Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

---- SHC indeks pogrąży rynki finansowe ?

 

 

Shanghai Coposite Index 

 

 

 

U Chińczyków po wyłamaniu wsparcia rząd zapowiedział, że nie dopuści do załamania na giełdzie no i jak na razie nie dopuszcza. Być może analogicznie jak w USA powstała tam formacja PLung Protection Team która ma za zadanie ratować giełdy przed krachami. Jeśli jest podobnie w Chinach to żyjemy już w ekonomicznym matriksie. Bal na Titaniku trwa dopóki nie wpadniemy na coś co pogrąży rynki w katastrofie jakiej nikt nie może sobie wyobrazić.  

Stop sygnalny został wybity na poziomie wejścia sygnału sprzedaży ale ostatecznym poziomem zanegowania spadków byłoby według mnie wybicie strefy okolic 3200 p.  

Na razie lipa, z technicznego p widzenia to tylko fałszywka. Szkoda, bo z tym sygnałem wiązałem daleko idące konsekwencje nie tylko dla giełdy chińskiej ale i dla gospodarki światowej. Potwierdzenie tego sygnału byłoby niczym tsunami dla świata gospodarki i finansów.  

 

 

20 marca 2024 r

 

 

 
Kilka tygodni temu po raz pierwszy prezentowałem wykres chińskiego indeksu z sugestią wielkiego wybicia ze średnioterminowego trójkąta który się tam budował przez kilka lat. Niedawno mieliśmy wybicie dołem z tej formacji i szybką korektę do wybitego wsparcia.  
 
Po tym ruchu powrotnym wybite wsparcie  stało się teraz mega oporem. Notowania chińskiego indeksu zgodnie z moimi wcześniejszymi prognozami zaczynają obierać kierunek na południe. Wydaje się, że to dość dość zdecydowany ruch bo pęka już linia wsparcia potencjalnego kanału spadkowego który ostatnio zaznaczyłem w serwisie na prezentowanym wykresie. 
 
Jeżeli spadki rzeczywiście się rozpędzą to na rynkach akcyjnych na jakiś czas może być pozamiatane. No i odbije się to dużymi spadkami cen na surowcach.  Chyba światową gospodarkę jak i rynki finansowe czekają spore turbulencje. 
 
Sygnał sprzedaży od 2900 $ w mocy, stop powyżej tego poziomu. 
 
 
 
 

 

 

5 luty 2024 r

 

 

 

 

W myśl starej zasady wykres prawdę Ci powie prezentuję dzisiaj chiński wykres SHC. Ostatnia dekada notowań tego indeksu to budowa rozległej w czasie formacji trójkąta. Natomiast w ostatnich dwóch latach oscylacje na tym wykresie wręcz zanikły.  Tak sytuacja zawsze oznacza jedno. Lada chwila będzie potężne wybicie z formacji. Im dłużej jest formacja budowana tym ruch będzie potężniejszy i bardziej dynamiczny.  

Na początku 2024 roku notowania powoli wychodzą z formacji dołem kierując się do kluczowej strefy wsparcia wynikającej z formacji. Ewentualne wybicie tej zaznaczonej na wykresie zielonej linii wywoła lawinę spadków. Ona w tej chwili już jest naruszana, do postawienia kropki nad i brakuje jedynie świecy wybijającej. 

Co złego dzieje się w gospodarce chińskiej ? Jak ewentualna recesja w tym kraju przełoży się na na gospodarki krajów Zachodu ? O ile zmaleje popyt na surowce i jak duże spadki cen surowców może to wywołać ? Czy katar w chińskiej gospodarce poskutkuje grypą w światowym ekosystemie gospodarczym ? Wreszcie jak to wpłynie na światowe giełdy ?   

To wszystko pytania na które w najbliższym czasie będziemy musieli szukać odpowiedzi gdyż jak widać z wykresu notowania są na granicy wybicia z formacji i lada chwila mogą wywołać panikę.  

 

Jak mawijaą Chińczycy - ten wykres jest wart więcej niż tysiąc słów. 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełowy amerbroker.pl 

 

 

 Komentarze

[2024-01-09] Młody
Oj to kiepska wróżba na Nowy Rok. Jak padnie gospodarka chińska to będzie kaput dla całego świata

[2024-01-10] Gość
Jeśli dobrze rozumuję, skoro czekają nas spadki na surowcach to czyżby to oznaczało, że "the cash is king"?

[2024-01-11] G Nowak
@ gość, tego nie można wykluczyć ale nie przesądzajmy jeszcze, inaczej może zachowywać się giełda chińska inaczej giełdy amerykańskie. Proponuję nie patrzeć na dotychczasowe korelacje bo wkraczamy w zupełnie inny świat. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, większość żyje w błogiej niewiedzy.

[2024-01-11] Leon
Brat ostatnio opowiadał,że widział w Szanghaju domy handlowe z odpicowanymi fasadami.Sprawiało to wrażenie jakby we wnętrzu toczyło się życie handlowe,a tam były pustostany.Zapach kryzysu było czuć w powietrzu,coś jak ten zapach napalmu w Czasie Apokalipsy.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)