Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

1. Nowe granice w Europie według Rosji - mapa

 

Rewizja granic w Europie 

 

Do mediów internetowych wyciekły informacje, że zespół rosyjskich geopolityków i strategów z instytutów badawczych Federacji Rosyjskiej bazując na źródłach ze sfer wywiadowczych GRU CIA a także w oparciu o analizy wybitnych profetów takich jak Samuel Huntington, Alvin Tofler czy Zbigniew Brzeziński stworzyła mapę kontynentu europejskiego z zupełnie nowymi granicami za 20 lat. 

Trudno powiedzieć na ile rzeczywiście opublikowane mapy stanowią efekt pracy analityków a na ile są to puszczane w obieg prowokacje wywiadów. Warto jednak zwrócić uwagę na to na co zupełnie bagatelizują polskie oficjalne media dotyczące trwałości aktualnych granic Polski. Zwłaszcza w kontekście odnawiającej się wspólnoty interesów niemiecko-rosyjskich. Z politycznego punktu widzenia ważne jest to, ze temat rewizji granic w Europie zaczyna żyć własnym życiem. Takimi informacjami pokazuje się, że temat jest a później można go próbować rozwiązywać na różne sposoby w zależności od geopolitycznej koniunktury. 

 

Zmiana granic Polski - straty terytorialne 

Polska straciła na rzecz Niemiec Śląsk i Pomorze. Proszę zwrócić uwagę, że Rosja szlachetnie  „oddała” Niemcom okręg starego Polskiego Królewca wraz z całymi Prusami wschodnimi. Także znaczna część województwa podlaskiego przyłączona została do niemieckich Prus wschodnich. 

Polska została również okrojona na południowym wschodzie gdzie część województw Podkarpackiego i Lubelszczyzny aż po Chełm została przypisana nowo powstałemu państwu zwanemu Galicją. Zapewne jest to projekcja jakiejś formy Banderlandu bo właściwa Ukraina została mocno okrojona na rzecz Rosji.

 

Bałkański kocioł 

W rosyjskiej projekcji brakuje też Bośni i Hercegowiny oraz Białorusi która całkowicie została wcielona do Rosji. Powstały też takie twory jak Ruś Karpacka i Bukowina. Węgry zyskały kosztem Rumunii. Analogicznie powiększyło się także terytorium Albanii. 

Z kolei ważniejsze zmiany w Europie Zachodniej to podział Włoch na dwie części, powstanie niepodległej Katalonii i Kraju Basków oraz niepodległej Korsyki i Sardynii oraz Szkocji. 

 

Komentarz osobisty do tych rewelacyjnych map

W mojej ocenie świat jaki znamy i pokój w Europie powoli się kończy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę ale takie są fakty. Oczywiście tych map z nowymi granicami nie traktuję poważnie w tym sensie że tak będzie bo te mapy to raczej kolejna rosyjska prowokacja. Ale traktuję je bardzo poważnie w innym znaczeniu. Otóż  wileu stronom zależy na tym aby znowu powalczyć o nowy podział świata. I są siły w Rosji, Niemczerch i USA które podejmują rękawicę. Ukraina jest preludium do wydarzeń które dopiero będą.

Osobiście współczuję Ukraińcom bo wydaje im się, że walczą o Ukraine a prawda jest zupełnie inna. Walczą w czyimś interesie który jest im na dodatek nawet nieznany. Podobnie może być z nami jeśli damy się źle wciągnąć w ukraińską zadymę. Moim zdaniem i Polska i Ukraina mają współne cele tylko na razie mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli staniemy po złych stronach to przegra i Polska i Ukraina. W ciągu najbliższych lat powinniśmy być świadkami niewyobrażalnych sytuacji na terenie Ukrainy i Europy więc będzie co oceniać. 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

Granice Polski i sąsiadów wg Rosji

 

 

mapa - granice europejskiej części Rosji 

 

mapa - granice państw Europy Zachodniej 

 

 

 

 

 16 września 2014 roku

  Komentarze

[2014-09-16] Gość
ciekawe do jakich mediów

[2014-09-17] kolo
to w ciągu nastepnych 20stu lat z powrotem przesiądziemy się na łady ,moskwicze i tp. złom Kolo

[2014-09-17] kolo
Za 20 lat Władimir Putin będzie miał +- 80 lat i będzie w takim stanie jak Fidel castro dzisiaj, o ile jego Oligarchowie wcześniej nie przestaną go kochać i nie pozbawią życia

[2014-09-17] Gość
pokrywa sie to tylko z dzialaniami neobanderowcow i nacjonalistow niemieckich...Rosja mogla juz wczesniej rozszerzac swoje wplywy i tego nie robila, jakies slabe to !

