Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2015 roku

 

 

Jak zwykle co pół roku publikujemy najlepsze sygnały inwestycyjne jakie powstały w naszym serwisie giełdowym. Dla większości inwestorów liczących na wzrosty półrocze należało do wyjątkowo kiepskich. 

Podczas analiz rynku giełdowego już od maja zakładaliśmy, że tzw. szeroki rynek jest spadkowy i systematycznie zamykane były osttanie sygnały kupna na poszczególnych spółkach. Wbrew optymistycznej opinii większości, także wbrew sporej liczby osób z serwisu zamkniętego mocno postawiliśmy na zagrania na spadki. Dlatego też minione półrocze to bardzo duże zyski z gry na spadki na indeksie WIG20  oraz z inwestycji na spadki poszczególnych spółek. Generalnie sygnałów było tym półroczu mało a sygnałów kupna dla poszczególnych spółek niewiele. Ci którzy nie chcieli czy nie umieją inwestować na spadki mogą poszczycić się tym, że nie stracili kapitału i zachowując go mogą uruchomić inwestycje jak pojawią nowe sygnały kupna na rynku akcyjnym po mocno atrakcyjnych cenach. 

 

Lista najlepszych sygnałów minionego półrocza prezentuje się następująco: 

 

1. KGHM SA  

Wejście – po złamaniu średnioterminowego trendu wzrostowego przy poziomie 100 zł padł klasyczny sygnał sprzedaży który trwał do 70 zł gdzie zasugerowaliśmy agresywnie zamknąć pozycje spodziewając się średnioterminowej korekty całego wcześniejszego impulsu spadkowego. Istotnie taka korekta miała miejsce i przybrała klasyczną postać korekty abc zaznaczonej na rysunku.

Na wzrosty do okolic 100 zł nie graliśmy gdyż byłoby to zagranie przeciwko głównemu trendowi – który ocenialiśmy definitywnie jako spadkowy. Korekcyjne wzrost miał miejsce do 100 zł. Szczyt udało się trafić wyjątkowo idealnie bo przy poziomie 99 zł powstał ponowny, tym razem agresywny sygnał sprzedaży dla akcji KGHM.

Wyjście – drugie zamknięcie sygnału sprzedaży miało miejsce 9 grudnia po cenie z okolic 60 zł. Po zamknięciu kurs zrobił małą wzrostową korektę ale dalej trend spadkowy jest preferowany bo do dzisiaj nie powstał jeszcze sygnał kupna, czego się niebawem spodziewamy. Pierwszy sygnał sprzedaży zamknięty przy 70 zł dał 30 % zysku a drugi zamknięty przy 60 zł dał 40 % zysku. 

Zysk - łącznie w minionym półroczu obydwa sygnały sprzedaży na akcjach KGHM dały zarobić 70 % przy inwestycjach w oparciu o trend długoterminowy jaki nadal obowiązuje na tych papierach. 

 

 

2. KERNEL SA  

Wejście – sygnał kupna pasywny przy poziomie 34 zł na wyraźnie zarysowanym już trendzie wzrostowym dla tych akcji.  

Wyjście – zamknięcie pozycji w sposób pasywny, stopem na poziomie 52.50 zl. 

Zysk – Łącznie zysk z sygnału był całkiem spory i wyniósł 53 %. Jak na sytuację rynkową jaka miała miejsce na  całym parkiecie uznać go należy za wysoce trafiony. Tym bardziej, że spółka należy do dużych i płynnych. 

 

 

3. CIGAMES  SA  

Wejście – sygnał kupna klasyczny przy poziomie 10 zł po zdecydowanym wybiciu linii oporu długiego trendu spadkowego.

Wyjście – agresywne zamknięcie pozycji na samym szczycie fali wzrostowej przy poziomie 14.50 zl, ale niestety jak się po czasie okazało tylko pierwszej fali. Po niej nastąpił dalszy wzrost kolejnej fali wzrostowej do 22 zł i jeszcze jednej ze szczytem do okolic ponad 25 zl. Choć spółka została doskonale zidentyfikowana do potencjalnego wybicia w górę to jednak strach przed tym co dzieje się na tzw. szerokim rynku spowodował, że zamknięcie pozycji było agresywne i nie było ponownego już wejścia w te akcje.

Zysk – Mimo przedwczesnego wyjścia zysk okazał się w skali całego półrocza i tak dość imponujący i sygnał dał zarobić 45 %. 

 

 

4. PGE  SA  

Wejście – akcje PGE były kolejną spółką na której udanie padł klasyczny sygnał sprzedaży przy poziomie 18.50 zl . Generalnie spodziewaliśmy się spadku spółek całego sektora energetycznego i ubolewać należy że na niewielu z nich można inwestować na spadki bo na kilku innych zysk byłby dużo większy niż na PGE.

