rolnych i budując fabryki sztucznej zywności na ogromną skalę. Co do transportu od jakiegoś czasu lansowane sa elektryki. Z tymi brakami paliwa to nie moge sobie tego wyobrazić - przecież praktycznie wtedy wszystko stanie.

[2023-10-27] Ravi
@Al jak łatwo materialistom pluć na religię chrześcijańską... Religia chrzescijańska obecnie jest jaka jest, ale może przemienić się w coś dużo lepszego, dlatego powinniśmy tę religie szanować, bronić jej i jej nie szkodzić. A wiara w Jezusa jako Boga jest uzasadniona, przeczytaj sobie początek książki napisanej przez znanego polskiego jasnowidza z międzywojnia pt. "Świat mego ducha i wizje przyszłości". Przeczytajcie i raz na zawsze przestańcie bluźnić przeciwko tej najwspanialszej Istocie Duchowej jaka kiedykolwiek po tej ziemi chodziła. W książce tej autor napisał także, że po zjednoczeniu Europy... niedługo później setki milionów Azjatów runą na Zachód i zacznie się epoka Wschodu, ognia, nowego żywiołu rozpalającego i burzącego dawną ludzkość Północy i Zachodu. Autor przestrzega także przed tym co tu gdzieś na forum było, czyli uznania energii za Boga: "Ludzkość, opanowana manią wielkości z powodu sporadycznych triumfów nad naturą za pomocą potężnych wynalazków technicznych, zacznie coraz więcej utożsamiać fizyczną energię Wszechświata z istotą Boga i Ducha Jedynego. Będzie to błąd, który może doprowadzić ludzkość nowoczesną do katastrofy."

[2023-10-28] izi
@Marek obejrzyj/przeczytaj te dwa linki i koniecznie odeślij ich do ogródka, mówią przecież coś niezgodnego z twoją Wirtualną Półprawdą: https://gloria.tv/post/yENDxcVJgexB3Rd9aSZhMh89r#1460 https://babylonianempire.wordpress.com/2023/10/23/haaretz-krotka-historia-sojuszu-benjamina-netanjahu-z-hamasem/ Na koniec coś ci poradzę: jeśli chcesz wiedzieć więcej niż to, co ci zapodają onety, musisz niestety kopać głębiej (choć wymaga to wysiłku umysłowego): polecam dar knet, rumble, bitchute, hal turner, telegram. Ja stamtąd czerpię moją "ogródkową" wiedzę i na podstawie analiz internetu, alternatywnego w stosunku do onetów, potwierdzam to, co napisałam wcześniej: Hamas z Issraelem byli dogadani co do tego ataku. Koniec. Kropka. Żegnam szanownych forumowiczów.

[2023-10-30] Al
@Ravi 1. A gdzie ja pluję na religię ... zapytałem się czy "te wszystkie mordy i przelaną krew w imię Boga które ukształtowały ten świat w tej religii" są dobre dla ludzi ogólnie i są wartością dla TEJ religii ! 2. Jezus jako "Syn Człowieczy" np w Ew. Łukasza 22:22 i 48 ... a nie Bóg - na pewno Jezus nie stworzył Ziemi z fauną i florą oraz Wszechświata jakbyś nie zauważył ... PS Jezus podobno powiadał "Prawda cię wyzwoli" ... mam nadzieję, że od pewnych poglądów/komentarzy też !

[2023-10-30] Darek
Dolar po 7 zl https://www.youtube.com/watch?v=2slg7Pt1eBY

[2023-10-31] Marek
@Izi widzę, że nic nie zrozumiałaś z tego, co napisałem. Nie chodzi o to, czy byli dogadani, czy nie, tylko, że podajesz coś za pewnik, a nie wiesz, jak było. To są spekulacje. Mam podobne przypuszczenia, ale to tylko przypuszczenia. Twoich osobistych uwag nie będę komentował, ponieważ świadczą jedynie o braku argumentów i twoim nastawieniu do ludzi o odmiennym zdaniu.

