Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Indeksy

INDEX WIG GRY

WIG GAMES - notowania, skład indeksu, wykres od początku notowań 

 

status

 

 

 

 

Od marca tego roku nie ma już analizowanego indeksu WIG GAMES a w jego miejsce został stworzony nazwijmy to indeks szerokiego rynku branżowego który nazwany został WIG GRY i dla odmiany grupuje on wszystkie spółki z tej branży. Powinien być więc bardziej miarodajny ale niestety krótki okres notowań uniemożliwia dobrą ocenę techniczną tego indeksu. Dla średnioterminowej oceny najlepiej aby notownaia dla takiego indeksu skłądały się z co najmniej okresu 2 lat. 

 

wykres poniżej to nowy nowy indeks WIG GRY który od teraz będziemy analizować zamiast dotychczasowego indeksu WIG GAMES 

 

Niestety nie ma wykresu kontynuacyjnego aby mozna było analizować notowania więc trzeba odnieść się do tego co jest obecnie od marca tego roku. A więc po małym wzroście od wrzesnia tego roku wtorkowa sesja złamała ten krótki trend wzrostwoy i daje to sygnał do kontynuacji przeceny. Z uwagi na krótki okres notowań tego indekus nie możemy okreslić czym jest ten spadek, czy korektą w nowym trendzie wzrostowym czy też powrotem do trendu spadkowego który jest dominujący. 

Jeśli przyjmiemy założenie optymistyczne to spadki mogłyby się zatrzymać w złotej strefie fibo czyli gdzieś w przedziale między 12.700 a 12.000 punktów. Tutaj dopiero trzeba będzie szukać kolejnych sugestii płynących z rynku. 

 

 

poniżej indeks WiG Games na konieć swojej żywotności wraz ze wskazaniami sygnalnymi które na nim padły w serwisie 

 

 

1 grudnia 2022 r

 

 

Aktualizacja indeksu producentów gier dowodzi, że sygnał sprzedaży powstały przy 30.500 p. trwa nadal a trend na tych spółkach jest zdecydowanie spadkowy. Hossa na tych akcjach jest już przeszłością, zmianę trendu na spadkowy doświadzca coraz więcej spółek z tej branży. 

Z uwagi na to, że nie mieliśmy tu jeszcze pełnej zakończonej struktury spadkowej to możemy rozważać że w optymistycznym wariancie spadki przybiorą postać korekty abc albo w negatywnym scenariuszu czeka nas zkończenie pełnego klasycznego impulsu spadkowego który byłby zapowiedzią długiej bessy na rynku akcji z tej branży. 

Na dzisiaj dołka dla tego indeksu szukać będziemy albo strefie 17.000-18.000 p. albo w strefie okolic 14.500 p. 

Poziom stop dla obowiązującego tu sygnału sprzedaży możemy obniżyć na okolice 28.500 p. 

 

 

27 kwietnia 2021 r 

 

 

 

Na indeksie WiG Games rynek wybił opisywane wsparcie i sygnał sprzedaży nadal nie został zanegowany. Wprawdzie z uwagi na szaleństwo związane z wyciskaniem spólek ze stajni Melvin Capital dostało się trochę CD Projektowi ale na samym indeksie opór został tylko jednosesyjnie naruszony ale mieści sie to w granicach 3 % penetracji strefy. 

Krótkoterminowo dopuszczam możliwość malego korekcyjnego podbicia w górę lub stabilizacji a później rynek winien ponownie zawracać na dół. 

Dopóki nie zostanie wybita świeca z 28 stycznia na tym indeksie to zdecydowaną dominację mają niedźwiedzie. 

Jak pęknie wsparcia z okolic 26.500 punktów to dynamika spadku winna ulec przyspieszeniu. 

 

 

8 luty 2021 r 

 

 

 

Z uwagi na to, że po wybiciu stopa rynek kontynuował marsz do góry muszę zrewidować poprzednie oznaczenia falowe. Post factum okazało się, że to oznaczałem jako szczyt fali 5 po której spodziewałem dłuższego i głębszego spadku było w istocie falą trzecią. Jeśli aktualne oznaczenia są prawidłowe to całkiem możliwe, że fala piąta albo miała miejsce niedawno albo dopiero powstanie. 

Ostatnich kilka miesięcy to budowa konsolidacji. Może ona przybrała postać zaznaczonego prostokąta lub możliwy też jest trójkąt. Jeśli boczniak to klasyka, wybicie daje sygnał ale jeśli trójkąt to ocucałoby to, że po wybiciu górą oczekiwać możemy na jeszcze tylko jedną falę wzrostową o niezbyt dużym potencjale. W przypadku trójkąta, po wyznaczeniu szczytu oczekuję rozległej w czasie i w rozmiarach korekty spadkowej do mniej więcej okolic 22 tys punktów. 

Za sygnał sprzedażyautomatycznie uznamy wybicie wsparcia z okolic 30.500 p. a gdyby wyszło górą to sygnału kupna nie daję z uwagi na ograniczony potencjał wzrostu. 

 

 

10 grudnia 2020 r

 

 

Sygnał sprzedaży od 23.500 p. wybity stopem po 23.500  

 

Index spółek sektora gamingowego zrealizował właśnie strukturę pełnego pięciofalowego impulsu wzrostowego. Na wczorajszej sesji złamane zostało wsparcie przy poziomie 23.500 punktów. Cały ten ostatni wzrost odbywał się już na bardzo mocnych negatywnych dywergencjach. 

Wczorajsza sesja rozpoczęła zmianę tendencji ze wzrostowej na spadkową. Minimum spadku sytuuję w strefie 18.000-19.500 punktów. Jest to jednak dość zachowawcze szacowanie bo może być realizowany bardziej negatwyny scenariusz.

Póki co śmiało można grać na na FGMSH20 na spadki, jest to kontrakt na spadek wartości indeksu WiG GAMES. 

 

 

25 luty 2020 r

 

 

Analizie poddawać będziemy najnowszy z branżowych indeksów giełdowych składający się ze spółek z sektora producentów gier. 

Niestety wykres obejmuje zaledwie kilka miesiecy więc na dzisiaj to za mało aby ocenić w jakim trendzie jest ten indeks. Niemniej jednak możemy ocenić, ze ostatnie notowania mają póki co nadal charakter wzrostowy i mogą przybrać postać kanału wzrostowego. Jeśli wybite zostaną okolice 16.500 p. to dynamika wzrostów może przyspieszyć. 

Minusem tego sektora jest ciągle zbyt duży udział jednej spółki - CDE Projekt - i to co będzie się działo na tej spółce będzie ustawiało cały indeks. 

 

wykres WIG GAMES

źródło: serwis giełdowy amerbroker.pl 

wykres w interwale dziennym

 

 

 

  

30 sierpnia 2019 rDodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)