Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

Dług Polski wynosi już 4 BILIONY zł !!!

 

 

Aktualizacja artykułu sprzed 5 lat. Całkowite zadłużenie Polski czyli dług jawny i ukryty na 20 lipca 2015 roku przekroczył już kwotę 4 biliony PLN !!!

Oficjalne media milczą ale taką kwotę potwierdza także fundacja rozwoju obywatelskiego Leszka Balcerowicza - grabarza polskiego przemysłu i bankowości, jednego z największych szkodników Polski. Jawny dług publiczny sięga 58 % PKB a łącznie z długiem ukrytym daje to sumaryczne zadłużenie Polski sięgające ponad 200 % PKB !!! Mija właśnie 5 lat od napisania poniższego artykułu i w tym czasie przybyło nam 1 bilion PLN długu. Zbliżające sie osłabienie złotego może wysadzić Polskie finanse w kosmos. 

Na któreś z kolejnych wakacji nie będziemy musieli wyjeżdzać już do Grecji :) Polacy zacznijcie bać się o swoje pieniądze pozostawione w zachodnich bankach, przenoście rachunki do PKO BP lub banków spółdzielczych bo w szybkim tempie zbliżamy się do przekroczenia Rubikonu i za kilka/kilkanaście miesięcy jeden z poniedziałków będzie nazwany czarnym. 

Zbliża się także czas kupowania zlota dla zabezpieczenia stanu wartości posiadanych oszczędności a nie tylko z powodów inwestycyjnych. 

warte przeczytania - dotyczy bezpieczeństwa Twoich pieniędzy w bankach >>  amerbroker.pl/

 

20 lipca 2015 r

 

Dług Polski wynosi już 3 biliony zl 

 

Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi 3 BILIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY !! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Nikt oficjalnie jej ani nie zanegował ani nikt nie podważa wyliczeń.

Jeżeli te dane są rzeczywiście prawdziwe to Polska jest faktycznie bankrutem. Wynikałoby z tego, że nasze najwyższe władze takie jak rząd, NBP, MF czy GUS stosowały do czasów wyborów kreatywną księgowość gdyż taki był nadrzędny interes ludzi władzy. Oznacza to także, że te same instytucje dokonują licznych manipulacji w oficjalnych statystykach. 

Ta informacja oznacza, że nasz dług publiczny zwiększył się oficjalnie w 2010 roku aż trzykrotnie. Do tej pory oficjalne dane na temat długu zostały podane w kwietniu bieżącego roku i mówiły zaledwie o 644 mld zł. Zdaniem prof. Jabłonowskiego do jawnego długu powinniśmy doliczyć dług ukryty, który według jego obliczeń sięga aż 180 proc. PKB. Wynika z tego, że całkowity dług Polski przekracza 220 procent PKB. Zadłużenie takie w relacji do PKB jest 2 razy większe niż zadłużenie Grecji !!. Polskie finanse publiczne łatwo można więc zdestabilizować.  Eskalacja informacji potwierdzających informacje o długu  może skutkować niekontrolowanymi ruchami na rynkach finansowych, w tym zwłaszcza na rynku walutowym. 

Gdybyśmy przyjęli za wiarygodną i potwierdzoną informację, że całkowity dług publiczny oscyluje wokół 3 bln zł, to wynika z tego, że statystyczny Polak jest zadłużony na około 80 tys. zł.

Rząd przyjął projekt nowej ustawy budżetowej. Zakłada on deficyt budżetowy na poziomie 52,2 mld zł . Rynki finansowe jak na razie przyjęły tę informację bardzo spokojnie. Najlepszym wskaźnikiem określającym wielkość tzw. dziury budżetowej jest jej relacja do Produktu Krajowego Brutto. Gdyby deficyt rzeczywiście wyniósł planowane  52,2 mld zł, to przy szacowanym  wzroście PKB na poziomie 1,2% deficyt oscylowałby w okolicy 3.8 % co nie jest jeszcze wersją bardzo tragiczną. Bywało już gorzej.

Dla porównania deficyt budżetowy w USA na przyszły rok planowany jest w okolicy 14% PKB, a w Wielkiej Brytanii 12% PKB. Na tle najgorszych krajów nie wyglądamy więc jeszcze tak katastroficznie. Do destabilizacji złotego nie potrzeba jednak dużo gotówki gdyż nasza waluta do najpłynniejszych nie należy a poza tym my nie możemy realizować swoich interesów tak jak to robią Amerykanie.

Żaden z dotychczasowych rządów w ostatnich 20 latach nie miał tak komfortowej sytuacji do przeprowadzenia niezbędnych reform jak rządy PO.


Po pierwsze Polacy oddali wszystkie najważniejsze władze jednej partii. Świadczyć to może albo o niesamowitej wnikliwości, intuicji Polaków – albo o totalnej głupocie i braku elementarnej wiedzy na temat tego na czym polega władza i demokracja. Istotą systemu władzy jest wzajemna kontrola różnych organów władzy. W polskim przypadku z tej samej partii jest rząd, większościowy sejm, senat, prezydent, rzecznik, służby specjalne, KRRiT itd. O kontroli nie może być więc jakiejkolwiek mowy.


Po drugie rząd uzyskał bardzo duży wyraz społecznego zaufania. Wydawało się, że po zwycięskich wyborach nic już nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć tak konieczną i niezbędną wręcz dla trwałości struktur państwa reformę. Tymczasem państwo jest w stanie krytycznym, służby dyplomatyczne za rządów p. Sikorskiego uległy wręcz samounicestwieniu, wojsko jest w stanie agonalnym (za wyjątkiem Formozy i Grom), służby specjalne nie wiadomo dla kogo pracują. Kropkę nad i postawiła powódź która pokazała brak właściwych reakcji najwyższych władz. Sprawne były jedynie instytucje lokalne, nierzadko społeczne czy samorządowe którym władze centralne nie dają jednak ani kompetencji prawnych ani finansowych do odpowiednich działań. 

Zamiast koniecznych i oczekiwanych wręcz reform rząd wypiął się na społeczeństwo a zwłaszcza na swoich wyborców pokazując centralnie i dosadnie miejsce gdzie ich ma. Także i tym razem ważniejsze okazało się koryto.

Moim zdaniem już dzisiaj możemy uznać za pewnik, że przez najbliższą dekadę jedyną pewną rzeczą w polskich finansach będą kolejne podwyżki podatków. Przykre jest to, że z powodu świadomego zaniechania reform strukturalnych przez rządy PO coraz to większe obciążenia fiskalne przyczynią się jedynie do utrwalenia status quo obecnego systemu. A potencjał rozwoju Polski jest przeogromny i przez kolejne lata jest systematycznie niewykorzystywany.

 

Dług za Gierka i dług za Tuska prezentują się następująco: 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl 

10 sierpnia 2010 roku Komentarze

[2010-08-11] Dario
Świetny tekst Panie Grzegorzu. Czy to oznacza, że czeka nas los Grecji tylko konsekwencje będą o wiele poważniejsze? My nie mamy już za wiele do sprzedania, Grecy przynajmniej mają wyspy. Pozdrawiam Dario

[2010-08-16] gosc
Mamy jeszcze trochę ziemi rolnej i ogromne zasoby lasów, których zazdrości nam niemal cała Europa. Trochę przedsiębiorstw państwowych, w tym bardzo dobrych też jest.

[2010-08-16] Klaudiusz198
no cóż, nie można w nieskończoność wydawać więcej niż się zarabia, a nasi pożal się boże politycy zdają się mieć w nosie tę najprostszą w życiu zasadę. Wystarczy przejechać się trochę po Polsce i rozejrzeć w koło by nasunęło się od razu pytanie, dlaczego, skoro tyle pieniędzy płynie do nas z EU, wszędzie wkoło widać tyle dziadostwa, brak normalnych dróg, infrastruktury itd itp... Cóż, jacy rządzący taki i kraj rzec by można...

[2010-08-16] perez
Ciekawe co prof. Jabłonowski wliczył do długu ukrytego. Patrząc na kwotę - zapewne również przyszłe nie pokryte zobowiązania (np. przyszłe transfery do ZUS nie pokryte z przyszłych składek). To zakłada lata zaniechań w kwestii reform. Nie przypisywałbym takim spekulacjom wielkiej wagi. Pozdrawiam.

[2010-08-25] jojtek
Link do wywiadu http://www.obserwatorfinansowy.pl/2010/07/06/calkowity-dlug-polski-moze-przekraczac-220-proc-pkb/

[2010-09-06] zyz
sprzedac rodziny tuskow i pozostale scierwo antypolskie z sejmu i niech pracuja w kamieniolomach z rodzinami przez wiele pokolen bo ja nie zaplace!!!

[2011-08-12] aNTY
naprawdę dziki kraj,a moze by tak sprzedac tych osłow sejmowych wraz z parlamentem i tym białym cyrkowym domkiem na Wiejskiej??TYLKO KTO BY TO KUPIŁ??????????? aNTY

[2011-08-18] Gość
A kto wam kazał głosować za przystąpieniem Polski do unii europejskiej ?. A kto wam kazał głosować na PO, SLD, PSL i na Komorowskiego a wcześniej na Kwaśniewskiego i też na drugą kadencję?. Zbierajcie teraz owoce waszej głupoty.