[2023-10-31] Michu
@Al odpisałem tobie obszernie, ale mój wpis chyba wcięło. Może administrator forum sprawdzi, gdzie on zaginął. Dzięki. W międzyczasie ponawiam pytanie, gdzie twoim zdaniem padają słowa z ust Brauna: "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie".

[2023-10-31] Kuba
Dlaczego ma nie być ropy? Na logikę takie saudi aramco inwestuje w Polsce jakieś pieniądze ( duże czy nie duże pojęcie względne ), i dlaczego raptem ma przestać dostarczać do nas ropę? Bo olać ich inwestycje? Jestem niemal pewny, że surowców nie zabraknie, czy będą droższe? Wielce prawdopodnne. Patrząc historycznie, ropa jest dzisiaj bardzo tania, w granicach 6 zł płaciliśmy juz w 2011-2013 roku, wtedy można było kupić 3 baltonowskie za taką kwotę, dzisiaj jeden bochenek. Dojębia nas inflacyjnie tak, żeby za wiele nam nie zostało , ale nie wieszczyłbym apokalipsy i końca świata.

[2023-10-31] Gość
@Izi jesteś typowym przypadkiem osoby, która słusznie odrzuca bełkot mainstreamu, ale niestety zastępuje go natychmiast hipotezami głoszonymi przez nawiedzonych ludzi, którzy wietrzą wszędzie spiski, układy i podstęp.

[2023-11-04] Mariusz
@Izi napisałem do Pani maila, ale dostałem informację, że Pani mail już nie istnieje. Proszę o kontakt. Mój adres Pani zna. Pozdrawiam. Mariusz.

[2023-11-06] Al
@ Michu A ja ponownie pytam się ... w audycji Musisz To Wiedzieć puszczony filmik z Braunem, gdzie wymawia to zdanie to wg Ciebie, że na tym filmiku to nie G. Braun, a może to jednak Braun, ale nie wypowiada tych słów na tym filmiku ? (!)

[2023-11-06] Hamal
"Zachodzie ! chcesz wojny z krzyża z półksiężycem ?" - chciałbym zwrócić uwagę że Izrael to nie krzyż, tylko judaizm. Więc cos się chyba Erdoganowi pomyliło. I ciekawe jak Turcja pogodzi wojnę z Izraelem będąc w NATO sojusznikiem USA ?

[2023-11-07] Michu
@ Al masz jakieś omamy, czy co? Braun nigdzie nie wypowiedział tych słów. Podaj minutę, w której mówi: "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie".

[2023-11-08] Al
@ Michu Braun wypowiedział mniej więcej takie słowa ... "jaki jest cel istnienia państwa polskiego (...) po co ono ma istnieć (...) po to Korona Polska ma być odzyskana/podniesiona by Papież Rzymski miał wiernego rycerza" oraz "to jest moje pojmowanie istnienia państwa polskiego ... to jest moje pojmowanie suwerenności/celowości narodu polskiego na swoim terytorium, a także promieniowanie tej suwerenności na bliższe i dalsze okolice" a "to po to korona Polska ma być silna aby papież rzymski miał wiernego rycerza" Jedno i drugie jest tym samym co do treści i sensu oraz niemal te same słowa/bliskoznaczne tylko w wersji skróconej ... chyba, że się nie rozumie przekazu z wypowiedzi, ale na to też Braun daje odpowiedź dlaczego tak może być w Korona Królestwa Polskiego cz.1 w pierwszych 30 minutach chyba ... bo jesteśmy analfabetami ! CD/II post

[2023-11-08] Al
W Korona Królestwa Polskiego cz.1 lub 2 powiedział jeszcze m in to ... "otóż w demokracji nie znacie swoich WŁAŚCICIELI, w demokracji zaiste mafie, służby i loże rządzą" oraz "Państwo nie wiecie, kto wami rządzi ... nie znacie z imienia i nazwiska tych ludzi, którzy istotnie pociągają za sznurki" PS Jak dla mnie cały ok 7 godz wykład ciekawy !

