Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

-- SHC indeks pogrąży rynki finansowe ?

 

 

Shanghai Coposite Index 

 

 

 

 
Kilka tygodni temu po raz pierwszy prezentowałem wykres chińskiego indeksu z sugestią wielkiego wybicia ze średnioterminowego trójkąta który się tam budował przez kilka lat. Niedawno mieliśmy wybicie dołem z tej formacji i szybką korektę do wybitego wsparcia.  
 
Po tym ruchu powrotnym wybite wsparcie  stało się teraz mega oporem. Notowania chińskiego indeksu zgodnie z moimi wcześniejszymi prognozami zaczynają obierać kierunek na południe. Wydaje się, że to dość dość zdecydowany ruch bo pęka już linia wsparcia potencjalnego kanału spadkowego który ostatnio zaznaczyłem w serwisie na prezentowanym wykresie. 
 
Jeżeli spadki rzeczywiście się rozpędzą to na rynkach akcyjnych na jakiś czas może być pozamiatane. No i odbije się to dużymi spadkami cen na surowcach.  Chyba światową gospodarkę jak i rynki finansowe czekają spore turbulencje. 
 
Sygnał sprzedaży od 2900 $ w mocy, stop powyżej tego poziomu. 
 
 
 
 

 

 

5 luty 2024 r

 

 

 

 

W myśl starej zasady wykres prawdę Ci powie prezentuję dzisiaj chiński wykres SHC. Ostatnia dekada notowań tego indeksu to budowa rozległej w czasie formacji trójkąta. Natomiast w ostatnich dwóch latach oscylacje na tym wykresie wręcz zanikły.  Tak sytuacja zawsze oznacza jedno. Lada chwila będzie potężne wybicie z formacji. Im dłużej jest formacja budowana tym ruch będzie potężniejszy i bardziej dynamiczny.  

Na początku 2024 roku notowania powoli wychodzą z formacji dołem kierując się do kluczowej strefy wsparcia wynikającej z formacji. Ewentualne wybicie tej zaznaczonej na wykresie zielonej linii wywoła lawinę spadków. Ona w tej chwili już jest naruszana, do postawienia kropki nad i brakuje jedynie świecy wybijającej. 

Co złego dzieje się w gospodarce chińskiej ? Jak ewentualna recesja w tym kraju przełoży się na na gospodarki krajów Zachodu ? O ile zmaleje popyt na surowce i jak duże spadki cen surowców może to wywołać ? Czy katar w chińskiej gospodarce poskutkuje grypą w światowym ekosystemie gospodarczym ? Wreszcie jak to wpłynie na światowe giełdy ?   

To wszystko pytania na które w najbliższym czasie będziemy musieli szukać odpowiedzi gdyż jak widać z wykresu notowania są na granicy wybicia z formacji i lada chwila mogą wywołać panikę.  

 

Jak mawijaą Chińczycy - ten wykres jest wart więcej niż tysiąc słów. 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełowy amerbroker.pl 

 

 

 



Komentarze

[2024-01-09] Młody
Oj to kiepska wróżba na Nowy Rok. Jak padnie gospodarka chińska to będzie kaput dla całego świata

[2024-01-10] Gość
Jeśli dobrze rozumuję, skoro czekają nas spadki na surowcach to czyżby to oznaczało, że "the cash is king"?

[2024-01-11] G Nowak
@ gość, tego nie można wykluczyć ale nie przesądzajmy jeszcze, inaczej może zachowywać się giełda chińska inaczej giełdy amerykańskie. Proponuję nie patrzeć na dotychczasowe korelacje bo wkraczamy w zupełnie inny świat. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, większość żyje w błogiej niewiedzy.

[2024-01-11] Leon
Brat ostatnio opowiadał,że widział w Szanghaju domy handlowe z odpicowanymi fasadami.Sprawiało to wrażenie jakby we wnętrzu toczyło się życie handlowe,a tam były pustostany.Zapach kryzysu było czuć w powietrzu,coś jak ten zapach napalmu w Czasie Apokalipsy.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)