[2014-09-17] gość
polska od 966 roku to tylko GOŁY ZAD POLSKA NIGDY NICZEGO NIE MIŁA TYLKO WSZYSTKO PRZEPILIŚMY ,PRZEBILIŚMY OTO """""""""" POLSKA KATOLICKA""""""""""""""" PO 25 LATACH RADOSNYCH REFOM MAMY TO MAMY DŁUG 5,8 BLN A DRUGIE TYLE PRZEJEDLIŚMY !!!!! CZYLI NIE WIADOMO GDZIE WYPAROWAŁO 13,5 BLN ZŁOTYCH !!!!!!!

[2014-09-17] Gość
IDIOCI ZE SWYMI MRZONKAMI DO WARIATKOWA!!!!!!!!!!!

[2014-09-17] 007
gdzie przepadło? żart! zapytaj prof. Goldfingera

[2014-09-17] zzz
Mało prawdopodobne, żeby Rosja zechciała oddawać Niemcom za darmo (!) swój jedyny nie zamarzający port na Bałtyku. Mapa rysowana przez ludków, którzy mylą granice państw z zasięgiem grup etnicznych, i myślą, że przywrócenie tzw. granic etnicznych jest sensowne albo możliwe. Podpucha.

[2014-09-17] Gość
ha ha

[2014-09-17] Gość
Dziwne, że rosja została - ten kraj jako pierwszy się rozleci na małe republiki a syberie jeżeli nie wyłoni się z niej odrębne państwo wciągną Chiny

[2014-09-17] RRRRR
Wizjoner od siedmiu boleści.

[2014-09-17] Gość
No przecież Szkocja chce się oderwac ,Katalonia takze .Czyli jest w tym jakas prawda .Rosja z Niemcami zacieraja łapy ?!

[2014-09-18] Stefan
Oj dobrze że moja Biała Podlaska zostanie w Polsce !!!!

[2014-09-18] pieskow
No ale zapomnieli o islamistach bo nie wiadomo co będzie się działo dalej. Najgorsze jest to, że w razie wojny nie będzie gdzie uciekać. USA osłabło i nie wiadomo czy tam bedzie bezpiecznie. Chyba najlepiej będzie wiać do rosji i się gdzieś zakamuflować na syberii . Najgorsze jest to, że niemcy znów stają się imeprialną potęgą i najgorsze jest to, że adorują się z rosją . To jest bardzo niebezpieczne. Po IIWŚ większość Niemiec powinno być wcielone do krajów sąsiednich i napadniętych jak Holandia czy Belgia, a same niemcy powinny być malutkim krajem całkowicie zdemilitaryzowanym i mający niewielki przemysł. USA i zachód popełnił poważny błąd dając wolność szwabom i już widać że w 80% może się powtórzyć scenariusz z IIWŚ. Niemców trzeba krótko trzymać bo to dwulicowy naród. Mnie się nie podoba wybór Tuska na szefa rady UE i jakieś nagle przyjaźnie ze strony zachodnich niemiec i samej kanclerz. Coś mi tu śmierdzi więc Polacy pilnujmy się

[2014-09-18] kam
Dozbrajajcie Ukraińców, to wam nóż w plecy wbiją. To są ludzie bez honoru.

[2014-09-18] zz
A GDZIE NA TYCH MAPACH JUDEOPOLONIA????? PRZECIEŻ TO O TO CAŁY CZS TOCZY SIE NIEUSTAJACA BATALIA SWIATOWEGO SYJONIZMU !!!!

[2014-09-18] Gość
A GDZIE NA TYCH MAPACH JUDEOPOLONIA????? PRZECIEŻ TO O TO CAŁY CZS TOCZY SIE NIEUSTAJACA BATALIA SWIATOWEGO SYJONIZMU !!!!

