Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Finanse

Kto jest właścicielem NBP – czy to Nowy Bank Rothschildów ?

 

 

Kto jest właścicielem NBP ?

 

Czy wiecie państwo jaka jest struktura własnościowa NBP ? Wydawałoby się, że to głupie pytanie a odpowiedź na nie jest  oczywista. Właścicielem NBP jest Państwo Polskie i wynika to z istniejącej ustawy o NBP www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf. Chociaż pod względem prawnym sytuacja wydaje się jednoznaczna to jednak krąży wokół tego tematu wiele niedomówień.  W mediach zagranicznych pojawiają się informacje, że zaledwie kilka banków centralnych nie jest kontrolowana przez klan Rothschildów i nie jest wśród nich wymieniana Polska. Jak wiemy, zmienne koleje przechodził historycznie Bank of England, będąc raz bankiem prywatnym a później znowu stał sie bankiem państwowym.  

Z kolei z zakulisowych informacji krążacych w niezależnych mediach w Polsce wynika, że konsorcjum Rothschilda  kontroluje ponad 36 % akcji NBP a prawdopobnie NBP jest Polski w zaledwie 30 %. O reszcie udziałowców media milczą. NBP posiada osobowość prawną i działa na podstawie specjalnej ustawy która mówi o NBP jako o banku centralnym z prawem do emisji pieniądza. W myśl ustawy NBP nie podlega także Kodeksowi Spółek Handlowych. Na stronach NBP trudno więc znaleźć jakiekolwiek informacje o strukturze własnościowej tej spółki.  

Póbując zgłębić temat doszedłem do wniosku, że jedyną prawną możliwością "wyzbycia" się jakiejś części udziałów NBP może być jakaś forma wymiany lub wniesienia udziałów NBP do Banku Rozliczeń Międzyanarodwych w Bazylei. Nawet w tym jednak wypadku zachodzi wątpliwość czy na taki zabieg nie musiałaby być zgoda parlamentu bo sama ustawa nie mówi nic na ten temat. Chyba, że może byłoby to w gestii zarządczaj prezesa NBP co także wydaje mi się mało prawdopodobne. 

Mamy więc jakiś dziwny dysonans pomiędzy informacjami z mediów niezależnych a logiką wynikającą z aktualnego prawa polskiego w którym nie widzę żadnych logicznych i prawnych przesłanek pozwalających na utratę udziałów własnościowych państwa w NBP.  Może w kwestii dominacji autorom chodzi o sprawowanie kontroli poprzez ustanawianie osób zarządzających bankami centralnymi. Takie rozumienie sprawy wydaje się poprawne bowiem zazwyczaj na prezesa banku centralnego nie jest powoływany nikt kto nie pracuje dla śiatowej finansjery. Wyjątkiem był zmarły tragicznie prezes Skrzypek. Aktualny przees Belka kojarzony jest między innymi z z interesami JPMorgana.  

 

Rothschild Group – rodzinna firma bankgsterów która w opinii wielu osób jest właścicielem połowy świata na rok 2000 nie posiadała udziałów w zaledwie kilkunastu bankach centralnych na świecie. Sa to między innymi banki centralne takich krajów jak: Białoruś, Libia, Iran, Korea Północna, Afganistan, Sudan. Czy coś nam to mówi ? Przecież to cała światowa „oś zła”.  Oprócz tego grupa ta jest właścicielem takich ważnych światowych central finansowych jak: MFW, EBC, Bank Rezerw Federalnych FED, Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, Okazuje się, że wrogami „demokratycznego” świata są takie państwa i ich władcy którzy nie chcą poddać swoich krajów w niewolę długu. Tak wykończono ostatnio Irak czy Libię. Aktualnie majątkiem rodzinnym zarządza Baron David de Rothschild - od 2013 roku prezes Międzynarodowego Kongresu Żydów.

 

Międzynarodowy poziom kontroli światowych finansów 

Kontrola światowych finansów przez rodzinę Rothschildów odbywa się na dwóch równoległych poziomach. Na poziomie międzynarodowym są to MFW czy najwazneijszy do kontroli banków centralnych - Bank for International Settlements z siedzibą w Bazylei. Na tym poziomie realizowane są największe globalne manipulacje walutami i tu odbywa się ustalanie poziomów oprocentowania kredytów. BRM jest forpocztą Nowego Światowego Porządku.

