Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

---- Prognozy giełdowe na 2023 r

 

 

 

Rok 2023 zaskoczy nas wszystkim łącznie ze skalą płynących zagrożeń 

 

Bessa zainicjowana w Polsce w 2008 roku trwa do dnia dzisiejszego. Ile to już lat .... ? :) Ile zabitych nadziei giełdowych entuzjastów naiwnie wierzących, że rozpoczyna się nowa hossa, ba słyszałem nawet, kilka razy, że teraz to już rozpoczyna się hossa pokoleniowa. 

Rzeczywistość jest jednak bardziej brutalna. Otóż z analizy technicznej wynika jednoznacznie, że od szczytu z listopada 2007 roku rozpoczęliśmy wieloletniego spadkowego korekcyjnego zygzaka. Fala a trwała przez cały 2008 rok a najdłuższa w czasie była korekcyjna (wzrostowa) fala b która trwała ponad dekadę i zakończyła się w końcówce 2021 roku. Cały 2022 rok to spadkowa fala C.

W 2022 roku pisałem, ze rozpoczynamy ostatnią falę spadkową w tej długoletniej bessie. Ta fala trwa do chwili obecnej i jeszcze nie uległa według mnie zakończeniu. Według mojej subiektywnej oceny powinniśmy zakończyć tę falę w 2023 roku. Dołek 2023 roku winien wyznaczyć nam minima wielkiej kilkunastoletniej bessy. Po niej powinny mieć miejsce złote lata dla naszej giełdy. Ba, mamy nawet szansę rozpocząć nową cykliczną wielką hossę. Żadnej zwyżki do 2008 roku nie nazywałem hossą tylko korektą i w istocie - przynajmniej jak do tej pory tak było. Także dołka z 2022 r nie uważam, że jest już dołkiem całej bessy, chociaż teoretycznie możemy być bardzo blisko takiego. 

Dzisiaj na pierwszy dzień stycznia 2023 roku oceniam, że w końcówce 2022 roku rynek zrobił dołek wyższego rzędu i aktualnie jesteśmy w trakcie korekty całego spadku z roku 2022. Od tego momentu mogą wystąpić wg mnie dwa scenariusze które rozrysowałem na wykresie. Ten zielony może być wg mnie nieco bardziej prawdopodobny i zakłada, że z aktualnych poziomów czyli z 1800 p. notowania mogą raz jeszcze zejść korygując ten wzrost od co najmniej 50 % ale nie więcej niż dołek z okolic 1400 p. po czym moglibyśmy mieć kolejną falę wzrostową do co najmniej okolic strefy 2000 p. Tutaj zawrotka i znowu wracamy do trendu aby ustanowić ostateczny dołek kilkunastoletniej bessy w postaci końca fali c. Teoretycznie taki dołek w wariancie najbardziej pesymistycznym mógłby wypaść nawet poniżej 1000 punktów. 

Drugi scenariusz zaznaczyłem na wykresie w kolorze czerwonym. W tym rozkładzie jazdy aktualne poziomy odbicia do okolic 1800 p. są szczytem wzrostowej korekty i już z tych poziomów rynek wraca do trendu głównego aby definitywnie wyznaczyć nam dołek tej wielkiej bessy. Przyznam, że osobiście ten scenariusz traktuję jako nieco mniej prawdopodobny. Giełda zawsze wyprzedza to co dzieje się w realnej gospodarce więc dołek na giełdzie powinien być kilka miesięcy wcześniej niż zapaść gospodarcza. 

Rok 2023 zapowiada nam się jako bardzo kryzysowy w realnej gospodarce. Cenowy szok energetyczny zbankrutuje mnóstwo firm. To rozpocznie lata biedy a może nawet ubóstwa w wielu krajach. Przed nami blisko już rozpad EU który podzieli Europę na dwa wielkie obozy. Jeden będzie pod hegemonią Berlina a drugi zorganizowany przez Warszawę która będzie odtwarzać imperium większe i potężniejsze od I Rzeczypospolitej. 

W roku 2023 będzie rokiem apogeum zastępczej wojny Rosji z USA na Ukrainie. Chociaż Rosja poniosła dużo strat w 2022 r to jednak ma potężne rezerwy które będzie systematycznie uruchamiać co spowoduje duże straty wśród Ukraińców oraz wojsk zaciężnych kredytowanych prze Anglosasów. Ameryka będzie coraz bardziej naciskała na Polskę aby wsparła upadającą Ukrainę. Będziemy bardzo blisko wojennej tragedii. Choć brzmi to paradoksalnie to wg mnie Niemcy uratują Polskę przed wejściem do wojny z Rosją w 2023 roku. Obniżenie prosperity, bieda i masy trupów najemników z państw zachodnich na Ukrainie spowoduje utratę zupełnego poparcia dla tej wojny przez takie kraje jak Niemcy czy Francja. 

Olbrzymie straty, braki broni i amunicji w magazynach spowodują, że w 2023 roku podpisany zostanie rozejm na Ukrainie. Potrwa on kilka lat, może 3 może cztery. To czas który Polska powinna maksymalnie wykorzystać na dozbrojenie się gdyż za kilka lat nasze wojsko będzie hulać po stepach Ukrainy bijąc się z ruskimi. 

Amerykanie będą próbowali wypędzić Rosjan z ich stref wpływów na Bliskim Wschodzie inicjując kolejne wojny. Taką potencjalną wojną której oczekuję jest wejście Turcji do Syrii i Iraku aby Rosja straciła kontrole nad tym terytorium. Wejście Turcji do tych krajów spowodować może bardzo duży kryzys gospodarczy oraz gwałtowny spadek handlu. Mogą zostać zablokowane cieśniny handlowe jak choćby kanał Sueski. To wyzwoli kolejny kryzys w realnej gospodarce spowodowany zanikiem handlu oraz skokiem cen ropy. 

Świat wszedł w erę wojen hegemonicznych o czym pisałem już kilka lat temu. W mega pozytywnym scenariuszu potrwają one co najmniej ze 30 lat. Wszystko co dobre i stabilne dla świata anglosaskiego już było. Teraz świat anglosaski jak i Rosję czeka wielki upadek z którego już nigdy nie powstaną. Za jakiś czas status krajów zachodnioeuropejskich będzie gorszy niż status dzisiejszych biednych krajów afrykańskich. 

Poza dzisiejszą pozycją Chin nowe imperia budowane będą wokół Ankary, Kabulu i Warszawy. Czekają nas zmiany gospodarcze, finansowe, religijne o których nam się nawet nie śniło. Po okresach wojen domowych w krajach Europy Zachodniej czeka nas jeszcze najazd na Europę islamu co sprawi, że do słowiańskiego sojuszu tworzonego przez Warszawę może przystąpić także część krajów bałkańskich. Ale to dużo bardziej odległa perspektywa, Póki co oczekujmy wykrwawienia się Anglosasów oraz Rosji w różnych wojnach zastępczych co doprowadzi do upadku tych krajów. Na razie Amerykanie jak zwykle będą chcieli aby wojnę dla nich na Ukrainie wygrali frajerzy, czyli Polacy. Nie można do tego dopuścić, musimy się zbroić ale nie przystępować do wojny. 

Konkludując rok 2023 będzie ostatnim rokiem siania wielkiego wojennego strachu. Największym wrogiem wolnego człowieka będzie telewizor i płynące z niego kłamstwa. Będzie tak trudno uwierzyć, że ze wszystkich głównych mediów płyną kłamstwa które są wojną o przejęcie dusz. Wojną o podjudzenie do konfliktu z Rosją.  Od argumentów typu, że Rosjanom brakuje już onuc aż po argumenty, że dostaniemy jakieś korzyści terytorialne. Nie powinniśmy dać się zwieść. Powinniśmy robić to o czym piszę od lat. Systematycznie zbroić się. Na prężenie muskułów przyjdzie czas za kilka lat. 

Tyle geopolitycznie a podsumowanie z rynków finansowych postrzegam następująco. 

- o ile Rosjanie nie dojdą do Dniepru na całej linii rzeki to dolar spadnie do co najmniej 3 zł

- para eurodolar będzie bardzo zmienna, nie zakładam trwałego trendu wzrostowego euro ale spodziewam się dużej zmienności w zakresie 0.90 - 1.10 

- kapitał uciekał będzie do obligacji, bo to będzie ostatni okres chwały dla tego segmentu rynku 

- kryzys płynnościowy w bankach, upadek systemu finansowego jaki znamy 

- dla "naszego dobra" podejmowane będą próby ograniczenia możliwościami dysponowania środkami klientów zgromadzonymi w bankach 

- już ten rok może rozpocząć proces upadku gospodarczego Niemiec 

- rozpocznie się załamanie na rynku nieruchomości

- bardzo możliwy jest szczyt inflacji i jej znaczniejsze spowolnienie na nawet na okres 2-3 lat aby po tym okresie świat wszedł w galopującą inflację 

- jeszcze większa niż do tej pory katastrofa dotknie rynek kryptowalut, nie zmieniam swojego zdania, że na obecnym etapie jest to największa wydmuszka w historii świata która została stworzona i kontrolowana przez służby specjalne 

- towarem o który nadal zabiegały będą rządy i korporacje będzie energia i surowce energetyczne 

- ustanowimy dołek na cenach żywności po czym rynek ten czeka wielka hoosa

- z uwagi na rozpoczęcie cyklu wojen hegemeniczncyh ważna informacja dla inwestorów aby zastanowili się nad inwestowaniem w akcje, fundusze itp. w obszary kltóre sa poza kontrolą Anglosasów. Na przykład w spółki chińskie czy chińskie fundusze. Jest kwestią czasu gdy któregoś poranka dowiemy się z mediów, że nałożona została blokada na inwestowanie w Chinach i nie będzie można wycofać zainwestowanych tam środków. Zakładam, że z czasem ogłoszone zostanie zostanie embargo gospodarcze na wymianę z wieloma krajami BRICS. Oczywiście raczej to nie będzie ten rok - ale wykluczyć tego nie można. 

 

Wybory 2023 roku w Polsce 

 

Teoretycznie w 2023 roku powinniśmy mieć w Polsce wybory. Czy będą ? Nie jestem o tym aż tak mocno przekonany. O tym czy będą wybory nie decydują przecież Polacy. O tym decydują interesy Waszyngtonu. Sam jestem ciekaw jak rozgrana zostanie kwestia wyborów w Polsce. Otóż w interesie Amerykanów jest utrzymywanie władzy przez rządy koalicji PiS-kiej. Tylko bowiem PiS gwarantuje  wojskowe wsparcie łącznie i docelowo z polską interwencją wojskową na Ukrainie i obronę interesów USA w tym kraju. Po części taki jest interes także Polski. Rzecz w tym, że PiS robi to nadgorliwie i służalczo. 

Z kolei gdyby wybory wygrała koalicja PO to musimy się liczyć z tym, że w Polsce realizowana będzie antyamerykańska polityka Berlina. Czyli stop dla wojny na Ukrainie. Zero wsparcia militarnego i naciski na Kijów na podpisane co najmniej jakiegoś rozejmu o ile nie pokoju. No i w konsekwencji próba powrotu do polityki współpracy między EU a Moskwą na gruzach Kijowa i aspiracjach Warszawy.

Czy Amerykanie dopuszczą do takiego scenariusza który może zniweczyć absolutnie całe ich dotychczasowe wysiłki prowadzenia proxy war na Ukrainie ? Z punktu widzenia Waszyngtonu byłoby to bardzo głupie. Nie po to Amerykanie zainwestowali w Majdan, nie po to szkolili przez lata Ukrainćów do zakładanej wojny z Rosją, nie po to dozbrajali za miliardy dolarów aby jakieś Polaki mogły to wszystko zaprzepaścić głupimi wyborami. 

Co więc trzeba zmienić aby wszystko pozostało po staremu ? 

Przychodzi mi do głowy takie zaostrzenie napięcia wokół wschodnich granic Polski z Białorusią aby w kilku powiatach wprowadzić na jakiś czas jakiś stan tymczasowego zagrożenia. Taki wariant pozwoli na konstytucyjne przełożenie terminu wyborów na ... najbliższy możliwy czas pokoju. A tymczasem dotychczasowy parlament może wybrać jakiś rząd np. tymczasowy, fachowców itp. Taki wariant pozwoliłby nadal kontrolować Polskę jako jedyny realny korytarz do dozbrajania Ukrainy a docelowo jako kolejne państwo zaangażowane może nawet bezpośrednio w wojnę na Ukrainie. 

Kolejny scenariusz to jakiś pucz wojskowy po kilku miesiącach rządów po ewentualnych wygranych wyborach przez koalicję PO. 

Alternatwynie - można jeszcze po wyborach przekupić lub zastraszyć kilku parlamentarzystów ale pewnie nie wiecej niż kilkunastu posłów PO. Jakąś małą grupkę można przekierunkować ale większość tych ludzi ma przecież poważne umocowania biznesowe, czyli gotówka płynąca regularnie z Berlina, są też ideowcy z wielkiej loży. Tak więc wybór między PO a PiS-em to dla Polaków żaden wybór. To jedna czosnkowa banda zrodzona przy oszustwie okrągłego stołu której celem jest zarządzanie stadem i strzyżenie go. I ta walka między nimi o dostęp do koryta jest rzeczywiście prawdziwa. 

Dla wyklarowania kto nas rozgrywa oprócz geopolitycznych interesów Ameryki jako hegemona musimy pamiętać, że Europą rządzą tylko dwie siły polityczne, nazwijmy je w uproszczeniu partiami. Jedna to loża rytu szkockiego skupiona wokół Waszyngtonu i Londynu i tej grupie podlega sekta PiSu. Druga to Loża Wielkiej Francji z głownymi ośrodkami w Paryżu, Berlinie i Moskwie. Po tym przypomnieniu wiele spraw rozumiemy bardziej, prawda ? 

Tak więc Polska będzie kluczowym państwem w 2023 roku w Europie. Możemy spodziewać się w naszym kraju zażartej walki między tymi właśnie obozami. Utrzymywanie bądź utrata władzy w Polsce będzie mieć w 2023 roku znaczenie do realizacji celów globalnych. 

Jeśli dojdzie do tego, że władzę w Polsce utraci a później odzyska grupa skupiona wokół rytu szkockiego to w latach 2024 lub 2025 więzienia w Polsce mogą zapełnić się wszystkimi którzy dzisiaj wykazują poparcie wobec Rosji czy Berlina. Zwłaszcza z formacji lewicowych. Będzie to oczyszczanie Polski z ludzi z tych formacji pod ideą likwidacji piątej kolumny Moskwy. Hm, może to już robić wojsko jak przejmie władzę. Jesteśmy coraz bliżej tego scenariusza, chociaż zanim tak się stanie to kilka lat jeszcze może minąć. To zależy od skali i dynamiki tego co się będzie działo w 2023 roku. Tak czy inaczej więzienia w Polsce będą pękać w szwach od więźniów politycznych, ludzi znanych dzisiaj z pierwszych stron życia politycznego. 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

 

1 stycznia 2023 roku 

 Komentarze

[2023-01-01] ziuta
No to piękny rok nam się zapowiada, oby nie był taki zły jak nam się wydaje

[2023-01-01] dar
Pan Grzegorz przedstawia nasze losy jak zwykle bardzo pocieszająco i radośnie. I pewnie tak się stanie, aż wypełnią się zapowiedziane wojenne akty, Islam zgwałci Europę, Chiny osłabioną Rosję, kometa Apophis wzbudzi fale, które zaleją wybrzeża, a trzecia część ludzkości zginie. To ponoć już 13 kwietnia 2029.. Jeśliby wyrysować 61,8% ekspansji Fibonacciego opartą o wymienione w artykule fale a i b, to ten dołek na W20 wypadłby na 792 pkt. Ciekawe, po ile wówczas byłby dolar?

[2023-01-02] Gość
Akurat premier Pinokio został niedawno zdemaskowany jako agent niemiecki, co nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę jaką proniemiecką politykę prowadzi, więc nie ma takiego prostego podziału na lożę szkocką i francuską. Nawet jeśli wybory nie zostaną przełożone i wygra PO to nic się w naszej sytuacji nie zmieni. Polska jest bantustanem zarządzanym przez obcą agenturę i nie widać żadnych przesłanek żeby miało się to zmienić w dającej się przewidzieć przyszłości.

[2023-01-02] Adam
moim zdaniem $ niekoniecznie musialby byc duzo wyzej jak w minionym roku, wszystko zalezaloby raczej z jakiego pulapu zaczalby rosnac...

[2023-01-04] czr
bitcoin dotknie 4-6k i następnie czeka go ostatni strzał po ath, następnie długa śmierć

[2023-01-04] G Nowak
@ czr, ja nie wykluczam, że dołek na Bitcoinie może być w strefie okolic 1500-1000 $.

[2023-01-06] Gość
Ciekawa rozmowa: "Wielkie zamieszki w Niemczech" - o celowych atakach "osób z kodem migracyjnym" na służby ratownicze, policję, straż pożarną w Berlinie w czasie Sylwestra. Czyli znów się dzieje... https://www.youtube.com/watch?v=T36z25IAazU

[2023-01-06] izi
Co to za problem zrobić stan wyjątkowy, gdy następna "ruska" rakieta spadnie na następną polską wieś? Jeśli chodzi o kryptowaluty: nigdy nie upadną. To jedyny bezpieczny środek płatniczy po ciemnej stronie internetu. My, Polacy, najbardziej powinniśmy się obawiać (i z tym walczyć) wycofania gotówki i gwałtownego ubożenia. Powiem że ja, z wykształcenia humanistka, robię obecnie kurs ogrodniczy, po którym założę ogród wrzywno-owocowy, nauczyłam się szyć na maszynie, piec chleb na zakwasie (który hoduję od ponad roku) i przymierzam się do kursu elektryka ELE.02. Chcę być potrzebna społeczeństwu, które nie będzie miało nic i będzie szczęśliwe. (Tu smutny uśmiech). Bardzo polecam stronę kkz.edu.pl Są tam najróżniejsze kursy on line i stacjonarne, z uzyskaniem uprawnień państwowych.

[2023-01-09] G Nowak
@ izi, jestem pełen uznania i podziwu za praktyczne podejście do tego co następuje i za wnikliwość analizy sytuacji wokół nas. Mało osób jeszcze zdaje sobie z tego sprawę co tak naprawdę się dzieje bo zmiany są w tempie gotowanej żaby więc dla większości są jeszcze niezauważalne. Z całą pewnością rzeczywiste umiejętności będą w cenie. Ci którzy mają wiedze jak uprawiać żywność mogą być jednak za jakiś czas wrogami ludu. Docelowo rządzący realizują bowiem program w wyniku którem celem ma być to aby po żywność (czytaj paszę) po swój przydział każdy szedł do marketu. Produkcja żywności ma być zarezerwowana dla globalnych korporacji.

