Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Indeksy

INDEKS WIG PALIWA

 

WIG PALIWA - notowania, skład indeksu, wykres od początku notowań   

 

  • Grupa Duon
  • Exillon Energy 
  • Kulczyk Oil Ventures Inc
  • Grupa Lotos 
  • MOL
  • PGNiG
  • PKN

 

 

 

Aktualny stan indeksu WiG Paliwa prezentuje się następująco. Otóż 12 XII 2017 r przy poziomie 8.690 p. utworzony został szczyt długoterminowej struktury wzrostowej po czym rynek wszedł w fazę korekty tych wzrostów która trwa do dzisiaj i przybrała formę spadkwoego zygzaka. Zrobiona już została korekcyjna fala "a" i "b" a teraz rynek kreśli spadkową falę "c".  Wstępnie koniec fali "c" mógły mieć miejsce gdzieś w okolicy 5000 punktów po czym rynek powinien wejść w kolejną wielką hossę. 

Tak wygląda długoterminowa projekcja dla sektora paliwowego. 

 

19 wrzesnia 2019 r

 

 

Ostatnia analiza spółek z tego sektora sugerowała istnienie długoterminowego trendu wzrostowego i średnioterminową konsolidację o lekkim nachyleniu spadkowym. Zaprezentowany poniżej wykres ostatnich miesięcy potwierdza dokładnie taki scenariusz.

Krótkoterminowy wykres ilustruje nam że osttanie miesiące miały charakter konsolidacyjny. Potwierdzony został opór w okolicy 3400 p. oraz wsparcie z okolic 2950 p. To oznacza, ze wybicie któregoś z tych newralgicznych poziomów da sygnał do dużego ruchu. Moja osobista ocena jest taka, że delikatną przewagę techniczną zyskuje opcja wybicia oporu i kontynuacji wzrostów. Gdyby istotnie rynek potwierdził wybicie to docelowymi oporami mogą być następujące poziomy: 4000 p. a kolejny jest zlokalizowany w okolicy 4500 p. Alternatywą dla tej koncepcji jest kontynuacja budowy opisanego tu i pokazanego na wykresie boczniaka. Czekamy na rozstrzygnięcia. 

 

wykres WIG Paliwa

źródło: serwis giełdowy amerbroker.pl 

wykres o interwale dziennym

 

12 listopada 2014 r.

Indeks WIG Paliwa - wykres giełdowy indeksu wskazuje podobnie jak na WIG MEDIA wieloletnią tendencję wzrostową o charakterze wyzszego rzędu. Wszystkie duże spadki spółek zaliczanych do sektora paliwowego miały charakter jedynie korekt.  

Wsparcie dla wzrostowej linii trendu kanału przebiega na dzień dzisiejszy w okolicy 1800 punktów. Wewnętrzna linia trendu to okolice 3500 punktów a opór kanału wzrostowego to okolice 4900-5000 punktów. 

Ważne spółki wchodzące w skład tego sektora dochodzą też już do istotnych dla siebie poziomów oporu i tutaj na poszczególnych spółkach w części zamknietej serwisu podane są już agresywne poziomy zamknięcia otwieranych na sygnałach kupna wcześniej pozycji - dotyczy to liderów tego sektora - PGNIG i PKN oraz poziomy stop dla ostatecznego wyjścia z inwestycji pozycyjnych. 

Co ciekawe -  po analizie wykresu spólek z tego sektora oraz poszczególnych spółek wchodzących w skład indeksu widać analogię dla wyznaczanych potencjalnych miejsc zwrotnych. Dowodzi to trafności podawanych w serwisie sygnałów dla konkretnych frim z tej branży. 

Chociaż indeks sektora ma tendencję wzrostową to jednak widzimy, że jak to zwykle bywa nie wszystkie spółki z danej branży mają tendencję wzrostową, zgodną z tendencją sektora - czego przykładem jest tutaj Kulczyk Oil Ventures który w średnioterminowym układzie ma preferencje nadal po stronie spadkowej. 

 

 

źródło serwis giełdowy amerbroker.pl 

historyczny wykres WIG Paliwa od początku notowań 

 

 

17 marca 2013


 

 

 

 Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)