[2011-08-26] Bieda
Dopóki w wyborach do sejmu nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych i nie zmieni się system finansowania partii z budżetu, są małe szanse na zmianę na lepsze niestety...

[2011-09-10] Gość
"wybory" nic nie dadzą. Kampanie wyborcze i kandydatów finansują koncerny i elity finansowe, mają tez media

[2011-09-14] Gość
Czy gdzieś jest wyliczenie tej kwoty, czy to tylko gołosłowna informacja typu sztuczna mgła ? lech2050

[2011-09-14] lech2050
Czy ta kwota jest gdzieś wyliczona, czy też "profesor" podaje ją tak, jak inni sztuczną mgłę jako przyczynę katastrofy ? Gdzie można zapoznać się ze sposobem jej wyliczenia ?

[2011-09-14] mach-moher
"Świetny tekst Panie Grzegorzu. Czy to oznacza, że czeka nas los Grecji tylko konsekwencje będą o wiele poważniejsze? My nie mamy już za wiele do sprzedania, Grecy przynajmniej mają wyspy. Pozdrawiam Dario" Dario się ucieszył z długu

[2011-09-15] macho-moher
Pytania: 1) Gdzie jest wyliczenie tej kwoty długu 2) Czy „profesor” występujący jako pracownik NBP prezentuje stanowisko NBP, czy swoje prywatne ? Zdaje się, że NBP nie potwierdza tej wersji, czy się mylę ? 3) W internecie nie ma informacji o „profesorze” innych niż o tym długu w wys. 3 bln. Jaka jest specjalność „profesora” ? Jakiej uczelni jest pracownikiem ? Co jest jego dorobkiem naukowym ? Generalnie są to pytania o wiaść informacji. Sztuczną mgłę, hel nad lotniskiem i inne tego typu dramatyczne informacje już przećwiczyliśmy, czy z tym długiem jest podobnie ?

[2011-09-20] nikt
Dr Janusz Jabłonowski jest informatykiem, wykłada na UW.

[2012-08-08] Gość
Platformo nikomu władza nie jest dana na wieczność, historyk nigdy nie będzie dobrym w liczbach, historia będzie dla was okrutna tak jak wy dla ludzi.

[2012-08-08] Gość
Tusk do kamieniołomu !!!

Obrazek do komentarza

[2012-08-08] Gość
Podlinkowałem ten tekst....

[2012-09-07] Gość
Jak wygląda sytuacja obecnie?

[2012-09-08] Paweł
Pięknie. Niezbędne reformy. Łatwo powiedzieć. Próba odebrania jakiejś grupie przywilejów to tysiące ludzi na ulicach, protesty, strajki i kłótnia w sejmie. Wydłużenie wieku emerytalnego - ustawa zaskarżona do TK. Przeprowadzenie niezbędnych reform może się odbyć tylko przy użyciu siły.

[2012-09-09] Harpagon
Tusk pozyczy jeszcze wiecej, do tego go zmusi Unia, tak jak probowali zmusic Orbana, wsciekla byla Unia, ze on nie chce wiecej pozyczek, dla *ratowania* swojego kraju, jak mu tlumaczyli, jak go szantazowali, straszyli, ze wyrzuca z Unii, olal ich i nie wzial, dzisiaj wyprowadzil juz na prosta swoj kraj, Tusk wezmie i zatopi Polske do konca, aby tylko uszczesliwic Niemieckich i Francuskich bankierow.

[2012-09-10] leoctex
Juz za moment odda i Polska jak i inne kraje europjeskie suwerennosc , i prawa do zjednoczonej europy , wtedy Pan Draghi , bedzie dyktowac polakom , a ze ich nie za bardzo kocha , bedze to zycie jak w kotle, to sao co w portugali, slowenni , hiszpanni , itd itd , teoretyczne konspiracje teraz wam zaczna skure zdzierac , a w planie maja to tak robic jak czlowiek nie jest w stanie tego wytszymac , dlatego niema sie czego martwic , trzeba sobje poprostu przyznac ze jest sie cepem silnym , moze nawet o STOOD = idiota / stoodjowani sa , i nadali im ze maja krowie mozgi , a logika w byc madrym w trym systemie powiedzial nam TV to meczenie tego ktory mniej ma , nie to nie winna systemu , to wasza prywatna winna , za to winne bedziemy odpowiadac , juz zaraz

[2012-09-10] Gosc
Dodalam....koniec

[2012-10-06] AMICUS
BEZ WYLICZEN P-SORA - KAZDY REALNIE MYSLACY JUZ DAWNO DOSZEDL DO TAKICH WNIOSKOW, I PISAL, WYPOWIADAL SIE JAK NP, ALE LEMINGII NAZARLY SIE BLEKOTU I NIE RAZ A DWA RAZY GLOSOWALY NA PASOZYTOW RZEKOMOSTYROPIANIS VULGARIS - MATA CO CHCETA, A JAK WAM MALO, TO BOLEK DOLOZY I PALA PRZESWIECI

[2012-10-12] Wolf
Je..any Tusk!!! Złodziej i kłamca uczciwych ludzi! Sprzedawczyk i zdrajca Polski!

[2012-12-24] hrabia
donusia przepędzić - jest coraz gorzej w naszym kraju bieda ubóstwo A STACJE TVN zajmują się Kaczyńskim i opozycją . PO oszukuje polaków , gdzie ta kompromitacja polaków tzw julcia pitera i jej walka z korupcją - chyba trzeba spiepszać z tego kraju bo feudalizm tusz tusz.

[2013-01-04] obywatelka Polski, niestety
"Żaden z dotychczasowych rządów w ostatnich 20 latach nie miał tak komfortowej sytuacji do przeprowadzenia niezbędnych reform." i "W tym przypadku z tej samej partii jest rząd, większościowy sejm, senat, prezydent, rzecznik, służby specjalne, KRRiT itd. O kontroli nie może być więc jakiejkolwiek mowy." - doprawdy "ŻADEN RZĄD"???? I dla mnei osobiście jest śmieszne, że nagle przeszkadza to, co funkcjonuje już od ponad 20 lat - partia która uzyskuje większość w parlamencie, tworzy rząd. PiS też sobie dobrał koalicjantów, którzy mu zapewniali większość w parlamencie (PO bez PSL również nie ma większości), miał swojego prezydenta, bardziej niż obecnie ma PO, swoją KRRiT, swoje służby specjalne - CBA, ABW, BBN, BANK POLSKI - wszędzie mieli swoich. I nie było ani kryzysu światowego ani durnego EURO... I CO Z TYM ZROBILI??? Czy sądzi Pan, że przy normalnej opozycji, rząd tak niekompetentny jak rząd PO mógłby się tak długo utrzymać? Fakt, że to PiS jest dziś jedyną "przeciwwagą" dla PO, a zachowuje się tak, jak się zachowuje, jest także świetnym sposobem konserwowania tego, co się dzieje w Polsce obecnie!

[2013-01-11] optymista
Tragiczna prawda, cały świat się zadłuża i to musi się skończyć kiedyś katastrofą.

[2013-01-18] Gość
Od 2008 roku PO-PSL - zatrudnili ponad 100 tyś urzędników=rozrost administracji co jest kosztem dla Państwa = podatników rzędu : 100 tyś x min 3,5 tyś = 0,35 mld/miesiąc = 4,2 mld / rok --> W sumie z kasy państwa ubyło za rządów PO blisko 12 mld zl !!!!!!!!! Kwota ta rośnie z roku na rok. Outsorsing bardzo popularny (nowy trend w polityce PO) pogorszy sytuację kosztów Państwa bez zwolnienia tych około 150 tyś niepotrzebnych, nieprzygotowanych do bycia urzędnikiem pracowników....

[2013-01-19] mark
Polacy obudzcie sie I zrobcie porzadek w swoim kraju.

[2013-01-28] Gość
A mówią, że Gierek zadłużył Polskę. Ciekawe ile razy obecne zadłużenie przekroczyło tamto? Za Gierka przynajmniej budowano a nie sprzedawano co tylko się dało.

[2013-01-30] BM_742
Przekonywałam znajomych, że oddanie władzy w jedne ręce jest błędem Prezydent z PO i partia rządząca to koalicja z PO w roli głównej. Nie zauważyłam aby w poważnych decyzjach "nasz" prezydent nie zgadzał się z "naszym" premierem. Spowodowało to tylko tyle, że nie można się dowiedzieć prawdy, bo nawet jak coś wycieknie to najczęściej jest już za późno na zmiany. NP. : Związki Partnerskie a w tle przegłosowanie Funduszu Kościelnego. Gdyby nie nagłośnienie sprawy Amber Gold, to pewnie też nic by nie wypłynęło. Przykłady można mnożyć. A GDZIE CHOĆBY OBIECANE UKRÓCENIE BIUROKRACJI??? Rozrastają się nam administracje wszędzie, pożerają mnóstwo kasy i nikt nic z tym nie robi.