[2023-01-09] izi
@Panie Grzegorzu, zgodziłabym się z ostatnią uwagą i myślę, że miałby Pan rację w innym kraju, jednak Polska i Polacy wymykają się schematom. Przed i po II WŚ istniały wielkie korpo, były to kołchozy, sowchozy a u nas PGR-y, mimo to polski rolnik się ostał. Za okupacji trzymanie świnki czy kurek groziło śmiercią, mimo to trzymaliśmy. Łatwo jest przewidzieć i wystraszyć, trudniej wskazać, co robić, jak się ratować i przeciwstawiać. Ja powtarzam sobie i moim dzieciom: jedyne, z czego nas nie okradną, czego nam nie są w stanie odebrać, to wspomnienia, wiedza i umiejętności. Dlatego kolekcjonuję dobre, piękne wspomnienia, żeby było czym karmić duszę w ciężkie czasy oraz nabywam wiedzę i umiejętności. Może dzięki temu moja rodzina będzie miała większe szanse na doczekanie lepszego jutra. Bądź co bądź zawsze będzie kogo nakarmić, ubrać czy wyleczyć (mam też kurs ratownictwa medycznego) i to zawsze będzie w cenie (nie mówię o nic niewartych pieniądzach, ale o wymianie, choćby za gwarancję nietykalności). Ach, jeszcze rozrywka i używki będą w cenie. Trzeba bimbrownie przydomowe zakładać. ;) PS Oglądam Georginę Orwell na bitchute, więc orientuję się, jak celowo niszczony jest przemysł spożywczy i żywność, jak celowo prowadzą do głodu, znam cele, które Pan wymienił: "wegetacja czy raczej niewolnictwo za miskę ryżu", więc cóż... przygotowuję się.

[2023-01-09] Nu_Zaja_Pagadi
Ja kupiłem gospodarstwo z domem do remontu z oczyszczalnią przydowową i stawem 100km od Warszawy i kilka ha lasu. Szukam ciągnika słusznej marki polskiego producenta;) Wiosną tylko jeszcze studnie głębinowe wywiercę i będę niezależny energetycznie i żywnościowo.. Małego rolnika nikt w Polsce nie udupi, bo to duża grupa wyborcza..

[2023-01-10] Ania
Koniecznie to obejrzyjcie https://www.youtube.com/watch?v=rUv_C48h7m8

[2023-01-11] Gość
@izi na ile wiem, za okupacji nie było żadnej kary za trzymanie zwierząt, tylko za ubijanie bez zgody okupanta.

[2023-01-11] Gość
@Nu_Zaja_Pagadi a skąd czerpiesz prąd?

[2023-01-11] Leon
@izi,dodam do tej dyskusji myśl..która mnie kiedyś nawiedziła..że może tak być, iż okno przyzwolenia na osiedlanie się na wsi ulegnie w pewnym momencie zamknięcie..powód zawsze się znajdzie.Ci mali rolnicy będą nietykalni ..wystarczy posłuchać byłego księcia Karola obecnie króla.Jego pozycja jest ważna w hierarchia tych rządzących z cienia.Za dużo ludzi na świecie, powtarza to w wywiadach .Czasami można go posłuchać w programach Garden Word..ogrodniczy program który polecam!!! Koniecznie .W jednym z odcinków w trakcie wizyty w ogrodach barona Rotchilda ,prowadzacy Monty Don(świetny ogrodnik !!!) Usłyszał od ogrodników Rotchilda ...,,,cytuje,, Barona Rotchild zażyczył sobie,aby w tym roku wyprodukować w ogrodzie warzywnym 1 tys główek kapusty,, Do przemyślenia???..jakie są przyczyny ,powody i cele wyizolowanej ekologicznej produkcji żywności na własne potrzeby takich wielkich rodów.

[2023-01-11] izi
@Gość, aż musiałam się upewnić (historię tamtego okresu znam nieźle): "W 1942 roku okupant jeszcze ułatwił sobie pracę, wprowadzając kolejne „udogodnienie” godzące w Polaków – obowiązkowe kolczykowanie bydła, owiec i trzody chlewnej, co uniemożliwiało oszustwa w systemie rozliczeń. Za najmniejsze uchybienia groziła śmierć." Tak więc za trzymanie niekolczykowanych zwierząt była kara śmierci. A tylko takie można było ubić i sprzedać na czarno. @Leon Dlatego myślę, że teraz jest czas na wszelkie ruchy i przygotowania. Gdy coś wreszcie pieprznie, będzie za późno. A dopóki jest względny spokój, macie szansę coś ogarnąć. Bardzo polecam książeczkę (dostępna w necie w formie pdf) "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych". Może okazać się bezcenna.

[2023-01-11] izi
Pozwolę sobie podsumować walkę nierządów z gotówką: limit wypłat z bankomatów (obecnie do 500zł?), pytania przy wypłacie z bankomatu o pochodzenie środków (kuriozalne, ale to prawda!), podejmowanie wyższych kwot tylko na zamówienie z jedno-dwu dniowym terminem, kary za niepodjęcie gotówki (mówię o moich i Twoich pieniądzach, a nie o pieniądzach banku!), likwidowanie oddziałów z obsługą kasową (ostatnio czekałam na moją kolej 45-60 minut, po moje pieniądze!), likwidowanie gotówkowych opłat za autostrady (na razie tylko w USA), likwidowanie bankomatów (Australia), walka z gotówką pt. "banknoty roznoszą covid", rozszerzanie i zachęty (upusty, ranaty etc, czyli płatność gotówką jest karana) różnego rodzaju do płatności bezgotówkowych za usługi, towary, opłaty sądowe i administracyjne, bezgotówkowe terminale samoobsługowe na stacjach paliw, w sklepach. Na razie tylko tyle a raczej aż tyle. Zachęcam do płatności gotówką gdzie się da. Ogromna satysfakcja. Dodam, że małe osiedlowe sklepiki wolą gotówkę, bo od transakcji kartą pobierana jest spora prowizja.

[2023-01-14] Seb
@izi, czyli tak ja napisałem, nie było kary za hodowanie zwierząt, więc twoje twierdzenie, cytuję: "Za okupacji trzymanie świnki czy kurek groziło śmiercią, mimo to trzymaliśmy." nie jest prawdziwe i wprowadza w błąd, ponieważ nie było kary za "trzymanie", tylko za nielegalną hodowlę. Dziś jest tak samo, tylko kara jest mniejsza. Przedstawiasz mało prawdopodobne problemy i popadasz trochę w paranoję. Te same tematy były już poruszane i mocno reklamowane w wielu środowiskach od przynajmniej 1980 roku. Znam osoby, które poszły twoją drogą i z perspektywy czasu nie bardzo im się to opłaciło. Mam kilku znajomych, którzy od ponad 20 lat, a nie niektórzy nawet 25 lat unikali kredytów, zbędnych luksusów, kupili ziemię, zabezpieczyli się w agregaty, bank nasion, sporo sadzili, siali, hodowali i dziś wszyscy bez wyjątku przyznają, że to było kompletnie bez sensu. Kilka osób już się z tego wypisało, bo poszli po rozum do głowy. To są osoby, które od około trzydziestki tyrały na swojej małej roli, dziś są pod sześćdziesiątkę, świata nie widziały, zmarnowały czas na zajmowanie się rolnictwem na małą skalę, a przyjemności odstawiali na kiedy indziej, bo idzie kryzys, głód i będzie źle. Moja cała rodzina w tym samym czasie normalnie pracowała, bardzo i to bardzo używała życia, inwestowała w oparciu o kredyty i dziś nadal żyje na bogato, a kredyty już dawno się spłaciły. Widzieliśmy wiele zakątków świata, poznaliśmy wspaniałych ludzi, kultury, zjedliśmy tony fenomenalnego jedzenia i wypiliśmy hektolitry wspaniałych trunków. Wszyscy mamy bardzo przyzwoite domy, domy letniskowe, mniejsze lub większe oszczędności i nadal żyjemy na bardzo wysokiej stopie, czy to wirus, czy wojna za granicą. Nie piszę tego po to, aby się chwalić, tylko żeby pokazać, do czego może prowadzić rzetelna praca i luźne podejście do życia, a do czego nawet bardzo ciężka praca podparta wymyśloną ideologią strachu i kataklizmu. Zresztą zadaj sobie proste pytanie, co zrobisz, gdy naprawdę przyjdzie wojna, kataklizm, czy zamordyzm. Pozostaniesz na roli, bo masz swój chleb, zioła, warzywa i owoce, czy spakujesz się i wyjedziesz do kraju, w którym będziesz spokojnie żyć. Mając zaoszczędzone kilkadziesiąt tysięcy dolarów, które nie wydasz na gospodarstwo w Polsce, jesteś w stanie żyć bardzo godziwie przez wiele lat w wielu miejscach świata. Oczywiście to nie jest jedyny przepis na szczęście i wygodne życie, ale mój głos w dyskusji. Szanuję twój punkt widzenia, także GNowaka, ale sądzę, że się mylicie i panikujecie. Nie raz już różni bandyci próbowali zmienić świat na swoja modłę i za każdym razem projekty te upadały lub grzęzły w ich własnym środowisku.

[2023-01-14] Ada
@izi nie ma limitu wypłat 500, dziś wybierałam 12 000, limit jednorazowej transakcji wynosił 4000. Podobno najmniejszy ma Euronet 800, ale przecież można dokonać wielu transakcji lub zmienić bankomat, wolność wyboru. Nie ma też żadnych pytań o pochodzenie środków, które przecież są z twojego rachunku bankowego. Co roku poza chyba 2021 rokiem rośnie też liczba bankomatów. NBP podał, że na koniec czerwca 2022 w Polsce było 21 501 bankomatów. Wzrost o 291 urządzeń, czyli 1,4% w stosunku do końca marca 2022. Rabaty za płatności kartą, nie są równe karze za płacenie gotówką. Stanie w kolejce w banku po środki jest dość oczywiste i tak dzieje się od wielu lat. Zapytaj rodziców, czy nie stali po pieniądze w latach 90. Ja stałam zawsze, dziś, 5, 10 i 15 lat temu. Awizowanie większych kwot, tj. 25 000-50 000 i pobieranie opłaty za brak odbioru jest całkowicie logiczne. Nie wyobrażam sobie, żeby każdy oddział miał trzymać w sejfie 100 000 000, bo może akurat dziś przyjdzie 1000 osób i każdy wybierze 100 000. Poruszone przez ciebie tematy to pierdołki. Prawdziwy problem, to ustawowe ograniczanie przez rząd możliwości płatności gotówką od 2024 roku do 20 000 dla konsumentów i 8 000 dla przedsiębiorców.

[2023-01-15] Powrót Tom
Seb czy tak naprawdę wszystko wzieles pod uwagę? Mamy zgoła odmienna sytuację geopolityczna to raz. Dwa za chwilę wejdzie pieniądz plastik i daje na to max 3 lata. Powiem ci tak że większego rozp...na świecie nie zobaczysz. Max 8-11lat !

[2023-01-15] Powrót Tom
Doprecyzuje Seb. Jak myślisz czy państwa potrzebują po zapaści finans świata- srowid pieniądza elektr?.Odpowiem ci pragną! Pomijam całą resztę....

[2023-01-16] Marian
@Ada, w mojej okolicy jest bankomat PeKaO SA z jednorazowym limitem wypłaty 500,- PLN. Brak możliwości wyboru "inna kwota" i wpisania własnej. By pobrać więcej, trzeba kilkukrotnie przeprowadzić operację wypłaty.

[2023-01-16] izi
@Ada, świat nie kończy się na Twojej osobie, Twoim banku, ani nawet na Polsce. Pisałam wyraźnie, że w Australii przystąpili (oficjalnie to ogłaszając) do likwidowania gotówki i bankomatów. Stopniowo będą wycofywane aż do zera. To że Twój bank (mam wrażenie, że pracujesz w tym sektorze, skoro dla Ciebie stanie godzinami po własne pieniądze to nic bulwersującego) może wprowadził limit 4000zł, ale inne zmniejszają. 1000zł to nowa norma, a w pandemii jak najbardziej było i po 500zł. I owszem, bankomaty Santandera pytają o pochodzenie gotówki. BYła afera z tego powodu. Banki obracają naszymi pieniędzmi, czerpiąc z tego korzyści (z naszych pieniędzy udzielają kredyty na banksterski procent) i serio uważasz, że kara za niepodjęcie gotówki jest okej? Na koniec, jeśli wymienione przeze mnie sposoby walki z gotówką: likwidowanie bankomatów, zmniejszanie limitów, wprowadzanie TYLKO opłat kartą i przelewem to pierdółki, to cóż... nie wiem jak to skomentować. O limitach płatności wiem, zapomniałam wymienić. Są mniej alarmujące, niż całkowita niemożność przejazdu przez tunel czy autostradę dla tych, co chcą zapłacić gotówką. Możesz wystawić kilka faktur na mniejsze kwoty, niż jedną ponad limit, a przeteleportować się nie przeteleportujesz. @Seb, w całej historii ludzkości nie było takiej sytuacji, jak jest teraz: grupa nietykalnych może zrobić z ludźmi na całym globie dosłownie wszystko i ma wszystkie po temu instrumenty. Nigdy nie byliśmy tak zinwigilowani i zależni od technologii, jak teraz. Wystarczy, że z dnia na dzień (jak to zrobili w paru miejscach podczas pandemii w Australii, Chinach, Israelu, Austrii) postawią czytniki QR i nie wejdziesz do sklepu, przychodni, szpitala, apteki, banku, pracy, autobusu, pociągu i jest po Tobie. Po nas. Podaj mi jeden przykład, jak możesz się wymiksować z systemu, a ja ci podam kontr przykład, jak można cię do tego zmusić. Na koniec: ja również żyję na wysokim poziomie - nie wiem skąd przypuszczenie, że jestem uboga i grzebię w ziemi na moim malutkim pólku - ale dziś czuję się zagrożona nie tylko co do własności (masz świadomość, co mogą zrobić z twoim domem i domkiem letniskowym, gdy przepchną ustawę o "ochronie" ludności? podpowiem: wszystko, bez odszkodowania) lecz również fizycznie. Skoro mogą wbić do mnie na chatę i siłą doprowadzić na szczepienie... Więc owszem, uważam, że trzeba się przygotowywać na wszelkie ewentualności, a i tak wszystkiego nie przewidzę.

[2023-01-17] izi
@Marian, sprytnie! Bank zaprzeczy, że u nich są limity wypłat. Po prostu nie ma możliwości wybrania innej kwoty...

[2023-01-17] Ada
@Marian nie tragizuj proszę. Możesz wykonać kilka transakcji, iść do innego bankomatu, trzymać pieniądze w domu lub innym banku. Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy biegali 2 km do bankomatu swojego banku, bo w innych były prowizje i też żyli. Nie twórzmy wymyślonych problemów. @Izi przedstawiłam logiczne argumenty na ograniczenia w wybieraniu gotówki z bankomatów. Nie zrozumiałaś ich? Jeżeli masz tyle problemów z bankami, to dlaczego nie trzymasz gotówki w domu lub nie kupisz kruszców, tylko wylewasz żale po forach? Do kredytów na ogromny procent również nikt ciebie nie zmusza. "Wolny kraj". Problemem są właśnie limity wprowadzane przez państwo, a nie banki. Nie masz widać pojęcia o płatności za fakturę. Ustawowo masz zakaz rozbijania jednego zakupu na kilka faktur. Powiedz mi więc, jak podzielisz zakup auta za 220 000 na kilkanaście faktur lub mieszkania za 1 000 000, wycieczki na Malediwy za 40 000, roweru za 30 000 itp.? To są realne problemy, a nie wybieranie pieniędzy z bankomatu lub awizowanie kwot powyżej 25 000. Przy okazji nie pracuję i nigdy nie pracowałam w bankowości, nikt z mojej rodziny również, a poziom argumentacji wymierzonej nie w problem, lecz osobę świadczy jedynie o twoim poziomie dyskusji i kultury. Przemyśl swoje zachowanie pod kątem uczciwej argumentacji i atakowania ludzi o innych w tym wypadku bardzo logicznych poglądach.

[2023-01-17] Seb
@izi mam dwa domy poza granicami Polski. To jest bardzo proste rozwiązanie. Dodatkowo w mojej najbliższej rodzinie jest takich domów 7, a będzie w maju 9, więc nie mamy problemu z ewentualnymi przenosinami. Wybierz sobie odpowiedni kraj, co jest dość banalne i jesteś zabezpieczona, a na dziś masz z tego dochód z najmu oraz miejsce na darmowe wakacje. Ty możesz umieć wszystko wyhodować i co z tego, jak znacjonalizują tobie ziemię, ruchomości i zabiorą żywność. Ja sprzedam jeden dom i jadę dalej, gdzie jest bezpiecznie. Wracając do mojego stanowiska, takie same argumenty słyszę od lat, a nic wielkiego i tragicznego się nie dzieje, o to mi chodzi. Ludzi od dziesiątek lat opowiadają o depopulacji, zniewoleniu, grupie Bilderbergu, teraz World Economic Forum, a świat nadal istnieje i zapytaj siebie, kiedy było w Polsce więcej wolności dziś, czy w 1981 roku? Koło historii się toczy, mądrzy i bystrzy korzystają z życia pełną piersią, a tchórzliwi lub naiwni siedzą, dyskutują, czytają spiskowe teorie innych mędrców, knują, zbroją się, oszczędzają na czarną godzinę, trzęsą się ze strachu i marnują życie na babraniu się w ziemi, naprawianiu przestarzałych maszyn, taplaniu się w smarach, olejach, gnojowicy itp. Rób jak chcesz, twój biznes, mnie nie przekonasz, bo życie już mnie doświadczyło, co i jak robić, by żyć na bogato, beztrosko na ile to możliwe i nie imać się brudnej lub ciężkiej pracy.

[2023-01-17] Gość
@izi po co ta panika. Nikt ci nie każe korzystać z usług banków, a wręcz powinnaś ich unikać.

[2023-01-18] Gość
Moze i trzeba, a nawet warto sie cos przygotowac, ale samemu sie dlugo nie pojedzie. Tu musi byc wspolpraca spoleczenstwa. Chyba juz na calym swiecie trwaja przygotowania pod pieniadz cyfrowy. Polska tez bardzo preznie dziala nad postepujaca inwigilacja, nowy system Ksef, ktory wejdzie od 2024 roku znacznie skroci szara strefe. Jak wejdzie pieniadz cyfrowy to zostana juz tylko strzepki wolnosci, a dla wiekszosci to w zasadzie ona zniknie. Nie wazne czy mowimy o bloku wschodnim, czy zachodnim - wszyscy daza do tego samego. Ceny energii beda rosly, bo takie jest zalozenie, nowego juz globalnego systemu. Bedzie sie dazyc do wspoldzielenia coraz wiecej rzeczy. Polskie miasta juz sa wytypowane do pilotazu miast 15 minutowych. W pewnym momencie, jak spoleczenstwo przespi, to nie bedzie odwrotu, chyba ze cofajac sie o lata rozwoju.

[2023-01-18] Gość
Co do bankomatow, kiedys ktos zamiescil filmik, ze podobno zmiana jezyka na ukrainski powoduje znikniecie limitow wyplat. Jak ktos wyplaca wieksze kwoty to moze to sprawdzic.