[2014-09-18] koolo
Plan realizacji państwa Buforowego ( JUDEOPOLONIA) oddzielająca Niemcy od Rosji jest realizowany od 1914 roku do dnia dzisiejszego i o tym nie należy zapominać Pierwszym krokiem jest stworzenie Euroregionów na granicach Polski Na Zachodzie Polski : Region Pomerania Pro Europa Viadrina Sprewa Nysa , Bóbr Nysa Południe Polski to: Glacensis Pradziad Silesia Śląsk Cieszyński Tatry Karpacki Wschód Polski to: Niemen Bug Północ Polski to: Region Bałtyk To pierwszy etap a następny to już odpowiedzi należy szukać w języku Okupanta nowego właściciela państwa Buforowego A jak będzie to zobaczymy, bo każda Historia to zbieg zaplanowanych zdarzeń i przypadków które je mogą zniweczyć Czy będzie takie wydarzenie lub przywódca który odwróci tę złą passę dla Polski i Polaków ?

[2014-09-18] ssd
północne prusy są nie możliwe, ktoś zapomniał że bałtów na mazurach i w podlaskim dawno już nie ma i niemcy nie mają już tam interesu się pchać to samo z pomorzem. Co do galicji to realny twór z tym, że w ścisłej unni z Polską. Ciężko rosjanom byłoby to kontrolować w dłuższej perspektywie, to nie są czasy z sprzed doby mediów i internetu teraz jest większa tożsamość narodowa słowiańskich kresów

[2014-09-18] ssd
północne prusy są nie możliwe, ktoś zapomniał że bałtów na mazurach i w podlaskim dawno już nie ma i niemcy nie mają już tam interesu się pchać to samo z pomorzem. Co do galicji to realny twór z tym, że w ścisłej unni z Polską. Ciężko rosjanom byłoby to kontrolować w dłuższej perspektywie, to nie są czasy z sprzed doby mediów i internetu teraz jest większa tożsamość narodowa słowiańskich kresów

[2014-09-18] www
gdyby miało dojsc do takiej zmiany to wczesniej musialoby dojsc do poteznej wojny. kazdy walczyl by ze swoim sasiadem. w dodatku co rosja nagle odda tak za nic obwód kaliningradzki?

[2014-09-18] murarz tynkarz
zapytaj się tuska gdzie poszła ta kasa i dlaczego zlikwidował naszą gospodarkę

[2014-09-18] Alfred
Tuskowi pozostała do "sprywatyzowania" służba zdrowia i prawdopodobnie placówki zagraniczne. Wszystkie partie już "prywatyzowały" gospodarkę. Prostą metodą: najpierw zaniżając wartość przedsiębiorstw doprowadzajac je do ruiny, następnie sporządzano analizy przedprywatyzacyjne,tworzono spółki i sprzedawano udziały lub akcje po "odpowiednich" cenach. Polska była bogata potencjałem gospodarczym a to niszczono systematycznie

[2014-09-28] Gość
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Der-Spiegel-NATO-watpi-w-mozliwosc-spelnienia-gwarancji-wobec-Polski,wid,16916573,wiadomosc.html

[2014-10-15] gosc
Glupoty Ukraina nie wie o co walczy? Piszecie nie znajac sie ,sluchacie tv i prasy brawo :)

[2014-11-04] Gość
hahahaaaaaa-mapki to oni mogą sobie rysować okolic Moskwy, rubel leci na pysk, cena ropy leci na pysk, niebawem to państwo o gospodarce wielkości Holandii przestanie istnieć

[2014-11-04] Harry
no,panowie bracia--mysle,ze już chyba czas najwyższy skonczyc z ta tolerancja w sprawie z rassija....bo oni po prostu na zbyt dużo sobie pozwalają.......co ciekawe,ze USA jakos nie podzielili...a czemu zasadniczo sa przecież stany lepsze i gorsze......no,musza być...np.mniej zamożne,mniej atrakcyjne.....no,to ruskich tam wyslac,ani pamagut!!