Banki centralne 

Na tym poziomie sprawuje się strategiczną kontrole nad pieniędzmi każdego państwa. Tutaj znajduje się wykonawców do realizowania planów narodowych dla poszczególnych krajów. Głównym celem jest ustanowienie takiego poziomu zadłużenia państwa od międzynarodowej sitwy bankowej aby mieć nad nim cały czas strategiczną kontrolę i nie pozwolić na wyjście takiego kraju z systemu. To majstersztyk misternego planu zniewolenia całych narodów i państw. Szefami banków centralnych wybierani są ludzie którzy muszą być zależni od finansowej kilki. Najczęściej są to ludzie na dorobku z doświadczeniem w Banku Światowym czy MFW. 

Banki krajowe 

Powolne przejmowanie kontroli nad największymi bankami komercyjnymi lub państwowymi w danym kraju to ostatni szczebel rozbudowanej struktury kontroli nad światowymi finansami w skali całego globu. W praktyce pełnej kontroli nad swoimi systemami finansowymi nie poddały się jedynie Rosja i Chiny. 

Biznesy Rothschildów w Polsce 

O interesy grupy Rothschildów w Polsce dba prezes Jacek Chwedoruk. Polski oddział Rotshchilda przejmuje najbardziej lukratywne prywatyzacje w kraju, jest obecny na rynku fuzji, przejęć i na rynku kapitałowym. Klientami tej instytucji w Polsce są nasze największe firmy: KGHM, Zakłady Azotowe Puławy, Enea, Polkomtel, LOT, Dialog, LuxMed itp. 

Od kilku już lat najważniejsze sprawy dla Polski i polskiej gospodarki zapadają w familijnej rodzinie banksterskiej za oceanem. Tymczasem mainstreamowe media w Polsce robią ludziom wodę z mózgu inicjując tematy typu co co zrobi RPP, czy stopy będą podniesione, czy obniżone i jakie będzie to miało konsekwencje dla polskiej gospodarki. Okazuje się, że to wielki PIC fotomontaż bo najważniejsze decyzje o emisji czegoś co się nazywa umownie już tylko pieniądzem zapada i tak poza naszą wiedzą i nawet poza Polską.  

Dawno temu senior rodu tej banksterskiej organizacji powiedział: „nieważne kto rządzi państwem, ważne kto emituje pieniądz”. Dzisiaj już wiemy kto emituje polski pieniądz i rządzi państwem polskim. Oczywiście wiedzą tylko nieliczni bo taka wiedza motłochowi nie jest do niczego potrzebna.  

Dopóki bankierzy są właścicielami banku centralnego i dopóki dajemy im prawo tworzenia pieniądza z powietrza – jesteśmy krajem zniewolonym a system w którym żyjemy coraz szybciej zmierza do realnego faszyzmu. Na naszych oczach umiera już klasyczna demokracja i jesteśmy w okresie przejściowym który szybkimi krokami zmierza do dyktatury demokracji sterowanej a kolejnym etapem będzie klasyczny faszyzm. Trzeba tylko szybko znaleźć globalnego wroga aby móc przed nim "ochronić" całe społeczeństwa i narody. Konflikt USA z Rosją to gra o ostateczne panowanie banksterów nad światem a rola Polski jako państwa frontowego w tej walce powinna bardzo wzrastać. 

 

Od Marka Belki, prezesa NBP oczekiwałbym potwierdzenia nformacji na temat strukuktury własnościowej polskiego banku centralnego a także przedstawienia szczegółowego harmonogramu ewentualnych transakcji zmieniających strukturę właścicielską NBP od 1989 roku - jeśli takowe miały miejsce. Oczekuję, że pan Belka wreszcie określi się czy jest tylko zarządcą interesów Rothschildów w Polsce czy dba o polski interes narodowy.

Utajnianie takich informacji świadczyłoby, że prezes NBP do tej pory spełnia kwalifikacje doświadczonego pracą w Banku Światowym i MFW nadzorcy ale tylko rodzinnego biznesu klanu Rothschildów. Naród jako suweren za takie rzeczy kiedyś zacznie rozliczać. Wypadołoby sprawę definitywnie wyjaśnić i przeciąć ewentualne jałowe spekulacje mediów. 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

źródła:

http://www.arslege.pl/ustawa-o-narodowym-banku-polskim/k99/

.......................................

Ważne cytaty:  

„Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Potrzebny nam dobrze prowadzony poważny kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.” – 1994 r. David Rockefeller, honorowy prezes Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), honorowy przewodniczący Komisji Trójstronnej oraz grupy Bilderberg.

