Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2012 roku

 

 

Minęła kolejna połowa roku i czas na podsumowanie sygnałów inwestycyjnych które miały miejsce w serwisie giełdowym amerbroker.pl. 

Ogólnie rzecz oceniając druga połowa 2012 roku nie należala do najbardziej udanych przede wszystkim z powodu kontynuacji trendu horyzontalnego który od ponad roku gościł na polskim parkiecie. Indeks WIG 20 grupujący największe polskie spółki oscylował w dość wąskim zakresie pomiędzy 2050 punktów działającym jako wsparcie a okolicami nieco ponad 2400 p. działajacym jako opór tej kilkunastomiesięcznej konsolidacji. W konsekwencji na części spółek mieliśmy giełdowy marazm ale na większości niestety dominowała tendencja spadkowa a prym w spadkach wiodła w niej nadal branża budowlana. 

W rzeczywistości tylko nieliczne grono spółek opierało sie tendencji spadkowej a jeszcze mniej dawało zarobić. Na domiar złego w tym samym czasie czołowe zachodnie indeksy albo dawały sygnały kupna albo je kontynuowały. Przykładowo na niemieckim DAX od poziomu 5650 p. aż do chwili obecnej obowiązuje sygnał kupna. 

Taka sytuacja z całą pewnością pogłębiła frustrację inwestorów i mówiąc kolokwialnie - zniechęciła z całą pewnością duza część z nich do giełdowych inwestycji. Moim zdaniem całkiem niesłusznie bo właśnie na przełomie końca 2012 i początku 2013 roku w serwisie giełdowym amerbroker.pl na dużej ilości spółek padły sygnały kupna a mamy jeszcze większą ilość firm na których takie sygnały najprawdopodobniej padną lada chwila.

Pierwsze półrocze 2013 roku oceniam wstępnie, że powinno być pod względem wyników nadspodziewanie pozytywne.

Poniżej lista 5 najlepszych inwestycyjnych sygnałów kupna 2 połowy 2012 roku.  

 

1. Point Group 

 

Wejście - klasyczny sygnał kupna przy poziomie 0.16 groszy, czyli na dolnej linii wsparcia kanału spadkowego. 

Wyjście - agresywny sygnał sprzedaży przy 0.40 gdzie zlokalizowana była potencjalalna linia oporu kanału trendowego. Rodzynek który udało się doskonale zidentyfikować na niemrawym rynku. 

ZYSK - 150 % 

 

 

 

2. RELPOL

 

Wejście - Wejście agresywnym sygnałem kupna przy poziomie 4.40 a klasycznym przy 5 zł. 

 

Wyjście - agresywne i niestety przedwczesne zamknięcie pozycji na poziomie 7.40 czyli w miejscu w którym potencjalnie mógł nastąpić odwrót dominującej tendencji wzrostowej. 

 

ZYSK - 68 % dla agresywnych graczy a dla akceptujących mniejsze ryzyko 48 %

 

 

3. PETROLINVEST 

 

Wejście - sygnał kupna powstał po wybiciu wskazanego oporu zlokalizowanego przy 1.25 zl po widocznej i czytelnej konsolidacji. 

Wyjście - potencjał wybicia wyniósł około 100 % ale pazerność i chciejstwo spowodowały, że dopuszczałem dużo większe wybicie w tym właśnie ruchu i finalnie zasugerowałem stopa dla tendencji wzrostowej na poziomie 1.80 który w konsekwencji pozwolił na realizację minimalnego zysku na tym walorze na poziomie zaledwie 45 % 

 

ZYSK - 45 %

 

 

 

4. CALATRAVA 

 

Wejście - klasyczny sygnał kupna przy poziomie 0.33 % 

 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji na poziomie 0.45 zl

 

ZYSK - 40 %

 

 

 

5. OPONEO 

 

Wejście - agresywne kupno w okolicy wsparcia widocznej konsolidacji czyli okolicy strefy 8 zl 

 

Wyjście - agresywna sprzedaż w okolicy potencjalnego oporu w strefie 10-11 zl

 

ZYSK - nieco ponad 35 %

 

 

 Komentarze

[2013-01-23] Nafciarz
No Petrolinvest to jest spółka która dopiero da mocno zarobić.

[2014-01-05] Sofciarz
Póki co Petrol straci 90% przez rok.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)