[2014-11-05] Gość
Już jeden wariat z taką wizją był przed Putinem to Hitler jak skończył wszyscy wiedzą

[2014-11-05] Gość
rusofob tak to nazywacie czy jakos tak mam 60 lat brak wpisu do pzpr i zaluje bo czy widzial ktos bylego komucha bez stolka ,ja nie a granice te sa odpowiednie dla tego kraju zwanego polsza ,ja bym jeszcze zmniejszyl by juz nigdy nie podskakiwali ,a ruskich to bedziecie witac z kwiatami tak wam unia dopierdoli ze rury wam zmiekna ,jeszcze troche nawet spac by isc bedziecie prosic o pozwolenie

[2014-11-05] Gość
Czyli Rosja i Germania mają podzielic Europę. Prędzej Rosja sie rozpadnie

[2014-11-05] Gość
A dlaczego pokazują tylko europejską część Rosji ??? Bo za Uralem to już tylko Chiny !!!!!

[2015-02-01] Gość
rasyja ma duży potenacjał lecz cóż z tego jak połowa tego potencjału to do dupy pana putina marzenia to on ma wielkie ze swoim kompanem Żylinowskim jeden drugiego wart putin idyjot a żylinowski psychol. Historia lubi się powtarzać lecz rus nie chce tego pamiętać on tylko widzi swoje atomy i swoją najlepszą na świecie broń lecz nie zna serca polskiego żołnirza.panie Putin straszy pan polaków że w ciągu dwóch miesięcy zdobędzie pan polskę i co dalej gdzie my was pochowamy jak już na naszej ziemi leży już ok,500 000.Już wojsko polskie maszerowało w defiladzie zwycięstwa w Moskwie niech pan martwi się oto aby to się nie powtÓrzyło a pńskich strachów to my się za bardzo nie boimy .Rozbioru polski to rus niezrobi bo już jest rozbiór rasyji rozdrapią was kruki i wrony .Pan panie PUTIN NIECH SIĘ martwi tym aby panu na czerwonym płaszczadzie MAJDAN w nocy niewyrósł.

[2015-06-07] Gość
Tylko ruski idijota może tak myśleć. Już raz potęga sobie zuby na Polsce połamała,chcieli zmienić mapę świata.Rus jest tak potężny jak Napoleon i może przyjść do polski ale z głodu zdechnie bo żarcia mu nikt nie da chyba że Miller i jego SLD, brak paliwa no i za dużo bimbru w Polsce.Przykre ale prawdziwe mamy w Polsce ponad 500 000tysięcy mogił rosjan z czasów II wojny to gdzie my będziemy ich dzisiaj chować, my naród Polski nie wrzucamy ciał do wielkich rowów lecz każdego człowieka pochowamy godnie i po katolicku Przemyslcie to bracia Rosjanie.

[2016-09-13] g
zjemy ich wszystkich i ciebie rowniez

[2016-12-16] Gość
może być i na odwrót,za łokietka też się wydawało że Polska się zwija , a jednak za 100 lat stalismy się potęgą,Teraz tez mamy szanse się odrodzić

[2023-05-31] wilk13
to jest opcja zachodu i badnerlandu....zwlaszcza ze juz po wjezdzie nieleglnie baderlandu w zeszlym roku do rp, to mowili sami baderlowcy, ze ich baderlowcow juz jest po krakow az wzdluz do morza to ich wlosci....ale to tylko ich plan, noemrlanie to galicja baderlandowsko nazsitowska, wczensiej normlanie byla ruś kijowska - przemyśl miasto prawdziwy herb to orzeł z dwiem głowami w przeciwnym kierunku (ten niewdzieczny niedziwedz byl nadany przez ukrainskiego nielegalnego prezydenta ktry wymyslil historyjke z niedziedziem i sam ze swoimi ludzmi nadal przemyślowi herb niedziwadka - bez referendum - najwaznjesze bo to ludzie mieli zadecydowac, a powiedziane bylo ze musi sie zlikidowac symbol bolszewicki. kłamstwa jakich malao od powstania przymśla przed 981rokiem, byl najezdzany przez nazistow, austriakow po to by zajac te wziemi, bo tam sie zznajduje szlak handlowy na wschodnie kraje jak turcja, i inne kraje.

[2023-07-01] gigant
Jeszcze parę lat i Smok pogoni kacapię po sam Ural a nawet dalej. Nie ma co ich żałować, bo to nie Słowianie.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)