Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2020 r
w 2021 r
w 2022 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

-- Upadek systemu czy tylko krach krachów ? Jesień 2022 r

 

 

Jesień 2022 roku przejdzie do historii świata jako czas kumulacji wielkich wydarzeń. Nastąpi olbrzymia kumulacja konfliktów trwającej wojny światowej. Objawi się to na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim dotyczyć będzie krwioobiegu świata - czyli na polu finansowym. To co zacznie się jesienią tego roku będzie można przyrównać do największych katastrof ludzkości. W mojej subiektywnej ocenie upadek tego systemu i próba budowy nowego rozpocznie się jesienią i potrwa do mniej więcej 2025 roku. 

 
Nie nie, wcale nie przyrównam tego do czasów wielkiego kryzysu z lat dwudziestych. To będzie coś znacznie większego. Moim zdaniem skala katastrofy będzie porównywalna do tej wynikającej z upadku cesarstwa rzymskiego. Tym którzy nie znają prawdziwej historii przypominam, że cesarstwo rzymskie najechali i zniszczyli Wandalowie - czyli nasi dziadowie z haplogrupy R1A1 mieszkający na części dzisiejszych obszarów Wielkopolski, Małopolski oraz Śląska.  Zrobiliśmy to razem z Hunami czyli protoplastami dzisiejszych Madziarów. Oczywiście oficjalna wersja historii o tym nie mówi gdyż w szkołach uczymy się historii w wersji okupanta. 
 
Wróćmy do spodziewanych jesiennych wydarzeń. To co się wydarzy osobiście postrzegam jako element wielkiej wojny między światem Anglosasów a drugim blokiem któremu liderują Rosja i Chiny generalnie popierane przez kraje BRICS.  W drugiej połowie roku 2022 nasi "sojusznicy" zrobią wiele aby konflikt Ukraina/NATO roszerzyć na takie kraje jak Polska, Białoruś i Litwa. Mam nadzieję, że się to nie uda ale już widać jaskółki takiej eskalacji w postaci zapowiedzi koncentracji wojsk natowskich na wschodniej granicy naszego kraju. 
 
Nie będę zdziwiony jeśli za niedługo  ....
 
- w trybie pilnym zbierze się RPP i skokowo podniesie stopy procentowe, a za parę tygodni zrobi to drugi raz, da to impuls do ataku na polską walutę w konsekwencji czego dolar i euro mogą kosztować po 7 zł . Kurs dolara może mieć szczyt albo w okolicy 5 zł albo w okolicy 7 zl. Opisałem to tutaj >>> amerbroker.pl/ i tutaj >>> amerbroker.pl/
 
- nastąpi na świecie irracjonalna eksplozja wartości dolara i będzie to cykliczny szczyt wzrostu wartości tej waluty a później może być atak na dolara i waluta ta (o ile się utrzyma) to będzie przez kilka lat systematycznie i bardzo mocno traciła na wartości. opisałem to wcześniej tutaj >> amerbroker.pl/
 
- nastąpi lockdown energetyczny w wielu krajach Europy, zabraknie gazu, węgla, prądu. w wielu częściach Europy w domach może być bardzo zimno, ma nadzieję, że na święta nie będą tylko laurki
 
- może nastąpić kryzys żywnościowy, w wersji optymistycznej nastąpią co najmniej braki części artykułów spożywczych 
 
- w konsekwencji powyższego wyniknie chaos i krachy na rynkach walutowych, akcyjnych i surowcowych 
 
- krachy spowodują w wersji optymistycznej kryzys płynnościowy i zachwianie systemu bankowego oraz upadek części banków. W wersji pesymistycznej może nastąpić upadek systemu bankowego i utrata części lub wszystkich zgromadzonych tam oszczędności oraz upadek papierowych walut (zaznaczam, że jest to wersja b negatywna i nie musi się zmaterializować w aż tak czarnym scenariuszu, wiele będzie zależeć od stopnia eskalacji wojny między dwoma wrogimi obozami 
 
- kryzys płynnościowy w bankach spowoduje, że w wersji optymistycznej upadające banki będą zgodnie z prawem zabierały posiadającym depozyty w bankach jakąś część tych kwot, nie wiem ile, może tylko 30-40 % a może więcej. pisałem o tym kilka lat temu jak unia zmusiła rzady poszczególnych krajów do wprowadzenia przepisów prawnych które taki proceder będą mogły zalegalizować ustawowo. teraz będzie się to właśnie materializować. Pisałem o tych zmianach w prawie tutaj >> amerbroker.pl/
 
- rząd PiS podda się do dymisji bo nie będzie chciał być kojarzony z wydarzeniami które nastąpią, przyczynkiem upadku rzadu może być ustawiony spór między obozem Ziobry a obozem Morawieckiego 
 
- wybory w przyszłym nie odbędą się z powodu chaosu, mega kryzysu 
 
 
Wprowadzenie nowego światowego systemu monetarnego 
  
Chaos, anarchia będą trwać do wiosny przyszłego roku. Z początkiem lata będzie podjęta próba wprowadzenia nowego światowego ładu finansowego. Jeśli wygrają Anglosasi będzie to pieniądz cyfrowy który będzie szedł w parze z totalitaryzmem doskonałym jakiego jeszcze świat nie widział. Aby wprowadzić nowy system monetarny potrzebna jest wojna o dużo większym zasięgu niż ta na Ukrainie. Dlatego wybuchnie przygotowywany od dawna nowy wielki konflikt na Środkowym Wschodzie oraz będzie próba rozszerzenia wojny z Rosją na Polskę, Białoruś oraz Litwę.
 
Generalnie narody na świecie mają alternatywę w postaci przytąpienia do systemu totalitarnego który oferują Chiny przy udziale Rosji albo drugiego systemu totalitarnego który oferuje blok Anglosaski. To wybór między dżumą a cholerą. 
 
W bloku krajów przeciwnych Anglosasom już powoli powstaje nowy ład finansowy który oparty będzie na systemie powiązań walut narodowych ze standardem złota. Zanegowany zostanie dolar jako waluta rezerwowa, jako petrodolar co spowoduje upadek hegemonii USA. 
 
Z powyższego wynika, że wydarzenia których oczekuję na jesieni tego roku dla wielu ludzi mogą być prawdziwym końcem świata. Jeśli ktoś bardzo kocha pieniądze to może stracić wszystko co kocha. Wielu się obudzi i odnajdzie sens życia w wartościach niematerialnych a wielu będzie załamanych psychicznie. 
 
Wszystko co powyższe jest już w grze ale na rożnych etapach. Sam jestem ciekaw które z wątków się zrealizują w pełni a które częściowo i w jakim scenariuszu. Na jakie elementy zostaną położone akcenty a jakie wypadną z gry jako konsekwencja prowadzonej wojny.
 
Powyższe prognozy są tylko moim bardzo subiektywnym sposobem percepcji rzeczywistości w jakiej żyjemy i nie muszą się zrealizować. Każdy ma inną wiedzę, inną wrażliwość, priorytety i może to postrzegać zupełnie inaczej. Ci którzy od lat są czytelnikami tego serwisu wiedzą z wcześniejszych publikacji, że tego co dzieje się aktualnie - spodziewałem się od kilku lat. Dzisiaj następuje tylko kulminacja tych wydarzeń. Publikuję spostrzeżenia nie po to aby kogoś straszyć ale po to aby ludzie mogli przygotować się na te wydarzenia, zrobić odpowiednie zapasy żywności, wody, leków itp.  A Ci  którzy posiadają dużo więcej na kontach bankowych winni się zastanowić jak przenieść to co posiadają do nowego systemu. Niestety wg mnie zaplanowano programowo wycięcie klasy średniej. 
 
Wielu może się zastanawiać w jakim żyją matriksie i jak dalece żyją w świecie iluzji, że nie dostrzegają oczywistych prawd i nie potrafią właściwie ocenić wielu wydarzeń które na ich oczach się realizują. 
 
Pewne jest to, że każdy na miarę swoich możliwości powinien się na ten mega kryzys przygotować. W aspekcie finansowym moje sugestie dla przeciętnego Kowalskiego są następujące. 
 
Największym zagrożeniem dla Polski będzie próba wciągnięcia naszego kraju do bezpośredniej wojny z Rosją. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie ale od 2-3 lat widać jak bardzo pracuje się w mediach aby wywołać nienawiść, pogardzać naszym wschodnim sąsiadem i zrobić z niego wroga nr 1. Koncentracja obcych wojsk w Polsce będzie kreować dalsze zastraszanie Polaków. 
 
Na najbliższy rok sugerowałbym aby nie posiadać 
 
- żadnych walut 
- żadnych pieniędzy w postaci depozytów w żadnych bankach 
- żadnych pieniędzy w jakichkolwiek walutach w przysłowiowej skarpecie 
- żadnych obligacji ani bonów skarbowych 
 
Sugerowałbym zrobienie zapasów żywności i innych ważnych dla przetrwania produktów  - optymalnie aby starczyły do wiosny przyszłego roku.  Jeżeli ktoś ma większe zasoby i po dokonaniu koniecznych zakupów dużo mu zostanie to trzeba pomyśleć jak przenieść te zasoby do nowego systemu. W mojej subiektywnej ocenie sposoby takie istnieją i dlatego serwis działa w dwóch trybach. 
 