[2023-11-10] Michu
@ Al czyli okazało się, że objęte przez ciebie cytatem słowa: "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie" nie padły, a o tym rozmawiamy od wielu dni. Dopuściłeś się niestety oszczerstwa. Zestawianie z powyższym cytatem słów o rycerzu to czysta manipulacja. Wmawianie komuś, że jedno i drugie znaczy to samo to czysta bzdura. Najwidoczniej nie rozumiesz, co dla katolika znaczy wierny rycerz Maryi, czy Jezusa lub czym różni się Watykan od papieża. I powtórzę ponownie, nie popieram takiej postawy, ale nawet jako deista doskonale ją rozumiem i wiem, że nie ma to nic wspólnego z podległością obcemu państwu. Słuchałem wielu wykładów Brauna i akurat, co do jego patriotyzmu, czy oddania dla Rzeczpospolitej nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Słowa z Korony Królestwa Polskiego, jeśli takie rzeczywiście padły, bo trudno wierzyć w twoją rzetelność, są w 100% prawdziwe, logiczne i chyba każdy myślący człowiek mógłby je wypowiedzieć, więc nie wiem, gdzie po raz kolejny szukasz drugiego dna. Jeżeli termin "właściciele" tak ciebie oburzył, to ponownie nie zrozumiałeś przekazu. Obawiam się, że możesz za chwilę napisać Braun powiedział: "Mafie powinny być właścicielami ludzi". Na koniec znów dochodzimy do tego, o co miałem pretensje do GNowaka, czyli podawanie nieprawdziwych informacji. Nadal nikt na forum nie potrafi przedstawić dowodu na słowa GNowaka, o tym że Braun sprzeniewierzył cudze pieniądze. W tym rzecz, aby pisać prawdę i to zweryfikowaną.

[2023-11-10] Al
@Michu cytat G Brauna "jaki jest cel istnienia państwa polskiego (...) po co ono ma istnieć (...) po to Korona Polska ma być odzyskana/podniesiona by Papież Rzymski miał wiernego rycerza" Masz omamy czy coś gorszego ... jaki rycerz Maryi lub Jezusa ww. cytacie !!!

[2023-11-12] Jill
@Al no pięknie pograłeś kolego. Podajesz jakieś zdanie, jako cytat wypowiedzi Brauna, gdy tymczasem jest to twoja luźna interpretacja jego słów. Po coś w końcu wynaleziono cudzysłów.

[2023-11-13] Michu
@Al zaczyna mnie już irytować ta dyskusja. Albo nie rozumiesz, co sam piszesz, albo bawisz się w manipulację i konfabulację. Od samego początku odnoszę się do cytatu, który podałeś, a który jest po prostu kłamstwem. Grzegorz Braun nigdzie nie powiedział tych słów: "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie". Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Tekst o rycerzu rozwinąłem specjalnie dla ciebie, bo go nie pojąłeś. Tyle w temacie, bo szkoda czasu na tłumaczenie oczywistości.

[2023-11-14] AL
@ Michu ... G Braun powiedział te słowa "jaki jest cel istnienia państwa polskiego (...) po co ono ma istnieć (...) po to Korona Polska ma być odzyskana/podniesiona by Papież Rzymski miał wiernego rycerza" Uzupełnienie intelektualne (źródło wikipedia) ... Papież Rzymski - "suweren Państwa Miasta Watykan" Podsuma. Każdy sam może ocenić co Braun wypowiedział ... i na ile pasują Twoje "wypociny" oraz kto manipuluje, krętaczy i kto na ile jest rzetelny ! CD w następnym poście

[2023-11-14] Al
@ Jill cytat G Brauna "cel istnienia państwa polskiego ... by Papież Rzymski miał wiernego rycerza" Uzupełnienie intelektualne (wikipedia) ... Papież - suweren Państwa Miasta Watykan Podsuma. Teraz Ci się rozjaśniło ! I nie jestem ciekawy ...

[2023-11-14] gość
Macie ludzie problemy... tylko pozazdrościć... mówię do tych od polemiki o słowach G. Brauna.

[2023-11-15] Al
@gość ... właśnie problemy zaczynają się od ludzi, którzy nie rozumieją co kto mówi i z takim się nie dogadasz , a już o zrobieniu czegoś sensownego to zapomnij ! Ale próbować trzeba ...