[2013-02-10] srul
Polacy czy nie zrozumieli wy że już dawno Polska to nasze kamienice w wasze zasrane ulice 0 wyper lać z tego kraju - srulek

[2013-02-15] stan
Żaden kraj na świecie nie wlicza tzw. długu ukrytego (czytaj nalezności na przyszle emerytury) do ogolnego zadłużenia ! gdyby to wliczali to caly swiat bylby zadluzony po 300-1000% PKB ! Kazdy kraj finansuje wyplate emerytur biżących ze skladek obecnych czyli z tzw. systemu solidarnościowego i polska nie jest tu żadnym wyjatkiem !

[2013-03-25] Parysz112
Rzeczpospolita sprzedana i nie wiadomo kto wzial kase! Pozostaje nam tylko poprosic Lukaszenke, zeby sie za nami wstawil u Putina i przystapic do Wspolnoty Niepodleglych Panstw!

[2013-04-01] Darek
Kto by nas chciał w WNP ? Kiedyś liderem w wydawaniu europejskich funduszy była Irlandia Hiszpania ,Włochy czy Grecja. Fundusze tylko zwiększają polski dług. I pomyśleć ,że PRL upadł bo miał 41 mld $ długu ,a MFW nie chciał więcej pożyczyć bez wprowadzenia w Polsce jedynie słusznej demokracji ,gwarantującej spłatę tych 41 mld $. ZSRR nas oddał bo miał Nas dość ( wydoił ile zdołał ). Zachód też Nas lubi bo doi, ale sprzeda jak kiedyś (wrzesień 1939r.) Jak umiesz liczyć to licz na siebie POlski obywatelu republiki z nad Wisły.

[2013-04-05] rewa
To nie rządy zadłużają kraje, a obywatele. Gdzie się podziały pieniądze? emerytury, państwowe szpitale, renty, zasiłki dla bezrobotnych itd Mielicie równo miliardy złotych rocznie, Wy, obywatele i teraz macie pretensje do całego świata? Zapłacicie za własna pazerność. Tysiące urzedników - dlaczego? A kto Wam wypłaci, wyliczy Wasze socjalne kaprysy jak nie urzędnik. Zadłużenie Gierka było 5-krotnie większe niż dzisiejsze. I na koniec, Polska jest w czołówce światowej - mamy jedno z najniższych zadłużeniem w relacji do PKB.

[2013-04-20] Krzysztof
"To nie rządy zadłużają kraje, a obywatele..." Tak, obywatele rządzący w rodzaju Tuska i experta od pcheł Niesiołowskiego! Spróbuj obywatelu "rewa" sam się oddłużyć. Skutecznie i od zaraz to możesz sobie skrócić... np. nogę. Zadłużenie za Gierka 5-krotnie wyższe niż teraz!!! To chyba posługujesz się "Skróconym Samouczkiem Koziołka Donalda Matołka". 220% w stosunku do PKB to rekord świata w skromności zadłużenia. Wydaje się, że ty już przeszedłeś operację wycięcia kory bez znieczulenia i nawet nie poczułeś BULU! Błogosławiona ignorancja, droga do wewnętrzenego szczęścia i spokoju.

[2013-04-20] Krzysztof
"To nie rządy zadłużają kraje, a obywatele..." Tak, obywatele rządzący w rodzaju Tuska i experta od pcheł Niesiołowskiego! Spróbuj obywatelu "rewa" sam się oddłużyć. Skutecznie i od zaraz to możesz sobie skrócić... np. nogę. Zadłużenie za Gierka 5-krotnie wyższe niż teraz!!! To chyba posługujesz się "Skróconym Samouczkiem Koziołka Donalda Matołka". 220% w stosunku do PKB to rekord świata w skromności zadłużenia. Wydaje się, że ty już przeszedłeś operację wycięcia kory bez znieczulenia i nawet nie poczułeś BULU! Błogosławiona ignorancja, droga do wewnętrzenego szczęścia i spokoju.

[2013-05-01] jaro
A ja sie kur..a pytam: na co idą te olbrzymie pieniądze?! Cztery stadiony tyle kosztują?! Pierdolonej elicie chodzi tylko o to, żeby ujebać ludzi i tyle w temacie

[2013-06-03] Gosc
Zgodnie z tym waszyk zegarem, dlug wynosi zaledwie 300 mld euro, a nie jak to przedstawia autor 1 bilion euro. Albo pan profesor sie pomylil w obliczeniach, albo rzad zmniejszyl zadluzenie o 2 biliony zlotych. Kolega tam pytal na co ida takie pieniadze. Na budowe I utrzymanie drog I autostrad, pensje strazakow, policjantow, lekarzy, zolnierzy, nauczycieli, urzednikow, pielegniarki. Utrzymanie instytucji panstwowych; szpitali, szkol, orlikow. Wsparcie dla gornikow, dla LOTu. Utrzymanie I modernizacja armii w Polsce jak I na misjach. Modernizacja miast, wsi, rolnictwa I przemyslu. Wymieniac mozna by dlugo. Praca CALEGO panstwa finansowana jest z budzetu panstwa.

[2013-06-11] Gość
modernizacja calego panstwa?? linie elektryczne stare, walą się pod śniegiem, zabezpieczenie przed powodziowe?? chyba też pomijane.... wieczne kolejki wszędzie! dziury w drogach! to nazywasz modernizacją państwa??? nie ośmieszaj się.... wieczne roboty drogowe na ty ch ku...wa autostradach jednosezonowych..... pokażują że coś śię robi.... robią drogę za gruby hajs a za rok ją remontują za gruby hajs.... toż to idioci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[2013-07-16] gość
kiedy to państwo w końcu szlag trafi byśmy mogli legalnie wyhuśtać na latarniach wszystkich zdrajców z ich rodzinami ?

[2013-08-02] GoL
A wypowiedzcie się źle o Tusku publicznie to was BOR wsadzi, wolność słowa i jakiś przewrót w tym rządzie by się przydał, do władzy powinni dojść młodzi, kompetentni i wykształceni ludzie którym w głowie odbudowanie kraju a nie jego okradanie! Najgorsze jest to że ci młodzi ludzie wyjeżdżają poza granice naszego pięknego państwa. Dlaczego?- przypomina mi się pewien żart:- wszyscy się śmiali gdy szedłem studiować na UJ, a teraz są zdziwieni gdy dam im mniej sosu do frytek, albo naleje mniej coli. Tyle z mojej strony, chciałbym dożyć momentu gdy w Polsce będzie żyło się lepej. Pozdrawiam GoL

[2013-09-02] al
Te świnie przy korycie puszcza z torbami ten kraj, to sa chorzy ludzie, jak np partia Palikota- pedały, lesby i transwestyci, jednym słowem dewiacja! Hitler by ich odrazu aresztowal i zagazował, nie cackal by sie z patologia która niszczy naród!

[2013-09-08] gosc
Piekne sa te opinie.Piekne.....

[2013-09-22] Jasio
Kazdy kryzys można zażegnać wojną - do tego prowadzi własnośc prywatna.

[2013-09-22] Jasio
Jeden z mądrych profesorów wypowiedział się że nie ma kryzysu gospodarczego ,nawet wyrzucamy żywność na śmietnik!Jest za to kryzys finansowy, za to odpowiedzialne są banki z kierownictwem o "znanej narodowości" i pseudo-ekonomiści. Poprawa nastąpi jak się zlikwiduje banki razem z 400 tysięcami nieproduktywnych urzędasów uzyska się tanią siłę roboczą np do rolnictwa, budowy dróg,czy zabezpieczeń pogłębiania rzek dla taniego transportu czy budowy wałów przeciwpowodziowych,utworzy się a nie zlikwiduje fabryki w pełni zautomatyzowane zorientowane na rzeczywistw potrzeby ludzkie ,obniży koszty produkcji,podwyższy zarobki w strefie przemysłowej,tak aby młodzi ludzie nie tylko Polacy mieli szansę na rozwój rodziny poprzez dobrą pracę.Oj Feluś wstań z grobu i zacznij rozwalać baronów i księców pazerności i pychy.

[2014-02-03] MARS
TRAFNE OPINIE,ALE MY TYLKO CZYTAMY I PISZEMY,NIC Z TEGO NIE WYNIKA

[2014-05-13] HERKULES
Tusk jestes ostatnim kretynem tego panstwa caly narod to widzi a ty nie ,przeciez nie jestes slepy,emerytow okradles,obecnym ludziom kazesz pracowac do 67lat zeby na twoja emerytute pracowali.ty nie masz wstydu,honoru iambicji ty masz tylko to co ukradles naradowi.kturegos dnia jarek cie zalatwi,to bedzie poczatek uczciwego panstwa.

[2014-05-27] gosc
Polacy ratujcie sie, kupujcie zloto, nie trzymajcie pieniedzy w banku, juz niedlugo zrobia to co na Cyprze, zabiora pieniadze z kont.Rostowski byl przyslany z Londyny, pilnowac zeby Polska sie zadluzala.