Z uwagi na to, że uznaję, że każdy człowiek ma prawo postrzegać zupełnie odmiennie otaczający nas świat i wydarzenia i nie musi podzielać mojego zdania co do przyszłych wydarzeń to w serwisie dla zalogowanych klientów wprowadzony został drugi tryb. Tryb przetrwania. 
 
Pierwszy tryb jest skierowany dla optymistów i osób którzy mają odmienne zdanie od mojego i chcą nadal inwestować według powstających tam klasycznie sygnałów kupna/sprzedaży. 
 
Drugi tryb działa równolegle i polega na tym aby tak alokować swoje zasoby fiannsowe, aby zachowały one swoją wartość w nowym systemie który powstanie na gruzach obecnego. Zainteresowanych zachęcam do uczestnictwa w wymianie poglądów w dyskusji pod tym linkiem >> amerbroker.pl/
 
 
 

20 lipca 2022 r

 
 
Dzisiaj umieszczam linki do dwóch ciekawych metraiłów które wszystkim niezależnie postrzegajacym rzeczywistość winny dać wiele do myślenia. Czy pamiętacie państwo jak kilka lat temu testowano społeczeństwo na Cyprze zabierając im część ich własnych pieniędzy zdeponowanych w bankach ? Dzisija na większa skalę dzieje sie to w Chinach, proszę zobaczyć to samemu jak czołgi bronią niewypłacalne banki przed społeczeństwem. Powie mi ktoś dlaczego o tym się nie mówi w mass mediach ? 
 
 
 
 
 

Kolejna jaskółka ważnych wydarzeń przychodzi do nas z centrum stolicy imperium duchowego które odpowiada za zarządzanie owieczkami prowadzonymi na oskubanie. Otóż mega istototna zmiana personalna w Watykanie.  

Papież Franciszek mianował w poniedziałek dr Fabio Gasperiniego sekretarzem Administracji Patrymonium Stolicy Apostolskiej. Dr Fabio Gasperini urodził się w Rzymie 17 października 1961 r. Dr Fabio Gasperini jest biegłym rewidentem i biegłym rewidentem, ukończył studia ekonomiczne i handlowe. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w doradztwie i audycie w wiodących instytucjach finansowych: bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach zarządzających aktywami, biurach maklerskich i firmach finansowych.

 
 
 
 
Kto będzie winny temu wszystkiemu ? 
 
Dzisiaj spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to kto będzie winny za to wszystko co się wydarzy. 
Odpowiedź jest bardzo prosta - winny będzie krółik którego trzeba gonić ale nie wolno go złapać. W cudzysłowiu można powiedzieć, że winien będzie terrorysta BinLaden tylko w innych odsłonach. Niby go niema a jest wszędzie. 
 
 
 
- za inflację braki energii i żywności odpowiadać będzie w największej części krwoiożerczy Putin
- inni współwinni to także takie króliki jak 
  • mityczna covidowa zaraza 
  • mityczne pojęcie "zerwane łańcuchy dostaw"
Te tzw. "zerwane łańcuchy dostaw" to nic innego jak po prostu emabargo nałożone przez kraje BRICS na Anglosasów.  To embargo które działa, w przeciwieństwie do emabrga nałożonego na Rosję. To element wielkiej wojny handlowej prowadzonej przez blok krajów skupionych wokół Chin i Rosji przeciwko blokowi krajów Anglosaskich i ich wasalom.
 
Okazuje się, że półprzewodników brakuje na świecie ale tylko dla zachodnich fabryk, kraje nie należące do bloku Anglosasów kupują te dobra w normalnym trybie. To jest element wielkiej wojny handlowej o której pisałem już kilka lat temu, że niedługo przyjdzie. Tak samo jak wojna walutowa i wielka inflacja. Żebym był precyzyjny - zakładałem nie wielką inflację ale hiperinflację i swoją prognozę w tym zakresie absolutnie podtrzymuję. Oczywiście przy założeniu, że obecny system się utrzyma. 
 
 
 

21 lipca 2022 r

 
 
 
Dzisiaj ktoś mi podesłał ciekawy artykuł o tajemniczej wrzutce legislacyjnej PiS-u która może umozliwiać przez państwa przejmowanie upadających banków. Nie wchodziłem na materiał źródłowy z mpney ale materiał wygląda ciekawie. 
 
 
 
"Najbardziej zastawia jednak art. 15 i dalsze ustawy o dopłatach do węgla. Są tam przewidziane zmiany w… Prawie bankowym, a także ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz przymusowej restrukturyzacji. Nie jest to jedynie wrzutka, a zapewne przemyślny konstrukt, który w ustawie o dopłatach do węgla nie znalazł się zupełnie bez powodu. No bo jak inaczej uzasadnić jego obecność ? Rozszerzona zostanie grupa podmiotów, które będą mogły przystąpić do przymusowej restrukturyzacji (na podstawie decyzji BFG). "
 
jako ciekawostkę pokazuję wymowne zdjęcie za które banują na pejsbuku
 
 

24 lipca 2022 r 

 
 
Do wszystkich rodzajów wojen światowych które wymieniłem we wcześneijszych wpisach a które już trwają trzeba dodać wojnę informacyjną, dezinformacyjną i propagandę. To jedne z najważniejszych obszarów współczesnej wojny gdyż pozwalają na "przejęcie dusz". Człowiek przekonany o swojej słuszności jest gotów walczyć o "swoją prawdę" a nawet oddać za nią życie. Jeśli połączymy to jeszcze z jakimiś "prawdami" religijnymi to ptaszki są już w klatce doskonałej. 
 
Ważne jest to o czym się nie mówi a co się rzeczywiście dzieje. A nie mówi się zupełnie o ustaleniach ostatniego ostatniego szczytu krajów bloku BRICS. Blok ten cały czas się powiększa, aspirują do niego Argentyna i Iran a nawet dotychczasowy sojusznik USA czyli Arabia Saudyjska. Wielkość, liczba i potencjał tych państw sprawia, że jest tylko kwestią nie czy ale kiedy zmieciona zostanie światowa dominacja Anglosasów. Z Europy ucieka już Anglosasom Chorwacja. 
 
Wróćmy do meritum. Na ostatnim spotkaniu przywódcy krajow bloku anty anglosaskiego powołali grupę zadaniową do „wprowadzenia alternatyw płatniczych aby zmniejszyć role dominacji dolara amerykańskiego w handlu międzynarodowym oraz zmniejszyć amerykańską kontrole nad systemem SWIFT”. 
 
Na ostatnim forum BRICS mówiono o "opracowaniu nowej waluty rezerwowej opartej na koszyku walut". Według Global Times bankierzy i doradcy z krajów BRICS zlecili temu blokowi państw aby „rozszerzyć rozliczenia w walutach narodowych i udzielać w nich kredyty żeby przeciwdziałać uzbrojeniu dolara amerykańskiego
 
Grubo powyżej połowy świata chce albo już rozlicza swoje transakcje w propagowanych przez kraje  BRICS walutach narodowych. Wojna z dolarem już trwa a to czego możemy się spodziewać to spektakularny atak na niego a wtedy usłysżą o tym wszyscy wierzący w siłę "zielonego" i jest to tylko kwestią czasu.
 
Waluta cyfrowa w Chinach i platforma do jej wprowadzenia są już gotowe. Wprowadzenie tego narzędzia będzie kolejnym gwoździem do trumny amerykańskiej waluty i jest tylko i wyłącznie kwestią decyjzi politycznej eskalującej wojnę światową. Niestety Anglosasi traktują kraje zwasalizowane i kolonialne takie jak Polska jak kompletnych debili blokując publiczny dostęp do informacji na ten temat. Takie są zasady tzw. "wolnego świata" Pax Americana. 
 
Prezydent Putin na forum zadeklarował "rozważamy wprowadzenie międzynarodowej waluty rezerwowej opartej na koszyku BRICS". 
 
Wojna trwa i przybiera różne oblicza. To nowoczesna wojna. W optymistycznym scenariuszu mogłoby się tak zdarzyć, że się zakończy a nie którzy nawet jej nie zauważą. Jest to jednak wg mnie scenariusz życzeniowy. Jak każdy tego typu konflikt w swojej kulminacyjnej fazie zapewne rozstrzygnie się na polach bitew.
 
Jak widać z powyższego Ukraina nie jest celem Rosji, gra toczy się o coś większego. O to czy przez następne 200-300 lat Anglosasi znowu będą kontrlować, eksploatować gospodarczo świat i nadal spijać tę śmietankę.
 
 
 
źródła
 
 
 
 

26 lipca 2022 r 

 
 
Ciekawy artykuł pokazujący okiem fachowców nie czy ale ILE węgla nam zabraknie 
 
 
 
 
i wygląda na to, ż egazu też zabraknie :) 
 
 
 

4 sierpnia 2022 r

 
 
 
Poniżej bardzo ciekawy wykres pokazujący wzrost wymiany handlowej między Rosją i Chinami wyrażane w rublu i juanie. Od wiosny tego roku mamy do czynienia ze skokowym wzrostem wartości tej wymiany. Pewnych rzeczy odwrócić się już nie da. To co przyrosło na tych walutach - tyle ubylo dolarowi amerykańskiemu. Rozpoczyna się początek końca ery dolara. 
 