[2023-01-18] Powrot Tom
Izi jak dla mnie Australia idzie na pierwszy ogien i jedni to wiedza a inni zawsze nic. Na ten moment to bym sie juz zastanawial uciekac z tego regionu jak bym tam mieszkal choc inwestycyjnie to koniunktura surowcowa tam jeszcze potrwa, Rio Tinto itd Dlaczego: Poniewaz kraj gra na dwa baty i to ostro. Gra z pionierem inowacyjnosci bo musi ale i wspolpracuje ile moze z Chinami- inf sa w necie. Dlaczego tak. Bo kraj lezy z zbyt blisko Chin i sie poprostu boi. Jak dla mnie kraj bedzie wyciety lub zniewolony przez Armie Ludowo Wyzwolencza ze wzgledu wlasnie na surowce, oczywiscie kiedys.... A co ma do tego wlasnie taka sytuacja ktora zaistniala tam, bankomaty, Srowid itd Spoleczenstwo biora w ryzy poki maja jescze czas bo stawka duza! Nasze podworko w skrocie Po Wielkanocy do poczatku czerwca jazda, czyli z moich inf moze sie cos sie dziac co jest przygotowywane. Dlaczego do czerwca Poniewaz Kowalski moze jechac na wakajce i bac sie wrocic. A Bedzie potrzebny. Rzadzacy jak musza to tacy glupi nie sa! Tu sie zgadzam z gospodarzem ze tu moze byc opcja 2 i zjazd o 50 %. dalej sie nie zgadzam bo dla mnie co najwyzej ruch boczny...... Dalej znowu sie zgadzam zjazd o 80 % ale to za okolo 2 lub 3 lata i Grora

[2023-01-18] izi
@Ada, wiesz, ile będziesz musiała dokonać wypłat po 500zł, żeby kupić auto za 220 000zł? 440, słownie czterysta czterdzieści razy, dom za 1 mln zł? Dwa tysiące razy. Co do mnie: nie mam kredytów, pożyczek, debetów ani kart kredytowych, a gotówkę trzymam w skarpecie. I jest dla mnie problemem wybieranie co miesiąc dużych kwot z konta. Jeszcze niedawno w "moim" banku było pięć okienek kasowych, dziś są trzy, w tym jedno czynne. Chciałam zwrócić tu uwagę, jak banki i rządy walczą z gotówką, a Ty z całego mojego wywodu wywnioskowałaś, że robię problemy z czekaniem w kolejce i limitem wypłat? Przypominam: to MOJE pieniądze i bank na nich kręci lody, powinien więc w zębach mi je przynosić. @Seb, serio porównujesz dzisiejsze czasy do 1981? A ja Ci serio odpowiem: wychowałam się w komunie i dziś czuję się bardziej zagrożona pod każdym względem niż wtedy. Twoja rada, by żyć na całego jest jak najbardziej słuszna, tak właśnie postępuję, nie robię tego jednak z czystej przyjemności wydawania pieniędzy, jak jeszcze parę lat temu, a z obawy, że następnej okazji np podróży dookoła świata mogą mnie pozbawić (jak w latach 2020-2022 już to miało miejsce). @Gość, nie ma opcji na wielki protest społeczny, zbyt nas podzielili przez ostatnie dziesięciolecia. I to również jest na naszą niekorzyść w porównaniu do roku 1981. Poza tym społeczeństwo jest uśpione, otępiałe i zastraszone. Trzyma się nas w ciągłym strachu, szczególnie od 2020, jak mija jeden - covid - wpędza się w drugi - wojna. Nie wiedziałam, że Polska też weźmie "udział" w programie 15-minut. Masz bliższe dane? @Powrót Tom, Australia zawsze była światowym poligonem, mieszkałam tam ładnych parę lat, więc przyglądałam się jej z bliska. To, co tam się dziwnego, niepokojącego wydarzy, może powtórzyć się na całym świecie. Jak wspomniałam: obozy koncentracyjne, czytniki QR, likwidacja gotówki - już w Au to przerabiają lub przerobili. Masz jakiś pomysł czy informację, co szykują w Polsce?

[2023-01-18] Marian
@Ada cyt: "@Marian nie tragizuj proszę." - Nie tragizuję. Obnażam jedynie jeden z tych wielu drobnych elementów gotowania żaby.......... @Ada cyt: "...Powiedz mi więc, jak podzielisz zakup auta za 220 000 na kilkanaście faktur lub mieszkania za 1 000 000, wycieczki na Malediwy za 40 000, roweru za 30 000 itp.? To są realne problemy, a nie wybieranie pieniędzy z bankomatu..." - Szacun, jak mawiają w pewnych kręgach. Mój prezent dla żony wart 2500 PLN był dla mnie sporym wyzwaniem. Zalegam kilka półek niżej w finansowej hierarchii :/

[2023-01-18] Powrót Tom
WEF i nasz Andrzej poprostu nie wierze co on tam wygaduje i te jego luzackie obycie. Co ci ludzie na kremlu myślą? Oni nadal wierzą że z pomocą DE uda się wymanewrować USA, dlatego postępują bardzo zachowawczo. Jak by tego nie było Endriu by wąchał swoje buty, skromnie powiedziane. Widac że społeczeństwo ma w powazaniu Natomiast wiem co myślą ludzie uzależnieni od zakupów w marketach i nie mający jakichkolwiek zapasow. Jest ich może nawet 80 proc.

[2023-01-19] Ada
@Marian nie napisałam tego w celu dyskredytacji kogokolwiek, tylko żeby zobrazować temat. Ten sam problem będzie przy zakupie używanego auta za 30 000, wakacji za 22 000 dla dużej rodziny do Grecji, itp.

[2023-01-19] Ada
@izi a wiesz co zmieni podniesienie limitu do 3000, 5000 lub 10 000? Nic, zmieni się tylko skala. Dlatego napisałam, że realnym problemem są zmiany ustawowe związane z ograniczeniem wysokości przelewów, a nie limity w bankomatach. Jeśli to twoje pieniądze i nie akceptujesz zasad banku, to powtarzam, nie zanoś ich do banku. Jeśli zanosisz, to godzisz się na warunki banku. Nikt nie będzie tobie niczego przynosił w zębach, trochę szacunku do ludzi.

[2023-01-19] Powrót Tom
Izi na tą chwilę to wiem że opcja dostarczenia uzbrojenia na wschodnią flankę ogłoszona w tv była informacja po fakcie., Ponieważ przed tym faktem została przerzucona spora ilość osob do obsługi sprzętu. Jeśli broń będzie dostarczana do ukr a będzie ponieważ ukr ma nie przegrac-tak wygadał się Duduś w WEF ostatnio to Rosja musi zablokować granicę do przerzutu. Morze czarne obstawione a z pl granicą nie. Jeśli zablokują granicę Rosjanie to ukr upadnie z biegiem czasu. To spowoduje że nowego Izraela nie będzie i to jest jedyną szansą Rosji blokada granic. Więc ja tu innej opcji nie widzę jak konflikt zobaczymy. Kiedyś w radio jechałem i słuchałem jak poslowie w dyskusji jaja sobie robili kto pójdzie na linię frontua dosłownie użyli terminu mięso armatnie. Na końcu się uspokoili bo stwierdzili że my nie pójdziemy heeee. A nóż 3 tyg później ktoś mi powiedział że na WKU dostała wezwanie osoba karana co za komuny nie brali. Może na wyrost a może już uzgodnione coś zobaczymy...... Coraz cieplej. Izi dobrze że ty to wiesz cieszę Się. Ludzie pewnego dnia po za dobrami materialnymi namacalnymi nie widniejącymi w żadnym rejestrze potraca wszystko. Do tego dojdzie ogołocenie przez postawienie na źle regiony świata. Potraca mali i potraca wielcy.

[2023-01-19] Gość
izi informacja o 15 minutowych miastach jest znana od dawna i jest dostepna w internecie. Taki dosc sensowny artykul na ten temat: https://dakowski.pl/zielone-pieklo-15-minutowe-miasta-pionierskie-krakow-warszawa-lodz-rzeszow-i-wroclaw-poligony-doswiadczalne-dla-agendy-2030/ All Wiekszosc spoleczenstwa nie ma problemu jak wyplacic 220 tys zl, bo po prostu nie dysponuje takimi kwotami. Takich jest mniejszosc i tacy jesli maja troche "oleju" w glowie to sobie poradza, bynajmniej przez jakis czas. Wczesniej czy pozniej system wszystkich dosiegnie, bo wchodzi tu wysoko rozwinieta technologia i postepujaca cyfryzacja. Jedyne wyjscie to rzeczywiscie takie zamieszanie, ktore wymknie sie spod kontroli.

[2023-01-20] izi
@Marian, należałoby zadać Adzie pytanie, skąd bierze pieniądze, skoro zapłata przelewem za dom (i rower za 30 000zł tudzież samochód za 220 000zł) to dla niej problem... Pytanie jest również, skąd miałby się taki samochód wziąć, skoro nie na fakturę i nie przelewem.

[2023-01-21] izi
@Powrót Tom, dzięki za docenienie moich starań, przygotowuję się do tego, co ma nastąpić od jakichś dziesięciu lat, od 2019r. robię to z głową, planowo. Mam pewne zdolności parapsychiczne, dzięki którym przeczuwam co, gdzie, kiedy. Byłabym głupia, gdybym dostawała podpowiedzi i nic z tym nie robiła... Staram się namawiać do podstawowych zapasów rodzinę i znajomych. Przed pandemią mnie obśmiewali, teraz trochę mniej, ale i tak nic w tym kierunku nie robią. Oczywiście zapasy można ukraść, ale nie okradną mnie z umiejętności. A te są przydatne. @Gość, o miastach 15-minutowych słyszałam (bodajże Arabia Saudyjska czy Emiraty już takie budują), ale nie widziałam, że już są plany co do polskich miast. Dzięki za link! @Ada, mam zerowy szacunek, powtarzam: ZEROWY, do banksterów i ich popleczników. @Do wszystkich: uważam, że walka z gotówką to najpoważniejszy problem i zagrożenie, z jakim przyjdzie się mierzyć. CBDC to niewolnictwo totalne i totalna kontrola. Dodam, że z systemu DA SIĘ wymiksować, ale jest to bardzo trudne. I nie bardzo wiadomo dokąd, skoro cały świat ma być pod butem ban dytów z Deep State.

[2023-01-22] Gość
izi to wszystko jest dobrze przemyslane. Buduje sie coraz wieksze bazy danych. Uzaleznia od panstwa i nowych technologi. Problemem bedzie nie tylko pieniadz cyfrowy, ale postepujacy brak pracy. Ludzie beda musieli przejsc na dochod gwarantowany. By z tego sie wypetlic musieliby wspolpracowac lokalnie i sobie pomagac. Znajac funkcjonowanie czlowieka to nie bedzie dzialac. Mamy ciagle przygotowania do wojny, ciagle wsparcia zbrojne dla sasiada. Ogolnie nie wyglada to dobrze.

[2023-01-23] Powrót Tom
Dopuszczenie rozpoczyna się 24 stycznia 2023 roku. Następujące produkty "konsumenckie" będą wkrótce wprowadzane do obrotu z dodatkiem świerszczy (Acheta domesticus): - Chleb wieloziarnisty - bułki wieloziarniste - Krakersy i paluszki chlebowe - batony zbożowe - suche premiksy do wyrobów piekarniczych - Ciastka - suche produkty makaronowe nadziewane i nie nadziewane - sosy - Przetworzone produkty ziemniaczane - Dania z roślin strączkowych i warzyw - Pizza - Ogólne produkty z makaronu i serwatki - Substytuty mięsa (wegetariańskie alternatywy dla mięsa) - Zupy i koncentraty zup, zupy w proszku - Przekąski na bazie mąki kukurydzianej - Napoje piwopodobne

[2023-01-23] Powrót Tom
Oprocz kasy cyf ibazy danych to dojdzie

[2023-01-23] Powrót Tom
Oprocz kasy cyf ibazy danych to dojdzie

[2023-01-23] izi
@Gość w 2020r. wyciekł tajny ;) plan rządu Kanady, który wtedy był obśmiewany, obecnie jest wdrażany m.in. u nas. Z pamięci przywołuję: doprowadzenie do bankructwa przedsiębiorców i zubożenia obywateli - umorzenie długów/kredytów w zamian za własność (domu lub firmy) - przejście na dochód podstawowy - przejście na CBDC (pieniądz cyfrowy z datą ważności) - odejście od własności na rzecz wypożyczania. W sumie: pełna kontrola nad tym, ile wydajesz, na co wydajesz, kiedy wydajesz. Oraz "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy". Dla niepokornych obozy FEMA. Swego czasu były to teorie spiskowe, obecnie przechodzą do praktyki. Te punkty są już wdrażane w Australii, Kandzie, Iranie, Chinach. Ale to wszystko wiadomo. Pytanie: jak się bronić?

[2023-01-23] Ada
@izi masz zerowy szacunek do banków, lecz nadal trzymasz tam spore pieniądze? Brzmi to dziecinnie i nierozsądnie. Co do moich środków, to prezentujesz właśnie typowy zamordystyczny i komunistyczny poziom rozumowania, który wyznają elity banksterskie i lewicowe elity. Co tobie do tego, skąd ja biorę własne pieniądze, czy samochód jest zakupiony przelewem, na fakturę, itp. To nie powinno ciebie w ogóle interesować. Życie niestety unaocznia, że ludzie są podli i zazdrośni, ponadto wiecznie wyciągają leniwą i brudną łapę po nie swoje. Natomiast kiedy przeczytałam o twoich "zdolnościach parapsychicznych" ... zrozumiałam twój ból. Życzę zdrowia.

[2023-01-24] Gość
Poczta Polska i Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji podpisały niedawno umowę. Wśród punktów jest m.in. doręczanie przez PP dokumentów powołania w trybie szczególnym, wspólne szkolenia itp. Ot, skuteczny sposób na doręczenie wezwania (zapukanie) do drzwi obywatela o każdej porze nocy i dnia. :/ https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-i-centralne-wojskowe-centrum-rekrutacji-zawarly-porozumienieo-wspolpracy/

[2023-01-24] Gość
@izi o jakim planie piszesz? Podaj proszę źródło.

[2023-01-25] izi
@Ada, nie wiem skąd wniosek, że trzymam w bankach jakiekolwiek pieniądze, nie mówiąc o sporych. Otrzymuję spore wynagrodzenie, które natychmiast zamieniam na gotówkę, stojąc godzinami w twoich ulubionych bankach. Co do życzeń zdrowia, są fałszywe i protekcjonalne, więc za nie nie dziękuję. PS Każdy wrażliwy człowiek ma zdolności parapsychiczne (np. intuicja) ale nie każdy się do tego przyznaje. @Powrót Tom, ta lista skutecznie i całkowicie obrzydza mi wypieki z supermarketów. Od ponad roku nic w nich nie kupuję (chleb piekę sama z certyfikowanej mąki), ale pizzę od czasu do czasu zamawiam... Masakra. Pytanie PO CO dodawać świerszcze do mąki??

[2023-01-26] izi
@Gość, choćby tutaj: https://wolnemedia.net/globalne-plany-na-przyszlosc-ludzkosci/ Ten wyciek, jeśli wierzyć informacjom, pojawił się pod koniec 2020, możemy więc na niego patrzeć z perspektywy półtora roku i wydarzeń, jakie się później w Kanadzie właśnie rozegrały (blokada kont ludzi z Konwoju Wolności i wspierających tę akcję, konfiskata środków etc, etc. To info zostało oczywiście zdeprecjonowane jako fake news.

[2023-01-27] Gość
@Izi, jest opracowanie na ten temat. Znajdź materiał na temat "Jak może wpływać spożywanie owadów zawierających chitynę na organizm ludzki" (wywołuje burzę cytokinową, reakcje zapalne i immunologiczne, podobne do tych które wywoływane były przez wiadomego nam patogena ostatnich czasów, no być może w lepszym przypadku alergię i astmę). Ktoś opisał na gloria.tv jeszcze w sierpniu 2022.

[2023-01-27] Seb
@izi Pod koniec listopada wyjeżdżaliśmy z rodziną na wakacje i wybierałem 80 000 w gotówce w banku. Zajęło mi to zgadnij ile? Łącznie około 10 minut. W niedzielę złożyłem w bankowości internetowej dyspozycję wybrania środków, czas około 1 minuty. We wtorek wszedłem do banku, czekałem może 5 sekund aż bankier podejdzie do mnie, pokazałem swój dowód osobisty, poszedłem do oddzielnego pokoju, żeby cała hołota nie patrzyła, ile środków wybieram , bo zaraz zazdrość wznieci w nich negatywne emocje, czego już kiedyś doświadczyłem. Znów czekałem, i to ile, może nawet całą minutę. Bankier przyniósł moje pieniądze, wrzucił do przeliczenia do maszyny i mi je wydał, co zajęło kolejne straszne 2 minuty. Taką samą procedurę powtórzę jutro dla kwoty 65 000 i już jestem przerażony tymi godzinami stania w banku. Nie martw się, moje zmęczone stawy i kolana odpoczną już w sobotę na plaży od tego niebotycznego wysiłku bankowego. A tak poważnie, kobieto, zastanów się dwa razy zanim coś takiego napiszesz.

[2023-01-27] Christo84
@izi mając spore dochody Bank proponuję przejście na płatne konta. Jeśli są odpowiednie miesięczne wpływy to zwalnia z opłaty za takie konto. W zamian otrzymujesz dodatkowe przywileje, między innymi priorytetowa obsługę. Może warto spróbować? Co do zasady też omijam banki ale niestety nie da się bez nich obejść całkowicie.

[2023-01-27] Powrót Tom
Czy wy ludzie dostaliście tu na głowy. Kolejna prowakacja z strony usrandu to wy myślicie że banki do ostatniej złotówki będą stały dębem? Czyli wszystko oddamy. masakra z poziomem myślowym. Ja wam radze te wasze złoto też im dajcie w depozyt

[2023-01-28] Gość
Zmuszanie ludzi do jedzenia owadów jest złe, ale czy chityna, znajdująca się w grzybach, których spożywamy sporo, jest szkodliwa? W Azji i Afryce robactwo to powszechny posiłek.

[2023-01-28] izi
@Seb, gratuluję banku. @Christo84, miałam złote konto, miałam platynowe i VIP. Nic specjalnie się w obsłudze nie zmieniło, mieszkam w małej miejscowości i mój bank nie ma specjalnych pokojów dla VIP-ów. Są tu trzy oddziały, w dwóch zlikwidowali obsługę kasową, w trzecim, ostatnim zredukowali ilość okienek do 3, jedno jest czynne. Czas oczekiwania 45-60min. Nie wiem, nad czym Seb każe mi się zastanawiać. Nie każdy mieszka w metropolii jak on. Banki dążą do likwidacji gotówki, to jest fakt. Nad czym się tu zastanawiać? @Gość, ahaaa, czyli kolejny "zabieg", który ma osłabić nas i nasze dzieci. Myślałam, że to pro publico bono (dodatkowe białko), a to strzał w nasze organizmy... Myślę, że pierwszym krokiem jest dodatek świerszczy (każdy lubi świerszcze, bo kojarzą się z muzyką), następny szarańcza, karaluchy i muchy plujki w chlebie, pseudomięsie i wszędzie indziej.