[2014-06-09] jasio
Zastanawiające ... nieudolność czy zdrada? Stalin rozstrzeliwał w przypadku takich wątpliwości, aby uciąć łeb sprawie, jak Aleksander Macedoński z tym węzłem... Jasio

[2014-06-11] BÓG HONOR OJCZYZNA
Jeżeli prezydentem Polski był syn Ukraińskiego żyda NKwdzisty,STOLZMAN. Który przeprasza innych żydów (rzekomo) w imieniu Polaków.Ostatnio powiązany z Ukrainą.Większość władz to żydzi(i to ten najgorszy gatunek)którzy wmawiają światu na antysemityzm Polaków,to jak moze być gorzej.Zatanawia mnie tylko ze po ostatnich wyborach do europarlamentu,media już tak nie jadą na PIS a Korwin jest prawie wychwalany(czyżby zmiana władzy jak w 89r?)Swoja drogą jakakolwiek siła przejmie teraz władzę i tak umoczy za 4 lata.Nikt nas nie podniesie po takiej rozwałce kraju.Teraz niemiaszki mogą spokojnie odzyskać i Prusy i Pomorze bo kto im podskoczy?Żydzi już odzyskują dawne posiadłości.Nie jestem antysemitą ale uważam ze prawdziwi polscy żydzi są teraz w Izraelu a ta hołota Zydokomuna która w obozach pełniła funkcje kapo i która wywaliła porządnych Zydów z Polski a sama rozpowszechnia ploty o antysemityźmie i doprowadza do rzeczywistych uprzedzeń Polaków-to jest najgorsze zło.Gdy czesi węgrzy i inne kraje pozbywały sie tej nacji,Do Polski przybylo 3,5 mln. Zydów(takimi byliśmy antysemitami)dostając specjalne przywileje. teraz dziady tak sie nam odzwdzieczają. Dlatego trzeba wszędzie prostować naszą historię zanim żydostwo całkowicie przekręci(np.polskie obozy koncentracyjne etc. Mamy mały wpływ na rządzących,ale możemy pzrestac kupować ich produkty np.gazeta wyborcza Michnika(tak tak )to dzieki niemu i paru podobnym tak wygląda przemiana w 89(przez kilkanaście lat dostawał szyfrogramy jak ma wyglądać okragły stół).to co o nich gadamy im to lotto,ale jak im nie damy zarobić. juz nie .uffff dzieki za przeczytanie-musiałem sobie ulzyc...

[2014-06-21] Walbrzyszanin
Pisalem juz na Onecie ze tylko Desperacji kupuja Polskie obligacje i tyle w temacie , a to ze jest 3 bln to juz dawno emigracja wie , ale zrobimy taki ruch , jak UE skonczy dawac to my tez , no chyba ze Tuska wykopiecie na wczasy wiadomo gdzie .

[2014-07-26] gość
co jeszcze do sprzedania ? stadion Narodowy WYBUDOWANY za 3 miliardy ,a propaganda NIE ! 1,9 MILIARDA.

[2014-08-08] gosc
Przystąpienie do EU zrobiło większe szkody niż dały dobrego... to, że dostajemy pieniądze z EU nic nie znaczy i tak musimy je potem spłacać! Czyli jak dostaniemy 1 miliard na budowę jakiegoś odcinka drogi to potem musimy i tak spłacić ten 1 miliard z powrotem, z odsetkami + i tak płacimy podatek do EU większy niż EU daje nam pieniądze na "inwestycje". Dosłownie płacimy gigantyczne pieniądze do skarbca EU, a potem "hojnie" wyciągają fragment tych pieniędzy i mówią, że nam pomagają. No ale pieniążki oczywiście potem musimy oddać, inaczej się nie da. I nie, nie politycy oddają, to my swoimi podatkami i swoją niewolniczą pracą. O trwonieniu pieniędzy przez polityków już nawet nie wspomnę bo to WSZYSCY wiedzą, nawet 5-cio latki. Tego długo nie spłacimy przez następne 20 pokoleń, bo ciągle rośnie...

[2014-08-10] bobek
Wiecie tak sobie czytom i czytom i własnym oczom niewierze. to w co nas w 89 roku wciągnieli to jest jedno wielkie g-no.i co by tu nie nawciskał to i tak za mało.!!!!mysle że może NARODOWCY by nas uratowali ,przemyślcie i na wybory icta.!!!

[2014-08-28] Gość
prosze wklepac w google emerytury zydow.bedziemy placic po sto euro

[2014-09-13] Darmor
Czas najwyższy zrobić remament w tym sklepie z dziurawą kasą.Rozliczyć złodziei i marnotrawców niszczących majątek narodowy!Płacić za realną pracę a nie siedzenie i drwienie z okradanych, konstytucji i praw BOŻYCH i człowieczych.Zabrać przywileje(niech rządzący będą nagradzani przez naród(petentów), a nie korzystających kolesi).Skończyć z korupcją(robisie co mi widzimisie-na dodatek bezkarnie)!Pracę i obowiązki podzielić na wszystkich-długi na tych którzy korzystali i marnotrawili!!Wyznaczyć minima dla Każdego i odpracowanie tego według możliwości Jego!!!!Ponad średnią opodatkować i zredukować?!!!Wprowadzić uczciwośc i sprawiedliwość(je nagradzać i promować i nauczyć się przejmować dobrem wspólnym (ogólnym)!Rozliczać za potwierdzeniem obopólnym -pracę i płacę (w zależnosci od jakości)!!!!Szanować Gości i dażyć do równości i niezależności!Dobra narodowe policzyć i wycenić i tyle pieniążków nadrukować by bilans zachować!NAJBARDZIEJ SWOJE PROMOWAĆ I UDOSKONALAĆ I W CENACH DROGĘ UTRWALAĆ ?!Skąd ,z czego ,przez ile i za ile wykonane i ile przemieszczane!!!!(i na ile przewidziane).Klasyfikacja wartości od trwałości i wielofunkcyjności!Rozliczenia comiesięczne lub inne gwarancyjne!Teraz spróbuję wyliczyć udziały moje w gospodarce i przyjrzeć sie mojej miarce!Proszę Was o to samo by rentowność swoją znano!!!!?!!!!

[2014-11-18] MSSM
Dług Polski wynosi już 3 BILIONY zł !!! . sierpień 2010 r. . . . Chcąc nie chcąc, to mamy trzy okresy porównawcze: 1, Okres XX-lecia międzywojennego. 2, Okres tzw. socjalizmu w tym epokę Gierka. 3, Okres pookrągłostołowy. Ad/1. Po 123 latach niewoli /niebytu Polski/ Polacy stworzyli takie Państwo, którego w czasie II wojny światowej Niemcy w pojedynkę nie byli w stanie pokonać, chociaż Niemcy cały przemysł mieli nastawiony na prowadzenie wojny w tym z Polską. Wzywali do pomocy sojusznika z czasów rozbiorów Polski. . . . A co zrobiono wówczas? Np. Gdynia, port gdyński, Centralny Okręg Przemysłowy, przemysł lotniczy, parowozowy, chemiczny, zbrojeniowy, . . . Proszę dalej wyliczać, bo to jest tylko początek, i być dumnym z tego. Lecz wichrzycieli proszę nie słuchać. Ad/2, Trzeba ten okres podzielić na dwie części. Polityczną i gospodarczą. Bardzo różne od siebie. W pierwszej zwalczano patriotów polskich, tak jak dzisiaj. W tej gospodarczej jednak coś wybudowano. Nie było lekko, czego dowodem: poznański czerwiec 1956, wybrzeże 1970 i 1980, a wcześniej Radom 1976 /całe swoje życie marzyłem o zmianach/, ale nikt nie zdychał z głodu, czy przedwcześnie umierał z braku środków na życie, czy leczenie. Ten okres wymaga już chłodnej i spokojnej analizy, bo tylko ludzie bardzo złej woli, ślepcy lub ci co się po 1989 roku na dorobku minionej epoki dorobili, wszystko totalnie krytykują. . . . Czym jestem starszy, tym bardziej doceniam, to że nie byłem bezrobotny, że mogłem założyć rodzinę, że wyczekałem mieszkanie /48 m2 uzyskane za piętnaście moich pensji tych z 1972 roku/, . . . Oto na co między innymi Gierek spożytkował swoje pożyczki. Budował między innymi tzw. blokowiska, sypialnie dla Polaków. Ad/3, Wyprzedaż, wyprzedaż i jeszcze raz wyprzedaż wysokiego co zbudowano w okresach między: 1918-1939 orz 1989-2014. Zarabiano na tym co zastano wybudowane w dwóch poprzednich okresach /ile bilionów?/, a jednocześnie zapożyczano Polskę i Polaków. Dochody i zadłużenie, to ile to razem bilionów? Niszczy się Polskę, Polaków i Kościół Katolicki. Polska wymiera. Ubywa nas w zastraszającym tempie. A gdy już nieomal wszyscy wyemigrujemy i wymrzemy, a z tych co kochają Polskę uczyni się najgorszą swołocz, to kto Polskę zaludni? . . . I jeszcze jedno pytanie: Gdyby Polską rządzili po 1918 roku ci co rządzą dzisiaj, to czy Polska istniałaby dzisiaj, a jak tak, to z ilu województw by się składała? A zatem Panowie i Panie, My mieliśmy tyle samo czasu na ratowanie Polski, co nasi wrogowie na jej likwidację! I już niedługo będziemy rwać włosy z głowy, że nie wykorzystaliśmy swojej dziejowej szansy, mając wzorce historyczne i te złe, i te dobre. A MI - jest bardzo szkoda Polski! . . . Marian Stanisław Senderowski

[2014-12-28] drŻywago
Ten artykuł jest napisany na zamówienie PIS-u. Niech się Polacy nie martwią, Prezes przecież 1 bilion ma już prawie w kieszeni a władza już w zasięgu ręki tak że sądzę że wyjdziemy na spokojne wody. Jeszcze tylko dołożymy KK, Matka Boża nam oczywiście pomoże i będzie raj na ziemi.

