Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Biznes

"Europejska Solidarność" to znowu puste frazesy

 

Dzięki stosowaniu protekcjonistycznej ochronie własnych interesów kraje wiodące Unii Europejskiej po raz kolejny udowadniają, że znają i doskonale stosują stare przysłowie - "co wolno wojewodzie to nie Tobie ...."

Frazesy o jedności i europejskiej solidarności są karmą dla ludzi nie umiejących samodzielnie myśleć. Tam gdzie w grę wchodzi obrona własnego interesu tam w Unii iczy się bezwzględna walka i łamie się uzgodnione wcześniej postanowienia.

Przypomnijmy, że ledwo trzy tygodnie temu rząd Francji zapewniał Brukselę, że nie udzieli pomocy publicznej koncernom motoryzacyjnym w zamian za rezygnację z inwestycji koncernów w innych państwach. Francuski minister ds. przemysłu Luc Chatel zobowiązał się, że Francja nie wdroży żadnych środków, które byłyby nie do pogodzenia z zasadami wspólnego rynku.

Podobno formalnie Komisja Europejska zarządała od Paryża wyjaśnień. Jak znamy życie, Komisja zapewne dostanie .... wyjaśnienia i na tym sie skończy.

Morał z tego jest taki, Panie premierze, Pan się nie boi i nie chowa głowy w piasek jak trzeba walczyć o Polski interes narodowy. Europejska solidarność po raz kolejny okazała się fikcją, zwykłą karmą serwowaną dla frajerów. Zwłaszcza dla tych z nowych państw EU którzy bezkrytycznie wierzą w zapewnienia zawodowych oszustów piastujących najważniesze stanowiska w EU.

 

 

 

na podstawie doniesień agencyjnych

Andrzej Kowalczyk

amerbroker

 Komentarze

[2009-11-10] magdalena
W koncu racjonalny i rzeczowy komentarz. Ja czuje sie jakbym byla w domu wariatow, bo nasi drodzy politycy i ekonomisci nie widza tego, co jest OCZYWISTE. O tym mozna mowic dlugo i namietnie, ale patrzac na toz dystansu, staje sie to bardzo smutne i przykre. Niektore dzieciaki w przedszkolu nie sa tak naiwne

[2016-08-26] cAac
Jakim prawem polska smie mowic o Europejskiej solidarnosci wlasnie polska pokazała własną solidarność w kwestii kryzysu z uchodźcami

[2016-10-14] Słowianka
Zanim Polska pokazała solidarność w sprawie uchodzców,Niemcy pokazali jak wygląda ta solidarnośc w UE-Nord Stream I i II,likwidacja polskich stoczni i pompowanie pieniędzy w niemieckie i francuskie stocznie,które zostały uratowane;EBC drukuje 80 mld miesięcznie i skupuje długi Niemiec,Francji i Włoch a bankrutująca Grecja i inne kraje mogą o tym tylko pomarzyć.Takich przykładów jest całe multum.Uczymy się od najlepszych.A co do solidarności z najezdzcami-nikt Tobie nie broni przyjąć ich u siebie we własnym domu.Polska jest krajem chrześcijańskim a islam jest niekompatybilny z naszymi wartościami i tradycją.Najgłośniej krzyczą ci którzy są zaprzeczeniem wzniosłych postaw.I jeszcze jedno-nie będą nas Schulze i inni potomkowie hitlerowskich zbrodniarzy i kolonizatorów uczyć moralności i demokracji !!!

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)