Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Biznes

Koniec wiarygodności CNBC

w sytuacji gdy koniunktura rynkowa jest jednoznacznie spadkowa co prowadzi do strat wielu inwestorów którzy bezkrytycznie przyjmują medialne porady i na tej podsatwie dokonuja transakcji inwestycyjnych.

Krytykujący ekonomiści żądają aby CNBC zaczęła zatrudniać osoby z większą wiedzą i mające pojęcie o giełdowym rynku. Zdaniem krytyków tej stacji na antenie CNBC można obejrzeć wiele komentarzy i porad, które najzwyczajniej manipulują i wprowadzają widzów w błąd.

Wzmożona krytyka zaczęła narastać zwłaszcza po tym serii nieobiektywnych porad J. Cramera i jego typowym naganianiu na akcje przed pęknięciem bańki spekulacyjnej na rynkach. Następnie zasłynął z błędnych porad zachęcających do kupna upadającego banku Bear Stearns który spadł o 92 proc oraz bankrutujacego banku Wachovia.

Telewizja CNBC jest światowym liderem w zakresie przekazu informacji giełdowych. Posiada biura na całym świecie między innymi w Tokyo, Londynie, Frankfurcie, Mediolanie, Brukseli, Paryżu, Nowym Yorku, Dubaju, Singapurze Korei Płd. i RPA. Dzięki tak mocno robudowanej sieci oddziałów w najważniejszych miejcach biznesowych na świecie stacja ta jest kreuje świadomość wielu inwestorów.

W Polsce prowadzi serwis informacyjny we współpracy z TVN pod nazwą TVN CNBC Biznes.

 

na podstawie Associated Press

Andrzej Kowalczyk

amerbroker

 Komentarze

[2009-07-11] sd
Oto wlasnie te massmedia piora mozgi ludzi nic poza tym.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)