[2023-01-29] Gość
@izi Owszem, o karaluchach jako rzekomo cennym źródle białka w formie mąki już dawno robili programy. Znane celebrytki jadły owady, robale, pająki przed kamerami już 5 lat temu - Angelina Jolie wraz ze swoimi dziećmi pająki, skorpiony, a Nicole Kidman robaki (to sponsorowane przez WEF). Można łatwo znaleźć na u2bie, z jaką gracją żywe wkłada do ust pałeczkami (a fuj!) jakieś wijące się paskudztwo. Można było wtedy myśleć, że niektórym odwala, a nas to nie dotyczy, nam nie grozi to "trendy-jedzenie". Ale jak widać chore idee są wdrażane bez pytania kogokolwiek o zgodę. :/ Tu odszukany materiał z gloria.tv: https://gloria.tv/post/PqL4MBvsXV3b3VURRsMiysFK4

[2023-01-29] izi
Mam wrażenie, że atakujecie posłańca złych wieści, zamiast tych, którzy kreują tę rzeczywistość. Może zamiast użalać się nad tym co będzie, zaczniecie myśleć i kombinować, jak się zabezpieczyć? @Gość, nie wiem, ile grzybów spożywasz, ale nawet jeśli jesz je raz w tygodniu, to po pierwsze masz wybór, po drugie jest to niewielka ilość w porównaniu do chityny w codziennych wypiekach. Jak słusznie zauważyłeś, zmuszanie ludzi do wpitalania owadów jest złe. Oczywiście będziemy mieć wybór: chleb z karaluchem albo głód, jednak czy to jest wybór? Na marginesie, chityna to polisacharyd jak celuloza (papier). Już teraz dodają celulozę do mieszanek chlebowych na wielką skalę.

[2023-01-29] Christo84
@izi, też mieszkam w małym miasteczku. Może warto zmienić bank? @Powrót Tom Ciężko zasami zrozumieć o co chodzi w Twoich postach. Może mój mozg nie pracuje już jak dawniej. Trzeba robić swoje i starac sie przygotowac na ciezkie czasy na ile to mozliwe. Ja osobiscie na jakiś zryw ludzkości nie liczę. Mam tylko nadzieję że nie będzie u nas wojny.

[2023-01-30] Powrot Tom
Christo84 moj mozg tez juz zaczol szwankowac heee, a zaczelo sie od inicjacji w mediach srowidu, bylem pewien ze cos odwala, i od 2008 tak sobie szukalem roznych inf a tu pach.. Zaskoczyla mnie skala tego i to fakt. Wiec pisze jak pisze, przepraszam......

[2023-01-30] Christo84
@Powrot Tom, Dorze piszesz, dużo ciekawych informacji. Zresztą jak większość tutaj na forum. Dobrze ze mamy odmienne zdania, tylko merytoryczna dyskusja może zmusić do refleksji nad własnym życiem. Często się zastanawiam czy dokonuje dobrych wyborów. Warto więc czasem poczytać czym inni sie kierują. Jestem w trakcie budowy domu. Poganiam ekipybile tylko się da aby skończyć budowę jak najszybciej. Cały czas zastanawiamsie czy uda się to skończyć i czy będą materiały itd. Ale nie mam wyjścia trzeba to dociągnąć. Mam kawałek ola około 5ha. Ju posadziłem drzewa owocowe ostatniej jesieni. Teraz czas na krzewy. Studnia pod własnym ciśnieniem. Tak więc jakiś punk zaczepienia jest. Mam nadzieję że będę w stanie wyżywić siebie i rodzinę z tego pola. Cały czas czekam na wpis p. Grzegorza Nowaka z listą must have. Większość książek przewijających się na forum juz mam. Część z nich przeczytana. Znam sporo osób, które też się martwią o przyszłość i czują ze sie się dzieje ale nie mają pomysłu co z tym fantem zrobić. Dlatego każda dobra wskazówka na miarę złota. Dużo rzeczy nie rozumie np. Ostatnie doniesienia na temat Hiszpanskich poszukiwaczy bursztynów, czy też ataki na magazyny w Iranie. Dlatego dzielcie się swoimi przemyśleniami jak najczęściej.

[2023-01-31] izi
@Christo, chciałam nagłośnić sprawę likwidowania oddziałów z obsługą kasową i okienek w oddziałach w ramach walki z gotówką. Wyszło jak wyszło. Tymczasem w Chinach na całego wprowadzają system kredytu społecznego. Sc-fi "Limes inferior" Zajdla właśnie się materializuje. Każdy powinien przeczytać tę powieść. Tu film, który otwiera oczy (szeroko) na g&^*no jakim Was karmią (piszę "Was", bo sama całkowicie niemal przestawiłam się na domową produkcję żywności): chleb z papieru https://www.youtube.com/watch?v=hcnn-ya2kXw

[2023-01-31] Powrot Tom
a to dla tych co maja jeszcze jakas nadzieje lub watpliwosci heee https://bezprawnik.pl/500-plus-na-psa-i-kota/

[2023-01-31] Christo84
@izi, gotówkę zlikwidują. Prace nad CBDC są bardzo zaawansowane. Są już konkretne rozwiązania np startap Fluency. Z tym już nic chyba nie zrobimy. Na bieżąco trzeba wybierać kasę i zamieniać na dobrą użytkowe. Co do jedzenia to nazwijmy to po imieniu jest to pasza dla ludzi. Coraz mniej mleka w mleku, chleba w chlebie itd. Z tym też już nic nie zrobimy. Trzeba samemu sobie wychodowac i przetworzyć. Zdrowe od rolnika lokalnego jedzenie nie istnieje. Wszystko jest psyskane kilka razy do roku. Jak ktoś robi dla siebie ekologicznie to nie wyprodukuje tyle żeby mógł tym handlować. Nie trzeba nam świerszczy, wystarczy syrop glukozowo fruktozowy czy inne ulepszacze. Zobacz ile alergii, nietolerancji gkutenu itd. Skądś się to wzięło.

[2023-01-31] Christo84
@izi apropo likwidacji pieniądza to w 2016 roku likwidowałem konto bankowe w Norwegii. Chciałem wybrac gotówkę to mi powiedziano żebym sobie z bankomatu wybrał bo w banku nie ma kasy ani kas. Tylko kilka banków jest w całej Norwegii gdzie można wymienić stare banknoty na nowe. W bankomacie limit 15k nok na 3 dni. U nas jeszcze to jakoś działa ale masz rację coraz więcej obostrzeń. Ostatnio w jakimś banku spółdzielczym na raz wypłacałem po 6tys. Ale zwykle limity jednorazowej wypłaty są dużo nizsze.

[2023-01-31] izi
@Christo84, załączam listę na trudne czasy, którą spisywałam latami. Oczywiście nie wszystko trzeba mieć, ale spisywałam każdą ewentualność, która mi przyszła do głowy. Może pomoże. Lista 1. Energia: Kominek na drewno, koza na węgiel, butla z gazem plus słoneczko, kominek naftowy plus nafta, zapas opału (drewno, węgiel, nafta, gaz, taczka na drewno) baterie, powerbanki solarne z długim kablem, agregat prądotwórczy (plus paliwo), UPS do zasilania kotła c.o. Kuchenka turystyczna na kartusze (plus zapas kartuszy), kuchenka na paliwo stałe (kostki, drewienka), kuchenka na butlę gazową plus butla (NOWA!). Mały czajniczek/menażka. Termos. 2. Higiena: niewielka miska, gąbka dla każdego mieszkańca, mydło w płynie woda (min 5l/os/dziennie) chusteczki nawilżane/papier toaletowy nawilżany/chusteczki odkażające prosta toaleta: wiadro, worki foliowe toaleta turystyczna plus płyny szczoteczki do zębów, pasta do zębów podpaski pieluchy dla dzieci podkłady higieniczne nagromadzone szmaty, stare ubrania bawełniane, pieluchy tetrowe 3. Światło: lampki led, zapas baterii, silna latarka, latarka czołowa, świece, lampa naftowa plus nafta, zapałki, zapalniczki, noktowizor 4. Transport: rowery z koszykami, taczki, worki, wózek do ciągnięcia 5. Woda: 5l/osobę/dziennie, filtry do wody zanieczyszczonej (najlepiej wojskowy), tabletki do odkażania (z chlorem), nadmanganian potasu, jodyna, woda do higieny: oczko wodne, basen, beczka na deszczówkę, pompa ręczna (studnia), karnistry na wodę (z kranikiem) 6. Ubrania: odzież termoaktywna, śpiwory oddychające do -20 st C., majtki jednorazowe, karimaty, materace dmuchane (zajmują mało miejsca), koce, rękawice bez palców, zestawy dresowe, ubrania robocze, rękawice ogrodowe (dużo), rękawiczki jednorazowe, maseczki, odzież nieprzemakalna, przeciwdeszczowa, kalosze, ocieplane kalosze 7. Żywność Proste menu Śniadanie: owsianka/kisiel/pieczywo chrupkie z serkiem topionym Obiad: zupka chińska, ryż (gotowany w termosie) z dodatkami (pomidory suszone, sos serowy, dżem), kaszka kuskus (z sosem w proszku), puree ziemniaczane (sosy, przyprawy), mięso konserwowe Kolacja: chlebek chrupki, konserwa mięsna, konserwa rybna Zapasy: witaminy pluszzz, owoce suszone, owoce w puszkach, owoce liofilizowane, kompoty gotowe, sałatki warzywne, kukurydza, groszek, fasolka w puszkach, ryż, mąka, pszenica/żyto, konserwy, racje wojskowe, racje Seven Oceans, zupki chińskie (dużo), zupki z proszku, mleko instant w proszku, kisiel (dużo), owsianki, cukier, miód (kilkanaście/dziesiąt kg), mieszanki chlebowe, drożdże suszone, konserwy rybne, warzywa suszone, karma dla zwierząt domowych, nasiona owoców i warzyw na Powojnie, ziemniaki, zboża, posadzić topinambur (nie trzeba uprawiać, sam się przechowuje, zimuje w ziemi daje kilkadziesiąt kg bulw z 10mkw), sól, olej, masło orzechowe, przyprawy, jaja sproszkowane, puree ziemniaczane w proszku, słodycze (czekolada, sucharki, cukierki, gumy do żucia) 8. Rozrywka: gry planszowe (100 gier na allegro), karty, książki (o surwiwalu, roślinach leczniczych, przydatnych umiejętnościach). Książki rozrywkowe, coś do zajęcia dłoni (szycie, majsterkowanie, szydełko, druty), zeszyty, długopisy, kredki, bloki, wycinanki Książki dające nowe umiejętności (kurs prostego krawiectwa, zrób to sam etc) 9. Rzeczy niezbędne: Powerbank do telefonu z długim przewodem, radio na baterie (nie może być cicho), mały odtwarzacz DVD na baterie i płyty, noktowizor, Siekiera, nóż, wiadra plastikowe ze szczelną pokrywą, beczka z pokrywą (na ścieki) Worki foliowe każda ilość, każda wielkość Łopata, saperka Zbiornik na deszczówkę, filtr słomkowy/wojskowy, studnia z pompą ręczną, wychodek Leki i urządzenia do ich przechowywania (minilodówka na insulinę) Antybiotyki i maści antybiotykowe, witaminy, środki do odkażania wody, skóry, powierzchni, jodyna, denaturat, H2O2 w tabletkach, prosty zestaw chirurgiczny (igły plus nici, najlepiej wchłanialne nr 0), bandaże, nożyczki, gips, chloroform, folia termiczna (dużo) Ręczniki papierowe (do wycierania naczyń), naczynia i sztućce jednorazowe (dużo) Mapa okolic (terenowa), mapa Polski i Europy Mleko w proszku dla dzieci, kaszki i kleiki, zapas pieluszek, maści gojące, chusteczki nawilżane, zapas ubranek, koce, śpiworki Używki: kawa/żołędzie, herbata, papierosy, alkohol, środki uspokajające/nasenne, zestaw do bimbru, nabijarka papierosowa (ręczna) plus tytoń i gilzy Kagańce, taśma na pyski dla zwierząt domowych (żeby były cicho w chwili zagrożenia) Narzędzia ręczne: maszynka do mięsa, śrutownik, młynek do kawy, wiertarka, maszyna do szycia (nożna, na korbkę), nici i igły, stare ubrania do przeróbki/na szmaty, zestaw narzędzi do naprawy/majsterkowania Podręczniki do nauki nowych zawodów, do nauki rzemiosła, tłumacze, słowniki pol-ang, pol-niem, pol-ros, pol-chiński, pol-arabski, podręczniki survivalowe, zioła i ich zastosowanie, łowiectwo, hodowla zwierząt Najtańsze konserwy i czekolada na wymianę Obrona i komunikacja: broń czarnoprochowa, łuk, kusza, gaz pieprzowy w żelu, kamera na baterie dzień/noc, radio CB z długą anteną plus podręcznik obsługi, powerbanki solarne, folia do zaciemniania okien, źródło ciepła bezdymowe (butla gazowa, piecyk naftowy) i zapas paliwa, maczety, noże, maski p/gaz, radio na baterie, telewizor turystyczny z anteną (z wyjściem na ładowarkę samochodową, na usb i micro/macro USB) Gwizdek bezpieczeństwa, folia czarna samoprzylepna na okna, folia aluminiowa do owijania urządzeń elektrycznych, opaska zaciskowa (karbowana), etui wodoodporne na telefon i dokumenty (po jednym na osobę) Detektor promieniowania gamma Ponczo/odzież kamuflażowa Odstraszacz na psy, szczury Leki uspokajające (ziołowe, hydroxyzyna)

[2023-01-31] izi
@Powrot Tom, sprawdziłam i są to dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji. Takie akcje były przeprowadzane od dawna, tak więc nic nowego i niepokojącego.

[2023-02-01] izi
@Powrot Tom Dużo szukałam po internetach odtrutki na preparaty mRNA. Niezależni od bigfarmy lekarze opracowali dwie. Spróbuj znaleźć, jeśli podejrzewasz, że to jest Twój problem (tj. szczepionka).

[2023-02-01] Powrót Tom
Izi ja cię rozumiem ale u nas jest 1;8 biliona długu do splacenia. 500 na wszystko,na skarpety też? Bogaty kraj!

[2023-02-01] Christo84
@izi lista konkret. Dziękuję:)

[2023-02-02] Leon
@izi dodałbym pilarkę spalinową dotyczy tych mieszkających poza miastem .Chociaż raczej większość z tych którzy tak już żyją posiada.

[2023-02-02] izi
@Powrot Tom, same BONY NA BEZPŁATNE LEKI dla bezcennych uchodźców kosztowały nas, Polaków, 3 500 000 000zł. Parę milionów na psy i koty to przy tym pikuś. Myślę też, że nasz dług jest dużo wyższy niż 1,8bln. @Leon, mam. :) I kalosze wędkarskie też można dopisać. Ach i jeszcze duuużo żarówek tradycyjnych. LEDy nie wytrzymają skoków napięcia. Starałam się dostosować tę listę do braku prądu i paliwa, stąd siekiera zamiast piły spalinowej. @All, zauważyłam coś, co mnie zmroziło: w żaden sposób nie kupisz biletów lotniczych płacąc gotówką. Jeśli już, to linie mają jedno biuro na całą Polskę, a i ono od czasów covidu jest nieczynne (mówię o Emirates, nie wiem, jak z innymi). Czyli bez karty nigdzie nie polecę. W sytuacji hipotetycznej (brak prądu, banki zamknięte, terminale nie działają, wojna) nie wylecimy z kraju. Będziemy jak te bidoki we wrześniu 39 z tobołami po drogach się pętać.

[2023-02-02] Cardio
@izi Dziewczyno, co ty bredzisz? Jaka odtrutka na szczepionki mRNA? Czy ty w ogóle wiesz, co to jest?

[2023-02-02] izi
@Cardio. Wiem, co to jest. A czy Ty wiesz, co zostało do nich, oprócz RNA wirusa, dodane?

[2023-02-02] izi
@Cardio, tutaj masz link do zawartości preparatów mRNA (to nie są szczepionki) i tego, jak zneutralizować "dodatki", może komuś z tego zacnego formum się przyda: https://www.bitchute.com/video/we1pkTHPLjc5/

[2023-02-03] Cardio
@izi Bardzo cię proszę zapoznaj się z podstawami biologi i medycyny, zamiast przytaczać materiały z wypowiedziami jakiś szarlatanów. Myślący człowiek opiera się na nauce i jej osiągnięciach, a nie poszlakach i widzimisię ludzi zupełnie nie zorientowanych w temacie, którzy zarabiają na niewiedzy innych. Jednym z problemów dzisiejszego świata jest naiwność człowieka i podatność na nieprawdy wypowiadane przez kłamców i pseudonaukowców. Od razu zaznaczę, że nie bronię jakości, czy sensu podawania szczepionek mRNA, zaznaczam jedynie, że wypisujesz brednie, jeśli uważasz, że istnieje odtrutka na "preparaty mRNA".

[2023-02-03] Powrot Tom
izi bo kupujac bilet lotniczy w jakikolwiek sposob oni wiedza z kim maja do czynienia. lnczej, latanie to wchodzenie z danymi w paszcze lwa! Ktos mi opowiadal kto pracuje w Bundes.. nie chce zdradzac szczegolow , ze w czasie srowidu ladujac w De w np Wili Brand flughafen Berlin lub inne do pomcy w segrgacji skierowano Bundeswere. Oni widzac kto wysiada z samolotu wiedzeli bez pytan gdzie kogo kierowac! Wiedza nawet jaka szeroka guma w majtach. Wszystko skanuja gromadza dane Ludzie mysla ze Policja lub inne sluzby tego nie maja hheee. Jak nie maja to bada miec! Mysle o tym duzo bo jesli sie to wszystko bedzie zaciskac ewakuacja z poszczegonych regionow bedzie nie mozliwa np do Wietnamu Filipin czy Tajlandi Panama Lodka?

[2023-02-03] Powrot Tom
Cardio Powiem ci jedno nie bede pisal tu co oni odwalili ludziom z tym Mrna. Fakt jest jeden, zmarl ktos w rodzine mojego kolegi. Czlowiek w miare mlody, zostawil zone dzieci, prokuratora brak zreszta jak w innych przypadkach. Widzac to co sie dzieje gdy byla nagonka w (PL slabo) szukalem inf jak tego sie pozbyc jak bede w kagancu dowieziony na ich rytual. wiec jak narazie mam jedna metode na to, to wypocenie tego inaczej oczyszenie organizmu bo siedzi w kazdym organie. To wlasnie powoduje stany zapalne miesnia serca itd

[2023-02-03] Powrot Tom
Gospodarzu! Napisal pan na art. gas ze ktos proponwal panu Etf Boil, na forum to ja napisalem ze rosna wplywy to taki odnosnik ze moze zaczyna sie cos dziac na gazie a to nie to samo co wlasciwy etf bez lewara. Ten ktory mam na uwadze napisalem do pana gdzie indziej zeby nie razic lwa! Takie sprostowanie. Zreszta mnie ten fakt nie dziwi ze ludzie albo czegos nie rozumieja lub by chcieli wszystko na czas w punkt o tak zostali nauczeni przez Pis Wkrotce zwrotka o 360 stopni. Jak bylem w wojsku jechalem fugi zyletka cala lazenke przez cala noc, to do przypomnienia do lepszych gosci na tym forum!