 
 
 
 

10 sierpnia 2022 r 

 
 
NBP chwali się nowym nabytkiem - implantem płatniczym 
 
 
Techniczne testy wprowadzenia nowej elektronicznej waluty NBP przeprowadzał już wcześniej. Dzisiaj informacja o tym, że foliarze znowu mieli rację. Teraz NBP na swoich stronach chwali się swoim nowym nabytkiem, "płatniczym implantem podskórnym" - czyżby już czas na to co głosili foliarze - chipy czyli elektroniczna obroża i totalitaryzm doskonały. To już chyba nie jest teoria spiskowa, to już chyba rzeczywistość. Potrzeba tylko jakiegoś wydarzenia które przyniesie wielki strach i ludzie to zaakceptują.... jak mawiał Rotschild. A więc czekamy na dalszy rozwój wydarzeń ....
 
 
 
 
 
 

24 sierpnia 2022 r 

 
 
 
 
Bardzo konkretnie z Watykanu
 
Departament Gospodarki Stolicy Apostolskiej wydał nową dyrektywę inwestycyjną która mówi aby wszystkie departamenty stolicy apostolskiej przekazały wszystkie swoje aktywa i inwestycje do AP SA. 
 
Opublikowany restrykt mówi, że wszystkie aktywa muszą zostać przeniesione do 30 wrzesnia bez prawa wyjątków.  
 
 

30 sierpnia 2022 r 

 
 
 
Mamy końcówkę sierpnia i chcę podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Otóż w ostatnich dniach zauważyłem wzmożone programowanie społeczeństwa na zagrożenie płynące z elektrowni atomowej w Zaporożu. Moim subiektywnym zdaniem, projekt wypuszczenia jakiegoś promieniowania z ukraińskich atomówek został już przyklepany. Osobiście spodziewam się, że wyemitowane w powietrze ilości skażeń nie będą zbyt duże i nie będą zagrażały krajom ościennym ale doprowadzić mogą do pewnych pożądanych przez zleceniodwaców skutków. 
 
Przede wszystkim do paniki i wielkich milionowych przemieszczeń wśród ludności cywilnej na samej Ukrainie oraz w krajach ościennych, zwłaszcza w zaangażowanej prop-wojennie Polsce. Dodatkowo chaos może wystapić także w ukraińskiej armii. 
 
Jeśli w wyniku takiego działania do Polski trafi np. 4-5 mln kolejnej fali uchodźców  to w konsekwencji będziemy mieć paraliż państwa polskiego. Tych ludzi trzeba będzie nakarmić, dać im dach nad głową, przemieścić itp. Poza tym będzie można łatwo wykreować konflikt między ludnością miejscową a napływową. Jednym słowem mógłby nastąpić przynajmniej częściowy paraliż instytucji państwowych. Na unię europejską prosze nie liczyć, zamkną granice i będzie koniec zasad Schengen. Nie dostaniem nawet kromki chleba z Brukseli dla Ukraińców. 

W aspekcie ekonomicznym może to wywołać następujące konsekwencje. Giełda może spaść w okolice 1000 punktów, złoty mógłby się chwilowo osłabić do okolic bliskich 7 zł a w sklepach będą tylko puste półki. 

Realizowany jest więc plan o którym pisałem już dawno, a który ma za zadanie wywołać chaos, destabilizację, strach, biedę, może nawet niedługo głód. 

Swoją drogą ja od kilku dni zacząłem suplementację organizmu jodem. Jakkolwiek nie spodziewam się żadnej wielkiej katastrofy w wyniku zaplanowanie "małej" awarii elektrowni atomowej na Ukrainie to jednak wiem, że taka suplementacja ma sens przed wybuchem a nie po wybuchu. Poza tym jod to wspaniała substancja na odtrucie organizmu z metali ciężkich, na zabicie grzybów, wirusów czy pleśni. A zbliża się powoli jesień i istnieje ryyzko wypuszczenia kolejnej bronii biologicznej. 

Przygotuję link z wypowiedziami ekspertów w kwesti suplementacji jodem więc gdyby ktoś chciał zapoznać się z wiedzą fachową w tym temacie to będzie można z tego skorzystać. 

Proszę nie ulegać panice bo zleceniodawcom właśnie o to będzie chodziło w tym projekcie - o wywołanie poczucia strachu i grozy, o wielkie migracje ludności (no właśnie - pomyślmy dlaczego i komu na tym zależy ?).

Proces przyjmowania przze Polskę uciekinierów z Ukrainy nie ma charakteru pomocy uchodźcom ale w  działaniach rządu widać, że ma to charakter wielkiej, dobrze zorganizowanej akcji przesiedleńczej. Ewentualne przyjęcie kolejnych 4-5 milionów przybyszów zaburzy strukturę narodowościową a nawet  religijną w Polsce a tym samym przełoży się to na jej bezpieczeństwo. 

 
 
poniżej link do informacji które przygotowałem o tym jak można chronić się przed skutkami promieniowania radioaktywnego 
 
 
 

31 sierpnia 2022 r 

 
 
 
 

Wydaje się, że niby nic się nie stało ale dzisiejszej nocy rozpoczęła się nowa wielka wojna. Powoli wypala się wojna między Rosją a Ukrainą. Potrzebny jest więc nowy konflikt aby utrzymać napięcie na świecie i wejść w nową fazę kryzysu gospodarczego który przybliży nas do nowego światowego ładu.  Otworzono więc nowy konflikt z Rosją na jej południowych rubieżach. Odmrożona została wojna Armenii z Azerbejdżanem. Można powiedzieć, że to stara wojna na rubieżach Europy i szybko minie. 

Tak naprawdę jest to jednak ciąg kolejnych wydarzeń w ramach trwającej już wojny światowej która może potrwać ze dwie-trzy dekady. Ta nowa wojna na Kaukazie zogniskuje wiele państw. Po stronie Armenii stanie Rosja oraz Iran. Po stronie Azerskiej stanie cały świat ludów tureckich czyli podbrzusze Rosji. Czy do wojny dołączy też oficjalnie druga armia NATO czyli sama Turcja ? Czy NATO wspierać będzie Turcję tylko nieoficjalnie ? Do tego konfliktu przyłączać się może coraz więcej państw. Zapowiada nam się bardzo krwawa i wyjątkowa jesień. Jeśli nie będę się mylił w tej geopolitycznej ocenie to kolejną fazą może być już wprowadzanie zapowiadanych przeze mnie globalnych zmian finansowych. 

Tym samym mogą się zmaterializować wydarzenia braku płynności w sektorze bankowym o których przestrzegałem. Jeśli ten ciąg zdarzeń zacznie się realizować to aktualnie mamy już ostatnie chwile na zabezpieczenie środków finansowych czyli na realizację opisanego planu zabezpieczenia swoich środków finansowych  >> amerbroker.pl/

Jeśli tylko wojna o której piszę zacznie się rozwijać to ta zaplanowana wojna będzie katalizatorem wielkiego chaosu, anarchii i zasieje nowy strach. Strach egzystencjalny i to w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. To są rzeczy które ja dostrzegam jako analityk ale są i takie wydarzenia które na pewno są zaplanowane a o których nie mam zielonego pojęcia. Jesień 2022 roku to podpalanie świata. Kaukaz to druga podpałka która ma szanse przyspieszyć zaplanowane wydarzenia. Przed nami czas wielkich zmian. 

Powyższa ocena sytuacji jest ze wskazaniem dla osób stosują strategię zabezpieczenia a teraz techniczne aspekty ocenianych indeksów. W związku z powyższymi wydarzeniamy inzcej oceniamy Indeksy Waluty i Akacje >> amerbroker.pl/ 
 

13 wrzesnia 20222 r 

 
 
 
Takie spostrzezenie, zwłaszcza dla tych którym się wydaje, że mamy na świecie gospodarkę wolnorynkową. Otóż od dawna nie mamy, także na giełdach większość ruchów jest planowana przez globalne elity. 
 
Globalne korporacje dostają zerooprocentowane kredyty, mało tego w przyszłości są one często umarzane a przeciętny Kowalski jest wyleszczany z kapitału poprzez inflację. Idzie zaplanowana recesja więc Kowalski nie dostanie nawet drogiego kredytu żeby kupić np. okazyjnie nieruchomości sprzedawane przez zbankrutowanych kredytobiorców. Za to duży globalny gracz dostanie nisko oprocentowany kredyt i kupi te mieszkania hurtowo. Ta zasada dotyczy przejmowania firm w większości branż. 
 
Po to planowane są kryzysy gospodarcze, krachy aby zniszczyć klasę średnią. Teraz proces ten przybrał zdecydowanie na sile. Nie ma wolnej gospodarki, jest abosolutna manipulacja i każdy kto posiada jakiś biznes musi sobie ten proces uświadomić. Marionetkowe rządy robią wszystko aby bogaty stał się jeszcze bogatszy a klasa średnia aby maksymalnie zubożała. 
 
 

20 wrzesnia 2022 r 

 
 
Zmienia się tak dużo, że siła by o tym pisać. Zacznijmy od dwóch najważniejszych spraw. Najważniejsza to nowy etap wojny na Ukrainie - w mediach generalnie cisza ale od dzisiaj na pewno jest panika w europejskich stolicach. 
 
