Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

----- CD Projekt - prognoza - analiza - notowania

status spółki

 

 

 

sygnał sprzedaży od 180, agresywne zamknięcie po 94 zl >> zysk 48 % 

 

Dzisiaj realizujemy zyski z pozycji spadkowych na akcjach CDProjekt. Ostatni sygnał sprzedaży na spadek ceny tych akcji padł przy poziomie 180 zł. Dzisiaj akcja kosztuje połowę tej ceny. Dodatkowo wielkie tuzy maklerki wydały rekomendacje spadku ceny do 50 zł. Zgadzam się, cena może spaść śmiało do 50 zł ale strefa w której aktualnie się znajdujemy może być strefą z której pójdzie 30-40 %-wa korekta. Zamykamy pozycje. 

Technicznym powodem zamknięcia pozycji na tych akcjach jest wybicie dołem z formacji klina zniżkującego na dzisiejszej sesji i szybki powrót do formacji. To klasyczny schemat fałszywego wybicia. Wprawdzie wskaźniki stochastyczne dopuszczają jeszcze spore poprawienie dołków ale skrajne  wyprzedanie plus wysyp negatywnych rekomendacji skłania mnie do zagrania przeciwko woli większość gdyż większość najczęściej się myli. 

Na razie brak sygnałów do zagrania na wzrosty, jeśli coś takiego pojawi się na najbliższych sesjach to pójdzie aktualizacja. 

 

 

10 czerwca 2022 r 

 

 
 

Na CD Projekcie wybicie kluczowego wsparcia na koniec sesji przy 350 zl da sygnał sprzedaży. 

Jeśli wybicie będzie prawdziwe, a nie będzie tylko pułapką to uznamy to zmianę trendu i celem spadków będzie strefa okolic 130 zl. Kilkumiesięczna konsolidacja między wsparciem z okolic 250 zl a oporem z okolic 460 zl zbudowała bazę do dużego ruchu trendowego i raczej jest to preferencja na spadki niż na kontynuację wzrostów. 

 

 

11 grudnia 2020 r

 

 

 

CDProjekt jest ostatnią spółką z którą czekałem na danie sygnału sprzedaży. Ten sygnał pada właśnie dzisiaj przebijając wsparcie z okolicy 270 zl. Pierwsze zejście w okolcie 270 zł traktuję jako falę pierwszą po której w fali nr dwa mieliśmy wysoką korektą do okolic 307 zl a aktualnie mamy do czynienia z najbardziej destrukcyjną falą trzecią. Stop dla pozycji spadkowych ustawiam an razie powyżej szczytu fali drugiej a w miarę dalszych spadków będzie on obniżany. 

Docelowo spodziewam sie spadków do strefy okolic 200-180 zl. 

 

 

11 marca 2020 r

 

 

Na CDProjekcie wykształcił nam się kanał wzrostowy który może przekształcić się w klin wzrostowy a to skomplikowałoby ruchy na tyle, że nie działałaby ani sygnały kupna ani sygnały sprzedaży gdyż w chwile po powstaniu byłyby wybijane na poziomach stop. Niestety taki mamy klimat na tych akcjach. 

Na dzień dzisiejszy ewentualne wybicie wsparcia z okolic 210 zl uznamy za powstanie sygnału sprzedaży. Potwierdzeniem spadków byłoby jednak dopiero złamanie kluczowego wsparcia z okolic 200 zl. Dopóki tak się nie stanie to preferencje ma delikatny trend wzrostowy w ramach zaznaczonego tutaj kanału wzrostowego. Jakkolwiek na fajerwerki bym już nie liczył.

Aby trend wzrostowy mógł być kontynuowany przydałaby się solidna średnioterminowa korekta i taki wariant na tych akcjach nadal obstawiam. 

 

 

 

 16 sierpnia 2019 r

 

 

Na CDProjekcie jesteśmy po prezentacji najnowszej gry tej firmy na gamingowych targach i jest okazja do wybicia oporu konsolidacyjnego z okolic 220 zl. O tym czy tak zamknie się sesja – zobaczymy już za godzinę. Natomiast sama gra będzie w sprzedaży dopiero za rok. To źle bo z Wiedźmina wpływa do spółki coraz mniej kasy. 

Jakie techniczne warianty możemy rozważać na tych akcjach. Otóż po pierwsze znany od miesięcy opór konsolidacyjny z okolic 220 zl którego trwałe wybicie dałoby nam sygnał kupna. 