[2023-02-04] Gość
W uzupełnieniu informacji o przegłosowaniu ustawy o produkcji mąki z owadów- informacja o ogromnej fabryce pasz z owadów, która powstanie w Polsce w miejscowości- a jakże- Robaków(!), woj. lubuskie. Uwaga na kapitał zakładowy (500 tys.), udział UE oraz dofinansowanie Skarbu Państwa w spółce (ponad 14 mln PLN dofinansowania!!!). To dopiero świetlana przyszłość w sposobie żywienia ludzi... :/ https://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/w-polsce-powstanie-ogromna-fabryka-pasz-z-owadow-quot-pierwszy-taki-zaklad-w-europie-quot,217547.html

[2023-02-05] izi
@Cardio, od trzech lat najwięcej bredni i kłamstw płynie z ust lekarzy i "autorytetów". To po pierwsze. Myślący człowiek zbiera informacje z różnych źródeł i wyciąga własne wnioski, a nie łyka wszystko co mu zapodają w TV niczym pelikan. Po drugie czytaj proszę ze zrozumieniem: "jak zneutralizować dodatki do preparatu mRNA", bo jasnym jest, że RNA wirusa, wszczepionego na stałe w nasz genom zneutralizować już się nie da. Jakie dodatki? Tego ci niestety w TV nie podadzą, a że nie znasz innych źródeł, to pozostań w niewiedzy. Czasem to jest lepsze.

[2023-02-05] izi
@Powrot Tom, proszę, może się przyda, jest w jęz. polskim: https://worldcouncilforhealth.org/resources/spike-protein-detox-guide/

[2023-02-07] Gościu
Gościu z 2023-02-04 - to ma być fabryka pasz i nawozów, a nie żywności

[2023-02-09] izi
@Gościu z 7 lutego, nie ma znaczenia, że artykuł dotyczył fabryki nawozów. Teraz zaczną nas grillować pod "jakże zdrowe jest mleko od krów karmionych zmielonymi karaluchami i jakże zdrowe i pyszne są kurczaki hodowane na mączce z karaluchów" by skończyć "jak zdrowy i fit jest chleb na zmielonej chitynie".

[2023-02-09] Gość
@Gościu z 2023-02-07, zgadza się, NA RAZIE. Przemyśl proszę, czy na tym się (s)kończy, bo ten trend zaczyna być lansowany wszędzie https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/polski-producent-zywnosci-z-owadow-wchodzi-do-duzej-sieci-chcemy-przelamac-bariery,217393.html Na razie będzie wprowadzona mąka ze świerszczy jako pokarm na terenie UE i będzie znajdowała się od tego roku w produktach typu pizza, ciastka, chleb, makaron etc. (można się będzie dopatrzeć na liście składników, trzeba sprawdzić, jak nazwa brzmi po łacinie). Pozostałe gatunki dopuszczone do stosowania w UE to larwy mącznika młynarka i szarańcza wędrowna. Poza tym kiedy to w latach 90-tych zwierzęta uznawane na ogół za roślinożerne, mam na myśli krowy, zostały zmuszone do swoistego kanibalizmu i zjadały paszę - mączkę ze zutylizowanych innych zwierząt, nabawiły się choroby zwanej szalonych krów. Może jesteś za młody (a) i tego nie wiesz, ale ludzie bali się wpływu na organizm ludzki. Skąd wiadomo, jakie choroby z tych owadów i robali przeniosą się na kręgowce (poprzez zwierzęta na ludzi)? Czy te hodowlane robale są przebadane na przenoszenie drogą pokarmową pasożytów i jaki to będzie miało na nas wpływ? Pod rozwagę: https://www.youtube.com/watch?v=SNF_qzD_ohE

[2023-02-09] Gość
@Gościu z 2023-02-07, zgadza się, N A R A Z I E ! Przemyśl proszę, czy na tym się (s)kończy, bo ten trend zaczyna być lansowany wszędzie https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/polski-producent-zywnosci-z-owadow-wchodzi-do-duzej-sieci-chcemy-przelamac-bariery,217393.html Będzie wprowadzana mąka ze świerszczy jako pokarm na terenie UE i będzie znajdowała się od tego roku w produktach typu pizza, ciastka, chleb, makaron etc, ktoś już tu wymienił produkty (można się będzie doszukać na liście składników, ale być może po łacinie, hehe). Pozostałe gatunki dopuszczone do stosowania w UE to larwy mącznika młynarka i szarańcza wędrowna, nie żartujmy, że pycha i mniam. Poza tym kiedy to w latach 90-tych zwierzęta uznawane na ogół za roślinożerne, mam na myśli krowy, zostały zmuszone do swoistego kanibalizmu i zjadały paszę - mączkę ze zutylizowanych innych zwierząt, nabawiły się choroby zwanej szalonych krów. Może jesteś za młody(-a) i tego nie wiesz, jak ludzie bali się wpływu na organizm ludzki. Skąd wiadomo, jakie choroby z tych owadów i robali przeniosą się na kręgowce (poprzez zwierzęta na ludzi)? Czy te hodowlane paskudztwa są przebadane na przenoszenie drogą pokarmową pasożytów i jaki to będzie miało na nas wpływ? Warto posłuchać- rozważania Atora (najlepiej przyspieszenie 1,25x) https://www.youtube.com/watch?v=SNF_qzD_ohE

[2023-02-11] izi
Mnie przeraża, że jakieś 10% społeczeństwa nie widzi nic złego w dodawaniu papieru czy robaków do chleba. Jeszcze tłumaczą w komentarzach, że przecież celuloza nie jest szkodliwa, a chityna jest w grzybach. Albo to pożyteczni idioci, którzy mają płacone za takie pier...lenie, albo preparaty i lewactwo zupełnie im mózgi wyprały. Powtarzam: papier, który dodają do chleba jest wybielany ołowiem, a chityna z pancerzy owadów silnie drażni jelita. Poza tym i to, i to odkłada się jako złogi kałowe, prosta droga do raka.

[2023-02-11] Gość
W miejscowosci Robakowo przeciez od dawna jest juz prowadzona hodowla robakow. Skoro dalej beda cos tam budowac to pewnie bedzie jakas strefa. Zreszta juz mamy w zywnosci skladniki od robakow, np. E124 czerwien koszenilowa. Jak zacznie sie czytac sklady, to nie ma co jesc. Niestety cos trzeba jesc. W skladach jest podawane tylko tyle co ustawa obliguje, reszty nikt nie podaje.

[2023-02-12] Gość
@izi pół Azji je robaki i jakoś nie umierają na potęgę. Pojedź to zobaczysz, a nie nadajesz bajki z toruńskiego ogródka. Dezinformujesz ludzi. Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że jedzenie robaków szkodzi. Nie chcesz to nie jedz i tyle. Każdy produkt ma podany na etykiecie skład, więc nie ma co panikować. Wykonujesz krecią robotę, dokładnie taką samą, jak przeciwnicy mięsa, głoszący jego szkodliwość.

[2023-02-12] izi
@Gość, wierz mi, żaden problem przejść na żywność produkowaną w domu. Mleko od zaprzyjaźnionego rolnika, czasem jeszcze ciepłe, pełnotłuste, pomidorki i ogórki z własnej szklarenki, nawet z balkonu, mięso od hodowcy z certyfikatem eko, chleb piekę sama z mąki eko, ale mam młynek żarnowy, mogę więc przemielić pszenicę. W ciągu paru miesięcy niemal całkowicie przestawiłam się na domową żywność. Wędliny, sery robię sama, jajka mam od własnych kur. Owoce i warzywa kupuję on line w sklepach z żywnością eko, czasem testuję je na obecność azotanów i są w porządku. Da się, wierzcie mi. Nawet jeśli nie masz domu na wsi. Wystarczy działeczka ROD. Ratujcie się, kochani. Jeśli nie siebie, to swoje dzieci.

[2023-02-13] izi
@Gość, wierz mi, żaden problem przejść na żywność produkowaną w domu. Mleko od zaprzyjaźnionego rolnika, czasem jeszcze ciepłe, pełnotłuste, pomidorki i ogórki z własnej szklarenki, nawet z balkonu, mięso od hodowcy z certyfikatem eko, chleb piekę sama z mąki eko, ale mam młynek żarnowy, mogę więc przemielić pszenicę. W ciągu paru miesięcy niemal całkowicie przestawiłam się na domową żywność. Wędliny, sery robię sama, jajka mam od własnych kur. Owoce i warzywa kupuję on line w sklepach z żywnością eko, czasem testuję je na obecność azotanów i są w porządku. Da się, wierzcie mi. Nawet jeśli nie masz domu na wsi. Wystarczy działeczka ROD. Ratujcie się, kochani. Jeśli nie siebie, to swoje dzieci.

[2023-02-13] Gość
Dziki trener o robaczkach https://www.youtube.com/watch?v=2619Qz93UZw

[2023-02-15] izi
Tak myślałam, że odezwie się pożyteczny albo kupiony. Chcesz, Gościu z 12-02-2023 informacji? Proszę bardzo: z każdym bochenkiem chleba na karaluchach zjesz garść zmielonej chityny, która twoje zacne jelita będzie drażniła, jak ostry piasek. I będzie w nich zalegała, tworząc stany zapalne i nowotwory. Od razu odpowiadam na pytanie, jakie mi stawiają tobie podobni: musiałbyś zjeść ok 15 kg grzybów, żeby się załapać na podobną garść chityny. I znów odpowiadam na niezadany zarzut, że mąka ma być ze świerszczy, nie z karaluchów. Otóż na początku pewnie tak, będą was traktowali mąką ze świerszczy. Które będą musieli paść pszenicą, bo przecież świerszcze się z powietrza nie lęgną. Czaicie ten absurd? Zamiast robić mąkę z pszenicy, będą pszenicą skarmiali robaki, żeby podawać wam chleb z robaków... Następna faza - bo okaże się, że świerszcze są za drogie - będą wszystkożerne karaluchy. Tak, tak, zaczną hodować na wysypiskach śmieci karaluchy i podawać wam je w chlebie, tylko ładniej je nazwą. Świerszcze domowe. Albo motyle nielotne. A wiecie, dlaczego tak robią? Nie dla waszego dobra, a dlatego, że nami, ludźmi, gardzą. To kolejna faza poniżania nas, upadlania, szydzenia z nas. Ci ban dyci na samej górze będą patrzyli jak wpieprzamy chleb z robaków, śmiali się do rozpuku, że jesteśmy tacy durni i bezradni, a sami będą się delektować stekiem wagyu. Ty, pożyteczny idioto lub opłacony klaunie dziś wciskasz kit, że przecież cała Azja je robaki (serio? gdy im szarańcza spadnie na pola to dziękują Bogu za tę mannę z nieba?), jutro zaczniesz przekonywać, że zakaz samochodów spalinowych to super sprawa, a pojutrze, że eutanazja starych i chorych jest okej. Ach i jeszcze że "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy".

[2023-02-15] Gość
izi podziwiam. Osobiscie nie mam tyle czasu, by wszystko robic samemu. Praca dom pochlania wiekszosc dnia. Czlowiek wraca zmeczony, a w domu tez trzeba cos zrobic, porozmawiac ze wspoldomownikami, poczytac co sie w swiecie dzieje. U mnie na wsi z mlekiem jest problem od rolnika - w sensie takich rolnikow na palcach policzysz. Przy pewnym wysilku na czesc roku mozna miec to mleko. Maki certyfikowane i wszelkie bio zywnosci sa drogie i akurat nie wszyscy moga sobie na to pozwolic. Zeby miec wlasne kury to tez trzeba miec gdzie je trzymac. Izi swiat sie zmienia, a jesc cos trzeba. Jakby ludzie byli madrzy to by sobie nie dali. Ludzie wola sie klocic, czy dolki pod soba kopac lokalnie, to co dopiero mowic o zarzadzaniu globalnym.

[2023-02-15] Gość
@izi to co opowiadasz to czyste mrzonki, rozwiązanie dla ludzi bez kilkorga dzieci, niemieszkających w mieście, pracujących na pół etatu, a na pewno nie na półtora, nie ma możliwości, żeby było powszechne z dziesiątek oczywistych względów, jak choćby wielkość areałów, brak możliwości produkcji wszystkiego samemu, brak możliwości produkcji ekologicznej na wielką skalę, itp. Żyjesz utopią. Dla jednostek to możliwe, nie dla mas.

[2023-02-15] Gość
Myślę, że te rzekomo spiskowe teorie "spinają się" w całość. Ale trzeba mieć zdolność łączenia narysowanych kropek w całość obrazu, nie zaś udawać, że to tylko przypadkowe znaczki. Otóż UE ma nową agendę "odtwarzania przyrody", bioróżnorodności. Przy okazji zostanie zatopionych/ zalanych nawet 400 tys.hektarów rolniczych w Polsce. Wyliczono, że do likwidacji pójdzie powierzchnia równa areałowi 35 tys. gospodarstw rolnych. Jeżeli ten absurd zostanie zrealizowany, to prawdopodobnie najpierw nastąpi gwałtowny wzrost cen żywności, a następnie zagrozi nam niedobór produktów żywnościowych. Rozwiązanie będzie już gotowe: fermy robali. Niech nam nikt nie próbuje wmawiać, że to nie jest celowe prowadzenie na sznurku do z góry założonego celu. Co do faktu, że "pół Azji je robaki i jakoś nie umierają na potęgę". I co z tego wynika? A piją takie ilości mleka krowiego, jak my? Jakby znosił to ich układ pokarmowy zasiedlony innymi bakteriami? Poza tym nie wcinają owadów na kilogramy, tak jak my pieczywo. https://www.farmer.pl/fakty/polska/komisja-europejska-chce-zatopic-polskich-rolnikow,128236.html https://www.youtube.com/watch?v=UuecFXdhlI8 @izi, dziękuję Ci za inspirujące wpisy (kursy-super sprawa!), mam zamiar odświeżyć dawno zarzucone umiejętności oraz nauczyć się uprawiać warzywa, choć mieszkam w mieście, a domek na wsi daleko. :)

[2023-02-16] izi
Drodzy @Goście, wiecie ile zajmuje wypieczenie jednego bochenka domowego chleba? Czyli wrzucenie do automatu mąki, drożdży, soli i dolanie wody? Może minutę... Ile zajmuje wyjście do Biedry po biedrowy syf zwany chlebem (ze świńską szczeciną albo ludzkimi włosami pod niewinnie brzmiącą nazwą L-cysteina)? Półgodziny? Ile zajmuje wam siedzenie w internetach? Tak z ręką na sercu? Jeśli połowę tego czasu poświęcilibyście choćby na wypiek domowego chleba albo dojazd do rolnika po mleko. Znalezienie w necie i zamówienie zdrowych warzyw albo kurki na rosół... Wierzcie mi: chcieć to móc. Owszem, żywność ekologiczna jest droga (bo wytworzenie kosztuje parę razy więcej niż zwykłej i plony są niższe), ale moja rodzina od kiedy ją na to przestawiłam nie choruje. Zaoszczędziłam więc na lekach i suplementach. Ludzie, chcieć to móc. Dodam, że teraz jest jeszcze czas, by to wszystko zorganizować. Za parę miesięcy/lat nie będziecie mieć takiej możliwości. Jeszcze jedno: od kiedy przestawiłam się na własne przetwory i hodowlę moich 6 kurek, jestem po prostu szczęśliwa. Daje mi to dużo radości. Karmienie ludzi zdrowym jedzeniem. I jeszcze jedno: nie jestem nawiedzoną weganką, normalnie jemy mięso, od czasu do czasu zamawiamy też coś w mcdonaldsie, bo dzieci lubią. @Gość 15-02 nie piszę do całego narodu te moje, jak to nazwałeś mrzonki, a dla kilku osób na amerze, ale... w czasie wojny zamieniano na ogródki każdy kawałek trawnika, hodowano kury w najmniejszych ogródkach. A teraz jesteśmy w stanie wojny. I nie mówię tu o wschodzie, a o wojnie jaką wydali ban dyci na szczycie nam, zwykłym ludziom. Powtarzam: chcieć to móc. @Gość drugi: polecam ten kanał https://www.bitchute.com/channel/georgina_orwell_pl/ a szczególnie filmy "Kryzys żywności jest wywoływany celowo". I jeszcze jedno, na olx można znaleźć produkty z domowych spiżarni (ludzie sprzedają nadwyżki) a także zdrowe warzywa i owoce, też jajka po normalnych sklepowych cenach. Oczywiście można trafić na oszustów, ale kupuję na próbę jeden słoik albo jeden kilogram i sprawdzam "metę".

[2023-02-16] izi
PS Jest w necie za darmo książka z XX-międzywojennego, jak wyżywić rodzinę (bodajże 2+1) z 200m kwadratowych. Genialnie wytłumaczone jak krowie na rowie z podaniem co do grama ilości nasion, nawozów etc. Bardzo polecam. Ach jest też określony czas, ile to zajmuje. Na marginesie: moje kury w ogóle nie wymagają opieki. Zaglądam do nich raz dziennie (po jajka) i wieczorem coby zamknąć kurnik. Jeśli siedzą w wolierze, a nie łażą po dworzu, nawet wieczorem nie muszę zaglądać. Zostawiam im karmę i wodę na kilka dni (nawet na tydzień) i mogę jechać na wakacje. Są serio zupełnie bezobsługowe, ale nie chorują, bo dobrze je karmię. Tak dobrze, że zimną przy minus paru na zewnątrz każda niosła jedno jajko dziennie. Serio! Wybaczcie, że tak Was forsuję moimi wynurzeniami, ale to jedyne forum na którym się udzielam i po prostu zależy mi na Was. Jeśli pomogę choć jednej osobie, to już będzie coś. Pamiętajcie, że inwestycja w akcje, waluty, kryptowaluty, nawet złoto - gdy wprowadzą CBDC - będzie o kant d-y potłuc bo po prostu wszystko Wam odbiorą, pozamykają giełdy, konta, internety. Pozostanie Wam to, co w rękach, kawałek ziemi. Myślę, że drobne rolnictwo (w Polsce) też się uchowa. Tak więc jedyną walutą będzie zaniedługo żywność i umiejętności. I nie mówię tu o trenerach osobistych czy innych pośrednikach...

[2023-02-17] Gość
izi skomentuje krotko: "Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

[2023-02-20] Gość
@izi ale ta mąka, drożdże i sól skądś chyba pochodzą i nie załatwisz tego w minutę, nie przesadzaj. W kurniku też trzeba sprzątać, co jakiś czas coś naprawić, karmić, zbierać jajka i wiele innych. Nie możesz pojechać sobie na 2-3 tygodnie na wakacje i zostawić gospodarstwa bez opieki. Jestem ze wsi, więc wiem, co mówię. Sprzedajesz ludziom nierealną wizję. Poza tym nie wyprowadzisz 1,7 mln warszawiaków na wieś w ciągu nawet kilku lat. Jeżeli pójdzie to tak daleko, że pieniądz fizyczny, kruszce, udziały we własności miałby zniknąć, to również i twoja żywność zostanie skonfiskowana, co przerabiane było na Ukrainie w latach 20 i 30 XX wieku.