Putin przyparty do ściany ogłosił częściową mobilizację. To jest to czego się obawiałem.. Do tej pory wojna była prowadzona przez regularne rosyjskie oddziały które nie są tak znaczne bo wg różnych szacunków mogą sięgać do około 300 tys. żołnierzy. Pełna mobilizacja daje Rosji możliwość postawienia pod broń 3 mln ludzi. To jest tyle, że wystarczy na Ukrainę całą Europę Środkową łącznie z Polską oraz na bezbronną Europę Zachodnią. Przypominam, że nasz najcięższy najlepszy sprzęt (dotyczy to też innych krajów Europy Srdk.) poszedł na Ukrainę. Jesteśmy po prostu bezbronni, z lekkim sprzętem, bez czołgów, z małą ilości armatohaubic, bez artylerii średniego i dalekiego zasięgu, bez obrony przeciwlotniczej itd. 

Pytaniem jest tylko takie czy Rosja istotnie straciła tak dużo sprzętu jak mówi w polskich telewizorniach nasza anglosaska propaganda czy też wzorem dobrego stratega Putin wypuścił w pierwszej fazie wojny najgorsze jednostki aby w boju przetestować możliwości techniczne NATO ? Tego nie wiemy - tego w mediach nam nie powiedzą bo tam jest tylko propaganda i dezinformacja. A od odpowiedzi na to pytanie zależy czy możemy spać spokojnie bo na deser pójdzie tylko Ukraina czy możemy czuć się naprawdę zagrożeni. 

Moim osobistym zdaniem raczej możemy czuć się spokojni w kontekście realnego zagrożenia wojną ale sytuacja na Ukrainie za chwilę zmieni się diametralnie. Zmieni - czytaj pogorszy to zdecydowanie obraz nie tylko rynków finansowych ale i gospodarek krajów europejskich. Znowu mogą zostać powywracane waluty o czym pisałem wcześniej - aby się przygotować na jesienne skoki na walutach. 

Czy Rosjanie zdecydują się w nowej fazie wojny wypędzić z Ukrainy kilkanaście milionów obywateli ? Jeśli tak to atak na elektrownie atomową spowoduje, że w zamyśle Rosjan 10-20 milionów ludzi pójdzie  na Europę Zachodnią. W rzeczywistości Ukraińcy nie dojdą dalej jak do Odry bo nasi "przyjaciele" Niemcy natychmiast zamkną granicę i zostaniemy z milionami Ukraińców których trzeba będzie nakarmić i dać dach nad głową. To fantastyczny plan na wydojenie z polski pieniędzy. 

To zachwieje fundamentami państwa polskiego i zniszczy nam gospodarkę, zapasy, walutę. Za chwilę możemy mieć to o czym od dwóch lat pisałem - róbcie zapasy żywności bo półki będą puste. Za chwilę nasze własne pieniądze w bankach "będą na kartki". Przestrzegałem aby nie trzymać pod żadnym pozorem pieniędzy  banku oprócz takich które można stracić. Podałem w serwisie sposoby jak zabezpieczyć pieniądz aby go zachować. 

I na razie tylko tyle  w temacie, druga najważneijsza sprawa z dnia dzisiejszego dotyczy tylko finansów więc dostępna w serwisie zamkniętym. W miarę rozwoju sytuacji będziemy oceniać to co się dzieje. A zaczyna się dopiero dziać. Czy październik spowoduje, że świat się zatrzyma ? 

 
 

21 wrzesnia 2022 r 

 
 
 
 
 
 
W najbliższym czasie zrobię hierachię produktów które należy rozważyć do zakupu na najbliższe pół roku. 
 
ciag dalszy będzie aktualizowany na bieżąco, w miarę rozwoju wydarzeń 
 
 
 
 
 
Grzegorz Nowak 
serwis giełdowy amerbroker.pl 

kontakt >> amerbroker (małpa) gmail.com 

 Komentarze

[2022-07-21] stały czytelnik
Gdyby napisał to ktoś inny niż Pan to powiedziałbym że czarnowidztwo a tak jestem zszokowany i nie wiem co mam myśleć

[2022-07-21] ziuta
Były kredyty we frankach, opcje walutowe a teraz ubierają ludzi w dolara

[2022-07-21] JUST
Dzień dobry, skoro dolar upadnie i Anglosasi stracą swoją władzę a z nimi obecny system finansowy przestanie istnieć, to wygrają kraje BRICS. Czyli Chiny Rosja itd. co z nami jako państwem, przecież w wojnie na Ukrainie stanęliśmy po stornie USA, przeciw Rosji. Rosja nas nienawidzi a w przypadku ich wygranej Chiny pozwolą im na przejęcie Europy środkowowschodniej. Czyli w takim przypadku mamy "przechlapane"?

[2022-07-21] Gość
nieeeee. Usa nie moze oddac PL bez dogadania sie z rosja. To co teraz robia to przycisniecie z wszystkich stron Rosje zeby na kolanach przyszla do USa. Z tym ze USA narazie to przegrywa ale nawalnica jest tak duza ze nie wiedze szans dla Rosji dlatego dla nich tak strategiczne jest DE. Ale tu DE ten wasal USA nie podskoczy wiec ida tu ostatnie negocjacje kto z kim lub jak to robimy. Dla mnie uwalenie wszystkiego przez nowy system kontroli to uwalenie Chin i Rosji jako eksporterow i oto chodzi USA. Na ile to szatanski pomysl to caly czas analizuje. Czy dolar bedzie to malo istotne, cos zawsze bedzie pytanie czy w jaki sposob USa beda kontrolowac swiat. Po rozwaleniu swiata slabe Usa ale bedzie dlugo nie wiem. Kto wygra Chiny !!!! Juz teraz mysla co zrobic jak Chiny zajda za daleko , wiec slysze ze w azji bedzie musiala byc wojenka za wojnka Wietnam Korea itp zobaczymy. Just wyobraz sobie ze Nowy Jork nie istnieje lub z Anglii zostaje pare wysepek. Taka bedzie skala sztormu! Wiec nie co tylko Gdzie.

[2022-07-21] Hamal
A co zrobić z kredytami, z długami ? Skoro depozyty są zagrożone to może lepiej spłacić wszystkie kredyty jeśli ktoś ma tyle oszczędności ?

[2022-07-21] WhyNot
FED nie chce wprowadzac cbdc. A musi. Nie chcą tego jego udziałowcy bo wiedzą że cyfrowa waluta zniszczy banki komercyjne. BRICS nie chce aby którego z ich walut była waluta rezerwowa ponieważ Chińczycy dobrze rozumieją dylemat Triffina. Powiązanie waluty cyfrowej ze złotem tak ale w jakimś %. Oni chcą powiązać walutę o zasoby a złoto nim jest. Ale również metale ziem rzadkich czy nawet ludzie.

[2022-07-21] Szymek
to o czym Pan pisze to dla każdego inteligentnego człowieka tylko kwestia czasu kiedy się wydarzy, tak wiem nie każdego to interesuje i nie każdy się tym pasjonuje tak jak Pan ale ja też przeczuwałem od jakiegoś czasu że to wszystko musi pierdyknąć. Część zapasów już mam zrobionych dzięki Pana inspiracji sprzed kilku miesięcy

[2022-07-21] G Nowak
@ Hamal, tak jeżeli ma się tyle zasobów żeby spłacić cały kredyt to jest to dobre rozwiązanie.

[2022-07-21] Siwy
@G_Nowak Panie Grzegorzu, Czytam Pana bloga od dłuższego czasu i podzielam Pana zdanie jeżeli chodzi o krach itp. ale czy aby na pewno to ma się wydarzyć tej jesieni? Jakie stoją za tym przesłanki? Bo według mnie to może się wydarzyć ale w przyszłą zimę po wyborach w USA i wtedy by doszło do upadku i wielkiej W.., ponieważ: jeżeli miałby się sypać cały system to Świat zachodni upadnie i to będzie jeden wieli bałagan, gdzie i tak już USA ma problemy z swoimi wasalami, a to doprowadziłoby do jeszcze większych rozruchów na ulicach przez zwykłych obywateli... czyli rządy będa miały problemy z ludzimi na ulicach oraz potencjalnym starciem militarnym? Jakoś mi się to nie klei? Jeżeli sprawdziłyby się Pana przewidywania i w PL ludzie potraciliby majątki życia tak jak Pan pisze to nikomu już by na niczym nie zależało i brakłoby latarnii dla polityków... Mnie np. zaintrygowało jak Glapiński na ostatniej konferencji plątał się ze swoimi predykcjami co do roku 2022 i 2023, a co do 2024 to powiedział, że to nie ma znaczenia.. może się doszukuje to jakiejś teorii, ale może właśnie taki jest plan, żeby po 2024 roku dopiero przeprowadzać takie rzeczy o których Pan pisze...

