Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2017 roku

 

 

Za nami kolejne pólrocze i czas podsumowań sygnałów z serwisu giełdowego amerbroker.pl Chociaż wyniki sa bardzo poprawne to jednak większość sygnałów zamknieta została w pierwszym kwartale tego półrocza. Powód bardzo prozaiczny - otóż na wiosnę większość rosnących spółek porobiło już szczyty i systematycznie spada notując kolejne minima. 

 

Poniżej lista 5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2017 roku 

 

1. MIRBUD SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna przy istotnym poziomie oporowym 0.85 zl. którego wybicie sygnalizowało trend wzrostowy

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji przy potencjalnie możliwym punkcie oporowym przy 1.60 zł. Niestety przewidywania były nietrafne i chociaż okolice 1.60 zl okazały się szczytem to był to tylko szczyt krótkoterminowy. Po korekcie z okolic 1.60 zl nastąpiło poprawienie szczytu i kurs osiagnął ostateczny szczyt dopiero przy poziomie 1.85 zl. Wzrost nastąpił juz bez naszego udziału. Niemniej jednak finalnie kurs i tak mocno spał do okolic 1.00 zl. 

Zysk - zysk z zaledwie kilkutygodniowej inwestycji wyniósł 90 %. 

 

 

 

2. BUMECH SA  

 

Wejście - od blisko dwóch lat Bumewch porusza się w klasycznej konsolidacji której wsparciem są okolice 0.50 zl i oporem okolice 1.55 zl. Sygnał kupn apadł po wybiciu oporu kilkutygdniowej konsolidajci przy 0.80 zl. 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji nastąpiło na okolicznośc ogłoszenia bardzo pozytwynej infromacji o wejściou do spółki inwestora zagranicznego, co finalnie okazało sie nieprawdą. 

 

Zysk - zysk 80 % w niecałe 4 tygodnie 

 

 

 

3. URSUS SA  

Wejście - sygnał kupna w najprostszy i tradycyjny dla serwisu sposób. Kilkumiesięczna konsolidacja wyznaczyła opór przy poziomie 2.70 zl. Po wybiciu tego oporu powstał sygnał kupna. Kurs dotarł dynamicznie aż do poziomu 6.10 zl. Niestety tym razem - przy tak dynamicznym rynku - zabrako odwagi aby agreswynie zamknąc sygnał kupna. W związku z tym sygnał kupna został zamkniety pasywnie na poziomie stop. 

Wyjście - zamknięcie sygnalu kupna nastąpiło doepiero w momencie wybicia wskazabego poziomu stop przy cenie 4.60 zl co mocno uszczupliło finalny zysk i dało zareobic tylko 70 %. 

Zysk - zysk 70 % w niecałe 4 miesiące

 

 

 

4. ALIOR SA  

 

Wejście - na Aliorze sygnał kupna powstał po wybiciu oporu przy poziomie 45 zl. 

 

Wyjście - zamknięcie pozycji wzrostowych na tych akcjach nastąpiło przedwczesnie, przy potencjalnym poziomie zwrotnym przy cenie 67.50 zl. Niestety było to przedwczesne gdyż kurs doszedł aż do poziomu 78 zl. Ale zgodnie z zasadą " nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki" dalszy wzrost był już bez naszego udziału. NIemniej jednak lwia część tego wzrostu została zrealizowana z bardzo dużym zyskiem. 

Zysk - zysk 50 % w niecałe 3 miesiące

 

 

 

5 a. GPW SA  

Wejście - kupno akcji po 35 zl po zmianie trendu ze spadkowego na wzrostowy.  

Wyjście - agresywne zamknięcie wzrostowych pozycji po 48 Zl w strefie potencjalnego poziomu szczytu. Po czasie okazało się, że miejsce wybrane zostało bardzo dobre notowania do chwili obecnej nie mogą pokonac poziomu 50 zl.  Wejscie nie było idealne ale za to sprzedaż modelowa. 

Zysk - zysk 35  % 

 

 

 

5 b. RAFAKO SA  

Wejście - sygnał kupna po wybiciu oporu przy 7.50 a tp ustawione na linii oporu trendu spadkowego przy poziomie 10 zl. 

Wyjście - zlecenie spzredaży na wyznaczonym poziomie tp przy 10 zl. Kurs doszedł wprawdzie az do 12.50 zl ale jeszcze na tej samej sesji sporo starcił ze swojego wzrostu. Zadziałała linia trendu spadkowego. 

Zysk - zysk także 35 %. 

 

 

Pozostałe sygnały kupna w tym półroczu przedstawiały się następująco. 

Synthos -  zysk 27 % - zamknięcie agresywne 

Integer - zysk 20 % - zamknięcie zakończone wezwaniem 

PKP CARGO - zysk 15 % - zamknięcie agresywne 

PGNiG -  zysk 12 % - zamknięcie agresywne 

PKO BP - zysk 10 % - zamknięcie agresywne 

Arctic - zysk 6 % - wybite stopem

Colian - zysk 6 % - wybite stopem

Chemos - zysk 5% - wybite stopem

Grupa Azoty - zysk 5 % - wybite stopem

Herkules - zysk 3 % - wybite stopem 

Skotan, CI Games, Most Zabrze, Polnord - po poczatkowym wzroście od sygnału kupna, wybite stopem na poziomie wejścia. Bez straty ale i bez zysku. Stratnych sygnałów kupna nie było. Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)