Wyjście – agresywne zamknięcie pozycji miało miejsce przy poziomie 13 zł.

 

Zysk –  zysk z sygnału sprzedaży na akcjach PGE wyniósł 30 %. 

 

 

 

5. EUROCASH  SA  

Wejście – sygnał kupna na akcjach Eurocash padł na poziomie 44 zl w sposób klasyczny ale na wyraźnie już ukształtowanym trendzie wzrostowym. Spółka jest jednak na tyle duża i płynna że można było zaryzykować kupno.

Wyjście – agresywne zamknięcie pozycji wobec jasnej i klarownej sytuacji technicznej wskazującej na to, że szczyt trwającego impulsu wzrostowego został już zrealizowany i nastał czas korekty.  

Zysk –  zysk z sygnału kupna na akcjach Eurocashu wyniósł 20 %. 

 

 

Byly osoby zainteresowane publikowaniem wszystkich sygnalow, a wiec pozostałe sygnały miały miejsce na następujących instrumentach:

 

Pozostałe sygnały które weszły w minionym półroczu.

Colian – kupno po 3.70 – wyrzucone stopem po 4.20 zl

PKP CARGO SA -  kupno po 77 - wyrzucone stopem po 82 zl

Synthos – kupno po 4.50 – wyrzucone stopem po 4.60

MCI – kupno po 11 zl – wyrzucone stopem po 11.60

 

Energia SA – kupno po 23.50 – wyleciało stopem po 22 zl 

Duda SA  kupno po 7.10 – stop 5 % - wyleciało na stopie 

 

PKO BP – sygnał trwa

PeKaO SA – sygnał trwa

PGNiG – sygnał trwa

PKN ORLEN  – sygnal trwa

Midas – sygnał trwa 

Dom Development – sygnał trwa

 

Sugestie kupna (Sugestie nie wliczają się do sygnałów) 

Stalprodukt – sugestia kupna w strefie 220/240 – sugestia zamknięcia w strefie 480 zl.

ASECOPOL – sugestia kupna po 40 zl – sugestia sprzedaży po 60 zl.

TFONE – sugestia kupna po 1.90 zl – wybite stopem po 6.50

Alior Bank – sugestia kupna po 88 zl – sugestia sprzedaży w okolicy 100 zl 

 

Surowce – sygnaly

 

Miedź – sygnał trwa

Złoto - sygnał trwa

Kukurydza – sygnał trwa

Pszenica – sygnał trwa

Gaz Naturalny – sygnał kupna po 2.53 – wyleciało stopem po 2.60

Ropa naftowa – sygnał kupna po 43 $ , po wzroście wyleciało stopem na 43 $ 

 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

14 stycznia 2016 rKomentarze

[2016-01-14] Gość
Panie Grzegorzu, kiedy zatem kupować akcje KGHM-u ? jak Pan to widzi ?

[2016-01-14] G Nowak
Nie bawię się we wróżenie. Jak zobaczę, że powstaje sygnał kupna to będzie informacja w serwisie zamkniętym. Docelowo nie zdziwi mnie spadek w okolice 20 zl ale po drodze powinna się pojawić jeszcze bardzo duza korekta wzrostowa.

[2016-01-14] Dzola
3-4 lata temu, prognozowałem KGHM w przedziale 20-40zł na pewnym forum, oczywiście zostałem wyśmiany. Dużo nie brakuje. Zgadzam się z Gregiem, że po jakiejś większej korekcie, być może obecnie się zaczynającej, dotrzemy do powyższego poziomu a nawet go przebijając. Prognoza prognozą a jak pisze gospodarz, sygnały to podstawa. Pozdrawiam. Dzola

[2016-01-16] GerroN
A ja zamknąłem pozycję na KGHM za wcześnie, bo grałem na forexie. Okazja roku jak się patrzy, ale trudno. Nie straciłem a jestem na plusie i to się liczy. Tym razem wykupie jakieś certyfikaty Turbo. Ciężko znaleźć jakieś papiery z dobrą płynnością.

[2016-01-16] dzola
pięknie

[2016-01-19] Artur
Kontrakt FKGHH16 nie spełnia oczekiwań ?

[2016-01-20] GerroN
@Artur, dzięki za pomoc, ale szukam czegoś z mniejszym lewarem. Ten kontrakt ma lewar 100, a ja bardziej szukałem czegoś do max 5. ING Turbo wypusiło takie certyfikaty, ale płynność średnia.

[2016-02-08] Gość
GerroN. Moze takie certyfikaty Ci sie spodobają: https://www.gpw.pl/info_produkty_strukturyzowane?gspr_id=1173&ph_tresc_glowna_start=show Płynnośc zapewnia emitent i do inwestycji średniterminowej sa jak znalazł. Pozdrawiam, M24

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)