[2022-07-21] Tom
Hmm 2 lata ma jeszcze krwiobieg miec sie dobrze? 2024 czyli co ja od jesieni licze 1.5 roku i dokanczamy plan. Tak zgadza sie w 2025 wchodzimy po miske ryzu

[2022-07-21] Tom
Hmm 2 lata ma jeszcze krwiobieg miec sie dobrze? 2024 czyli co ja od jesieni licze 1.5 roku i dokanczamy plan. Tak zgadza sie w 2025 wchodzimy po miske ryzu

[2022-07-22] persona
Watykan wie co robi, pewnie przygotowują się na operację "podmiana szekli"

[2022-07-22] Tobiasz
pieniądz już teraz traci ciągle na wartości ale żeby tak bank zabrał moją kasę to wierzyć się nie chce

[2022-07-22] Mazur
moja stara robi zapasy od kilku miesięcy i się z niej śmiałem ale jak Pana czytam to chyba kobita ma dobrą intuicje

[2022-07-22] Mazur
kryzys jak kryzys, potrwa rok i przeminie

[2022-07-22] Tom
https://www.youtube.com/watch?v=SlpC5OC0q_A ludzie nie wierza ze to test i tak bedzie a co dalej Protestuja od kwietnia i co dupa! Pieniazki sa nie do wyplacenia Zostaja w celach inwestycyjnch koniowi gadanie

[2022-07-22] Al
@ do G Nowak - mam zgrzyt odnośnie walut ... "Na najbliższy rok sugerowałbym aby nie posiadać - żadnych walut " z "Nie będę zdziwiony jeśli za niedługo .... - w trybie pilnym zbierze się RPP i skokowo podniesie stopy procentowe, a za parę tygodni zrobi to drugi raz, da to impuls do ataku na polską walutę w konsekwencji czego dolar i euro mogą kosztować po 7 zł " Osobiście myślę, że któreś waluty będą w cenie [zwłaszcza gdy energia jest droga] ... a złotówka zacznie się umacniać [po znacznym spadku] gdy już na rynkach się uspokoi i kapitał zagraniczny zacznie inwestować w neokoloniach/rynkach wschodzących/itp

[2022-07-22] alchemik
no to mamy starcie mocarstw które pan zapowiadał już od dawna i miał Pan racje bo teraz można z dystansu ocenić że takie przygotowania były już od kilku lat a Polska prawie bezbronna i bez wojska

[2022-07-22] G Nowak
@ Al, jeśli kryzys finansowy z jesieni tego roku rozejdzie się po kościach, czyli zrealizuje się wersji bardziej optymistycznej i system bankowy zostanie zachowany a będą tylko mniejsze czy większe turbulencje to nastąpić może odwrócenie tendencji na parze eurodolar w średnim terminie a wtedy kapitał światowy zacznie rzeczywiście inwestować w neokoloniach dając impuls do mega wzrostów na giełdach emerging markets. Na pewno stoimy przed wielkimi wydarzeniami na świecie i będą mega jazdy na rynkach finansowych, akcyjnych i towarowych. W obydwie strony, królować będzie mega zmienność. Ja nie pisze co będzie na pewno. Ja stwierdzam, że to co się teraz dzieje będzie oceniane w przyszłości jako jedne z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Widzę zmianę kierunków ale też wielowariantowość nadchodzących zjawisk. Pisze wyraźnie i zdecydowanie, że nie zdziwią mnie najbardziej czarne scenariusze ale nie piszę, że zrealizują się najbardziej negatywne warianty. Bez wątpienia jesień tego roku będzie wyjątkowa na świecie, zwłaszcza w aspekcie finansowym i energetycznym.

[2022-07-22] Gość
Porusze temat bardziej przyziemny. Czy w dobie planowanych zmian w pozyskiwaniu ciepla do domow (zakaz opalania weglem, drewnem, gazem) warto rozwazac montaz pompy ciepla? Tak naprawde nie ma innej alternatywy, ewentualnie panele na dach. Czy jednak lepiej przeczekac i zobaczyc jak rozwinie sie sytuacja. Druga sprawa to czy warto myslec nad elektrycznymi samochodami, gdyz odgornie idzie trend likwidacji spalinowych? Co do artykulu, mysle, ze najczarniejsze scenariusze sie nie zrealizuja, gdyz musza zachowac kontrole. Szybkie przejscie moze grozic zbyt duzym chaosem nad ktorym moze byc ciezko zapanowac, lepiej zrobic to mniejszymi krokami. Ludzie jeszcze nie dokonca sa przygotiwani do online. Pieniadz cyfrowy za pol roku wydaje sie zbyt szybko, chyba, ze oba systemy beda rownolegle funkcjonowac przez jakis czas. Chaos pewnie bedzie i proba uszczuplenia oszczednosci tez. Caly czas niszczone jest rolnictwo, w koncu poczynania te zaczna o sobie dawac znac.

[2022-07-22] Łączę_kropki
Po kryzysie bankowym czeka nas przejście do nowej rzeczywistości. https://economictimes.indiatimes.com/news/economy/policy/cbdc-to-be-implemented-in-phased-manner-for-wholesale-retail-segments-rbi-official/articleshow/93002810.cms

[2022-07-22] pasjonat histori
to co sie teraz dzieje jest normalnym procesem upadku mocarstwa, taki stan chaosu na swiecie moze potrwac kilkadziesiat lat

[2022-07-22] wiedzma
to co sie teraz zaczyna dziac jest czasem wielkich przemian ludzkosci

[2022-07-22] BB
a więc ratujmy się kto jak może póki jest jeszcze czas

[2022-07-22] G Nowak
@ gość, wiele cennych merytorycznie spostrzeżeń które i ja dostrzegam. Odnośnie pomp ciepła -nie mam fachowej wiedzy na ten temat i sam potrzebowałbym dobrego doradcy w tym zakresie. Próbowałem kiedyś ogarnąć temat i szło opornie, dużo specjalistycznej wiedzy jak się wchodzi w szczegóły a na rynku mnóstwo sprzedawców produktów za prowizje, jak w funduszach. podzielam Pana zdanie, że obydwa systemy mogą funkcjonować przez pewien czas równolegle. Odnośnie rolnictwa - tak, co ciekawe rolnictwo niszczone jest systematycznie i metodycznie i planowo. stąd warto zakupić jakieś siedlisko na wsi z kawałkiem gruntu pod warzywka. jak zostanie uruchomiony projekt pt. głód to nastąpi masowe opuszczanie miast i ucieczka na wieś. miasta będą slumsami w których będą grasowały bandy. pod taki scenariusz jest to wszystko prowadzone, przynajmniej jak do tej pory.

[2022-07-22] G Nowak
@ bogreb, podobno wcześniejsze cywilizacje które poszły zbyt mocno w technologię szybko poupadały. człowiek jest istotą duchową - nie materialną więc powinniśmy nowinki technologiczne dozować proporcjonalnie do stanu naszej duchowości. winna być symbioza a widać, że te proporcje zostały zachwiane. tak upadają cywilizacje. technologia jest tak zaawansowana, że człowiekiem można zarządzać poprzez wprowadzenie do jego organizmu nanocząsteczek czy za pomocą technologii elektromagnetycznych. ktoś wprowadza ludzkość w transhumanizm i jeśli tak się stanie to kolejne pokolenia będą już biorobotami. pytanie - przez kogo zarządzanymi ? jesteśmy ostatnimi pokoleniami które mogą powstrzymać zniknięcie człowieka jako gatunku biologicznego ale większość nie ma o tym świadomości a mamy dyktaturę demokracji więc takie tematy nie będą poruszane. bardzo ciekawe egzystencjalnie zagadnienia Pan poruszył. na pewno następuje powrót wielu ludzi do rozwoju duchowego, sam to obserwuje (nie mylić z religijnością). ciekawa hipoteza odnośnie odciągnięcia. ja bym może bardziej postawił na to, że ta zmiana się właśnie na tym polu dzieje. może jest to cykliczność wynikająca z jakichś obiektywnych praw universum których nie znamy a prowadzą one do cyklicznych resetów ludzkości.

[2022-07-22] MSZ
No właśnie tego się najbardziej boję. Nie biedy i wojny, bo jak pokazuje historia ludzie to przeżyją, ale przymusu zmian w naszym organiźmie.

[2022-07-22] czytelnik
"krach krachów"? = brak krachu (przeczytać siebie)

[2022-07-23] Gość
Każdy kto jest uważnym obserwatorem widzi że cos się złego na świecie dzieje

[2022-07-23] Gienek
@ G Nowak ręce opadają, gdy się czyta te bzdury. strachy na lachy, a nic się nie dzieje strasznego. Proszę przestać wierzyć w brednie o duchowości, animizmie, wielkich Słowianach itp. a od razu się Pan uspokoi. Z wielką chęcią wrócę do tego wątku w 2025 i Pana wyśmieję. Tak samo bredzono o 2000 roku, 2012 i innych latach.

[2022-07-24] koko
Trzeba brać pod uwagę, że ludzie zawsze uważali że żyją w wyjątkowych czasach. Jest znane powiedzenie: This time it`s different. Jedno z czym mogę się zgodzić to z tym, że ludzie zbiednieją. Albo z powodu inflacji albo z powodu recesji. Jeżeli miałoby być katastroficznie, to spodziewałbym się na jesień jakiejś "awarii" w naszym terminalu LNG czy w elektrowniach. To by faktycznie oznaczało że ktoś tu mocno miesza i trzeba się bać. Pytanie kto, bo przykład Chin i ataku ludzi na banki pokazuje, że i tam nie jest różowo i im też niekoniecznie zależy na zdestabilizowaniu sytuacji światowej.

[2022-07-24] G Nowak
@ Gienek, szanuję Pana p widzenia, pozwalam sobie zachować zupełnie odmienne zdanie.

