Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Świat

Amerykańska cenzura

 

 

Film ocenzurowany w USA i zakazany do emisji w amerykańskich stacjach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TYKAbRK_wKA&feature=player_embedded 

 

 A new television ad about the U.S. national debt produced by Citizens Against Government Waste has been deemed "too controversial" by major networks including ABC, A&E and The History Channel and will not be shown on those channels. The commercial is a homage to a 1986 ad that was entitled "The Deficit Trials" that was also banned by the major networks. Apparently telling the truth about the national debt is a little too "hot" for the major networks to handle. But perhaps it is time to tell the American people the truth. In 1986, the U.S. national debt was around 2 trillion dollars. Today, it is rapidly approaching 14 trillion dollars. The American Dream is being ripped apart right in front of our eyes, but apparently some of the major networks don't want the American people to really understand what is going on. 

The truth is that the ad does not even have anything in it that should be offensive. The commercial is set in the year 2030, and the main character is a Chinese professor that is seen lecturing his students on the fall of great empires. As images of the United States are shown on a screen behind him, the Chinese professor tells his students the following about the behavior of great empires: "They all make the same mistakes. Turning their backs on the principles that made them great. America tried to spend and tax itself out of a great recession. Enormous so-called "stimulus" spending, massive changes to health care, government takeover of private industries, and crushing debt." 

Perhaps it is what the Chinese Professor says next that is alarming the big television networks: "Of course, we owned most of their debt, so now they work for us".Komentarze

[2011-08-09] G Nowak
Istny cyrk. Allan Greenspan stwierdził ostatnio w wywiadzie dla ABC, że nie ma ryzyka niespłacalności długu USA gdyż ... Stany Zjednoczone są w stanie wydrukować w każdej chwili coraz większą ilość dolarów. Normalnie powaliło mnie.

[2011-08-10] Dzola
Zawsze obawialiśmy się a to komunizmu, a to arabskiego fundamentalizmu, a to Chińczyków, a okazuje się, że największym obecnie zagrożeniem dla świata są USA. Boję się pomyśleć co będzie jak skończą się lasy wycinane w zastraszającym tempie na drukowanie zielonego. Pisząc o Polsce chcę zwrócić uwagę, że zawsze znajdujemy się w przeciwfazie do zachodu. Jak tam odkrywanie świata, kolonializm, to u nas wojny z sąsiadami, jak tam powojenny, 50-cio letni dobrobyt, to u nas komunizm, jak tam kryzys to u nas zielona wyspa. Myślę, że coś w tym jest, powinniśmy wyjść z niego obronną ręką, choć sielanki nie będzie. Dzola.

[2011-08-10] Gość
A moze ktoś pokusi się o dokładne tłumaczenie?:) Bo wiadomo o co chodzi ale nie do końca:)

[2011-08-10] Gość
Jestem za tłumaczeniem, jako że niemiecki mi do tej pory wystarczał w rozumieniu świata ;p

[2011-08-10] kacper
Ludzie jaja sobie robicie ? Wrzućcie tekst w google tłumacz i skapujecie o co biega.

[2011-08-11] Paweł Juś
Suma operacji w ekonomii = 0;) dług publ.to problem nie tylko USA, ale większości państw, w tym Polski.Wkrótce USD/PLN da zarobić, ale najpierw musi skorygować, potem ruszy na płn!, dlatego, że większość pogardza dolarkiem.Dolar zaskoczy rynki, sami zobaczycie.

[2011-08-12] Michał
zgadzam się Panie Pawle - usd czeka korekta i północ

[2011-08-12] Paweł Juś
@Michał Dzisiaj USD/PLN korygował, choć trend wzrostowy trzyma się na tej parze.W przyszłym tyg.W20 w dół przynajmniej trochę, USD up a potem W20 może nawet jeszcze w przyszłym tyg.podejdzie nieco wyżej i USD/PLN na płd.Nie spodziewam się szybkiego ukształtowania nowego trendu ani na W20 ani na USD/PLN, będzie nerwowo.Kto nie wszedł w akcje wczoraj i to dobre papiery i nie ma już bezpiecznego zysku i wyżej stopów,ten nie ma za bardzo co robić, chyba że chce stracić.

[2011-08-13] e2rd
O widzę, że analityk z Pudelka zaczął czytywać Pański serwis Panie Grzegorzu. Boję się, żę jak amerbroker stanie się serwisem dla mas, to będzie Pan musiał jeszcze dodawać wpisy o majtkach Dody. Jak ubrała czerwone - to spadki, jak zielone stringi - to małe wzrosty, szare-horyzont, żółte-sygnał kupna......

[2011-08-13] obietywny
@e2rd: pudelek to ty masz he he, podoba mi się serwis i stosunek do Rosji, która zawsze będzie wrogiem!

[2011-08-13] MK
PJ to świetny analityk

[2011-08-13] inwestor
Dlaczego GN ma kompleks USA, owszem zgoda - są tam złe zjawiska typu dłu gpubl etc ale zauwazyłem że bardziej krytkuje USA niż Rosję, coś takiego ma R.Sikorski z gabinetu Tuska, i dlatego w USA nikt go poważnie nie traktuje, tam odkładają telefony jak dzwoni.