Drugi wariant to możliwe, ze na tym rynku budowany jest klin zwyżkujący kończący wzrosty. Gdyby ten scenariusz miał się realizować to ewentualne wybicie oporu przy 220 zl może dotrzeć d mniej więcej górnego ograniczenia tego klina, modelowo winno być nawet 2-3 % nadbicie i rynek winien się załamać docierając co najmniej do 125 zl. 

O tym który scenariusz jest realizowany dowiemy się niebawem. Każdy gra to co czuje a powinno się grać to co się widzi J 

Dzisiejsze sesja to znowu duże obroty i gdyby spółka miała takie obroty przy cenie z okolic 100 zł to w ciemno można byłoby kupować ale nie przy tych cenach. Taki obrót przy takich cenach może być wyrzucaniem akcji przez grubasów. 

Fundamentalnie spółka jest nie tylko, że przewartościowana ale jest w klasycznej nadmuchanej bańce spekulacyjnej. Fakt jest też taki, że dopóki bańka trwa ma prawo irracjonalnie rosnąć tworząc nowe szczyty ale biada temu kto będzie musiał gasić światło ostatni. Mamy więc kilka ważnych prawd. 

Ja nastawiam się raczej na szukanie miejsca do otwarcia pozycji na spadki. Na razie technicznej sugestii zwrotu nie ma i jak wybije to ma prawo „dalej żreć” ale potencjalnych negatywnych wariantów nie brakuje. Poza tym spada dwa razy szybciej niż rośnie a wiec i zysk byłby i duży i szybki. 

Jeśli ktoś gra na up to winien się stopować poniżej dna dzisiejszej świecy wybijającej intraday. 

 

 

 

10 czerwca 2019 r

 

 

sygnał sprzedaży od 210 zl, wybity stopem na wejsciu

 

Na CDProjekcie dzisiejszy zryw wybija nam stopa na poziomie wejscia. Tym samym pozostajemy bez pozycji. 

Ostatnie dwa miesiące na akcjach tej spółki to konsolidacja w zakresie wsparcia przy 200 zl i oporu z okolic 220 zl. 

Ewentualne wybicie oporu da automatycznie  sygnał kupna i jest to jedna z nieliczncyh spółek na której mimo złej kondycji szerokiego rynku taki sygnał może powstać. 

Z kolei ewentualne wybicie wsparcia przy 200 zl  to otwarcie sygnału sprzedaży.

 

 

 

 

24 maja 2019 r

 

 
Na CD Projekt padł wczoraj techniczny sygnał sprzedaży przy poziomie 210 zl ze stopem powyżej ostatniego szczytu przy 215 zl a później jak zwykle obniżamy na poziom wejścia sygnału. 

Sytuacja na tej spółce nadal nie jest klarowna gdyż rozpatrywać możemy albo zakończenie pierwszej fali wzrostowej po której teraz następuje korekta tego wzrostu a po korekcie ruszamy na nowa falę wzrostową. W drugim wariancie pesymistycznym właśnie rynek zrobił korekcyjne odbicie w postaci fali b i teraz spadkowa fala co która klasycznie może śmiało wybić nawet dołek z okolic 125 zl. 

Z uwagi na fakt, że w obydwu przypadkach w krótkim terminie realizujemy spadek dlatego też warto rozważyć zajęcie pozycji na spadki. Jeśli rynek będzie realizował wariant optymistyczny to zostaniemy wybici bez starty. Jeżeli pesymistyczny to zajmiemy pozycje idealnie. Najlepszym miejscem zajmowania pozycji jest zazwyczaj ruch powrotny po wybiciu wsparcia. 

Minimalny zasięg spadku to strefa okolic 200-190 zl. 

 

Stop powyżej szczytu z okolic 125 zl. 

 

 

17 kwietnia 2019 r

 

 

Na CDR w atmosferze strachu doszliśmy do szczytu i musimy rozważać że rynek albo robi boczniaka którego oporem są okolice 225 zl a wsparciem okolice 125 zl. Możliwe, że byłaby to korekta nieregularna płaska po której spadniemy pogłębiając dołki albo w pozytywnym wariancie robimy szczyt pierwszego impulsu wzrostowego, po nim nastąpiłaby korekta i dalej na nowe szczyty. Układ nie jasny i czytelny technicznie. Póki co musimy odpuścić sobie ten walor a skupić się na tych które mają klarowniejsze wskazania. 