[2022-07-24] Realista
@ G Nowak Ma Pan niewątpliwie dużą wiedzę w finansach, ale w sprawach historycznych daje się Pan wodzić za nos ubeckiej projekcji dla gojów. Każdy poważny historyk o tym wie. Oczywiście historia zapisana w książkach jest bardzo przeinaczona przez zwycięzców, niemniej dowody na istnienie przed tysiącami lat wielkiego państwa Słowian na wschód od Renu, nie znajduje udokumentowania w żadnych źródłach. Jeżeli jest inaczej, proszę podać konkretne źródła. Co do Pana przewidywań, to przypomnę, że dokładnie tak samo okropne i krwawe historie zapowiadali niezależni analitycy w 2007 i 2008 roku po upadku banku Lehman Brothers. Na ile pamiętam Pan również zapowiadał Armageddon. Śmiałem się wówczas z takich predykcji i jak czas pokazał miałem rację. Dlaczego znów miałby się Pan srodze nie pomylić? Proponuję miedzy nami zakład o przekonanie lub o konkretną sumę dóbr. Pana stanowisko jest znane, ja wyrażam przekonanie, że nie spełni się nawet 20% z tego, co Pan napisał, ba nawet 10%. Latem, czyli 22.06.2023, system finansowy, żywnościowy, społeczny będą wyglądać dokładnie tak, jak dziś, bez względu na problemy z surowcami energetycznymi. Nie dojdzie do żadnej eskalacji wojny z Ukrainy na zachód, a sama wojna zostanie zamrożona maksymalnie do kwietnia 2023 roku. Izrael absolutnie nie zaatakuje Iranu, Chiny nie dotkną militarnie Tajwanu. Gospodarka wróci na swoje tory pod koniec 2023 roku, inflacja spadnie, system polityczny i finansowy zostanie zachowany. Challenge?

[2022-07-24] G Nowak
@ Realista, drogi Panie dziękuję za krytyczny aczkolwiek merytoryczny komentarz i pozwolę sobie równie merytorycznie ustosunkować się do Pana polemiki. o historii tylko krótko bo nie ma na tyle czasu aby robić wykłady w tym temacie. Powtarza p. słowa felietonisty Michalkiewicza który za te właśnie wypowiedzi stracił u wielu ludzi szacunek i zdezawuował tym samym cały swój dorobek. Drogi Panie, dla gojów to zostało stworzone centrum do zarządzania duszami na siedmiu wzgórzach. Prawdziwa historia podbitych narodów jest przez setki lat niszczona i fałszowana na wszelkie możliwe sposoby. Wielkie uznanie dla wszystkich tych jak Pan pisze niezależnych analityków którzy po załamaniu w 2007 roku widzieli upadek tego systemu. Tak ja też to widziałem i jestem z tego dumny gdyż nadal podtrzymuję swoje stanowisko, że ten system MUSI upaść a kiedy to się stanie jest jedynie kwestią czasu. Takie są prawidła narodzin i upadku mocarstw, władzy hegemonicznej. Takie są prawidła rynku finansowego - rządy pozaciągały długi które są NIE do spłacenia. Nie ma innego sposobu aby wydostać się z niewypłacalności długów rządowych jak hiperinflacja lub wielka wojna. A moim zdaniem będzie jedno i drugie. Pan się śmiał z takich predykcji a ja nie bo ja postrzegam to jako proces. Każdy kto to widział to wiedział, że to się nie wydarzy natychmiast, zaraz. To się nie wydarzy nawet za rok, bo są próby podtrzymywania systemu i tak było przez ostatnie lata. Ja się nie pomyliłem, ja nadal podtrzymuję swoje zdanie. Zapowiedziałem wydarzenia które są nieuchronne i będące logiczną konsekwencją wcześniejszych działań. Świetnie i klarownie Pan wypunktował w ostatnich zdaniach swoje stanowisko. Przyjmuje Pana zakład. Powiem Panu co ja stawiam na ten zakład z Panem. Od 2-3 lat mam nagromadzone i zabezpieczone zapasy żywności po mniej więcej około 300 kg na osobę. O innych kwestiach jak zabezpieczenie tego nie będę dysputował. Oczywiście jestem optymistą i wydaje mi się, że to zbyt dużo ale będzie się z kim dzielić bo potrzebujących będzie mnóstwo. Jeśli w tym aspekcie okaże się, że byłem niepoprawnym optymistą (a tego wykluczyć nie mogę) to w wariancie negatywnym spodziewam się problemów żywnościowych na najbliższe dwie dekady. Nie mówię o tym jak kosmiczne mogą być ceny żywności ale o deficycie żywności lub nawet o głodzie. Przypominam tylko Panu, że jest to wg mnie proces który się dopiero rozpoczął i przez kilka lat będzie dojrzewał aż wejdzie w apogeum. Jestem pełen uznania dla pańskiego poczucia, sam nie wiem czego, bezpieczeństwa czy może bardziej beztroski.

[2022-07-24] z City of L
Panie Grzegorzu coraz wiecej ludzi zaczyna juz patrzec na swiata Pana oczami i ja tez przylaczam sie do Pana obozu. Wedlug Martin Armstronga 2023 rok bedzie rokiem rodem z piekla. Zastanawiam sie czy juz wracac do PL czy mam jeszcze troche czasu. Koniecznie to obejrzyjcie https://rumble.com/v1cvw9r-2023-will-be-year-from-hell-martin-armstrong.html

[2022-07-25] Asia
Panie Grzegorzu, dlaczego ma nastąpić kryzys żywnościowy, skoro w Polsce mamy masę ziemi i nadal sporo nieużytków?

[2022-07-25] G Nowak
@ Asia, odpowiedź na Pani pytanie jest zawarta w artykule powyżej i w dyskusji pod nim. Wynika z przesłanek natury ekonomiczno-finansowo-geopolitycznej o globalnym charakterze. Sytuacja w Polsce ma tu niewielkie znaczenie. Płyniemy z trendem globalnych zmian kierowanych przez architektów tego świata.

[2022-07-26] Asia
Panie Grzegorzu, nigdzie nie ma na ten temat klarownej odpowiedzi. Jeżeli nasi rolnicy są w stanie nas wyżywić, to sytuacja finansowo-geopolityczna nie ma znaczenia. Ludzie nie kupią samochodu z powodu bezrobocia i biedy, ale jedzenie tak.

[2022-07-26] Witek
@ G Nowak Dzień dobry jestem tu dość nowy, czy mógłby Pan podać link do opisu w co i jak się zaopatrzyć, gdyż domyślam się, że takie informacje Panu już udostępniał. Dziękuję.

[2022-07-26] PCM$
@Gość, pompy ciepła to już konieczność. Nie ma się co zastanawiać, jeśli jest budżet to trzeba ją instalować. I tak gotówka niedługo będzie g... warta. Pozyskiwanie darmowej energii z otoczenia do ogrzewania domu do zwyczajnie duże oszczędności i niezależność, głównie od gazu i węgla. Jeśli ma się dom i sporą działkę to sugeruję gruntową pompę ciepła z uwagi na najstabilniejsze (bo w ziemi) źródło ciepła. Ma to znaczenie przy większych ujemnych temperaturach na zewnątrz. Inwestycja jest droższa niż przy pompach powietrze-woda albo powietrze-powietrze, ale instalacja będzie wydajniejsza. Przy zakupie pompy trzeba zwracać uwagę na tzw. COP, czyli ile pompa wygeneruje kWh ciepła z jednej kWh energii elektrycznej. Nowoczesne pompy mają te współczynniki na poziomie ok.4,6 co pokazuje że jest to niezwykle wydajne urządzenie (prawie perpetum mobile:). Zazwyczaj do ogrzania domu ok. 200m2 i wody użytkowej, wystarczy pompa ok.10kW z grzałką. Zakładam ogrzewanie grzejnikowe (tradycyjne, jak w wielu domach), a nie podłogówka. Przy tradycyjnym piecu gazowym potrzeba zazwyczaj ponad 20kW urządzenia. Zużycie roczne energii przez taką pompę to rząd wielkości od 3500 do 6000 kWh, w zależności od mocy pompy. Gdy nie ma się dużej działki, to może też być np. pompa powietrze-woda, czyli agregacik na dworze. Też da radę, chodź źródło ciepła mniej stabilne temperaturowo, bo energia z powietrza. Idealny układ, to oczywiście pompa ciepła + fotowoltaika. Wtedy przy odpowiednim doborze pompy (nie wolno jej nie doszacować jak i przeszacować pod względem mocy), ogrzewanie domu i zapotrzebowanie na energię elektryczną w podstawowym zakresie, jest praktycznie darmowe (oprócz opłat stałych do energetyki). To tak w skrócie, bo temat jest znacznie szerszy. Ale jeśli pytasz, czy warto, to tak - warto.

[2022-07-26] Hamal
PCM ale bredzisz pompa ciepła to nic innego jak ogrzewanie na prąd i prędzej czy później zarżnie swojego użytkownika kosztami.

[2022-07-26] Roberto
...Hamal... nie prawda. Mam od 2 lat pompę ciepła. Pompa wzięła na 12 miesięcy 5200kW. Dom 146m.kw. oraz 10kw PV. Mam ciepło w zimę i za prąd płacę tylko opłatę przesprzesyłową.

[2022-07-26] PCM$
@Hamal, widać że nie masz pojęcia o pompach ciepła i przede wszystkim o prawach fizyki. Ja ją mam i jakoś mnie koszty nie zjadły. I nie sprzedaję ich, żeby sprawa była jasna. Doucz się więc najpierw jeśli chcesz podjąć merytoryczną dyskusję, a nie kogoś obrażać. Twoje stwierdzenie o pompach ciepła jest jak tekst kaczora o smartfonach. Podobny zakres znajomości tematu.