[2023-02-20] G Nowak
@ gość, ale to co piszesz jest oczywiste, populacja zostanie przerzedzona, oczywistym jest także to, że w przypadku realizacji czarnych scenariuszy życie w mieście nie będzie możliwe. w najlepszym przypadku będą to slumsy z gangami poszukującymi żywności. Podejdźmy do tematu kreatywnie a nie w sposób deprymujący osobę która poświęca swój czas, energię i wiedzę żeby zmniejszyć populację ignorantów. Im więcej zostanie Polaków tym dla nas lepiej. Wielki szacun dla izi, bo sprzedaje ludziom realną wizję, taką w której na wiele przyszłych wydarzeń można się już przygotować. To oczywiste, że nie na wszystko i całkowicie.

[2023-02-20] izi
@Gość, nie mam ambicji ani złudzeń, żeby nawracać całą populację Warszawy. Dzielę się moimi przemyśleniami i doświadczeniami tylko tutaj. Jak zauważył pan Grzegorz (dziękuję za dobre słowo): nie na wszystko i nie całkowicie jestem w stanie się przygotować, ale mam obowiązek - choćby w stosunku do dzieci - być gotowa na tyle, na ile to możliwe. Tak na marginesie: nie dawało mi spokoju całkowite zachmurzenie od ponad czterech miesięcy. Przeszukałam archiwa pogodowe i tak za okres listopad - 15 lutego w sezonie 2019/20 było 30 dni słonecznych, 20/21 były 24 dni słoneczne, 21/22 23 dni słoneczne, w tym sezonie tylko 10. Na 107 dni mieliśmy 10 dni słonecznych w tym dwa niecałkowicie. Jestem tym poważnie zaniepokojona.

[2023-02-20] G Nowak
@ izi, brak słońca jest narastającym problemem od kilku lat ale najprawdopodobniej wynika to z zasiewania chmur aby planeta się nie ocieplała. To już nie jest teoria spiskowa bo w US w kongresie były przesłuchania na ten temat wysokich rangą dowódców lotnictwa. Część ludzi sądzi, że to element depopulacji i interpretacja taka może być jeszcze traktowana jako element spiskowej teorii ale zasiewanie nieba nanocząsteczkami metali jest faktem. Skutkiem tego jest brak słońca. Susza na globie, brak żywności i brak wody to jest coś co na najbliższe lata powinno wejść na stałe do kanonu zjawisk na ziemi. Jest to związane z resetem na ziemi jaki występuje cyklicznie co 676 lat. Jak ktoś nie boi się wiedzy a chce ją sobie rozszerzyć to polecam wysłuchanie wypowiedzi Artura Lalaka na ten temat. Ale to bardzo niebezpieczna wiedza, grozi szokiem, całkowitym paraliżem umysłowym bo po zapoznaniu się z jego wywodami wychodzi na to, że większość z tego co nam mówią jest świadomą manipulacją którą serwują nam czarnogłowi. To wiedza tylko dla naprawdę odważnych poznawczo.

[2023-02-21] Gość
Problem polega na tym, że większości się nie chce myśleć albo boją się, że musieliby - zamiast wieźć wygodne i w miarę beztroskie życie- zacząć działać, coś zmieniać, a to aj, aj buoooli. A propos, teraz będziemy oswajani z problemem braku wody w Polsce: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/niskie-cisnienie-lub-calkowity-brak-wody-te-problemy-moga-lada-dzien-dotknac-polski/r9cxvlc Ciekawe, ile będzie kosztował niebawem 1 m3 wody z wodociągu? I z innej beczki - w związku z ostatnim trzęsieniem ziemi w Turcji pojawiają się różne informacje. Wymowne https://www.youtube.com/watch?v=KHM-htD2gZk

[2023-02-21] Mat-Fiz
@izi a przede wszystkim @GNowak proszę wybaczyć za ostrość, ale jako Pana wieloletni czytelnik, a zarazem wykładowca jednej z dziedzin fizyki na uniwersytecie, jestem zmuszony stwierdzić, iż przywołany przez Pana paraliż umysłowy najwidoczniej się u niektórych jeszcze utrzymuje. W dwóch słowach: "zasiewanie" chmur na dużą, a nawet małą skalę jest dziś nadal niemożliwe. Jesteśmy w stanie rozproszyć chmury deszczowe na bardzo małych obszarach, jak kilka km2. Nie ma absolutnie mowy o zasiewaniu chmur nad obszarem wielkości dużego miasta, a co dopiero Polski.

[2023-02-21] izi
Panie Grzegorzu, w porównaniu do lat poprzednich słońca było 2,5-3 razy mniej. Pojechali grubo, jeśli to ich robota (pytanie kim są ci ONI?), podnosząc ceny energii elektrycznej i jednocześnie dobijając brakiem słońca fotowoltaików. Doczytałam, że w zeszłym roku 25-30% energii pozyskaliśmy właśnie z fotowoltaiki. Jeśli w tym roku tej energii będzie 10% plus ceny 2-3 razy w górę... Dramat. Pana Lalaka obejrzę, już go sobie wrzuciłam na duckduckgo. Przyznam, że po tym co widziałam w "Upadku kabały" plus sequel nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć czy jeszcze bardziej przerazić. Upadek kabały jest naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach albo zupełnie pozbawionych wrażliwości. PS w drugim domku miałam zakładać fotowoltaikę, ale poddałam się po moich dociekaniach. Zainstaluję jak największy zbiornik na gaz. Wodę będę miała własną. Oczyszczalnię biologiczną. Jeszcze jakieś małe źródło prądu do napędu pieca co/cw plus akumulator i mogę powiedzieć, że będę off grid. Aha, oszczędności postanowiłam lokować nie w kruszcach czy walutach a w towarach, które mogą być deficytowe. Ostatnio przyszły mi do głowy lampy naświetlające/imitujące światło słoneczne. Jeśli nadal będą nas traktowali całkowitym zachmurzeniem, ludzie żeby nie zwariować zaczną po nie sięgać.

[2023-02-21] G Nowak
@ Mat-FIZ, szanowny Panie, ja nie jestem fizykiem więc profesjonalna siatka pojęciowa z tej dziedziny jest mi obca i to zacytowanie słowa "zasiewanie" jest moją kreacją jako laika z tej dziedziny. Nie wiem co jest "robione" na niebie przez samoloty ale prosze poszukać sobie w necie przesłuchań w kongresie wysokich rangą dowódców sił amerykańskich którzy odpowiadają przez tą izbą i potwierdzają fakt "zasiewania" na niebie. Z tego co pamiętam to w tej mieszane najwięcej było związków aluminium. Ucieszyłaby mnie Pana opinia jako fachowca z tej dyscypliny, jaki jest prawdziwy cel takiego przedsięwzięcia i jakie to może mieć ewentualne negatywne skutki ? Wielu medyków łączy to np. z powszechnie wystąpującą alergią.

[2023-02-21] Gość
Alergia ma w glownej mierze tez inne podloze. Wskazowka: popatrzmy ostatnimi czasy na dzieci. Izi zeby sie odlaczyc od tego systemu to tylko niezalezne wioski cos na wzor Amiszow. Masz cala infrastrukture, prawie wszystko co potrzebne robi sie w ramach wioski. W tym systemie co idzie majac pare kur i jakies poletko nie pociagniesz. Musisz oplacac podatki, musisz miec odziez, srodki czystosci, leki, czasem pomoc lekarzy. Dostep do internetu i sledzic zmiany w prawie. Czegos nie dopelnisz i zniszcza Cie karami. To nie takie proste jak piszesz. Moze w poczatkowej fazie dluzej mozesz sie bronic, ale na dluzsza mete sie nie da w pojedynke.

[2023-02-21] izi
@Mat-fiz, przytoczyłam jedynie fakty: w tym sezonie dni słonecznych jest 2,5-3 razy mniej niż w poprzednich. Cofnęłam się aż do roku 2014 i ta liczba utrzymywała się na poziomie 25-30 dni na 107 (od listopada do połowy lutego). Jak Pan wie, z faktami się nie dyskutuje. Proszę o naukowe wytłumaczenie tej anomalii albo przyjęcie, że jest ona wywołana sztucznie. @Gość 2023-02-21 racja, należy tworzyć małe przyjazne wspierające się społeczności. Dlatego zacieśniam dobre stosunki z sąsiadami i część zapasów przeznaczyłam na ich wspieranie. Myślę, że w godzinie W system padnie i jedynym problemem stanie się przetrwanie. Albo przeciwnie, to system nas dociśnie i wtedy cóż... pozostanie zniknięcie z systemu. Co jest trudne, ale nie niemożliwe.

[2023-02-21] izi
@Mat-fiz, na wielką skalę jest to przeprowadzane od lat i tak się właśnie nazywa: zasiewanie chmur: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur Przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia, iż jest to tak powszechne.

[2023-02-21] Mat-Fiz
@GNowak zwróciłem Panu uwagę na oczywistość. Obecnie nie ma technologii, która powodowałyby możliwość wpływu na pogodę na większych obszarach. Nie trzeba być fizykiem, żeby to rozumieć, jest to wiedza powszechna z poziomu szkoły średniej. Na bardzo małych powierzchniach jest to możliwe jedynie czasowo, mam tu na myśli maksymalnie kilak godzin. Zabrałem głos, ponieważ zaczyna Pan coraz częściej dryfować w strefę dziwnych teorii i wyobrażeń, a na ile Pana znam, trzymał się Pan najczęściej faktów i rzeczywistości takiej, jaką ją znamy i uznajemy. @izi prosi Pani o wytłumaczenie anomalii lub uznanie jej za wywołaną sztucznie, domniemywa, że ma Pani na myśli wywołanie zjawiska przez człowiek. Odwróćmy zatem sytuację, aby zweryfikować Pani hipotezę. Proszę udowodnić mi naukowo, że anomalia powstała sztucznie, czyli na skutek celowego działania człowieka lub przyjąć, że jest to zjawisko rzadkie, acz naturalne. Korelacje, które Pani przytoczyła występują w przyrodzie od zawsze i są powtarzalne na wielu poziomach i płaszczyznach. Proszę zwrócić uwagę, że zdarzają się powodzie na pustyniach, susze na terenach podmokłych, śnieg latem, niezwykle ciepłe dni zimą, tsunami, wybuchy wulkanów, niespodziewane pływy i wiele innych. Wszystko to dzieje się bez zamierzonego udziału człowieka, a przecież mogłaby to Pani nazwać anomalią. Proszę zatem zastanowić się jeszcze raz nad swoim twierdzeniem w świetle jego falsyfikacji, a nie wiary w nie z powodów Pani przekonań i sądów. Swoją drogą zastanawiam się, co by Pani stwierdziła, gdyby okazało się, że na przełomie lata 2023 i 2024 w przytoczonym okresie czasowym zaistniało 75 dni słonecznych. Wówczas również dowodziłaby Pani anomalii, czy przyjęła to za rzecz naturalną?

[2023-02-22] Powrot Tom
Troche o gospodarce choc tematyka wyzej opisana bardzo ciekawa. Mianowicie najswiezsze inf z Eu ( Niemcy) ktore mam od znajomych to drastycyny spadek przesyek paletowych w firmach kurierskich, inaczej najwieksza gospodarka EU siada i to spadek plus minus z wywiadu ktore robilem 30-40 %. Z tym ze to nic bo firmy zaczely juz zwalniac pare tyg temu i idzie w tysiacach, nawet z kadry wyzszego szczebla a to dobry barometr. Oplaca im sie dac 30 tys eu odprawy takiemu kierownikowi zeby sobie poszedl, ciekawe. Jeszcze inaczej, zakladaja dlugofalowe ladowanie!

[2023-02-22] Powrot Tom
izi Mozemy sie bronic, ale maka z robala bedzie wszedzie. Juz to przerabialismy na przykladzie "szalonch krow" W tym sek ze nie znajdziesz zadnych badan ile jadow zostaje po pasteryzacji w tym gow... Zakladam ze cos zawsze zostanie a to bedzie powodowac to, ze ci ktorzy beda miec uszkodzony nablonek jelitowy beda doznawac roznych reakcji alergicznych Dam ci przyklad Moj dziadek zyl 94 lata paczka fajek spalal dosc szbko. Teraz pytanie dlaczego tylu umiera od fajek. Teraz dam ci odpowiedz, bo moj dziadek i inni ktorzy pala i im nic nie jest maja wzorcowy system wydalniczy, skora=pot, itd. i dobre jelita z dobrymi bakteriami To co oni chca zaoferowac ludowi z owadami to jest to samo. Slaby nablonek jelitowy, slaby system wydalniczy to jest jazda i beda to jesczcze puszczac live w TV ze chlop nie zadzgany i mu padlo. To ma byc efekt strachu w realu i live w celu odwrocenia uwagi na rzeczy ktore beda sie dziac za chwile. Teraz jak to zrobic zeby sie na nich wypiac jak na inne choroby ich choroby to jest tu https://bioslone.pl/ Tu na forum masz wszystko, spedzilem tu 15 lat, przetestowano

[2023-02-22] G Nowak
@ mat Fiz, sądziłem, że skoro prezentuje się Pan jako ekspert to odpowie Pan konstruktywnie na postawione przeze mnie pytanie jaki jest cel zasiewania związków chemicznych w atmosferze na tak szeroką skalę. Zamiast racjonalnej odpowiedzi uniknął Pan w ogóle tematu i pisze banał, że jest to niemożliwe i każdy uczeń ze szkoły średnie winien to wiedzieć, że to się nie udaje. Mało tego, pisze Pan, że nie ma czegoś takiego jak zasiewanie a jak to zweryfikowała izi, nawet piszą o tym w durnej Wikipedii która jest podstawową strefą dezinformacyjną stworzoną przez czarnogłowych. Zamiast dziewczynie odpowiedzieć to stosuje Pan zabiegi retoryczne i odwraca kota ogonem. Widzę, że jest Pan osobowością starannie zaszufladkowaną, zamkniętą intelektualnie i bardzo wrażliwą na punkcie swojej nieomylności. Jeśli Pan twierdzi, że nie można zasiewać chmur to może warto poinformować Pentagon aby tego nie robili bo niepotrzebnie wydają pieniądze na takie operacje.

[2023-02-22] izi
@Mat-fiz, deszcze na pustyni zdarzają się, jak Pan to zauważył, od zawsze, śnieg również (nawet częściej), natomiast 10 dni słonecznych na prawie pół roku w strefie umiarkowanej - dorzucę, że w czasach nie biblijnych, a w czasach manipulowania pogodą - nie są naturalną anomalią. I owszem, gdyby na te 107 dni 75 było słonecznych jeszcze bardziej bym się chyba przeraziła. PS Jestem PEWNA, że w swoim zadufaniu nie doczytał Pan artykułu na wiki do końca, gdzie jak wół stoi: "W Mali i w Nigerze zasiewanie chmur jest prowadzone na skalę krajową".

[2023-02-22] izi
Skoro jest to strona o inwestowaniu, pozwolę sobie wymienić kilka moich pomysłów właśnie na inwestowanie: 1. inwestycja w siebie (kursy, zdrowie, podróże/wspomnienia). 2. inwestycja pod kątem anomalii pogodowych (klimatyzacja, bezprądowe źródła ogrzewania, pompy odwadniające i nawadniające, lampy naświetlające, środki owadobójcze - chemiczne, biologiczne, fizyczne). 3. inwestycja w zapasy (puszki, żywność niepsująca się, maszyny ręczne do przeróbki żywności: żarna, śrutowniki, maszynki do mięsa, serowarstwo, wędliniarstwo, maselnice, piece chlebowe, piwniczki przydomowe) 4. inwestycja w środki wymienne (alkohol, papierosy, srebro, zapalniczki, świece, puszki) 5. inwestycja w ziemię, małe gospodarstwo, inwentarz, nasiona czy choćby działkę ROD. Mam nadzieję, że Gospodarz podrzuci jeszcze inne pomysły.

[2023-02-22] Alupin
Mój pomysł to. 1. Kupiłem gospodarstwo 11 ha z domem w cenie kawalerki w tym połowa lasu. Mam zamiar ogrodzić połowę, bo jak ktoś wejdzie na ogrodzony terem to złodziej a nie turysta na grzybach. Na 1,5 ha będę sądził wierzbę energetyczną. Na 1 ha słonecznik i rzepak. Z tego będę tłoczyć olej i produkować biopaliwo do ciągnika. 1 ha pod kukurydzę, 1 ha pszenżyto i ok. 100 szt drobiu wyżywię. Reszta pod sąd i ogrodnictwo. Amen

[2023-02-22] Angie
@izi, ilość pochmurnych dni jest w jakimś stopniu powiązana z aktywnością słoneczną, by zachować obiektywność należałoby porównać czas obecny z tym, co było 10 lub 11 lat temu (cykl słoneczny jest 11 letni), jeśli i tu będzie anomalia, to prawdopodobnie może być jakaś manipulacja pogodą. Rok temu po wybuchu wojny, była inna anomalia było bardzo dużo słonecznych dni, aż straszono suszą i mniejszymi zbiorami.

[2023-02-23] Mat-Fiz
@GNowak proszę ponownie przeczytać mój wcześniejszy komentarz i wykazać, gdzie napisałem, że "zasiewanie chmur jest niemożliwe. Wręcz odwrotnie, jest to realne, ale na bardzo małych powierzchniach i w bardzo ograniczonym czasie. Zdaje się, że wskazałem to bardzo klarownie już przynajmniej dwukrotnie wcześniej. Być może z jakiś powodów nie chce Pan dostrzec tego, co napisałem wprost. Wpływ zachowań człowieka na pogodę w skali kraju i okresie kilku miesięcy jest zdecydowanie mało prawdopodobny. Istota powoływania się przez Pana i Izi na Wikipedię jest z gruntu niepoważna, gdyż Wikipedia nie stanowi żadnego źródła naukowego. Wiedza tam przedstawiona jest po częstokroć zdawkowa, niekompletna, a nawet niezgodna z faktycznym stanem materii. Proszę zatem nie wymagać ode mnie wytłumaczenia rzeczy, która nie jest możliwa, a nawet gdyby była, to zakres mojej wiedzy nie obejmuje wyjaśniania pobudek politycznych kogokolwiek. Pana osąd mojej osoby zdaje mi się fałszywy. Przede wszystkim jako naukowiec odrzucam pojęcie nieomylności człowieka, a jeżeli Pana zdaniem trzymanie się faktów jest zaszufladkowaniem, to możliwe, że to mnie dotyczy.

[2023-02-23] izi
@Alupin, brawo! Zazdroszczę delikatnie, bo będziesz miał paliwo nie tylko do ciągnika ale i do generatora prądu (jeśli się nie mylę), a to zupełnie uniezależni Cię od systemu. Jeszcze tylko porządnie głębinowa studnia! Może uskutecznimy handel wymienny? Ty mi olej, ja Tobie jajka i chleb na zakwasie? :) @Angie, nie mogę znaleźć danych sprzed 10 lat. Portal, z którego korzystałam kończy się na 2019. W ogóle trudno znaleźć dane archiwalne. Te na stronie IMiGW są dla mnie zupełnie nieczytelne.

[2023-02-23] Klara
@Angie masz rację, ale dla prawdziwego obrazu sprawy trzeba by spojrzeć głębiej, czyli 11 lat wstecz, a później z 20 razy, co 11 lat, a i tak mamy wtedy dopiero mini model pogody.