[2023-11-15] Michu
@Al zastanów się, co ty za farmazony wypisujesz. Podany przez ciebie cytat "Celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie" nie istnieje. Rozumiesz to? Braun tych słów nie wypowiedział, Pomyliłeś się lub skłamałeś. Te słowa nigdy nie padły. Cytat to cytat, a nie parafraza cytatu innym cytatem, który mówi coś podobnego, ale innego. Masz problem z przyznaniem się do błędu, czy robisz to celowo? Kończę dyskusję z tobą, ponieważ pewnie dalej będziesz brnął w swoje matactwa i krętactwa, a z tego nic nie wynika.

[2023-11-16] Al
@ Michu ... zacznij od siebie odnośnie farmazonów bo można od końca prześledzić jakie cytaty Brauna używam we wpisach ! Ha,ha !!! PS A o Twojej rzetelności w następnym poście abyś znowu się nie pogubił !

[2023-11-17] Jill
@Al coś jakbyś miał pamięć złotej rybki... Poczytaj swoje wpisy kolego, bo chyba się już pogubiłeś. Zgadnij, kto napisał 19.10.2023 te słowa: @Michu ... odnośnie Brauna, a oto jego cytaty 1. "to po to korona Polska ma być silna aby papież rzymski miał wiernego rycerza" 2. "celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie". Coś jakby Allll? Nie no skąd, to tylko jego alter ego. Kolego, piszesz rzeczy, których się później wypierasz. Zaaplikuj sobie daweczkę lecytyny zanim znów odpiszesz, że to nie ty.

[2023-11-20] Gość
@Al o co ty walczysz z @Michu, żeby udowodnić, że Braun powiedział coś, czego nie powiedział? Prowadzisz debatę kilka dni i udajesz, że nie widzisz, że palnąłeś babola. Chłopie ogarnij się i nie wkładaj ludziom w usta słów, których nie powiedzieli. Cytowanie i interpretowanie, to dwie różne rzeczy. Mnie Braun ani ziębi, ani grzeje, ale twój poziom zacietrzewienia się jest bardzo dziwny i męczący. Jakbyś miał jakaś osobistą urazę do Brauna. Przełóż tę energię na pracę i samokształcenie, a sporo osiągniesz.

[2023-11-23] Al
@Jill oraz Gość przypominam mój post "bo można od końca prześledzić jakie cytaty Brauna używam we wpisach" tj jakie cytaty Brauna użyłem w 3-4 ostatnich moich postach (te z listopada) PS Treść przekazu jest jasna i nic nie skłamałem ... albo się ją rozumie albo nie !

[2023-11-25] Tadeusz
Od czasu gdy odkryłem to miejsce, czyli od dziesięciu lat, nie zabierałem nigdy głosu na forum. Dziś jest ku temu okazja, moja osobista, więc podzielę się jednym krótki spostrzeżeniem. Pan Grzegorz Nowak stworzył wspaniałe miejsce dla odszczepieńców, ludzi myślących samodzielnie, podejmujących wybory i akceptujących ryzyko, słowem ludzi wolnych. Przez lata forum rosło i dołączali do niego niesamowici ludzie, których wypowiedzi czytało się z wielkim zainteresowaniem. Creme de la creme to Szachownica. Nie mam pojęcia, kim był lub jest ten człowiek, ale to co pisał dekadę temu, sprawdza się dziś co do joty. Co ważniejsze on to wszystko nie tylko opisał, lecz przede wszystkim uargumentował i potrafił obronić, odpierając ataki wielu niedowiarków. Patrzę na ten miniony czas z rozrzewnieniem i niepokoi mnie, że dziś nazbierało się na tym forum sporo ludzi dziwacznych, szkodliwych, nijakich. Spójrzmy choćby kilka stron powyżej, gdzie niejaki Al cytuje jednego z polityków, a następnie dniami całymi w cyniczny sposób wypiera się tego i zaśmieca forum bezpłciową dyskusją. Drugi przykład, jakże dla mnie zaskakujący, to Izi, która początkowo porusza ważkie tematy zdrowotne, następnie nader buńczucznie wykłóca się o swoje racje, aż urażona, zasadną skądinąd krytyką, w emocjonalnym geście rezygnuje z udzielania się na forum, zapowiadając zarazem utworzenie nowego wątku o żywności w zamkniętej grupie. Zachęca przy tym do łączenia sił i kontaktu między subskrybentami. Po kilku miesiącach okazuje się, iż Izi nie zrobiła zupełnie nic w obiecanym kierunku, co więcej adres mailowy, który podała nie istnieje. Zachodzę w głowę, w jakim celu tacy ludzie marnują swój i innych czas i przypomina mi się znów forum sprzed lat. Odszukuję stare wpisy i popadam w lekką nostalgię za Szachownicą. Mam nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzi.