[2015-01-24] Hycel
do ,,zdolnego NKWD-isty" drŻydowago (dr, to skrót od ,,drań"). Słuchaj jełOPie. Jak się głosowało na PełO, to głupio się przyznać, że było i jest się durniem. Ale ty cwaniaczku koszerny chcesz co innego ugrać ,,jak dwóch się bije, to czosnek kwitnie".

[2015-03-31] As 123
dr Żywago ma coś nie tak w głowie.! Dług musisz spłacić, odsetki też a powiedz mi z czego ???? Corocznie mamy deficyt budżetowy tj. brakuje nam na bieżące wydatki. A jak przyjdą terminy spłat i wykupu obligacji to deficyt będzie jeszcze większy, bo z przychodów zapłacimy długi a na cele bieżące nam braknie. No i deficyt w górę. Szkoda mi Was i waszych dzieci a może i wnuków, szkoda.

[2015-04-06] Mirek
Przeczytałem wszystkie powyższe komentarze i jestem przekonany, że wszystkie wnikają z troski o przyszłość, która ma na pewno kolor CZARNY.Tylko pytam Bracia Katolicy, dlaczego jest tu tyle wzajemnej nienawiści i obrażania. Czy to ma być recepta na wyjście z tego Dołu? Jeśli szukacie winnych tej sytuacji to rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie kto po 1989r wyszedł na tym najlepiej. Po co moi Bracia podgryzać sobie wzajemnie gardła, właśnie komuś na tym bardzo zależy aby między nami były podziały, aby naród między sobą prowadził walkę. Czy chcecie, żeby w Polsce było jak na Ukrainie? A jeśli nie potraficie dostrzec zdrajców, skorumpowanych przedstawicieli naszych władz, zorganizowanych w mafie różnych "organizacji pozarządowych," to przyjmijcie dobrą radę drŻywago /którego czarny humor zrozumiałem/ i złóżcie dłonie do modlitwy do Wszystkich Świętych o pomoc. Może któryś z Nich usłyszy i zainterweniuje u Najwyższego. Przecież wśród Nich mamy swojego człowieka Polaka, który powinien TAM znaleźć czas, aby zakończyć rozpoczęte na Ziemi dzieło i zmienić nasz kraj w krainę szczęśliwości. Pozdrawiam wszystkich Polaków. Mirek

[2015-05-07] Normalny!
Ile wziąłeś za ten paszkwil?Myślisz że Ci uwierzą?Zły to ptak,co swoje gniazdo kala;Kto Cię nasłał?Kukiz nas uratuje?ha....ha...ha...

[2015-05-26] G Nowak
@ normalny, to nie jest żaden paszkwil tylko takie są fakty !! Kukiz nas też nie uratuje ale dla dobra Polski trzeba jak najszybciej odsunąc od koryta przestępców i im więcej takich informacji tym szybciej ludzie to zrozumieją choć potrwa to zapewne niestety lata.

[2015-06-15] Polak
Czy to oznacza, że czeka nas los Grecji, nie Nas już nie ma jak stwierdził minister Sienkiewicz. Polska jest już po 5 rozbiorze!

[2015-06-19] Andrzej A
Mozemy juz teraz zaczac zmiany! glosujmy na ludzi ze Spolecznej Listy Wyborczej podczas wyborow parlamentarnych. To bedzie dobry poczatek i pozbycie sie partiokracji

[2015-06-19] Gość
Dla tuzka trzeba skonfiskowac mienie i wsadzić do pierdla albo wysłać do Izraela.I wszystkich żydków z rządu wypieprzyć na zbity pysk. Bo im tylko chodzi o rabunek, szachrajstwo, oszustwo i złodziejstwo.Żydkom było zawsze po drodze z komuną.NKWD.Sprzedawali,sprzedaja i będa sprzedawać co się da. Oni współpracuja z ruską mafią. Ta mafia opanowała nasz rząd i wszystkie finanse. Oni niszcza Polskę od środka żeby uczynić ja podwładna sobie i innym. Ruscy mówią Polska to dziwka , każdemu da

[2015-06-19] Gość
Życie jest formą istnienia białka, ale w kominie coś czasem załka. Czasem coś świśnie, czasem coś gwiźnie, coś się pokaże w samej bieliźnie. Oj, dana...

[2015-06-30] polaczek
Wszystko ładnie tylko wplątywanie w to Kościoła Katolickiego jako ofiary dowodzi kompletnego braku zrozumienia roli KK. Dla KK nie ma znaczenia czy Polska istnieje czy nie - Kościół katolicki jest organizacją ponadnarodową i jedynie interesuje go to czy np. w zniszczonej Polsce będą dalej funkcjonować kościoły i będzie zbierane na tacę i inne będą źródła dochodu czy nie. Dlatego Kościół tak bał się Rosji - bo mogło to oznaczą utratę majątku i kasy i wpływów. Reszta jest bez znaczenia. Nie łączmy Kościoła Katolickiego - organizacji ponadnarodowej z patriotyzmem i interesem jakiegoś konkretnego kraju czy narodu. To nie ich działka i interes.

[2015-06-30] wp
ludzie obud cie się grecy wiedzą ze żyją a my za co mamy żyć

[2015-06-30] wp
przepędzić tych nieudaczników niech idą do Brukseli za wodzem

[2015-07-02] Gość
A jaki jest dzisiaj przelicznik długu POlski i Grecji?

[2015-07-02] Gość
A ja się pytam. Czy Polacy otworzyli już oczy szeroko zamknięte?

Obrazek do komentarza

[2015-07-06] Nikt
Jak to wygląda obecnie? Mniejszy napewno nie jest!

[2015-07-06] Gość
A może ktoś wyliczy ile wynoszą dopłaty do czynszów właścicielom mieszkań,ktorych stać było na kupno mieszkań za grube tysiące,wykształcenie dzieci na prawników, którzy będą spadkobiercami tych mieszkań /często 2-pokojowych/,a renty mają takie,że wg.polskich przepisów należy się dopłata.Czy nikt się tym zjawiskiem nie może zainteresować? Fiskus jest do d....

[2015-07-12] Gość
no to nie tylko mamy reke w nocniku ale cali tam jestesmy.Brawo PO i ich poplecznicy glosujcie tak dalej, wasze dzieci i wnuki staja sie niewolnikami XXI WIEKU

[2015-07-12] Gość
TRAGEDIA!!!!!

[2015-07-18] Gość
Proszę popatrzeć na dług w latach 2007-2008,a potem może był to mały spadek,ale był.Teraz karmi się nas rozwojem kraju drogi,kolej,lotniska itd. ale jakim kosztem i długiem za granicą,która już nie potraktuje nas tak ulgowo jak w latach 90-tych.A my już nie mamy nic do sprzedania tak jak Grecja swoich wysp,chyba tylko język,wiarę,przekonania.Żegnaj Polsko witaj państwo niewolników.A potem pytania jak to możliwe,rządzą araby-"zamachowcy"

[2015-07-20] Gość
Panie Grzegorzu Nowak. ... co w tej sytuacji z pozycjami akcyjnymi. ... trzymać np takiego Kruk SĄ czy przechodzić tylko i wyłącznie na złoto. ...

[2015-07-20] hahahahahahahaha
A ja mowilem w 2007 roku ze POlacy obudza sie z reka w nocniku, z ktorego ciezko bedzie wyciagnac zababrana reke.hahahahahahha nie ma sie z czego smiac

[2015-07-20] DANKE VORAUS
Panie Grzegorzu - a co z kredytami Hipotecznymi czy też tak przepadną jak nasze oszczędności?? Dziękuję za odpowiedź jak by co ....

[2015-07-21] GB
no nareszcie nadchodzi czas, gdy poleje się finansowa krew. A gdy leje się krew majątek zmienia właścicieli, przechodząc od finansowych ignorantów do tych którzy mają wyobraźnię i byli zapobiegliwi. Niebywała okazja do tanich zakupów wartościowych aktywów. 45 % portfela w złoto, wyłącznie fizyczne, najlepiej sztabki, a reszta w gotówce i to w skarpecie. Ja bym i PKO BP nie ufał. Ma rację nasz Gospodarz Grzegorz, będzie kilka ciężkich lat, ale po każdej burzy zawsze wychodzi słońce. @Danke Voraus. Kredyty nie przepadną, przejmą je syndycy po upadłych bankach, ale jak już pisałem wcześniej jest i na to rada. Upadłość konsumencka. To działa.