 

Mayer Amschel Rothschild powiedział kiedyś „Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa”.ących w Poslce Komentarze

[2015-01-03] krystyna
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/energetyka-surowce-europie-wschodniej-celowniku-nat-rothschilda-40-letniego-spadkobierce-bankowego-imperium-2014-07

[2015-01-03] nauczyciel
Jestem załamany, nigdy przez myśl mi nie przeszło że właścicielem NBP może być ktoś inny jak państwo polskie

[2015-01-03] wojkab
Pamiętacie, że to Lepper chciał rozkręcać gospodarkę pieniędzmi NBP. Dziś ci, którzy głosili, że to niebezpieczne sami chcą szarpnąć tą kasę. Sytuacja analogiczna zresztą do reformy OFE. Ci którzy robili analizy, że OFE są genialne - likwidują je. To eksperyment na naszej zdolności postrzegania rzeczywistości.

[2015-01-03] Gość
W jaki sposob Rotszyldowie lub ktokolwiek inny moze posiadac udzialy w NBP-ie skoro zgodnie z ustawa o NBP ,nie jest to spolka akcyjna ani p-stwo a zarzad powoluja organy wladzy ustawodawczej i prezydent?

[2015-01-04] student
Jeśli rząd jest właścicielem NBP to dlaczego rząd ponosi koszty obsługi długu (czyli odsetki) w wysokości większej niż podatek dochodowy

[2015-01-04] Fb
Belka, gdy tylko zastąpił śp.Skrzypka, odnowił linię kredytową w MFW, której śp.Skrzypek przedłużać nie zamierzał. Pozdrawiam, Fb

[2015-01-04] janka
A po co iluminaci, chcą wprowadzić nowy porządek świata? Czyżby chcieli przygotować świat na przyjście Antychrysta, co ma poprzedzić koniec dziejów ziemi?

[2015-01-07] MP
Nie ma takiego zapisu w ustawie o NBP który mówi o NBP jako o banku centralnym z zaledwie "udziałem Skarbu Państwa". W myśl ustawy jest to po prostu bank centralny RP. Nie jest również spółką akcyjną. Dlatego nie można mieć w nim udziałów. Ma specjalny status i nie podlega wpisowi do krs bo nie jest spółką w rozumieniu KH. To ze Rotschildowie chcą wpływać na banki centralne jest opisywane w literaturze, ale w Polsce jeśli nawet się dzieje to nie za sprawą udziałow w NBP bo takich w nim nie ma.

[2015-02-26] Gość
Łatwo jest wszystko krytykować nawet masonerię.Czy autor tego artykułu ma jakąś inną propozycję na temat nowego porządku ,,,,

[2015-02-27] G Nowak
@ gość, nowy porzadek jak to zwykle bywa narodzi sie po nowej globalnej wojnie

[2015-06-17] Gość
"Jeżeli ktoś uważa, że działania NBP służą interesowi Polski niech spróbuje się dokopać do struktury właścicielskiej banku centralnego. Mi się nie udało. Na pytanie kto jest właścicielem banku nie potrafił mi też udzielić odpowiedzi wysoki urzędnik pracujący w tejże instytucji." Z: http://independenttrader.pl/239,czas_zaczac_dodruk_zlotowek.html

[2015-07-09] Gosc
Do tych piaszacych, ze NBP nie jest spolka akcyjna. Moi drodzy firma nie musi byc spolka dopuszczona do publicznego obrotu. Spolki Z O.O. takze maja udzialowcow i mozna w takich firmach np. Odkupic udzialy. NBP jest zarejestrowanym podmiotem... Kto jest udzialowcem jest utajnione. :)

[2015-07-11] fokus
NBP nie jest spółką akcyjną, już z tego powodu nie może mieć udziałowców. http://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf

[2015-08-24] Gość
Szanowny G Nowak, jeżeli chce Pan rozwiać wątpliwości Pana i całej tutejszej społęczności proszę o złożenie wniosku o dostęp do informacji publicznej na podstawie art. 61 Konstytucji RP i ustawy o dostępie do informacji publicznej. Ta instytucja pewnie chętnie Panu pomoże http://watchdogspolska.pl/.