[2023-11-28] gość
Do Tadeusza, Izi udziela się na innym wątku i tam podała adres mailowy. Napisałem odpisała mi, więc jest aktualny.

[2023-11-28] Al
@Michu ... to może od czegoś innego, sprawdźmy coś ! Stwierdziłeś - " Słowa z Korony Królestwa Polskiego, jeśli takie rzeczywiście padły, bo trudno wierzyć w twoją rzetelność" To się pytam czy G Braun wypowiedział te słowa czy też nie, tj. "otóż w demokracji nie znacie swoich WŁAŚCICIELI, w demokracji zaiste mafie, służby i loże rządzą" oraz "Państwo nie wiecie, kto wami rządzi ... nie znacie z imienia i nazwiska tych ludzi, którzy istotnie pociągają za sznurki" Albo się wie coś pewnego albo oczernia ... zobaczmy do której grupy należysz/sprawdźmy teraz Twoją rzetelność, a moja sama się wtedy wyłoni ! Ha, ha, ha !!! Zobaczymy kto będzie się śmiał ostatni ... "" W Korona Królestwa Polskiego cz.1 lub 2 powiedział jeszcze m in to ... "otóż w demokracji nie znacie swoich WŁAŚCICIELI, w demokracji zaiste mafie, służby i loże rządzą" oraz "Państwo nie wiecie, kto wami rządzi ... nie znacie z imienia i nazwiska tych ludzi, którzy istotnie pociągają za sznurki"

[2023-11-29] Al
@Jill Czy mój post z 19.10.2023 w cytacie nr 1. "to po to korona Polska ma być silna aby papież rzymski miał wiernego rycerza" kłamie (!) ... twierdzisz, że G Braun tego nie powiedział ? PS 1 Sprawdź bo może czytać nie umiesz ? Zobaczymy, czy teraz też będziesz taki mądry ... PS 2 Na cytat nr 2 nie odpowiem dopóki nie odpowiesz Ty na cytat nr 1 !

[2023-11-29] Tadeusz
Być może to moje niedopatrzenie, niemniej nie zauważyłem, aby Izi udzielała się w innym wątku i podała tam adres mailowy, który działa. Uprzejmie proszę o link. Poza tym warto by otworzyć wątek, który Izi rozpoczęła pierwotnie.

[2023-11-29] Michu
Wybacz Al, nie widzę sensu dalszej dyskusji z tobą. Zacytowałem tobie kilkakrotnie, co napisałeś, widzę, że Jill zrobił to samo powyżej, a ty dalej podtrzymujesz, że to nie twoje słowa. Nie ma możliwości rozmowy z kimś, kto wypiera się tego, co napisał. Zmiana tematu nie zadziała. Zresztą twój ostatni wpis to już nawet nie wygląda normalnie, dwa raz wkleiłeś to samo, pomijam też fakt, że kilka dni wcześniej użyłeś tych samych cytatów. Pomyliłeś forum Al, to nie jest miejsce do zaczepiania ludzi i uskuteczniania dyskusji o niczym.

[2023-11-29] Jill
@Al ciekawy z ciebie przypadek, musisz ostro zakwaszać zwoje czymś ciężkim. Ja ci wrzucam twój cały jeden wpis z 19.10.2023, a ty odpowiadasz, że jest cytat 1 i 2 i mam się tobie tłumaczyć z tego pierwszego. Serio? Chyba zagubiłeś się gdzieś na zakręcie logiki. @Michu cały czas ciebie punktuje pisząc, że Braun nie powiedziała nigdy: "celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie", czyli napisałeś oszczerstwo, a ty prosto z bananowca odpowiadasz mu, ale powiedział coś innego, więc i tak mam rację. Kabaret po prostu. Kolego odstaw cokolwiek bierzesz, bo nawet nie czaisz, co sam piszesz. Trzymaj się zdrowo i trzeźwo.