[2015-07-21] Apus
@GB Czyli gdy ogłoszę upadłość żaden komornik ani inny urzędnik nie zajuma mojego złota i gotówki? Jakiej gotówki, tak a propos? Jeśli dojdzie do załamania gospodarki i upadłości systemu bankowego, upadłość albo niewiele pomoże (zakładając, że coś tam sobie zechcę zachować), albo nikt się nie będzie interesował ściąganiem długów. A może nawet jakiś tymczasowy rząd jedności narodowej albo inna wojskowa rada ocalenia narodowego umorzy zobowiązania obywateli i upaństwowi gospodarkę.

[2015-07-21] Gość
Jak będzie chaos,kryzys to i tak te sztabki nam nic nie dadza. Bo albo nam ukradną albo nas oszukają i guzik zaplaca. Wiec w materii bym nie szukam nadziei. A bank PKO tez udzielal kredytow we frankach i to sporo wiec roznie z nim moze byc

[2015-07-21] GB
@Apus. zdanie o upadłości nie nawiązuje do całej mojej wypowiedzi a jest jedynie stwierdzeniem faktu dotyczącego ewentualnie posiadanego kredytu. W razie ogłoszenia upadłości musisz syndykowi oddać cały swój majątek (tak mówią przepisy), lecz w praktyce wygląda to bardzo różnie. Efektem zaś prawidłowo przeprowadzonego postępowania upadłościowego jest całkowite oddłużenie i jak to ująłeś zero komorników i innych urzędników. Już kiedyś napisałem, że złoto oprócz walorów ochronno inwestycyjnych ma jeszcze jeden dość istotny gdy się je kupuje poprzez spółkę. Jest nierejestrowane. Jeśli znasz zasady jakie rządzą spółkami, to również możesz z nich wyciągnąć bardzo praktyczny wniosek w kontekście powyższego, ale o tym to już nie na forum.

[2015-07-21] GB
@Apus. I jeszcze jedno. Jeżeli dojdzie do całkowitej zmiany prawa, w wyniku którego wszyscy wszystkim anulują długi (w co szczerze wątpię, bo nie po to kredytodawcy zadłużają kredytobiorców by im darować długi, tylko po to by tanio przejąć ich aktywa w chwili gdy ci staną się niewypłacalni), to być może obecny stan prawny nie będzie miał znaczenia. Jednak zanim to nastąpi (o ile w ogóle) to minie jeszcze sporo czasu, i do tego momentu rozwiązania prawne takie jak upadłość mają i będą miały znaczenie. Warto więc z nich korzystać jeśli ktoś musi i może.

[2015-07-21] Gość
GB Kupując z małych kwot jako osoba fizyczna też nie jest rejestrowane, czy się coś pozmieniało? (do jakiejś kwoty był limit) Jako spółka to w KRS właściciele są wpisani, w zasadzie też wiadomo kto kupuje.

[2015-07-23] Apus
No własnie, chyba najlepiej za gotówkę i na paragon, ale z extra marżą. Wszelkie zakupy płatne przelewem, przez internet, na fakturę to baza danych dla urzędów, ale i panów w BMW, czy czym tam się teraz jeździ na wymuszenia i rozboje.

[2015-07-23] GerroN
Zapowiada się wygrana partii mocno związana z imperium amerykańskim. To całkowicie inny front niż był do tej pory (Berlin i Moskwa). Niemcy szykują nam za pewnie wariant Grecki. Z przejęciem majątku narodowego za bezcen. Kredyty, których udzielali m.in na autostrady musiały pogłębić dług Polski. Z pewnością są już gotowe scenariusze od kilku lat, gdy posłuszny rudy kundel donosił. Niestety nie jestem optymistą co do tego, że w jakiś sposób imperium amerykańskie będzie nas bronić przed totalną grabieżą Polski. Choć mają swoje interesy, by Polska stała się głównym i silnym pachołkiem, który wejdzie swoimi wojskami na Ukrainie i nie dopuści również do powstania "Mitteleuropy". Grecy mogli chociaż prowadzić ostre negocjacje, bo "zachód" srał w portki przed upadkiem Euro. My natomiast mamy złotówkę, którą możemy sterować i wyjść szybciej na prostą.

[2015-07-24] Gość
potrzebny nam jest prawdziwy mąż stanu, który raz a porządnie zrobi zdecydowany ruch w kluczowych dla interesów i bezpieczeństwa kraju sprawach; mam nadzieję, że to szybko nastąpi, bo nie chcę, aby moje dzieci były parobkami dla pasibrzuchów z Niemiec czy innych krajów EU; liczę też, że jeszcze za mojego życia nastąpi prawdziwe rozliczenie grabarzy Polski, którzy wyniszczyli kraj i pozwolili na drenaż rodzimego kapitału; tylko czy mamy takiego "walczaka" gotowego podjąć wyzwanie?? czy Kukiz, którego to aktualnie trwa wyniszczenie we wszelkich "opiniotwórczych" mediach, podoła ?

[2015-07-25] Gość
Wegry maja takiego Meza stanu http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1356&wid=17730188

[2015-07-27] Sahi
Świat, Europa a już szczególnie Polacy powinni się zmobilizować przeciwko hegemoni żydowskiej.Widać już pierwsze jaskółki na horyzoncie. We Frankfurcie powstał pierwszy nieżydowski bank, który ma zakończyć panowanie lichwy żydowskiej. Oni się chełpią, że są już właścicielami świata. Nic wiecznie nie trwa. Nastąpi zmierzch amerykańskiego??? FEDu a z nim koniec lichwy i niszczenie gospodarek narodów świata oraz wojen które oni inspirowali zawsze.

[2015-07-27] Sahi
Świat, Europa a już szczególnie Polacy powinni się zmobilizować przeciwko hegemoni żydowskiej.Widać już pierwsze jaskółki na horyzoncie. We Frankfurcie powstał pierwszy nieżydowski bank, który ma zakończyć panowanie lichwy żydowskiej. Oni się chełpią, że są już właścicielami świata. Nic wiecznie nie trwa. Nastąpi zmierzch amerykańskiego??? FEDu a z nim koniec lichwy i niszczenie gospodarek narodów świata oraz wojen które oni inspirowali zawsze.

[2015-08-06] gosc
kupujcie zloto I zrebro, nie oddawajcie lasow, zrobcie lustracje

[2015-08-07] Gość
Jak PiS nie zrobi audytu państwa i nie pozamyka złodziei, to sam mocno popłynie i zmarnuje ostatnią szansę ratowania Polski.

[2015-08-13] Gość
Pognębili małą przedsiębiorczość, koło zamachowe gospodarki. W Luksemburgu największe szuje, pod płaszczykiem stowarzyszeń 500 osobowych, prowadzą akcję skupowania polskich zadłużonych ludzi. Kupują stare długi i egzekwują a wszystko to w świetle naszego polskiego skorumpowanego sądownictwa. Wszystkie soki z nas wysysają. Nie działa prawo przedawnienia, bo Sądy znajdują sposoby na sprzyjanie firmom zachodnim w tym zakresie. 500 osobowe zachodnie stowarzyszenia, składają się z osób - właścicieli zachodnich większych biznesów, jak np. salony samochodowe, księgowi itp. Ich sposób na unikanie podatków w Unii to właśnie 500 osobowe stowarzyszenie, gdyż rozliczają się wówczas z podatków na Kajmanach jako korporacja. W świetle przepisów to umożliwiających, to korporacja liczy nie mniej niż 500 osób. Zamieszani są np. w taki proceder ludzie, którzy jednocześnie prowadzą komputerowe programy dla Parlamentu Europejskiego, więc informacje o zmianach przepisów i o tym co piszczy w trawie mają na bieżąco, bo są u źródła. Unia jeszcze im za to płaci. Leszek Balcerowicz, H.Gronkiewicz, należą do jakiejś wspólnoty powiązań światowej finansjery. Dlatego nie wierzę w dobre intencje np. założonej przez niego fundacji Bat orego. Inna sprawa, że podobno Petru też jest pomoczony w tych układach i poprzez właśnie Narodowców, ma się stać jakiś przewrót(JOW-y), na którym światowi masoni (grupa Balecer i Petru ipt.) będą korzystać. Wprowadzą nowy sposób rządzenia. Właściwie, to nie wiadomo komu wierzyć. Kukiz może być wspaniałym patriotą ale "Oni" podczepiają się właśnie pod nowych i pomagają im, ale nie mają na celu dobra narodowego Polski a raczej własne przesłanki czysto ekonomiczne. Polacy pracowity naród i taka rasa, co długo znosi cierpienie, zanim się naprawdę wkurzy i przeciwstawi. Zobaczcie, jak wyglądają ludzie w autobusach o 5-6 rano. Gdzie oni jadą? ile muszą pokonać drogi, bo w ich miejscach zamieszkania brakuje pracy. Nie mają sposobu by zarobić na życie. Młodzi ludzie pracują na akord (np. dobrze wykształceni ludzie po dwóch fakultetach technicznych) i obiecuje się się im, że ta praca przyniesie im dochód od 2000 - 5000 tysięcy. Pracują więc po 8-9 godzin i następnie na koniec miesiąca otrzymują 650 zł do ręki, z czego 250 zł kosztowały dojazdy do pracy. Gdyby nie rodzice, ten młody człowiek, który mając 27 lat płacze z wściekłości i frustracji, że taką pensję otrzymał, to zdechł by z głodu. Akord jest wyliczany tak, ze ten młody człowiek, nawet sam dojść prawdy nie zdoła czy faktycznie tyle pracy wykonał, czy go oszukali (starzy wyjadacze- którzy taką firmę prowadzą - napluć im w twarz, bo podejrzewam, że samo domy budują). By potwierdzić, ze nie przejmują się szefowie tych firm losem tych zatrudnianych za 4,50/h ludzi, dodam, że zapomnieli im przez dwa tygodnie pensji wypłacić i pojechali na urlop. Takich to zamknąć na tydzień w jakiejś komórce i jeść i pić nie dawać. Co za ludzie. Żadnej przyzwoitości niektórzy dorobkiewicze nie mają. Nie mają empatii i zrozumienia dla nikogo. W tym kraju jest bardzo źle. Stawka na godzinę powinna by ustalona ustawowo. Nie może być mniejsza niż 10-12 zł. Swinie przebrzydłe u koryta siedzą. Jak w tej książce o rządach zwierząt.