[2023-02-23] Gość
@Alupin jak kupic tyle ziemi nie bedac rolnikiem ?

[2023-02-24] Gaweł
@izi gdy czytam twoje wpisy, to zastanawiam się, czy nie żal tobie zmarnowanego czasu na naukę tych wszystkich niepotrzebnych rzeczy i straconych pieniędzy na inwestycję w zupełnie niepotrzebne przedmioty. Gdyby twoim motorem działań była pasja to rozumiem, ale żeby pod wpływem strachu przed mniemanym zniewoleniem i atakiem systemu aż tak zaczadzić sobie życie. Żyjemy w XXI wieku i to wszystko można po prostu kupić. Gdybyś znała historię, to wiedziałabyś, że zawsze tak było i zawsze tak będzie. Wystarczy się dobrze wyedukować w tym co lubimy robić i zarabiać za to bardzo dobre pieniądze. Ty tymczasem przygotowujesz się na najgorsze, co jest bezcelowe. Spójrz na Ukrainę, albo uciekasz do innego kraju i tam nadal masz super życie, albo giniesz wraz ze swoją farmą. Inny przykład to PRL, czy ludzie mieszkający na wsi mieli lepiej niż ci w miastach, ponieważ mieli swoją żywność? Nie, wszyscy żyli w tym samy bagnie. Szkoda życia.

[2023-02-24] izi
@Gość, ziemia musi być miesiąc w ogłoszeniach o sprzedaży na stronie KOWR (rolnicy mają prawo pierwokupu), potem trzeba czekać chyba też miesiąc na zgodę KOWR i lasów państwowych, jeśli jest las. @Mat-fiz, to że Pan nie zna (tajnych zapewne) sposobów na manipulowanie pogodą, nie znaczy, że nie istnieją i nie są praktykowane. Dziwne tsunami, które topi 200 tys ludzi, trzęsienie ziemi, które zabija następne kilkadziesiąt tys, więc dlaczego nie sianie chmur? BTW sprawdziłam linki potwierdzające info na wikipedii i, gwoli uczciwości przyznaję, żaden z nich nie potwierdza zasiewania chmur na wielką skalę. Obecnie ilość dni słonecznych na 120 dni zimowych wynosi 14. Do 26 w zeszłym sezonie.

[2023-02-24] Olop
Wydaje się, że kryzys z brakami żywności rozpoczyna sie na Wyspach

[2023-02-24] izi
@Gaweł, tylko że ja nie żyję w strachu. Właśnie siedzę sobie na słońcu po drugiej stronie globu i patrzę na ocean. Ale to na marginesie. Powiem tak: trzy lata temu rzeczywiście przestraszyłam się. Miałam silny przymus robienia zapasów i podczas gdy Wy staliście w kilometrowych kolejkach do sklepów gdy wybuchła pandemia, ja spacerowałam po Krakowskim. Teraz to samo coś każe mi się przygotować do życia off grid i... czy ja wiem, czy robię to ze strachu? Raczej stało się to moją pasją, zdrowe jedzenie, własne przetwory, domek, który jest wyłączony z systemu, zdrowa woda z własnej studni... Pierwszego zawodu, medycznego, od lat nie wykonuję, drugi powoli mi się nudzi, znalazłam więc sobie nowe zajęcie. Napisałeś, że żyjemy w XXI wieku i wszystko można kupić. W tym momencie nie mogłam powstrzymać zdumionego uśmiechu. Serio jesteś taki pewny, że zawsze wszystko będziesz mógł kupić, bo żyjesz w XXI wieku? I że do śmierci będziesz miał za co to wszystko kupić? A nawet jeśli będziesz miał za co, to czy będzie owo wszystko do kupienia? Mówi Ci coś CBDC? A dochód podstawowy? A sztucznie kreowany kryzys żywnościowy? A bankructwa firm, spowodowane sztucznie windowanymi cenami energii? Na koniec: owszem ludzie żyjący na wsi w czasach wojny i komuny ZAWSZE mieli lepiej niż ci w miastach.

[2023-02-25] Mat-Fiz
@izi odnoszę przykre wrażenie, że dla Pani fakty naukowe są mniej ważne niż Pani przypadkowe wyobrażenia nie poparte żadna wiedzą lub badaniami. Dostrzegam, jak istotne są dla Pani przeczucia i intuicja. Dla mnie z kolei liczy się eksperyment, dowód, falsyfikacja. Bardzo ciężko dyskutuje się z osobami o Pani nastawieniu do świata, które wierzą w to, co chcą widzieć, a nie w to, co już odkryliśmy lub też czego nie dowiedliśmy. Samo Pani stwierdzenie "dziwne tsunami" świadczy o życzeniowej percepcji otoczenia. Kontynuując tak absurdalna logikę można powiedzieć, jeśli dziwne tsunami i sianie chmur, to równie dobrze UFO i yeti, a może wielcy tego świata, gdy już spełnią swoją misję na ziemi, potajemnie oczywiście, przenoszą się na Jowisza, i w nagrodę zamieniają się w wieczne i nieskończone byty gazowe. Przy okazji, nie pokusiła się Pani nadal, aby dowieść, że przywołane przez Panią anomalie powstały sztucznie, czyli na skutek celowego działania człowieka. Rozumiem, iż przyznała Pani tym samym, że jest to zjawisko rzadkie, acz naturalne.

[2023-02-25] Gaweł
@izi ja nie stałem w żadnych kolejkach. Większość 2020 rok spędziłem w Meksyku i Tanzanii na zwiedzaniu i odpoczynku, podobnie zresztą było w roku 2021, tylko już w innej części świata. Ty musisz wracać na swoją farmę, bo kury zachorują, ja nie. Ja idę do odpowiednika izi pod Cordobą, Veracruz, Bangkokiem, Seulem, Los Angeles, proszę o 12 jaj, płacę i wychodzę. Nie tracę czasu i pieniędzy na ciężką pracę na roli. Nie mogłaś powstrzymać uśmiechu, dlatego że nie znasz historii. Powtórzę, zawsze można było wszystko kupić i zawsze tak będzie. Celowo podałem przykład okupacji. Ludzie, którzy odpowiednio się ustawią w życiu, zawsze mają środki i dostęp do wszystkiego. Podstawa to dobry zawód, kontakty, elastyczność. Moja rodzina dla przykładu okres 1939-1945, czy okres PRL wspomina fantastycznie. Mój pradziadek myślał i widział, kiedy i gdzie trzeba było wyjechać. Nic im nigdy nie brakowało, a właściwie to żyli luksusowo. W moim przypadku jest identycznie. Wyjechałem z Polski podczas pandemii i już nie wróciłem na stałe, ale moje inwestycje cały czas pracują. Instynkt mojego pradziadka, który jest we mnie, kazał mi opuścić kraj, który za chwilę może być pustynią, jak Ukraina. Wracam tu jedynie na chwilę, żeby poukładać pewne sprawy i zjeść bigos. Wiem, że nie każdy może tak zrobić, ale dużo osób tak, np. ty. Zaskoczyło mnie, że osoba niezależna finansowo, jaką się zdajesz, bawi się w całe to gospodarstwo i boksuje z bankami o swoje pieniądze.

[2023-02-26] Christo84
@izi, mam tak samo jak Ty. Z tym jedzeniem, domkiem i szeroko rozumiana samowystarczalnością. Mieszkanie w bloku bardzo mnie ograniczało. Na razie w trakcie budowy jestem, mam nadzieję że w tym roku już zamieszkamy w domu. W między czasie założyłem sad. Są jednak ludzie, którzy zupełnie nie potrafiliby odnaleźć się na wsi. Dla nich mieszkanie w domu to katastrofa. Oni muszą mieszkać w bloku, najlepiej w centrum miasta. Poprostubtak jest. Nie musimy tego rozumieć, tak samo jak oni nie muszą rozumieć nas. Grunt to robić swoje i cieszyć się tym co mamy.

[2023-02-26] Gość
@izi toniesz w wielkiej utopii.

[2023-02-27] izi
@Mat-Fiz, z czystego rachunku prawdopodobieństwa istnienie pozaziemskich cywilizacji jest pewne. Jaką formę przybierają? Tego nie wie nikt. Być może są tylko myślą. Ale po prostu muszą istnieć. @Gaweł, mieszkałam cztery lata w raju na ziemi i byłam tam szczęśliwa. Raj ten na pstryknięcie zmienił się w jeden wielki obóz koncentracyjny i cóż... skoro TAM mogło się to przydarzyć, może zdarzyć się wszędzie. Dlatego pozostanę w Polsce, bo trudne czasy łatwiej jest znosić wśród swoich, co pokazały wojny i komuna. Jednak przyznaję Ci rację: jeśli jesteś obywatelem świata, możesz przeskakiwać z miejsca na miejsce, gdzie jest Ci lepiej. Ja z moją 50-tką na karku nie mam już do tego siły ani chęci, dlatego muszę urządzić się tutaj, w Polsce, jak najwygodniej i najbezpieczniej. Tak na marginesie: zaczynam wariować po trzech tygodniach nic nierobienia. Nie nadaję się na wieczne zwiedzanie i odpoczynek. Ja po prostu muszę coś tworzyć, produkować, cieszyć czymś umysł i ręce. @Christo84, do 26 roku życia mieszkałam w blokach, wiem co to jest wygoda wielkiego miasta i rozumiem ludzi, którzy ją wybierają. Uważam jednak, że miasto, bloki, mogą stać się pułapką, a tacy jak ja i Ty będą zmuszeni miastowych żywić. Naprawdę nie jest skomplikowane i drogie kupić działeczkę 500mkw i jeśli jej nie uprawiać teraz, to niech leży i czeka. @Gość 2023-02-26 A kto bogatemu zabroni? :)

[2023-02-28] Mat-Fiz
@izi to jest cytat z Pani ostatniego wpisu: "z czystego rachunku prawdopodobieństwa istnienie pozaziemskich cywilizacji jest pewne." Sądzę, iż nie ma Pani pojęcia, czym jest rachunek prawdopodobieństwa, jeżeli pisze Pani, że jego wynik to pewność. Na temat astrofizyki i bytów pozaziemskich wolę nawet z Panią nie rozpoczynać dyskusji, gdyż może być to kompromitujące dla Pani. Na tym może zakończmy naszą wymianę zdań.

[2023-02-28] Gaweł
@izi czy słusznie domyślam się, że okres pandemii spędziłaś w raju, czyli Australii lun Nowej Zelandii? Kiedy wróciłaś do Polski?

[2023-02-28] Gość
@Izi, Ja na wszystkie zgody jako nie rolnik czekałem ok. 6 miesięcy. KOWR jest zawalony wnioskami aktualnie.. Generator prądu mam kupiony, do tego Fotowoltaika hybrydowa z off-grid. Kupiłem świder spalinowy , oraz szlamówkę, będę wiercił kilka studni i nawadniał na potęgę. Mam staw, który powiększę jako kąpielowy , bo od tego roku można kopać stawy do 5000 m2 bez pozwolenia, tylko zgłoszenie wodno-prawne, więc ryby też się uchowają :) . Dla lubiących ogrodnictwo, sugeruję obejrzeć filmiki o pompach RAM, któe można wykonać domowym sposobem i nie potrzebują prądu. np. https://www.youtube.com/watch?v=P04R5RbN9So. Każdy ma swój pomysł na życie. Ja po latach własnego biznesu i dodatkowo pracy w korporacji planuję osiąść na wsi w ciszy i spokoju...

[2023-02-28] Gość
@izi agenda UFO jest kolejnym planem możnych tego świata.... Czyż George Bush junior nie mówił już w trakcie swojej prezydentury występując w kongresie USA iż ludzkość zjednoczy się w obliczu "zewnętrznego zagrożenia" ?. Czy nie zastanawia Panią fakt iż "nagle" jest grana narracja UFO we wszystkich światowych mediach?.. W niedługim czasie ludzie zobaczą na niebie to co chcą możni im wyświetlić, tak iż dopełnią się słowa proroctw. "Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: Tam, nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych" Ewangelia wg św. Mateusza 23-25....... Gal Anonim

[2023-02-28] izi
@Gaweł, odwrotnie: parę lat mieszkałam w Australii, wróciłam do Polski tuż przed pandemią.

[2023-03-01] izi
@Gość 28-02-2023 nie wierzę w inwazję obcych, żeby była jasność. Również uważam, że to plan ban dy tów na następne lata, zaraz po wojnie i zarazie. Natomiast jestem przekonana, że we wszechświecie istnieją inne cywilizacje czy byty inteligentne. Mnie rzuciło się ostatnio w oczy coś innego: program do... nie wiem jak to określić: tworzenia sobowtórów? Ty mówisz, a na ekranie wyświetlasz się jako przemawiający Trump czy Putin. To dopiero jest zagrożenie... Pierwszy Gość 28-02-2023 jak pracuje Twoja fotowoltaika w tym sezonie? Z dniami słonecznymi 3x rzadszymi niż w poprzednich? Pytam, bo też chcę zamontować do sterowników pieca chociażby.

[2023-03-02] izi
Zostawiam ten link dla potomnych i pewnego zadufanego w sobie "amerykańskiego naukowca". https://babylonianempire.wordpress.com/2023/02/28/uss-nitze-i-trzesienie-ziemi-w-turcji/ Nie zdziwię się, jak prawda o tym kataklizmie będzie cedzona dotąd, aż nikogo nie zdziwi i nie zbulwersuje, gdy cała wyjdzie na jaw.

[2023-03-02] Gaweł
@izi Nie wiem na jakiej podstawie jesteś przekonana, że we wszechświecie istnieją inne cywilizacje czy byty inteligentne? Przekonanym zdaje się być ktoś, kto posiada jakaś wiedzę. Wymysły, że człowiek może wywołać trzęsienie ziemi są absurdalne i infantylne.

[2023-03-02] Alupin
@Izi, Odnośnie fotowoltaiki rok był faktycznie słaby. Dodatkowo mam instalację wschód-zachód i mały kąt dachu.Z 10kw paneli produkcja roczna ok 6500kw. Niemniej wiosną dokładam dodatkowe panele.. Przepisywałem ostatnio umowę na prąd w ENEA i Pani poinformowała mnie że akceptując rządowy program obniżki cen prądu ma obowiązek o poinformowaniu mnie o rynkowej cenie prądu na rynku hurtowym i po zakończeniu programu w 2024 będę płacił cenę prądu w oparciu o rynkowe stawki. Na luty 2022 prognoza 1.48 zł za kilowat czyli ponad 2 x więcej niż obecnie..

[2023-03-03] Baczny obserwator
A co może by pan chcial by ci idioci z konfederacji rządzili nie rob pan wode z muzgu ludzial

[2023-03-06] izi
@Gaweł, jesteś kolejną osobą, która atakuje mnie i obraża z powodu poglądów, wybiegających poza twój ogląd świata. A może to nie ja jestem absurdalna i infantylna, tylko ty i taki na przykład Mat-Fiz macie ograniczone horyzonty? Gdyby ludzkość zaprzeczała temu, co -chwilowo - poza zasięgiem rozumu i doświadczenia, pozostalibyśmy na etapie kamienia łupanego.

[2023-03-08] Christo84
Polecicie jakieś dobre strony z informacjami co się dzieje na świecie?

[2023-03-10] G Nowak
https://dobrewiadomosci.net.pl/

[2023-03-10] izi
Dla osób o mocnych nerwach: głód wywoływany celowo cz 4, poprzednie części w opisie. https://www.bitchute.com/video/Si8gSjN2btbV/

[2023-03-10] Gość
GNowak dobre to nie same pozytywne.

[2023-03-11] izi
Panie Grzegorzu, co Pan sądzi o upadku SVB? Rozejdzie się po kościach, czy spowoduje efekt domina? Fala dotrze do Polski?

[2023-03-11] G Nowak
@ izi, wydaje mi się, że Silicon VBank nie ma aż takiej siły oddziaływania, był trochę niszowym bankiem aczkolwiek większym dwukrotnie od naszego największego. Może być katalizatorem zmian na giełdach ale chyba bez większych konsekwencji jeśli chodzi o cały system bankowy (aczkolwiek wszystko zależy od tego co bank ma środku czyli obszary zaangażowania, powiązane umowy ubezpieczeniowe itd). Katalizatorem upadku systemu bankowego będzie wg mnie raczej duży globalny bank detaliczny albo bank który będzie miał duże powiązania reasekuracyjne, będzie mocno zaangażowany w derywatach i to pociągnie za nim efekt domina. Świat anglosaski jest już przygotowany i przetestowany do tego aby wejść w nowy ład ekonomiczno-finansowy (Lehman Brother, Cypr). Bomby atomowe są podłożone już od kilku lat pod sektorem finansowym, wystarczy podpalić lont. Nam najbliższy jest Deutsche Bank, jak zostanie uruchomiony to zmiecie całą Europę. Większość ludzi tego nie widzi ale sporo osób tak, to tylko zostało odsunięte w czasie, zrobiono korekty po pierwszych próbach, spokojnie czekamy na decyzje "elity" o uruchomieniu lawiny. Właściwe pytanie brzmi nie czy a kiedy to się stanie ? Z analizy technicznej wynika, że potencjalne okienko czasowe takich zmian przypada na okres jesień/wiosna tego roku. Jeśli tego końca maja/czerwca nic się nie wydarzy to kolejny okres podatny na tego typu załamanie będzie dopiero za rok.

[2023-03-11] izi
Oj pamiętam, pamiętam test na Cyprze... @Christo84, żeby mieć w miarę szeroki obraz sytuacji, a nie tylko miejscową propagandę, oglądam wiadomości na Bitchute.

[2023-03-13] Gość
Czyżby to był Ten moment na surowce? :)

[2023-03-13] Gość
Panie Grzegorzu jakie są pana przewidywania dotyczące naszej giełdy? 1000 pkt o których pan pisze to "dno wszechczasów" czegoś czego w historii naszej giełdy jeszcze nie było jeśli chodzi o poziom spadków. Pytanie następne co w takim razie dalej?

[2023-03-13] G Nowak
@ gość, na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. albo będziemy mieć zwykły krach albo załamanie całego systemu Anglosasów. Odpowiedzi dokładnej nie znam ale niezależnie do tego co będzie podałem sposoby jak się zabezpieczyć przed tym aby nie stracić pieniędzy w bankach. Największy ryzyko w tej chwili to utrzymywanie pieniędzy w bankach.

[2023-03-14] Gość
Pisze Pan najwieksze ryzyko, ale utrzymywanie na rachunkach staje sie nieodzowne. Limity platnosci gotowki co jakis czas zmniejszaja. Za jakis czas nie bedzie wyjscia jak tylko w bankach trzymac.

[2023-03-14] G Nowak
@ gość, w bankach należy trzymać tylko tyle ile można stracić. Są inne sposoby na to aby uchronić się przed bankructwami banków i nie stracić. Wręcz przeciwnie, jest wyjście i będzie wyjście. Można trzymać takie rzeczy które będą stanowiły alternatywę pieniądza i będą przechowywały jego wartość.

[2023-03-14] Emil
@Gość No właśnie tak się zdaje że wszystko zmierza ku likwidacji gotówki i dlatego od czasu do czasu wyłączam terminal na karty na tydzień i tłumaczę awarią, żeby klienci nie zapomnieli o gotówce.