[2023-11-30] Al
@Michu, napisałeś "Zresztą twój ostatni wpis to już nawet nie wygląda normalnie, dwa raz wkleiłeś to samo" ... i już teraz wiesz, gdzie patrzeć abyś mógł mi w końcu odpowiedzieć bo te wklejenia to właśnie 2 cytaty G Brauna !!! Jeszcze raz je przytoczę aby nie było wątpliwości: 1. "otóż w demokracji nie znacie swoich WŁAŚCICIELI, w demokracji zaiste mafie, służby i loże rządzą" oraz 2. "Państwo nie wiecie, kto wami rządzi ... nie znacie z imienia i nazwiska tych ludzi, którzy istotnie pociągają za sznurki" Pytanie ... czy wg Ciebie te cytaty należą/wypowiedział G Braun czy też nie ? Bo oskarżyłeś mnie o nierzetelność !!! Myślę, że już niedługo każdy pozna prawdę o sobie, a nie czyjeś/swoje mniemanie ...

[2023-11-30] Christo
@Al i @Michu - nikogo nie obchodzi Wasz spór. Dajcie sobie na wstrzymanie. Albo spotkajcie się na piwie i sobie to wyjaśnijcie nie męcząc pozostałych użytkowników forum. Normalnie jak dzieci.

[2023-12-01] Gość
@Tadeusz ja również bardzo, bardzo chętnie dowiedziałbym się, co Szachu sądzi dziś o przyszłej dekadzie lub dwóch i czy coś zmieniłby w swoich prognozach. Gość ma przeogromną wiedzę, zdaje się insiderską. Dobrze, że można wrócić do jego wpisów stronie @Al człowieku wyłącz tryb powtarzania, a w zamian włącz tryb rozumowania. Masz większy problem z Braunem, czy ze sobą? Ten koleś ciebie kiedyś skrzywdził, że go tak nienawidzisz? Wpisz sobie ctrl+f, a potem "celem istnienia Polski jest podległość obcemu państwu mieszczącego się w Watykanie" i od razu będziesz widział, że to właśnie ty napisałeś, a twoi adwersarze pisali tobie sto razy, że takie słowa nie padły z ust Brauna. Czego tu nadal nie rozumiesz? Udajesz głupiego, czy nie rozumiesz po polsku?

[2023-12-01] G Nowak
@ Christo, przyłączam się do apelu. Naprawdę to marny temat aby nad nim tak obficie dyskutować. O wiele ciekawszym jest to jak będzie upadał system finansowy stworzony przez Anglosasów, jak ochronić swoje środki zgromadzone w bankach, jak przygotować się na lockdown energetyczny czy żywnościowy albo jakie branże będą przyszłością nowego systemu. Panowie wasza dyskusja jest już nie tylko nudna ale wręcz irytująca i spłyca wymianę opinii.

[2023-12-01] Al
@G Nowak ... myślę, ze w dwóch moich ostatnich postach widać, że dyskusja jest zakończona i o ile Pana stanowisko rozumiem - nie czytanie postów z braku czasu - to Christo dając opinię mógłby dokładniej czytać ... albo nie czytać wcale i by wtedy mu nie zawadzało to ! PS Tak, też jestem bardzo ciekawy jak obecna sytuacja będzie wyglądać ... ale nikt nie będzie zarzucał mi nierzetelności bez argumentów - tylko swoje mniemanie !!! A tak było w tym przypadku ...

[2023-12-01] Christo
Arabia Saudyjska oficjalnie przestała używać petrodolara. Co do Szachownicy to udzielał się jakiś czas temu na defence24.pl ale nie pamiętam pod jakim nickiem. Macie rację, że szkoda ze nic nie pisze na tym forum. Było jednak sporo osób, które się z niego wysmiewaly.

