Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Biznes

Gaz (g)łupków. Utajnione fakty, manipulacje, kłamstwa i mity

 

Doskonały mechanizm dojenia Polaków na lata bieżące i przyszłe. Bardzo dobrze opracowane i zaprezentowane. Nic dodać, nic ująć.  Bardzo dobrze że powstało opracowanie zrobione przez fachowców którzy konkretnymi faktami i liczbami odfałszowują medialną propagandę na ten temat.

 

Polska nie ma już gazu - został on przekazany w ręce amerykańskie i nie mamy także kontroli ani nad jego produkcją, sprzedażą ani wydobyciem.

 

To naprawdę szokujące informacje które powinny wzbudzić trwogę co najmniej 1/3 Polaków którzy zamieszkują na terenach na których potencjalnie jest gaz łupkowy. Tu nawet nie chodzi o to, że nie będziemy czerpać korzyści z jego wydobycia - to już jest przesądzone nowymi zmianami prawnymi ale chodzi o zdrowie i życie ludzi którzy zamieszkują te tereny. Po ewentualnej eksploatacji tereny kopalniane mogą wyglądać jak księżycowy krajobraz a woda na długie lata będzie kwalifikować się jako niezdatna do picia. W praktyce jesteśmy krajem neokolonialnym w którym globalne korporacje mogą czuć się zupełnie bezkarnie.

 

Informacje zawarte w poniższej prezentacji powinieneś znać sam i przekazać je jak największej ilości osób.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk&feature=player_embedded

 

 

 Komentarze

[2012-01-17] perez
Przerażające. Najbardziej szokujące jest to, że nasze zasoby geotermalne są w stanie pokryć 200% naszych potrzeb energetycznych. Nie dość, że ich nie wykorzystujemy, to odwierty gazu łupkowego zablokują możliwość wykorzystania geotermii... Doili nas Rosjanie, teraz doją nas Amerykanie.

[2012-01-17] olo
Greg - litości! Podaj choć raz jakieś pozytywne informacje :(

[2012-01-18] pawel
Był bardzo dobry program na Discavery o łupkach w USA. Wszytsko zniszczone normalnie pustynne tereny. Paweł

[2012-01-18] rozłupkowany
Aż się nie chce wierzyć komu w demokratyczny sposób powierzamy rządy w naszym kraju. Pytanie: czy to bezmózgowie czy też krótkowzroczna i egoistyczna chęć ugrania korzyści partykularnych, skłania polityków do działań tak irracjonalnych i szkodliwych dla Polski? Co gorsza nie widać dla nich żadnej rozsądnej alternatywy w następnych wyborach. Czy ktoś wie jak to wyprostować?......rewolucja???

[2012-01-18] G Nowak
@:rozłupkowany, rewolucji nie będzie w Polsce dopóki nie dojrzeją do tego w innych kluczowych krajach. Moje osobiste spostrzeżenia są takie, że w ostatnich kilku latach sytuacja bardzo powoli nabrzmiewa i będzie prowadzić do stanu krytycznego. Jak zostanie on osiągnięty wtedy iskrą zapalną będzie byle bzdura, ot np. ktoś podpity da komuś w mordę na weselu i ... zacznie się.

[2012-01-18] G Nowak
@ perez, tak to jest wielki szok. Nie dość, że nie wykorzystujemy zasobów geotermii która dałaby nam absolutną niezależność to jeszcze poprzez wydobycie gazu łupkowego zablokujemy sobie taką możliwość na przyszłość. Poza tym przeraża to, że PRL wydał 200 mld na odwierty a nam się wciska kity, że nie stać nas na odwierty próbne i muszą zrobić to zachodnie koncerny. Czasy toczą się bardzo szybko i pewne wydarzenia widać, że przyspieszają np. dzisiejsze info nt. zablokowania wolności wypowiedzi w internecie z USA. Kolejna rzecz której się spodziewałem a o której pisałem gdzieś w komentarzu pod artykułem "1 stycznia dniem dyktatury w US". Rzeczy dzieją się szybciej niż sądziłem. Tak więc jeśli dynamika zmian będzie nadal tak szybka jak teraz to widzimy to osobiście nie zdziwi mnie, jak za decyzje w sprawie gazu w Polsce niektórzy decydenci będą może za kilkanaście lat odpowiadać przed jakimś trybunałem. Zresztą zapewne nie tylko za gaz. Najpierw jednak górą muszą być Ci którzy przygotowują mroczne czasy.

[2012-01-19] Stały czytelnik
Szybkośc zmian spowodowana jest najprawdopodobniej kończącym się czasem, dopuszczonym i zaakceptowanym przez STWORCĘ na dzałalnośc demona przed "końcem czasów". Ten z kolei wykorzystując rozwój technologiczny stara się ugrac jak najnwięcej bo i tak nie ma już nic do stracenia. Oczywiście tego nie zobaczę, gdyż musiał bym miec ponad 150 lat, jednak sądzę że jast to ostatni wiek histori. Dlatego proponuję byc przygotowanym nie tylko finansowo lecz także duchowo. Pozdrawiam (Wywód skierowany wyłącznie do wierzących)

[2012-02-02] HANIBAL lektor
Witam.Zapraszam do poświęcenia 1,5 godzinki na zapoznanie się z dokumentem, mówiącym o szkodliwości wydobycia GAZU łupkowego i wpływu na środowisko naturalne, a przede wszystkim na zdrowie ludzi zamieszkujących tereny wydobywcze. Film z polskimi napisami. http://www.youtube.com/watch?v=IP0clmUs_ZE Pozdrawiam wszystkich dla których nie jest obojętny los Rzeczypospolitej Polski.

[2012-02-04] DOOMan
Witam. Jak podaje CNBC Biznes Exxon Mobill nie odnalazł gazu w ilościach komercyjnych w swoich trzech odwiertach. Firma ze względu na wysokie koszty wydobycia rozważa zaprzestanie dalszych prac. Jest jedna jakieś światełko w tunelu...

[2013-01-05] ciekawy
odwierty do gazu czy odwierty na silos tarczy antyrakietowej?

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)