[2015-11-09] amartyna
to bankierzy wywodzacy sie z lichwy stworzyli ten panstwowy system spoleczno-polityczny oparty na idei dlugu i kryzysu /idea kryzysu nowy porzadek swiata / "drugi garnitur" jakuba bermana / th. jefferson ambasadorem we francji tuz przed rewolucja - idea wsparcia amerykanskiej rewolucji przez skarb panstwa francuskiego / th. jefferson i cheerokezi - drogga lez

[2015-12-09] malolacik
polecam ksiazke pt,,wojna o pieniadz,, pseudointeligencji mam 15lat a nie jednego profesora historii bym zagial polecam przyjzec sie miedzynarodowej rodzinie niemieckich zydow Rothschildow ktorzy sa wladcami tego swiata. a w szkole nic na ich temat a to oni kreuja nam rzeczywistosc

[2016-01-28] sokol
powinno sie zapytac na sejmie prezesa nbp czy i ile udzialow ma Panstwo Polskie w NBP. powinno sie sprawdzic papierki ijezeli nie jest to 100% powinno sie stworzyc ustawe i stworzyc nowy NowyBP z dokoladnie takimi samymi uprawnieniami ale juz napewno pod kontrola panstwa. To idiotyczne zebysmy wszyscy robili jak niewolnicy dla obcych.

[2016-03-01] Gość
at Sokol: " powinno sie sprawdzic papierki I jezeli nie jest to 100% powinno sie stworzyc ustawe i stworzyc nowy NowyBP z dokladnie takimi samymi uprawnieniami ale juz napewno pod kontrola panstwa. Tylko, ze wtedy dolaczymy do krajow tworzacych "os zla" a co sie z nimi staje to wystarczy popatrzec na kraje owej osi....

[2016-03-07] observer
KTOŚ musi kierować tym światem, a Rothschildowie to Ręka Boga na nim! I pewnie nie SZYBKO to się zmieni!

[2016-08-12] Gość
Idąc takim tropem Tusk jest agentem niemieckim (bo wkoncu dziadek w Wermahcie), a Kaczyński agentem KGB (bo rozmontowuje dekomkrację w kraju).

[2016-08-20] Gość
Rotszyld ma w planach elimiacje 90% ludzi na świecie poprzez plan NWO ... w zjeciu jeden z jego 50 zamkow..

Obrazek do komentarza

[2016-09-02] mysliwy
a to pejsy i krwiopijce

[2016-09-07] Gość
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

[2017-08-10] Gość
Che, che! Media mainstreamowe sprzedają ludziom Bajki o niezależnym NBP, a on już od X lat kontrolowany jest przez BIS w Szwajcarii i decyzje Bankierskiej Elity. System Finansowy Świata to piramida, na dole ludzie płacący podatki i odsetki za kredyty, na jej szczycie bogacący się Wybrańcy.

[2017-10-03] Tom
Podczas podziału Ministerstwa Skarbu , NBP , nie był brany pod uwagę , bo nie istniał w strukturze własnościowej państwa , nie wspominano tez o zarzadzaniu udziałem państwa w NBP . Jeśli NBP jest "państwowy", to nie istnieje instytucja Państwa mająca nad nim nadzór właścicielski . Nie istnieje w żadnym rejestrze własności Państwa . Jednostka eksterytorialna ? Nawet ambasady maja wlaścicieli .

[2017-11-28] Gość
Przeczytajcie książkę chińczyka Hong Song Binga pt "Wojna o pieniądz", cz I. Pisze dokładnie TO samo, a 16 lat spędził w Kalifornii. Wie, o czy pisze. Selek

[2019-11-06] Olczak
To oczywista oczywistość że NBP nie jest bankiem polskim tylko Rotschildów.Widać to po gębach pełnych cwaniactwa i bezkarności tej swołoczy.Także paliaki jesteście cały czas dymani w zad

[2020-02-07] Natan V
Z tego co mi wiadomo, dużą rolę w przejęciu części udziałów w NBP miał George Soros. Jeśli dobrze pamiętam, opisał tą sytuację wyżej wspominany Song Hongbing.. było to mniej więcej w czasie kiedy klika tak zwanych "finansowych hakerów", z Sorosem na czele, rozprawiała się z niebezpiecznie rosnąca w siłę Japońską gospodarką. Przełom lat 80/90 i pamiętny transfer 600mld złotych, prawie 200mld $ w transformację Polskiej gospodarki. W ramach podziękowania "przytulili" sobie prawo do kontroli emisji naszej waluty. Polski rząd został zaszachowany, jedyną opcją uwolnienia się z radzieckich sideł było wejść w sidła "nieśmiertelnego długu".

[2021-04-10] Tomasz
Nie jest ważne to do kogo należy, ważne jest to gdzie się zadłuża. Ręka która daje jest ponad ręką, która bierze. Kontrolę można sprawować bez "bepośrednie-go" tytułu prawnego.