 

 

 

 

4 kwietnia 2019 r

 

 

 

Na CD Projekcie obronił się poziom wsparcia z okolic 160 zl co oznaczało możliwość kontynuacji wzrostowej korekty. Korekta ta dotarła do okolic 200 zł po czym rynek zaczął ulegać deprecjacji. 

Ogólne postrzeganie trendu na tym walorze nie uległo zmianie. Cały wzrost od dołka z okolic 130 zł traktujemy jako korektę ostatniej mocnej fali spadkowej. Możliwe, że szczyt tego odbicia wypadł w okolicy 200 zł. 

W chwili obecnej trwałe wybicie wsparcia z okolic 177 zł potraktujemy jako powstanie sygnału sprzedaży. Jeśli kurs złamie to wsparcie to kolejnym ważnym poziomem wsparcia będą okolice 170 zl. 

Dopóki kurs trwale nie złamie wsparcia przy 177 zl to możliwy jest jeszcze, przynajmniej teoretycznie - wzrost do okolic 220 zl. 

Jeśli wejdzie sygnał sprzedaży to stopem dla tego sygnału będą okolice 188 jak zwykle  EOD. 

Pierwszym poziomem spadku będą okolice 170 zł a docelowym okolice 112 zl

 

 

 

21 luty 2019 r

 

 

Na akcjach CDprojekt mamy arcyciekawą sytuację. Rynek zrobił nowy szczyt przy 222 zl po czym rozpoczął całkiem spore spadki. Jak do tej pory spadki przybrały formułę klasycznego zigzaka abc i oznacza to, że jeśli dołek z okolic 146 zostanie utrzymany to kurs może smiało rosnąć do co najmniej 222 zl. Jeżeli jednak notowania spadną poniżej 146 zł oznaczać to będzie budowanie impulsu spadkowego a tak sytuacja da mocną sugestię, że hossa na tych akcjach już się zakończyła i nastąpiła zmiana trendu. 

To co również ciekawe, to fakt, że na tych akcjach nie mielismy jeszcze klasycznej dystrybucji. Kurs spada po osiągnięciu szczytu. Nie zawsze jednak taka dystrybucja występuje. 

Najbliższy opór to okolice 174 zl i jeśli kurs nie wybije tego oporu to powinien zawrócić i będzie to sugestia, że będzie zmeirzał do testowania dotychczasowego dołka z okolic 146 zl i najpewniej go wybije co powinno zupełnie zmienić sentyment wobec tej spółki. 

Okolice 174 zl sa więc dobrym miejscem do otwierania pozycji na spadki tych akcji z małym stopem powyżej tego oporu. 

Jedyną szansą na utrzymanie dotychczasowego trendu wzrostowego jest wybicie oporu z okolic 174 zl i szybki marsz w górę. W mojej subiektywnej ocenie wskazania techniczne delikatnie preferują niedźwiedzie. 

Najbliższe mocne wsparcie to okolice strefy 95-100 zl. 

 

 

 

Grzegorz Nowak 


serwis giełdowy 

amerbroker.plKomentarze

[2019-02-23] Id
Dobra spółka ale trend to trend

[2019-04-19] henryk14
Tutaj nie ma co patrzeć na słupki i trendy, tylko na to co ta spółka wydaje na rynek. Wzrosty miała dobre bo Wiedźmin III się przyjął na świecie, Gwint już nie bardzo (choć w zasadzie to był raczej dodatkowy projekt budowany na fali Wiedźmina i karcianek, a nie samodzielna długofalowa produkcja). Teraz trzeba patrzeć na to, jakie nastroje są dla ich najnowszej produkcji - Cyberpunk 2077. Tutaj Redzi mają nieco pod górę, bo wyskakują z samodzielną produkcją, a nie jadą na famie popularnego fantasy. Projekt CP2077 jest już robiony dosyć długo i dopiero po zamknięciu tematu W3 Redzi ruszyli pełną parą z jego rozwojem. Dotychczasowe pokazy jak i presja czasu (której nie mają) rokują dobrze, więc jeżeli jakość produkcji będzie przynajmniej na takim poziomie jak W3 a Redzi wystawią rękę w kierunku graczy a nie ich portfeli (przy czym jedyny trend w jaki pójdą to ten przeciwny względem wielkich studiów zagranicznych, polegających na wydawaniu okrojonych gier z błędami, za dodatki do których trzeba też potem słono płacić), to spółka może tylko zyskać.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)