[2022-07-27] gaugan
Pompy ciepła to takie odwrócone lodówki i potrzebują energii elektrycznej aby działały. COP na poziomie 4,6 to dużo a najczęściej nie jest tak dobrze, przynajmniej przy pompie powietrznej, która jest najpowszechniejsza. Zresztą kto ma dom i działkę? Większość nie ma. Tak czy siak pompy ciepła wymagają energii elektrycznej aby działać i jeśli ktoś wyłączy elektryczność to nic nikomu nie da żadna pompa ciepła chyba, że będzie miał generator i spory zapas paliwa.

[2022-07-27] G Nowak
Zaczyna się to co zostało zaplanowane. To już nie jest spiskowa :) Światowe Forum Ekonomiczne, czyli szwajcarska, globalistyczna fundacja non-profit, postuluje przejście od własności do współdzielenia pojazdów. https://dorzeczy.pl/ekonomia/328903/absurdalny-postulat-swiatowego-forum-ekonomicznego-ws-pojazdow.html?fbclid=IwAR3K2cbdbImW1_i48DkJUFy2OWdUds4Pbvbw9EH8YL01ZRVvl2hCWPvqMAo

[2022-07-27] Danka
Kążda rozsądna kobieta ma zapasy zawsze a zwłaszcza w dzisiejszych czasach

[2022-07-27] Karciany
Prędzej, czy później Światowe Forum Ekonomiczne dopnie swego, gdyż ludzie to stado tępych baranów podążających za przewodnikiem (pieniądzem).

[2022-07-27] Pawel
będzie na swiecie chyba ciezka jesien wszyscy z glownych graczy beda chcieli cos ugrac kosztem przecietnego Kowalskiego

[2022-07-28] Christo84
Z tym współdzieleniem samochodów to prędzej to przejdzie jak bardziej rozpowszechnione i idoskonalone zostana autonomiczne samochody. Wtedy nikomu nie będzie potrzebny samochod na własność. Nie będzie problemu z parkowaniem, z korkami, serwisem, pijanymi kierowcami. System IoT zepnie światła, prędkości samochodów, potencjalnych kolejnych pasażerów, czas do kolejnego ładowania i najbliższą ładowarkę, ewentualnie podstawi kolejny samochod na przesiadkę. Wprowadza pewnie różne abonamenty, a dziadki będą opowiadały wnukom jakie to uczucie prowadzić samochod spalinowy z manualna skrzynia biegów. Coś jak teraz się opowiada o nauce przy lampie naftowej ;)

[2022-07-29] Powodzenia
Zaczyna być zbieżne. Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze Apokalipsy. Rozpocznie się ona w Europie. Przyczyną będzie Wasz system bankowy, a Niemcy po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, ocalenie gospodarki upadnie, a katastrofa dotknie Grecję z dużymi konsekwencjami we Francji. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z Izraelem i Iranem w wojnę, a Syria odegra poważną rolę w upadku Egiptu. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z powodu wojny i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej Pieczęci oznaczającej głód. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i trwałą żywnością do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby hodować swoje uprawy, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej wojny będzie wciągnięcie Mojego Kościoła na ziemi do jednego światowego kościoła, w imię ujednolicenia. To ujednolicenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, która nastąpi po ujawnieniu się antychrysta w celu wprowadzenia fałszywego pokoju i tak zwanego zakończenia wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni dopóki Chiny i Rosja nie zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla "Bestii z Dziesięcioma Rogami" - Europy i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić komunizm. "Czerwony smok" - Chiny, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. "Czerwony smok" i "Niedźwiedź", którym jest Rosja, nie kochają Boga. Są one kierowane przez antychrysta, który pochodzi ze Wschodu i ukrywa się za zamkniętymi drzwiami.

[2022-07-30] G Nowak
@ Powodzenia, przepowiednie od "świetych" osób są najczęściej elementem wojny propagandowej, sugeruje podchodzić do tego z duużym dystansem. Podobna sytuacja występuję przy operacjach wojskowych służb cybernetycznych. Widać to na przestrzeni ostatnich kilku lat gdy pewne podmioty inspirowały w mediach na zlecenie obcych służb informacje na temat tego jak Polska przystąpi do wojny z Rosją i ją wygra. Chodziło o nasze zaangażowanie na Ukrainie i późniejsze przystąpienie do realnej wojny z Rosją. W ten sposób kreuje się byty zwane egregorami które są zasilane mocą naszej uwagi, myśli i skupienia na tym temacie. To stara wiedza którą znają "kierowcy" tego świata i stosują do manipulacji i prowadzenia ludzkich mas. A to tylko zwykłe prawidła fizyki kwantowej. To o czym myślisz to kreujesz, budujesz i zasilasz swoją energią. Na świecie najlepsze w tych działaniach są służby Rosji, USA i Izraela.

[2022-07-30] Gość
Co do przepowiedni racja, to techniki manipulacyjne. Kieruja ludzkosc na okreslone myslenie. Zastanawia mnie to, ze w wielu jest przekazywane, ze to Polska bedzie potega. To do Polski beda przyjezdzac inne narody, orzel polski bedzie jasniec blaskiem na swiecie. Rowniez czesto jest o biedzie i glodzie. W glownych mediach tez coraz czesciej pojawiaja sie informacje o kryzysie zywnosciowym. Po co to komu, by ludzie nie zauwazyli, ze to tylko realizacja planu? Gdyby byli swiadomi, ze specjalnie niszczy sie rolnikow to odpowiednio postapiliby z wlodarzami. Jesli by ktos chcial zaskoczyc glodem, nie przygotowywalby na ten scenariusz, czy jednak myslenie ludzkosci jest niezbedne, by mozna bylo to zrealizowac? Druga sprawa to wszystko jest zbiezne z tym co Pan pisze, rowniez Pan radzi kupno zywnosci, zachwianie finansow. Powstaje zatem pytanie czy mamy wierzyc i przygotowywac sie na czarne scenariusze, czy lepiej nie myslec o tym i zyc normalnie. Pan B.G. zakupil potezne pola uprawne i to konkretnie w jakims celu. Zarobic, czy by zmieniac swiat pod swoja i innych wizje...

[2022-07-30] Tom
Chiny i Rosja PLUS Niemcy i Francja zabardzo sie zbliżyły wiec grane jest wiele scenariuszy na jeden moment i nie ma odwrotu i na dodatek Biden wybrany żeby nie było z kim rozmawiac bo klamka zapadła. Przepowiednie ktore czytalem w 90 proc sa tak wymieszane i pokombinowane ...... Realna ocena geopolityki i wiecej nic nie potrzebujesz. Przeciesz ze bedzie drogo lub bardzo drogo to nie trzeba super mozgu tylko wiedziec ze Chiny mozna ugotowac odlotowymi cenami surowcow, wiec bedzie to czy nie? ,Wszystko co jest w produkcji osiagnie mega ceny!

[2022-07-30] Gość
inflacja dopiero przed nami!

[2022-07-30] Tom
a teraz do 2,5 mln polakow co maja hipoteczny, skoro gospodarz wedlug mnie jest bystry to i ja cos dodam od siebie dla tych co szukaja inf co dalej z nim zrobic, /trzeba przejsc droge okolo 7-9 lat pozniej kredyty beda anulowane bo bedzie startowala demokracja 2 ! Ci co to przejda wygraja wiekszosc padnie psychicznie finansowo itd. Inaczej -daja wakacja brac, daja siedziec siedziec itd Wszystko brac oprócz szczepionek, chipa i picia wody z kranu! Jak dadza wakacje kredytowe to jest 50 mld w plecy a to rowna sie przejeciem bankow to maja juz w ustawie weglowej dalej ratujemy kolejny dodruk! Czy bedzie fikolek na jeseien to ja tak czy siak widze 50 % inf w PL !

[2022-07-30] Tom
a teraz do 2,5 mln polakow co maja hipoteczny, skoro gospodarz wedlug mnie jest bystry to i ja cos dodam od siebie dla tych co szukaja inf co dalej z tym zrobic, /trzeba przejsc droge okolo 7-9 lat pozniej kredyty beda anulowane bo bedzie startowala demokracja 2 ! Ci co to przejda wygraja wiekszosc padnie psychicznie finansowo itd. Inaczej -daja wakacja brac, daja siedziec siedziec itd Wszystko brac oprócz szczepionek, chipa i picia wody z kranu! Jak dadza wakacje kredytowe to jest 50 mld w plecy a to rowna sie przejeciem bankow to maja juz w ustawie weglowej dalej ratujemy kolejny dodruk! Czy bedzie fikolek na jeseien to ja tak czy siak widze 50 % inf w PL !

[2022-07-30] Tom
tymczasem kogo nie stac na nowosci Popmpy ciepła gruntowe polecam https://allegro.pl/oferta/piecyk-naftowy-knotowy-corona-rx-2485-2-4-kw-30m2-12005579232 plus webasto od tira nawet na zapas chyba ze pojedziemy farelka a na wiosne damy dyla Spoleczenstwa musza byc urobione bo zmieniamy system ale wladze zachowujemy

[2022-07-30] Tom
na koniec nie zdziwi mnie cena za drzwi wejsciowe do chalupy za 20 tys podstawowa wersja za jakis czas, cena surowca plus koszty produkcji. No chyba ze uda sie przyplynac statkowi z Chin w co watpie, po tym jak zatonol statek z samochodami VW gdzie na antaltyku, no niby pozar heeeeee dobre. eh te niemce nie sluchaja pana, dla mnie za jakis czas to wiac z DE. zreszta niemcy maja od 2023 nowe pojecie swoje dochodu gwarantowanego, z tego co pamietam to dostaniesz na 2 lata masz miec max 30 lub 60 tys euro majatku po 2 latach 15 tys euro i dostajesz 6 miechow pozniej odmawiasz co ci dadza do pracy kasuja wszystko cos w tym stylu. Drodzy panowie i panie W berlinie na Kronbergu goruja mafie arabskie nie tureckie! Od 2008 wpuszczali ich masowo celowo?