[2023-12-01] Christo
Na defence24 Szachowbica miał nick "dalej patrzacy"

[2023-12-02] Michu
@Christo i @G Nowak może Panowie nie zauważyliście, ale ja dyskusję zakończyłem 16 dni temu, a 2 dni temu jedynie to potwierdziłem w odpowiedzi na ciągłe zaczepki Ala. Christo lepiej żebyś wypowiadał się wyłącznie za siebie, zwłaszcza gdy jak widać po kontrakcji, są osoby, które zainteresowały się tematem opowiadania półprawd. Wypowiedź G Nowaka jest dość ciekawa pod kątem tego, iż robił Pan dokładnie to co Ala, czyli opowiadał nieprawdę a na moje dociekanie odpowiadał niezadowoleniem i zbywaniem. Właściwie cała polemika z Alem zaczęła się od mojej krytyki Pana nierzetelnego i fałszywego zachowania. Proszę mnie źle nie zrozumieć, cenię Pana za różne przymioty, ale nie mogę przejść bezczynnie nad pomawianiem kogokolwiek, bez znaczenia, czy chodzi o Brauna, Kwaśniewskiego, czy Breżniewa. Tak się najzwyczajniej w świcie nie robi.

[2023-12-05] Christo
Sprostowanie nie Arabia tylko Emiraty. https://www.msn.com/en-us/money/markets/uae-officially-stops-using-dollar-for-oil-trades/ar-AA1kCMxH

[2023-12-08] G Nowak
@ Michu, prosze nie wkładać mi w usta tego czego nie wypowiedziałem. Napisałem tylko, ze p Braun był zamieszany w małą aferę finansową. Był posądzany przez swojego darczyńcę który podarował mu na kampanię reklamową przed wyborami do poprzedniego parlamentu sporą kwotę rzędu około 100 tysięcy o jej zdefraudowanie. Sprawa miała trafić do prokuratury chyba w Gdańsku z tego co pamiętam a oglądałem to w wywiadzie z tym sponsorem który niesamowicie opluwał Brauna i zarzucał mu wszystko co najgorsze. Nigdzie nie napisałem że Braun tak zrobił tylko że był posądzany o defraudację pieniędzy. Prosze sobie to sprawdzić jeśli Pan jakiś zainteresowany czy kuzyn Brauna. Mnie p Braun zupełnie nie interesuje i nie jest to też osoba którą darzyłbym sympatią choć doceniam intelekt pana "szczesc Boze".

[2023-12-31] Al
@Michu, mam konkretnie jedno pytanie odnośnie Brauna i na tym pytaniu np Jill się "zatkał" bo odnosił się do cytatu drugiego. Dałem kilka cytatów a pierwszym był - "to po to korona Polska ma być silna aby papież rzymski miał wiernego rycerza". Czy te słowa wypowiedział Braun czy może ją kłamie (!) ... stwierdź konkretnie, że G Braun tego nie powiedział ? Zrób to krótko i po męsku aby nie było, że dyskutowałem z Miśkiem. PS Wtedy odpowiem na drugi cytat i kolejne !!!

[2024-01-05] Mar
aktualna mapa "wojenna" Strefy Gazy: https://storymaps.arcgis.com/stories/2e746151991643e39e64780f0674f7dd

[2024-01-08] Ziuta
W Ameryce taka bida ze szczoteczki do zebow w sklepach chowaja za szybami https://www.youtube.com/watch?v=Idz41RoeEgU

[2024-01-16] Gość
https://www.prisonplanet.pl/polityka/zachod_wpycha_polske_na,p2004319736

[2024-01-17] Da voś
https://x.com/damonimani/status/1747388354587463766?t=BSvbKujRn08m5io05_HLPA&s=09

[2024-01-18] Gość
Żywność, póki co bedzie płynąć z Ukrainy. W Europie nadchodzi czas przemian, nowa technologia puka do drzwi.

[2024-01-19] gość
Bardzo polecam portal polskich rolników indywidualnych, także ekologicznych: https://polskiebazarek.pl/ Kupujmy nasze!!