[2015-08-22] cv
grabarzem polskiej gospodarki był Gierek i komuniści a nie Balcerowicz

[2015-09-03] Gość
WSZYSTKO CO NASZE UNII ODDAMY NAM POZOSTAJE BIEDA I GŁÓD SKLEPY NIE NASZE (Ż)PRACY NIE MAMY NA CO BYŁ DZIADÓW PRADZIADÓW TRUD. CDN...

[2015-09-04] Gość
Wybacz CV ale słabą masz orientację w temacie. Balcerowicz swoimi działaniami wykreował fortuny Waltera czy Kulczyka którzy żaerowali na źle zaprojektowanym procesie prywatyzacji. Zły design procesu spowodował utratę państwowego majątu za nieporporcjonalnie niską cenę co pozwoliło bogacić się ww pośrednikom. Majątek wypracowany dla kraju w epoce komuny był "nie w pytę dmuchał" dla inwestorów zewnętrznych a tylko ciemnej tubylczej tłuszczy wmawiano medialnie że to nic nie warte śmieci... Sama prywatyzacja - żenada: państwową telekomunikację sprywatyzowano dla Państwowej Francuskiej Telekomuny (France TK, obecnie Orange) a energetykę w sporej części kupił za grosze Vattenfall w 100% będący własnością rządu Szwecji. Oczywiście żeby się tego dowiedzieć trzeba zajrzeć na anglojęzyczną stronę wikipedii bo na PL nie znalazłem...

[2015-09-14] Gość
Prywatyzacja dziś dyrektor państwowego przedsiębiorstwa a jutro jego własciciel db no nie i takie przekrety zostały odcięte przez rządzących złodzieji czerwoną kreską , db no nie !

[2015-09-28] Gość
ono Rostowskie prowadziło kreatywną księgowość budżetu państwa co zamazało całkowicie koszmarny obraz finansów publicznych powstałych przez lata rabunkowej prywatyzacji Balcerowicza vel Bucholtz czy Lewandowskiego vel Langman. Żyd Aaron Langman znany pod nazwą Janusz Lewandowski. Geniusz żydowskiej ekonomii czyli destrukcji i grabieży. Zapis rabowania Polski (1) „Wyeliminowanie narodowej produkcji w Polsce, głównie przemysłu ciężkiego, maszynowego, górniczego, kolejowego czy okrętowego, zepchnęło Polskę do grona niedorozwiniętych technologicznie krajów obrzeża starych krajów unijnych. Pozbawiona zdolności eksportowych Polska stała się łakomym kąskiem rynkowym wspólnotowej konkurencji, która otwierając Polsce drogę do Unii, narzuciła jej dalsze ograniczanie zdolności wytwórczych i zwiększanie uzależniającego ją importu techniczno-technologicznego, permanentnie zadłużającego ją za granicą, które obecnie wynosi 16,4 mld dolarów amerykańskich. Taka sytuacja i to w sercu kontynentu europejskiego pozwoliła natomiast obcym firmom, głównie europejskim i północnoamerykańskim na natychmiastową ekspansję lokalizacyjną. Rozpoczął się wyścig po zdobycie uzbrojonej infrastruktury przemysłowej na własność i to w głównych ośrodkach przemysłowych i wielkomiejskich na obszarze całej Polski. W ten sposób nowe 87 obce firmy utrwaliły swoją długoterminową ekspansję i rażąco wysoką dewizowo zależność eksploatacyjną Polski, ograniczając nasz strukturalny rozwój w oderwaniu od położenia, zasobności surowcowej i kapitału ludzkiego kwalifikowanej kadry robotniczej i inżynieryjnej, która poszła w zupełną rozsypkę lub na wcześniejsze emerytury”

[2015-10-09] Bernard Kita
Litości! To w Eurostacie są tacy durnie, co nie potrafią policzyć zadłużenia? I zdjęli z nas klauzulę nadmiernego zadłużenia, wbrew temu specowi od "długu ukrytego". Emocje na temat wariacji niepopartych żadnym konkretem mają na celu jedynie wywołanie określonego skutku politycznego. Znacznie bardziej boję się trwającego od 10 maja zjazdu w OFE, na giełdzie, ubezpieczeniach itd.

[2015-10-17] Gość
Panie Bernardzie, w Eurostacie nie są durnie, tylko urzędnicy na pasku lobbystów - rynek ma mieć wyniki by przyciągać kapitał. A do polskiego długu nie liczy się m.in zobowiązań ZUS. Gdyby ta instytucja nie przewalała co miesiąc wpływów, które rzekomo zbieramy na swych kontach emerytalnych, dług ukryty byłby dużo mniejszy.

[2015-11-12] Jersto
Panie Gościu, ma Pan absolutną rację. To co zrobiono z polskimi ubezpieczeniami społecznymi - brak mi słów.Przypomnijmy sobie. Zaraz na początku kary umowne za opóźnienia w uruchomieniu kont emerytalnych. To nie grosze a miliardy poszły za bezdurno na konta banków. Kiedy pieniądze zaczęły płynąć, to co roku notowano straty idące w dziesiątki miliardów złotych utopionych rzekomo na giełdzie. Może i tak było, ale giełda ruszyła za pieniądze emerytów a że inwestycje były nietrafione - trudno. Uspokajano oskubanych emerytów śmiesznym hasłem: straty będą nadrobione i ludziska w to uwierzyli. No to przestawiono się na obligacje państwowe. To do takiego działania był potrzebny drogo opłacany pośrednik? Sachs dobrze to wymyślił i dziś nikt z mocarzami finansowymi nie chce zadzierać. A co zrobiono z ubezpieczeniem na wypadek choroby i macierzyństwa? Przecież NFZ to kpina ze zdrowego rozsądku. Jak można limitować zachorowalność.Jak można ujednolicić ceny za usługi medyczne. To jest totalny nonsens i kryminał.Ja wiem, że Minister Zdrowia nie musi się znać na ubezpieczeniach i oddać sprawy ubezpieczeniowe ZUS-owi i zetatyzować wiszące ciągle w "powietrzu organizacyjnym" placówki służby zdrowia, pozostawiając w spokoju placówki prywatne zdejmując z nich bzdurne okowy NFZ. Inaczej dodatkowe 120 mlrd. będzie też za mało.

[2016-01-22] Gość
Walerian Protasewicz · Pracuje w firmie: Własna działalność gospodarcza Cały DŁUG PUBLICZNY TO SKUTEK WZROSTU WYDATKÓW NA BIUROKRACJĘ . Gdy prof L.Balcerowicz ogłaszał " WOJNĘ Z BIUROKRACJĄ" w latach 90 (redukcja z 49 na 16+1 województw...) mieliśmy 166 000 urzędników administracji państwowej - koszt 7,93 mld zł rocznie . Obecnie ok 640 000 - koszt ok 34 mld zł rocznie . Różnica x 25 lat + odsetki itp = ok 900 mld zł . Oto cała TAJEMNICA ... . Za tak zwanej KOMUNY - budowy Socjalizmu ... POLSKA zajmowała 10 miejsce Gospodarek ŚWITA a po LIKWIDACJI wielu tysięcy zakładów pracy mamy ok 5 mln bezrobotnych ( ponad 2 wyjechało za granicę , 0,5 mln wchłonęła administracja państwowa i ok 2 mln ustawia się w kolejce ...) i zajmujemy aktualnie 22-24 miejsca Spadek o 70 % ...!!! . Stąd tylko DŁUGI i tylko chęć rozwoju ... . Różnica ok 1200 mld dolarów = ok 4000 - 4800 mld zł rocznie ...!!! Jak mogło być PIĘKNIE gdyby politycy mieli tyle kasy do podziału ...!!! . Ciekaw jestem ile na koniec 2015 wynosi ZADŁUŻENIE WARSZAWY ... ?. "Poznacie go po owocach jego " A ile wynosił 3 kadencje wstecz przed objęciem urzędu Prezydenta Miasta ...?. Dziwi mnie dlaczego mieszkańcy miast głosują na tych co ich dołują - ciągną w DÓŁ w przepaść finansową z uśmiechem na ustach ...?. Podobnie Polska zadłużona w sumie ( Dług Publiczny + Dług Zagraniczny + Długi Samorządów Miast i Gmin ) na ok 3000 mld zł ( tj 75 x więcej niż dług Gierka za który wybudowano ok 450 zakładów pracy z zatrudnieniem ponad 1000 prac.) KATASTROFA FINANSOWA ... Chętnie podyskutuję ; walerian.p@interia.pl

[2016-01-26] Gość
To co Gierek zrobił to solidaruchy do dziś nie potrafiły wszystkiego rozkraść.