[2011-08-13] logik
kto to napisał, cytat: "...Moim zdaniem Kościół Rzymski który de facto jest najstarszą a może nawet w pewnym sensie i najpotężniejszą instytucją na świecie (liczy sobie dwa tysiące lat) ma ostatnie dekady swojej świetności. Spodziewam się podziałów wewnętrznych w samym KK w tym i w Polsce. Możliwe, że za kilkanaście lat i przez pewien czas może to potrwać, będziemy mieli w Polsce kilka konkurujących ze sobą odłamów kościoła katolickiego. Wielkie zmiany w które wkraczamy nie powinny ominąć i samego kościoła który powinien się oczyścić z brudów albo może upaść...." podpowiem - G.Nowak a co powiedział sam Jezus o Kościele? cytat:"...bramy piekielne go nie przemogą..." czyli GN to heretyk! no tak jest.

[2011-08-14] obserwator
Zgadzam się z Pawłem Jusiem, Rosja i Niemcy to 2 najwięksi wrogowie, dlatego poza NATO należałoby pomyśleć o sojuszu z Ukrainą, czego chciał śp.L.Kaczyński Węgrami (niezależnie od NATO), Azerbejdżanem, Gruzją, Litwą, Łotwą i Estonią. Ukraina jednak musiałaby zmienić prezydenta, bo z tym homo sovieticusem nie idzie nic zrobić.NATO OK, ale samo NATO nie gwarantuje nam bezpieczeństwa.

[2011-08-15] e2rd
Zgoda Paweł Juś jest świetnym analitykiem, ale odkąd zaczął czytywać amerbroker jest jeszcze lepszy. Serdeczne pozdrowienia z Polski D, dla wszystkich niepoprawnie myślacych.

[2011-08-15] 841109
Proszę zauważyć,że przed ostatecznym trendem mamy do czynienia z pompką w górę, moim zdaniem w niedalekiej przyszłości zobaczymy nic niewartego $ w okolicy 4,20;moze to utopia,ale spadek z wyzszego pulapu jest b. tragiczny w skutkach,przy tym mozna takze ogolic niektorych z gotowki zgodnie z zasadą wszystko płynie; pzdr 841109

[2011-08-18] Pu
największe pieniądze robi się na tym, co jest powszechnie uważane za plajtę a w rzeczywistości są to perspektywiczne walory. Odwrotnie do powszechnych odczuć, guseł, opinii

[2011-08-18] PawełJ
i proszę L na USDPLN ładnie na płn, stop wyżej

[2011-08-18] Paweł Juś
WYBORY 2011 - ZAPRASZAM DO DYSKUSJI: Głosować T/N ? Oto jest pytanie. A jeśli Tak, to na kogo...na osoby...ale z jakiej formacji. PSLD PO odpada zostaje PiS Nowa Prawica JKM, czyli Unia Polityki Nierealnej. Głosować na PiS? Tylko dlatego, że jest przeciw PO, "mniejsze zło"? mało ambitna oferta PiSu a Nowa Prawica...moim zdaniem nie wejdzie a nawet gdyby to propozycje JKM są infantylne np.prywatyzacja łupków etc...gdyby Norwegia poszła drogą Mikke to byłaby drugą Nigerią, bo by sprzedała ropę i gaz.Zostaje PiS...ale czym on się różni od PO, dojdzie do władzy, może będzie ciut lepiej ale PODATEK BELKI ZOSTANIE, czyli płać 19% od każdej strzelonej transakcji na koryto, 19% to duuużo. Chcecie płacić? Głosujcie! Ja zostaję w domu, słucham waszych propozycji na wybory, może coś autor Pan GN napisze?;) Partie rąbią nas i wpychają lud w kanał - jesteś przeciw Jarowi głoduj na PO, jesteś przeciw Tuskowi PiS, tak to wygląda.P.

[2011-08-20] Paweł Juś
chyba trzeba poprzeć PiS - benzyna po 5,30 a Tusk ani obniży akcyzy a może choć plecie że nie

[2011-08-22] E2rd
Panie Pawle, rozumiem Pańskie dylematy wyborcze, bo tak jak Pan ma je tysiące Polaków. Lecz pisanie, że zostaje Pan w domu - używając słów Kazika - czy "to jeszcze jest głupota, czy już zdrada"? Można przecież pójść na wybory i oddać pusty głos. To też się liczy i może dać wymierny efekt. Pozdrawiam serdecznie

[2011-08-22] Paweł Juś
Poprę PiS. Paweł Juś

[2011-08-24] Gość
Można przecież pójść na wybory i oddać pusty głos. To też się liczy i może dać wymierny efekt=>>>żadnego efektu nie będzie, Stalin i Hitler wytłumaczyliby to Tobie.

[2014-05-08] s0rv4yAar8h
Polska gospodarka nie doznała jakiegoś wielkiego uszczerbku podczas ostatniego kryzysu. Wyprzedzające kryzys cięcie wydatkow, było chyba kluczowym posunięciem w 2008 roku. W porownaniu do takich gospodarek jak Wielka Brytania, czy Niemcy ktore wpompowały dziesiątki miliardow funtow i euro w gospodarki, żeby je ratować i pobudzić. To były prawdopodobnie pieniądze wyrzucone w błoto, dziś nie widać realnych efektow tej pomocy w postaci mniejszego bezrobocia! Za to widać realne zwiększenie długu Można też popatrzeć na największych jak J.P. Morgan, ktory widzi duże możliwości rozwoju w Polsce i w regionie.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)