[2021-05-26] Gość
Ręka,która daje zawsze ma władzę. Bóg na kontrolę bawszystkimi i nad wszystkim.Stworzył Świat u Jezus był Żydem i znał CELNIKÓW I WIE,KTO KRADNIE I ILE.ROZLUCZYĆ TRZEBA BAWET PO ŚMIERCI, BAWET HAKNUE MA SPADKOBIERCÓW TO PAŃSTWO ZAPŁACI.WINIEN ODDAĆ POWINIEN.NSJLEPUEJ RIZLICZ SIĘ Z DŁUGU ORZED ŚMIERCIĄ BO NIE WYJDZIESZ Z WIĘZIENIA AŻ ODDASZ OSTATNI GROSZ..POWIEDZIAŁ PAN JEZUS.MNIE UCZYŁA MAMA,..POŻYCZAJ ZŁY OBYCZAJ,TATO NAUCZAŁ BRAK PIENIĘDZY NIE JEST WSTYDEM TYLKO NIE WYGODĄ.POZDRAWIAM

[2022-01-04] Pokojowa Apokalipsa
Żydowska księga "genesis" jest fałszywa. Jehowa Jezus to "bogowie" wymyśleni przez żydowskich mistyków ( mistyfikacja ) na potrzeby fałszywych okultystycznych religii. Synagoga i Watykan ( III zakamuflowana synagoga ) nie mają umocowania u Boga i nie mają prawa drukować nam pieniędzy. Nie mają prawa tego robić w USA Europie i Anglii. Watykan nie ma nawet umocowania u cesarza bo donacja Konstantyna jest fałszerstwem z IX wieku. Jedynym ratunkiem z żydowskiej niewoli jest Pokojowa Apokalipsa. https://ridero.eu/pl/books/widget/boze_stworzenie_1/

[2022-01-04] Lolek nauczyciel PP
Smutne jest to, że Polska nie ma żadnego banku, któego jest 100% właścicielem, posiada aktywa. Niewiele jest też firm z kapitałem czysto polskim. PO, PSL i SLD sprzedali wraz z PIS-em naszą Ojczyznę w umowie przy Okrągłym Stole. A my mając wielkie zasoby naturalne, będąc praktycznie samowusyatrczalnym państwem jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Nawet nie mamy własnego, polskiego rządu. :-(

[2022-01-04] Lolek nauczyciel PP
Smutne jest to, że Polska nie ma żadnego banku, któego jest 100% właścicielem, posiada aktywa. Niewiele jest też firm z kapitałem czysto polskim. PO, PSL i SLD sprzedali wraz z PIS-em naszą Ojczyznę w umowie przy Okrągłym Stole. A my mając wielkie zasoby naturalne, będąc praktycznie samowusyatrczalnym państwem jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Nawet nie mamy własnego, polskiego rządu. :-(

[2022-01-10] Pokojowa Apokalipsa
Przyczyną tego chorego stanu rzeczy są religie w naszym Europejczyków przypadku żydowskie "chrześcijaństwo".Żydowska religia żydowskie banki emisyjnej = niewola i całkowity upadek białej Rasy człowieka.

[2022-02-04] Gość
Europa Rosja to naturalny teren białego człowieka głównie haplogrupy R1a i R1b. Należymy do Indoeuropejskiej rodziny językowej. Ciekawostką jest, że dawny Sumer jak i elity Egiptu też były tą samą Rasą. Semici to Arabowie i Żydzi ( J1,J2 ) oni wymyślili Nam celem podboju od wewnątrz religię "chrześcijaństwo" jak i przejęli Emisję Pieniądza w Anglii USA Europie Rosji. Oni wymyślili komunizm i faszyzm aby zniszczyć Naszą Rasę Europejską ! Są dwa filary niezależnej cywilizacji 1.RELIGIA 2.EMISJA PIENIĄDZA. Dlatego ratunek należy zacząć od pkt. 1 Czyli RELIGII. Więcej tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCfpNdws27LMPyIm_6P5w7Iw

Obrazek do komentarza

[2022-02-04] Gość
ciekawe

[2022-10-05] galina
Czosnkowie są autorem bolszewizmu i rewolucji bolszewickiej a także ubezwłasnowolnienia finansowego państw i społeczeństw.

[2023-11-24] Mozmac
raz szukając,czegoś za czasów kiedy jeszcze pracowałem w banku trafiłem na dokumentmówiący (bodaj dokument europejskiego banku rezerw) albo jakoś tak. Była w nim mowa ze skarb państwa jest mniejszościowym udziałowcem NBP. Pozostali dwaj wymienieni to Rothschild bank polska i tenże Europejski bank. Później usiłowałem znaleźć ten dokument raz jescze ,ale nie byłem już w stanie.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)