[2016-01-27] Gość
Szanowni Państwo, nie tylko ekipa Pawlaka, Tuska, Millera oraz Balcerowicza i jego doradcy, prof. ekonomii Jeffrey Sachs ( zasłynął aprecjacją złotego, co położyło całkowicie polski i tak już wtedy mało konkurencyjny przemysł- https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeffr ey_Sachs), Ale lokalne władze (polskie esbeckie świnie), też nieźle nakradły. Więcej, w imię sprawiedliwości społecznej, wespół z byłymi agentami "stasi", namordowali przy tej okazji, co najmniej kilkaset osób - https://plus.google.com/+KazimierzWojew%C3%B3dzki/posts/X9CzU7jyVUB

Obrazek do komentarza

[2016-02-21] Gość
To wszystko to jakaś paranoja

[2016-04-03] dyzio
Czekam -kiedy zaczna sprzedawac -NAS ludzi.Jak ja chciałbym zostac ,,niewolnikiem" dobrze opłacanym.A nie -byc wolnym -za gowniane pieniadze.

[2016-04-28] zenek 11
Może zapoznacie się z danymi Światowymi o zadłużemiach wszystkich państw. Pożyczki chcą nadal wszystkie państwa i chętnie by się dalej zadłużały , ale nie wszyscy mogą je dostać. Nasze zadłużenie przy innych to pikuś !!!!!!!!

[2016-06-05] Gość
Uważam, że płacenie na 1 dziecko 500,-zł, a do tego jeszcze mieszkanie i wykształcenie za darmo i żeby po studiach mógł pracować za granicą, zaś osoba która była całe życie zatrudniona na najniższej stawce to otrzymuje też 500,-zł to jest współczesne niewolnictwo, a opowiadanie o demokracji w Polsce trzeba włożyć między bajki i do kosza , a pisać o totalnym bezprawiu we wszystkich organach władzy a szczególnie w sądownictwie.

[2016-06-18] emerytka
Chcialam dodac, ze za Gerka ludziom zylo sie dostatnio bo stac nas bylo na wszystko i czlowiek sie o nic nie martwil. Ja po 50 latach pracy mam 1053 zl wraz z dodatkiem pielegnacyjnym. Po oplatach nie mam na jedzenie! Wyc mi sie chce z rozpaczy! Jak zyc? Moze ktos z rzadu da przyklad! Opieka Spoleczna nie jest w stanie mi pomoc , bo przekraczam 770 zl. 27 czerwca maja mi prad wylaczyc, poniewaz nie mam zamiaru placic zawyzonych rachunkow /ponad trzy tysiace zl/ Kupilam sobie dwie lampy naftowe, kuchnie gazowa i butle z gazem dostalam od sasiadow. Gmina ma mi odrestaurowac i udroznic stary piec kaflowy , ktory mam w jedym pokoju aby zima nie zamarznac na kosc. Poki mam sile zebram pod biedronka i jem ze smietnika wazywa i owoce ktore pracownicy supermarkietu tam wyrzucaja. Do kontenerka za Biedronka ustawia sie kolejka jak do sklepu komercyjnego. Czasami jaks dobra dusza kupi kawalek wedliny o miesie moge pomazyc. Ciekawe jak dlugo tak przetrwam. 70-cio letnia emerytka Zachodniopomorskie

[2016-07-18] Gość
@up - ahahahahaha, ale internet się posiada - komputer/smartfon również. No straszna bieda, pewnie te 1000, też zapomniało się i pomyliło z 1 z 7...

[2016-08-10] MSSM
Zauważono i poprawiono błąd. To taka pomyłka komputerowa i nie tylko mi się zdarzają takie wpadki. … Jest: 1989 – 2014, miało być 1945 – 1989 r. (Patrz wpis wyżej z: [2014-11-18] MSSM . // Przepraszam!) ……… Dług Polski wynosi już 3 BILIONY zł !!! . sierpień 2010 r. . . . Chcąc nie chcąc, to mamy trzy okresy porównawcze: 1, Okres XX-lecia międzywojennego. 2, Okres tzw. socjalizmu w tym epokę Gierka. 3, Okres pookrągłostołowy. Ad/1. Po 123 latach niewoli /niebytu Polski/ Polacy stworzyli takie Państwo, którego w czasie II wojny światowej Niemcy w pojedynkę nie byli w stanie pokonać, chociaż Niemcy cały przemysł mieli nastawiony na prowadzenie wojny w tym z Polską. Wzywali do pomocy sojusznika z czasów rozbiorów Polski. . . . A co zrobiono wówczas? Np. Gdynia, port gdyński, Centralny Okręg Przemysłowy, przemysł lotniczy, parowozowy, chemiczny, zbrojeniowy, . . . Proszę dalej wyliczać, bo to jest tylko początek, i być dumnym z tego. Lecz wichrzycieli proszę nie słuchać. Ad/2, Trzeba ten okres podzielić na dwie części. Polityczną i gospodarczą. Bardzo różne od siebie. W pierwszej zwalczano patriotów polskich, tak jak dzisiaj. W tej gospodarczej jednak coś wybudowano. Nie było lekko, czego dowodem: poznański czerwiec 1956, wybrzeże 1970 i 1980, a wcześniej Radom 1976 /całe swoje życie marzyłem o zmianach/, ale nikt nie zdychał z głodu, czy przedwcześnie umierał z braku środków na życie, czy leczenie. Ten okres wymaga już chłodnej i spokojnej analizy, bo tylko ludzie bardzo złej woli, ślepcy lub ci co się po 1989 roku na dorobku minionej epoki dorobili, wszystko totalnie krytykują. . . . Czym jestem starszy, tym bardziej doceniam, to że nie byłem bezrobotny, że mogłem założyć rodzinę, że wyczekałem mieszkanie /48 m2 uzyskane za piętnaście moich pensji tych z 1972 roku/, . . . Oto na co między innymi Gierek spożytkował swoje pożyczki. Budował między innymi tzw. blokowiska, sypialnie dla Polaków. Ad/3, Wyprzedaż, wyprzedaż i jeszcze raz wyprzedaż wysokiego co zbudowano w okresach między: 1918-1939 oraz 1945-1989. Zarabiano na tym co zastało wybudowane w dwóch poprzednich okresach /ile bilionów?/, a jednocześnie zapożyczano Polskę i Polaków. Dochody i zadłużenie, to ile to razem bilionów? Niszczy się Polskę, Polaków i Kościół Katolicki. Polska wymiera. Ubywa nas w zastraszającym tempie. A gdy już nieomal wszyscy wyemigrujemy i wymrzemy, a z tych co kochają Polskę uczyni się najgorszą swołocz, to kto Polskę zaludni? . . . I jeszcze jedno pytanie: Gdyby Polską rządzili po 1918 roku ci co rządzą dzisiaj, to czy Polska istniałaby dzisiaj, a jak tak, to z ilu województw by się składała? A zatem Panowie i Panie, My mieliśmy tyle samo czasu na ratowanie Polski, co nasi wrogowie na jej likwidację! I już niedługo będziemy rwać włosy z głowy, że nie wykorzystaliśmy swojej dziejowej szansy, mając wzorce historyczne i te złe, i te dobre. A MI - jest bardzo szkoda Polski! . . . Marian Stanisław Senderowski

[2016-08-30] Gość
ZYD/KURWA/ZLODZIEJ ZADZI TYM PIEKNYM KRAJEM POLACY ALE CI RODOWICI POGONCIE TA ZARAZE JAK HITLRR/STALIN/ DZIERZYNSKI/MAO/PINOCZET/P.W BOTHA ETC OTHER WAY NEVER FREE POLAND AND SUCESFUL. HANS VAN DERMERVE SUID AFRIKA

[2016-11-17] pedro
Gdzie My Zyjemy. Stalinowskie radio I program tak samo telewizja publiczna stalinowska.System totalitarny.mały kurdupel tym rządzi.Pojebane państwo.

[2017-01-13] Ika
obecny rząd naprawia i prostuje fałserstwa i korupcje. Człowiek prawy nie jest zagrożony. Tylko Szarańcza ktora po stracie stołka nie może pogodzić sie ze stratą. szaleje w obawie że stracą dobra ktore ukradli w wyniku korupcji. Wielu z nich to Ubecy ktoży grabili, bili i zamykali niewygodnych, widac że nie zalezy im na Dobru Polski tylko ich własnym.

[2017-08-11] Gość
Piszesz o naprawdę ciekawych rzeczach. Godne uwagi. esencjafilmu.pl

[2017-12-11] CZYTELNIK
DŁUG AMERYKI WYNOSI 30 BILIONÓW DOLARÓW I SIE TYM NIE PRZEJMUJĄ.

[2018-03-28] Gość
mamy jeszcze złoty pociag

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)