[2023-03-14] Gość
@G Nowak Pieniądze trzymane na rachunku brokerskim również traktuje Pan, jako środki w banku?

[2023-03-14] Gość
Panie Grzegorzu pytałem o giełdę jako alternatywę trzymania pieniędzy w bankach, czy pieniądze na giełdzie są bezpieczne?

[2023-03-15] G Nowak
@ gość, do końca nie wiem jak będą traktowane. Środki zainwestowane w instrumenty giełdowe mogą być traktowane z przywilejem zachowania całej wartości czyli inaczej niż pieniądz zdeponowany w banku. Poświęciłem temu pierwszy wpis w tym oto linku kiedy jesienią ubiegłego roku zapowiadałem upadek systemu finansowego. https://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=223 Zaproponowałem jednak dużo lepsze formy zabezpieczenia swoich oszczędności. Od jesieni zysk na tych zaproponowanych instrumentach wynosi już ponad 30 %. Im będzie gorzej tym więcej zarobimy i nikt nam tego nie zabierze.

[2023-03-15] Czechu
@GNowak Czy mógłby Pan napisać przez jakie banki lub jakich pośredników kupuje Pan akcje, kontrakty, opcje, ETF i waluty. Jeżeli pisał Pan kiedyś o tym, czy mógłby Pan wkleić ten artykuł lub podać linka. Obawiam się, że jeśli nastąpi to, co Pan przewiduje, to posiadanie aktywów nie pomoże, ponieważ bank może zamrozić nasze rachunki. Czy Forex przez TMS lub XTB to rozsądny pomysł, bo jeśli te firmy upadną, to rozumiem, że środki i papiery zdeponowane na ich rachunkach również znikną. Zastanawiałem się nad zakupem złota i srebra poprzez Sprott ETF, ale nie mam pojęcia, jak to realnie zrobić. W internecie czytałem o DIF Broker i Exante, ale czy to dobry pomysł. Panie Grzegorzu gram od lat na GPW za pośrednictwem Banku Alior, ale tylko na akcjach, bo nie mam wielkich pieniędzy, a chciałbym zabezpieczyć przed krachem to, na co przez lata ciężko pracowałem dla mojej rodziny. Przepraszam za moje pytania, zapewne dla Pana wydają się one głupie, ale nie wiem, jak najlepiej zakupić takie ETF, waluty, czy kontrakty shorts, poradom z internetowych stron nie wierzę, a jest Pan osobą, której ufam, bo widać na wskroś, że jest Pan uczciwy. Jeżeli mógłby Pan coś napisać będę bardzo wdzięczny. Dziękuję Panu.

[2023-03-16] Klara
@GNowak Mam ten sam problem co Czechu z funduszami na surowce głównie metale szlachetne, ropę i gaz ziemny. Czy może Pan nam pomóc i wskazać drogę, czyli gdzie można te fundusze kupić, w jakiej walucie i jakie rachunki do tego są potrzebne. Wielkie dzięki.

[2023-03-16] miglanc
ETFy kupi pan otwierając subkonto zagraniczne w domu maklerskim.

[2023-03-16] izi
Historia lubi się rymować, więc tutaj takie ostrzeżenie (przy czym nie macie wątpliwości, że dziś nierządy potrafiłyby wyegzekwować ten dekret): „Wymaga się, aby wszystkie osoby dostarczyły do 1 maja 1933 lub wcześniej wszystkie złote monety, złoty bulion i certyfikaty złota znajdujące się w ich posiadaniu do Banku Rezerwy Federalnej, jej biura lub agencji albo do dowolnego banku Systemu Rezerwy Federalnej”. To obwieszczenie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych ujrzeli dokładnie 85 lat temu. Prezydent kraju szczycącego się swymi wolnościowymi tradycjami jednym rozporządzeniem wykonawczym ogłosił prohibicję na złoto – posiadanie monet i sztabek inwestycyjnych w USA stało się przestępstwem. Zagrożonym karą do 10 lat więzienia lub 10 000 USD grzywny, co w tamtych czasach było astronomiczną sumą. Rozporządzenie wykonawcze numer 6102 zostało wydane przez prezydenta Franklina D. Roosevelta zaledwie miesiąc po objęciu przez niego urzędu! FDR był prezydentem, który rządził przy pomocy rozporządzeń wykonawczych – przez 12 lat prezydentury wydał ich aż 3723. Amerykański dekret wykonawczy to taki sowiecki rodzaj prawa – prezydent coś nakazuje, urzędnicy mają to wykonać, a naród okazać posłuszeństwo. Dekrety wykonawcze w USA nie wymagają zgody Kongresu. Dekret Roosevelta był tym bardziej kuriozalny, że zgodnie z konstytucją Stanów Zjednoczonych jedyną dopuszczalną formą pieniądza są złoto i srebro. Tymczasem za oddane złote monety Rezerwa Federalna wypłacała rekompensatę w wysokości urzędowego parytetu, czyli 20,67 USD za uncję. Skala grabieży wyszła na jaw kilka miesięcy później, gdy w styczniu 1934 roku administracja Roosevelta zdewaluowała dolara, podwyższając cenę złota do 35 USD za uncję. Oznaczało to odebranie dolarowi 40% jego siły nabywczej z roku 1933! Był to zwyczajny rabunek własnej populacji przez władze demokratycznego państwa w pełnym majestacie prawa.

[2023-03-16] Led
@ izi jeśli już wklejasz coś z bankier.pl, choć słabe to źródło rzetelnej informacji, to podaj linka, albo wrzuć pełny tekst, a nie jego połowę, szczególnie kiedy druga część jest znacznie ważniejsza i przedstawia realia wykonawcze dekretu. Wypadałoby również podać źródło, a nie podpisywać cudzy tekst swoim nikciem.

[2023-03-17] izi
@Led, znając lenistwo ludzkie, wolałam wrzucić cytat (jest zaznaczony " " więc nie przypisuję sobie jego autorstwa) niż linka i chyba nikt oprócz Ciebie nie ma wątpliwości, że to cytat, tak jak nikt nie ma wątpliwości, że bankier.pl tego sobie nie wymyślił. Jeśli kogoś zainteresował, to sobie znajdzie tekst źródłowy, mój altruizm tak daleko nie sięga.

[2023-03-22] Led
@GNowak rozpoczął Pan cenzurowanie wypowiedzi na tym forum, które odbiegają od Pana poglądów? Napisałem komentarz, który wykazuje manipulację izi artykułem z bankier.pl, a Pan go wyrzucił na śmietnik? Stosuje Pan te same metody, co lewackie rządy, na czele z PIS?

[2023-03-22] administrator
@ Led to ja po namyśle usunęłam Pana komentarz bo nie wnosił nic merytorycznego do dyskusji poza próbami wycieczek personalnych przeciwko izi. Szukał Pan dziur do agresywnej polemiki z izi, Pana argumentacja nie była twórcza. Uznałam że szkoda forum na agresywne próby zaczepek wobec interlokutorów. Przykro mi ale ponad miarę drążył Pan brak tego cudzysłowu i przypisywał jej z tego powodu niecne zamiary gloryfikacji własnej osoby. Uznałam że dalsze przekomarzanie się nie wnosi nic twórczego. Jeśli czuje się Pan tym urażony to przepraszam ale staram się zachować merytorykę na forum. Kaza

[2023-03-22] izi
@Led, proszę, przykry człeku, masz tu link do źródła, chyba, że wg ciebie Wikipedia też nie jest miarodajna: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozporz%C4%85dzenie_wykonawcze_6102

[2023-03-22] Led
@ Pani Katarzyno, ja również z góry przepraszam, jeśli poczuje się Pani urażona moimi słowami, mimo wszystko napiszę, co myślę o Pani zachowaniu w stosunku do mnie, a pośrednio każdego z czytelników forum Pana Grzegorza Nowaka. Pani reakcja na mój komentarz jest przede wszystkim arogancka i lekceważąca do człowieka, który jest na tym forum od lat. Na tym skrawku pola do wolnej wypowiedzi, jeszcze zanim Pani została jego moderatorem, przetaczały się gorące, czasem gorzkie, a nawet obraźliwe dyskusje i nie przypominam sobie, żeby ktoś narzekał na bycie banowanym za odmienne zdanie, atakowanie innych ad personam, wyśmiewanie, szydzenie z wiary, pisanie banałów, głupot, kłamstw, przeklinanie itd. Pan Grzegorz pozwalał ludziom się wypowiedzieć bardzo nawet ostro i niezwykle rzadko interweniował, ewentualnie wcześniej uspokajając rozgrzane umysły, ostatecznie upominając i dopiero wówczas grożąc banem. Pani natomiast stosuje klasyczne zagrania cenzury socjalistycznej i komunistycznej, oceniając indywidualnie merytorykę wypowiedzi i determinując tym wolność słowa. Za kogo się Pani ma, iż uzurpuje sobie Pani prawo do pouczania innych, decydowania o tym, co jest twórcze, a co nie, które wypowiedzi są nadmiernie drążące temat lub agresywne? Jeżeli uważa Pani, że to uczciwe i moralne, to chyba się Pani system wartości przestawił na afirmujący tylko opinie, wyznawane przez Panią. Pani zachowanie jest w moich oczach wielce haniebne. Zaskakujące zresztą, że nie reagowała Pani w dosłownie setkach innych "niemerytoryczny", "nietwórczych", "personalnych", "agresywnych", "przekomarzających się" komentarzach prze ostanie lata. Jak można być tak stronniczym i obłudnym, żeby banować jednego dnia kogoś za "wycieczki personalne", "zaczepki wobec interlokutorów", "drążenie ponad miarę", aby już dwa dni później pozwalać adwersarzowi pisać do tej osoby "przykry człeku" i swobodnie ciągnąć temat przedmiotowego artykułu. Gdzie tu chociaż minimum obiektywizmu? Zastanawia mnie, czy przypadkiem Izi nie jest Pani ulubienicą, której to nie można krytykować, żeby nie było jej przykro, choćby bredziła takie dyrdymał, jak dziś, że Wikipedia jest miarodajna. Naprawdę? Przemilczę tę kwestię, gdyż musiałbym znów wypunktować Izi za jej naiwność lub bycie bardzo "przykrym człekiem". Co do suchych faktów. W moim komentarzu podniosłem jasno zarzut manipulacji przez Izi częścią artykułu oraz przypisywanie sobie autorstwa jego treści. Jak bowiem to inaczej nazwać, gdy kobieta ta w żywe oczy kłamie, że użyła cudzysłowu, gdy go tam nie ma. Zrobiła czyste kopiuj wklej z artykułu, w którym przypadkowo ów cudzysłów pojawia się na samym początku. A może mi się przywidziało i tylko gadam głupoty. Ok, nawet jeśli tak jest, to rzeczywiście czy jest to powód do usunięcia mojego wpisu? Być może słowo gloryfikacja tak Panią wstrząsnęło, że wyrzuciła Pani mój komentarz do kosza tak, jak wyrzuca się dziś z dyskursu politycznego osoby optujące za pokojem. Nie dostrzegła już Pani, że Izi w bezczelny, tak w mega bezczelny sposób skopiowała część artykułu, która sieje strach wśród ludzi, a przypadkowo oczywiście pominęła jego drugą część, która uspokaja nastrój i jasno mówi, że nic wielkiego nie stało się osobom, które złota nie zdały. Uwypuklenie takiego krętactwa lub niedopatrzenia uważa Pani za mało twórcze i niemerytoryczne??? Być może bardziej merytoryczne było wrzucenie na początku swojego komentarza przez Izi zapożyczonego sloganu, tak od niechcenia, całkiem przypadkowo znów bez cudzysłowu. Pani Katarzyno, za takie rzeczy ludzie lecieli od minimum stu lat z uczelni na bruk, mimo swej sławy i dorobku naukowego. Kim więć jest Izi, że nawet nie można napisać dwóch, dosłownie dwóch, komentarzy, które w sposób bardzo precyzyjny wytykają jej najpierw błąd, a następnie po zuchwałym obstawaniu przy swoim, manipulację. Wnoszę do Pani o godne zachowanie, przywrócenie mojego wcześniejszego wpisu i niecenzurowanie moich żadnych komentarzy, ponieważ nikogo nie obrażam, nie atakuję bezpodstawnie, tylko dyskutuję w dobrej wierze, dla swojego i forumowiczów dobra. Jeżeli ma Pani nadal wątpliwości proszę przekazać ten i wcześniejszy komentarz Panu Grzegorzowi, jestem przekonany, że on nie pochwala takich cenzorskich metod. "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć" Wolter.

[2023-03-23] izi
@Led, jesteś zwykłym hejterem, który zaprzecza sam sobie. Bo albo "w żywe oczy kłamię, że użyłam cudzysłowu, skoro go tam nie ma" albo ""cudzysłów przypadkowo pojawia się na samym początku". Naprawdę uważasz, że nie mam nic innego do roboty niż próbować zabłysnąć na anonimowym forum? Smutne musisz mieć życie, skoro przenosisz na innych swoje niespełnione ambicje. I tak zamiast dyskutować nad możliwością odebrania ludziom zachomikowanego na czarną godzinę złota, przed czym po prostu z dobrego serca chciałam przestrzec, dyskutujemy nad twoją żałosną osobą. I jeszcze ten cytat z Woltera na końcu. Co za megalomania... Idź w politykę, może w końcu się dowartościujesz! Bez względu na ilość i długość twoich następnych ataków nie odpowiem już na żaden, właśnie żeby nie obniżać poziomu tego zacnego forum.

[2023-03-24] Led
@ izi właśnie twoja odpowiedź jest typowo politykierska i żałosna. Jak nie masz argumentów to atakujesz mnie ad personam, co nie zmienia nic w faktografii dyskusji. Kto tu jest zatem hejterem? Wypisujesz jakieś brednie o przenoszeniu przeze mnie na innych moich niespełnionych ambicji. Może podaj choć jeden przykład, bo kompletnie nie wiem, o czym piszesz. Przypisujesz mi megalomanię z powodu użycia cytatu Woltera? Chyba nie pojmujesz semantyki tego słowa. Cytowanie mądrych ludzi lub powiedzeń dowodzi bardziej pokory niż zadufania w sobie. Zresztą bądź już chociaż konsekwentna i napisz lepiej: Led cytujesz Woltera, a ja Krzysztofa Kolany i stąd uważam nasz oboje za megalomanów. Nie wiem, czy chcesz zabłysnąć na forum, czy nie, ale odnotować warto, że chociaż forum dotyczy głównie finansów i geopolityki, poruszyłaś bezsprzecznie ważny i ciekawy temat. Natomiast po pierwsze twoje reakcje na krytykę czegokolwiek są przesadnie emocjonalne, po drugie rozmieniasz się na drobne, próbując teraz zaistnieć w każdym możliwym temacie. Odnośnie zaś twojego nietrafionego argumentu o moim hejtowaniu z powodu cudzysłowu, to albo nie rozumiesz, jak się cytuje wypowiedzi, albo jak już wcześniej napisałem, kłamiesz w żywe oczy. Artykuł na bankierze rozpoczyna się bowiem cytatem, dlatego właśnie Pan Kolany użył cudzysłowu. Ty zaś zrobiłaś kopiuj wklej i stąd napisałem, że cudzysłów przypadkowo pojawił się na samym początku, bo jakże mógł on wówczas tam nie być, kiedy wstawił go autor tekstu, a nie ty. Co powinnaś zrobić, to po prostu napisać, iż jest to artykuł z bankiera i tyle. Mam nadzieję, że jest to teraz jasne dla ciebie. Ciekawe natomiast, że zdążyłaś mnie w swoim komentarzu kilkakrotnie niewybrednie nazwać, ale przemilczałaś temat niewklejenia przez ciebie drugiej części artykułu, który przeczy twojej własnej tezie o wielkim niezabezpieczenie ze strony rządu w sprawie konfiskaty złota. To trochę tak, jakbyś straszyła Polaków trzęsieniem ziemi o magnitudzie 6,0, a zapomniała dodać, że szkody dotyczą nielicznych i są nieznaczne. Takie wycinanie tekstu pod tezę jest nieuczciwe. I na sam koniec, nie przypuszczałem, że moje kilka zdań o nierzetelnym zacytowaniu przez ciebie artykułu z bankier.pl spowoduje taką agresję z twojej strony. Sądziłem, że przeprosisz za pomyłkę, wrzucisz link do pełnej wersji i na tym się kwestia zakończy. Ty natomiast wybrałaś drogę brnięcia w błoto po same uszy i udawania, że to malinowa galaretka. To nie ma sensu i jest moim zdaniem nieuczciwe.

[2023-03-25] Alupin.
Czy możemy proszę wrócić do meritum, bez emocjonalnych wycieczek. Człowiek inteligentny szanuje poglądy innych. To forum o inwestowaniu, zabezpieczaniu swoich aktywów i przyszłości a nie Hyde Park.. Prośba o nie zaśmiecanie forum emocjonalnymi zaśpiewkami ;) S,część Boże i partii, Właściciel może cenzurować co zechce, ot urok demokracji ;)

[2023-03-27] Led
@ Alupin przyznaję tobie rację, właściciel może zawsze robić, na co ma ochotę. Pozostaje jednak jeszcze kwestia moralności, uczciwości i sprawiedliwości. Cenzura nie jest rozwiązaniem problemu, lecz zamieceniem jego pod dywan. Cieszę się, że Pani Katarzyna opublikowała mój ostatni komentarz, ponieważ wcześniej poczułem się potraktowany jak małostkowy pieniacz, gdy tymczasem odniosłem się do moim zdaniem ważnego artykułu dla wielu ludzi w tych burzliwych czasach. Traktuję to forum, jako źródło wymiany informacji, pośrednio wzajemnej pomocy między nami forumowiczami i nie zabierałbym głosu z błahych lub osobistych powodów.

[2023-03-30] Jol
Obstawiam koniec wakacji - najpierw euro, później dolar poleci,a na koniec zrobią wojnę, jak to bywało.Jakbym miał gdzie trzymać to bym kupował wszelkie produkty żywnościowe bo to jedyne pójdzie w górę, no i jeszcze fizyczne. rzad powinien kupić całe to zborze z Ukrainy i zmagazynować. Oczywiście kupować od naszych do bieżącej produkcji.

[2023-04-24] Zeb
Tu też piszą że USA idzie na wojne z rynkiem kryptowalut https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-usa-ida-na-wojne-z-rynkiem-kryptowalut-uderzenie-w-najwieksz,nId,6683151

[2023-07-21] Powrot Tom
https://inforfk.pl/aktualnosci/8854019,Fundacje-rodzinne-z-nowym-problemem-Eksperci-twierdza-ze-powinno-dojsc-do-zmian-w-ustawie.html jol

[2023-09-23] geg
https://mpalmer.heresy.is/webnotes/TheGreatTaking/Harmonization.html przestudiujcie to dokladnie, tam jest opisane jak Po resecie zostanie przejety cały majątek zdematerializowany, Akcje Domy itd

[2023-11-22] Gość
Panie Grzegorzu, drodzy forumowicze, gdzie Pana i Państwa zdaniem najkorzystniej otworzyć rachunek do inwestowania na rynku Forex?

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)