Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2016 roku

 

 

Pierwsze półrocze 2016 roku było chyba najgorszym półroczem pod względem ilości sygnałów które padły w serwisie. Było ich niewiele. Niestety rynek nas nie rozpieszczał, całe to półrocze to budowanie boczniaka między wsparciem z okolic 1600 punktów a oporem z okolic 2000 punktów. Zmienność w tym zakresie uniemożliwiała podawanie sygnałów wzrostowych czy nawet spadkowych o średnioterminowym charakterze. O ile w końcu 2015 roku mogliśmy doskonale zarobić na mocnym spadkowym rynku o tyle pierwsza połowa 2016 roku to półrocze stracone pod względem inwestycyjnym na tzw. szerokim rynku. Czas ten się powli kończy i niedługo rynek powinien wejść w kolejny mocny ruch falowy który powinien dać zarobić dużo więcej niż w tendencji bocznej. 

Oto wykaz pięciu najlepszych sygnałów kupna/sprzedaży za pierwszą połowę 2016 roku. 

 

 

1. PMPG SA  

Wejście - kupno akcji na pierwszej korekcie po złamaniu średnioterminowej linii kanału spadkowego w marcu w cenie 1.50-1.80 zl. Sugestia wzrostu co najmniej do oporu trendu bocznego. 

Wyjście - sugerowana sprzedaż na średnioterminowym oporze wynikajacym z trendu bocznego, przy cenie 5.20 zl. Mankamenntem tej inwestycji było to, że płynnośc na spółce nie jest zbyt duża co ograniczało wielkość tej inwestycji. Wrzeczywistości kurs złamał linię trendu bocznego i szczyt był dopiero w okolicy 6.70 zl. 

Zysk - bardzo wysoki zysk 190 % w niecałe 3-4 miesiące ale niestety rodzynek na rynku akcji 

 

 

 

2. MIDAS SA  

Wejście - agresywne kupno po 0.59 zl w dolnej strefie konsolidacji w oczekiwaniu na kontynuację ruchów w kanale wzrostowym i dojście do linii oporu tego kanału w okolicy 0.80 zl. 

Wyjście - agresywny sygnał zamknięcia pozycji po dojściu kursu do spodziewanej linii oporu kanału wzrostowego 

Zysk - zysk 40 % w około 9-10 misięcy 

 

3. ZŁOTO  

Wejście - przy poziomie 1710 $ padł sygnał sprzedaży na złocie który miał charakter średnioterminowy i trwał aż trzy lata do momentu zamknięcia w w pierwszej połowie 2016 roku. Oczywiście były to pozycje otwierane na spadki złotego kruszcu. 

Wyjście -  na poziomie 1210 $ zamknięty został długoterminowy sygnał sprzedaży na złocie. Sugestia agresywnego kupna pojawiła się już przy poziomie 1100 $ ale potwierdzone to zostało średnioterminowo dopieor przy poziomie 1210 $. 

Zysk - 30 % 

 

 

 

4. PROCHNIK  SA

 

Wejście - sygnal kupna wszedł po wybiciu oporu małej konsolidacji przy 1.05  i podążaliśmy za nowym trendem  

Wyjście -  nastąpiło stopem przy poziomie 1.33 

Zysk - 30 % w 3 miesiące 

 

 

 

5. ALIOR BANK  SA

Wejście - agresywny sygnał kupna w dolnej strefie małej konsolidacji po pierwszej wzrostowej korekcie z projekcją kontynuacji korekty 

Wyjście -  po spodziewanym wzroście do okolic 70 zl zamknęliśmy agresywnei sygnał kupna realizując zysk. Tak się stało że był to dokłądnie szczyt korekty 

Zysk - 15 % 

 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)