[2024-01-20] Gość
W dzisiejszym swiecie wszystko moze byc montowane. Kazde zdjecie kazdy film i ten ostatni to tez czyjs wymysl. Taka wypowiedz

[2024-01-22] Kuba
Film niestety, ale został zmontowany.

[2024-01-25] Da voś
https://youtu.be/HD7WiRN3nbI?si=FJ36Ntdrx1YplEfb

[2024-01-25] Da voś
https://youtu.be/HD7WiRN3nbI?si=FJ36Ntdrx1 YplEfb I co tu dodać. Szanowny nie kupuje chyba....nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.

[2024-02-05] Gość
Ciekawe czemu taki popyt w krajach europy zachodniej? To tez nie wzieło się z niczego, ktoś ten lęk musiał w społeczeństwach zasiać. Nie znam tamtych mediów co przedstawiają, bo tu można by szukać przyczyny. Być może jest to tak przedstawiane, że ludzie czują się niepewnie, a później jeden od drugiego się nakręca. Tak samo zastanawiające jest jak w innych krajach mowa jest o nowych technologiach, są robione seminaria, a w Polsce cisza.

[2024-02-07] As
Protesty rolników.

[2024-03-06] Gość
Ciekawe, tylko czy dobre dla Polski? Jak utrzymać w pokoju i dostatku taki kawał zrównanej z ziemią ziemi? To miałoby (może) sens, gdyby PL miała broń atomową i również cały teren Białorusi. Ale dodatkowym warunkiem koniecznym byłoby Państwo ze stali, a nie z dykty... I wymiana całej elity politycznej. Ani na jedno, ani na drugie i trzecie i czwarte się nie zanosi, więc Miedwiediew bredzi albo wpuszcza nas w maliny.

[2024-05-09] Jill
@GNowak Arabowie odpuszczą, właściwie to militarnie odpuścili już 23 lat temu, a mentalnie 10-15. Dzisiejszy Arab nie ma nic wspólnego z tym sprzed 30 lat. Coś jak Francuz, Niemiec, czy Brytyjczyk z lat 90-tych. Zrzekli się swoich zwyczajów i tradycji na rzecz konsumpcjonizmu.

[2024-05-19] Emil
kolejny zamach w czasie lotu we mgle, chodzi o prezydenta Iranu. Jesteśmy bliżej, kolejna odsłona

[2024-05-20] Gość
Negocjacje pośrednie z obecnym jeszcze hegemonem, w Omanie. Rozmowy toczyły się na temat pokoju w regionie, aby zakończyć aktualny spór. Informacja pojawiła się w piątek, że Iran toczy rozmowy, ale poza innymi dwoma zainteresowanymi państwami. Kto chciał, żeby do porozumienia nie doszło?

[2024-05-21] Emil
@Gosc tu przychodzi mi na myśl że chodzi tu o tych samych rzezimieszków co urządzili Sikorskiego w Giblartarze a kto wie czy i nie w Smoleńsku

[2024-05-23] G Nowak
@ Jill, mam absolutnie odmienne zdanie, nie tylko, że Arabowie nie odpuszczą to utworzą wielkie imperium na gruzach ich dzisiejszych państw i najadą na Europę Zachodnią i południową. Proces ten rozpocznie się po przegranej przez islam wielkiej wojnie na Bliskim Wschodzie która właśnie się rozpoczęła.

[2024-06-11] Gość
Tymczasem na sąsiadującej Litwie ... obowiązkowy pobór do wojska, kwalifikacja medyczna dla każdego Litwina od ukończenia 17-tego roku życia, absolwenci litewskich szkół będą mogli studiować dopiero po 9-miesięcznej służbie zasadniczej. Studenci ze specjalizacjami potrzebnymi w wojsku też zostaną powołani. https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/9521482,litwa-przywraca-obowiazkowy-pobor-parlament-zdecydowal.html

[2024-07-15] Joto
A czego się spodziewać jak wybrani posłowie nawet nie skarżą obecnie panujących za kłamstwa wyborcze/oszustwa. Jak tak można to wszystko można i nikomu nic nie zrobią bo to sitwa.Po owocach poznacie miernoty i zdrajców. Kiedyś ktoś ich rozliczy, tych z prawa i lewa.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)