[2022-07-30] Tom
na koniec chemie do domu mam kupiona na 5 lat, zywnosc stale uzupelniam dokupuje konserwuje, teraz mysle na ogrzewaniem wchodza rozne pomysly dlaczego bo panele sa w hiszpani opadkowane to i beda w pl chyba ze bedzie otwierana w poludnie brama w stodole i to nie na dlugo, poprostu to tez beda kontrolowac, przyjdzie urzednik z policjantem i spyta komina nie masz dron wykryl 30 stopni czym palisz pokaz wiec panie grzegorzu nie tylko chalupa zdala od drogi czujniki w drodze kiedy wjezdzaja tak ja to widze. Mam farelki na pradnice, mam webasta mam nafte, mam piecyki rozne dlaczego tak mysle poniewaz w polsce gdzie jest zimno bedzie im najlatwiej lud przygarnoc do systemu bo bedzie potrzebny opal, i tu sie klania te 3 tony wegla po chyba 1300 i prawie wszyscy to wezma oprocz garstki ze mna. Wezma to jak lep na muchy i juz ich mamy i oni pierwsi sciagna gacie!

[2022-07-30] Tom
jak dlugo czeka nas jazda z weglem itp? Sporo. Skoro glowny kierunek exportu Rosji energi brudnej czyli wegla jest europa a europa jak i Rosja niechce sie przylaczyc nie slucha pana to tak dlugo to potrwa pomijajac rozne inne aspekty. Okurat wegiel to jak maja sie miec ci w Kolumbi Brazyli, cieple klimaty to sa ludzie wybrani przez Boga szcześliwcy? Zrobia porzadek w EU biora sie za bliski wschod zeby Chiny poczuły bata. ile w ciagu 3-5 lat MAX ! Potem .........

[2022-07-30] Gość
----PCM$ z zebranych wywiadów od ludzi (mowa o pompach zewnętrznych, nie gruntowych) wychodzi, że dają radę do -15 stopni, przy większym mrozie nie wydalają. Pobierają wtedy dużo więcej prądu, trzeba czymś innym dogrzewać. Podobno wymagają przeglądu, konserwacji co jakiś czas, czego rzekomo samemu się nie zrobi. I ostatnia kwestia to jej żywotność. Średnio 10 lat i do wymiany. To nie to co dobrze zespawany piec węglowy, gdzie 20-30 lat działał bez problemu. To są subiektywne opinie, które udało mi się zebrać. Do kwestii niedogodności, to gdy jest cicho (noc) słyszalne jest działanie tej pompy, co dla niektórych tworzy dyskomfort. Plus podobno można wykorzystać pompę do chłodzenia w lecie. Osobiście nie mam zdania na ten temat. Widzę za to odgórny trend (przymus) przejścia na nie. Problem w tym, że to kosztowne przejście i uważam, że społeczeństwo polskie nie do końca stać na taką transformację. ----Tom w razie braku dostaw prądu, gdzie od roku przygotowują społeczeństwo to ten piecyk może być i dobrym rozwiązaniem, aż mu się przyjrzę.

[2022-07-31] Powodzenia
Fragment z01.01.2011 podaje bo zbieżne, dla waszego dobra.... Tajemnica fatimska - związek z przyszłością Tak wielu z was, niewinnym i ufającym duszom, nie udaje się spostrzec tego zła, które właśnie ma nastąpić. Moje dzieci, i włączam w to tych czytających te Orędzia po raz pierwszy z ciekawości, którzy mogą odczuwać jakieś braki w swoim stanie ducha, posłuchajcie teraz. Wy i wasi bracia i siostry jesteście prowadzeni do świata zarządzanego przez grupę przepowiedzianą w nieznanej wam ostatniej tajemnicy fatimskiej, do którego wkrótce będzie się odnosić to: 1. Wasze pieniądze będą bezwartościowe, a jedynym sposobem, by handlować, będzie złoto i srebro. .........ps. może to służby lub bankierzy naganiali na złoto w 2011 w szczycie notowań, a może (stawiam na tę opcję) kochający Stwórca daje nam czas na przygotowanie. Pozdrawiam.

[2022-07-31] Tom
tak zgadza sie z pompami zew, tylko gruntowe, ale prosze panstwa temat za 8 lat bedzie nie aktualny heeee. Tak dla nich energia to tak jak zloto ! Dla nas wydatek i bida. Zdradze wam cos ze na polaka nie ma bata to znam takich co tak wzieli sobie do serca ze ich zloja podatkami za nowe zloto czyli energie ze rozpracowuja najbardziej wydajny silnik na globie https://allegro.pl/oferta/gotowy-model-zloty-silnik-stirlinga-wys-pl24-11413150339 to podglad

[2022-07-31] Tom
tak czy siak cos kombinuja a nam pozostaje sie bronic, a wiec energia to nowy pieniadz. znam takich co wzieli sie nawet za to: najbardziej wydajny https://allegro.pl/oferta/gotowy-model-zloty-silnik-stirlinga-wys-pl24-11413150339

[2022-07-31] Nikt
Co do ogrzewania, to przede wszystkim nalezy miec maly i bardzo, bardzo dobrze ocieplony dom. Jak kto potrzebuje miec 300m2 dom zeby pokazac znajomym to ma problem. Maly dom sprawdza sie i w dobrych i w zlych czasach. Jesli chodzi o ogrzewanie to wszystkie systemy dzialaja tylko jak jest prad poza jednym - prosty piec lub kominek bez jakichkolwiek rozprowadzen, pompek i innych dupereli, opal zawsze znajdziesz, w razie problemow mozesz palic wszystko. Ja mam dom 135 m2 za ogrzewanie i ciepla wode piecem gazowym place 1200 zl na rok. Jeden rok palilem drewnem to zuzylem okolo 2m3 na sezon grzewczy. Wasze pompy ciepla i inne urzadzenia hi tech prezej sie zepsuja niz zwroca. Co do calej reszty waszych opowiesci, to naprawde ciezko komentowac te bajki. Za 2 czy 5 lat bedzie podobnie jak dzis. Kryzysy zawsze sa, ale mijaja, typowa sinusoida. Opowiesci o resecie czytam na blogach od zawsze.

[2022-08-01] Tom
Nikt - zgoda co do ogrzewania tak mam kominek takze i jeszcze jeden w rezerwie! Teraz reszta, bijesz ze mna zakład? Wierz mi, chcę się mylić ! Naprawde ! W 2025 lub do 2025 ma sie wydarzyć coś co wszystkim kopara opadnie zreszta juz opadla a na jesien na kolana znowu! Jakby bylo ok tak jak przed 2019 to tych komentarzy by byly 2, no ja tu jestem od 2008 bo cos mi podzalalo na rozumum! Zalaczam cos do ciebie

Obrazek do komentarza

[2022-08-01] Tom
jak obrazek nie przeszedl to podpowiadam wpisz w google sobie trendy cykliczne

[2022-08-01] Tom
baza projektow globalistycznych i masz 2024 i 2028. 2032 do 2037 masz przesuniecie w kierunku Chin o reszcie nawet nie wspominam

[2022-08-01] Tom
na koniec zbieram inf o budowach, z tego co slysze a nie czytam to zwalniane sa cale firmy gdzie robilo 300 chlopa na produkcji polfabykatow, za chwile juz od jesieni pojawi sie bezrobocie dosc znaczne. Pytanie czy rzad robi na cokolwiek rozwiazanie nie tylko w PL. Bo ja slysze tylko dodruk albo domyslam sie ze to bedzie z dodruku. Panstwo nie ma kasy, a jak cos planuje to idzie z przyszlych podatków. Kazdy z nas ma doslownie chwile zeby przemyslec strategie na jakis czas do przodu. Przeciez oni zabiegaja o bezrobocie dwa inflacje tez potrzebowali i jak to pieknie zrobili !

[2022-08-01] pleban
Z ostatniej chwili, Magazynowanie, użycie i przesył gazu będą kontrolowane przez Komisję Europejską! Będziemy musieli oddac unii nasze zmagazynowane zasoby gazu ha ha ale jaja

[2022-08-01] Alupin
Są 2 pompy powietrzne które działają do -25 stopni bez załączania grzałki... Panasonic T-Cap i Mitsubishi Zubadan, przy czym mitsubiski jest najlepsze, ale kosmicznie drogie..

[2022-08-02] Led
@ Tom uspokój się, bo piszesz jak jakiś dwudziestoparoletni narwaniec, tj. bez ładu i składu, o stylistyce nie wspominając. Przestań czytać co popadnie i zacznij myśleć samodzielnie zamiast powtarzać po innych.

[2022-08-02] Tom
Led. Tak zgadza sie powtarzam od innych ! Pisze jak pisze bo jak pisze to przeważnie przelatuje w net info. I zazwyczaj oczy mam w pół zamkniete po całym dniu, prawie zawsze. Nie studiuje to fakt. Led pozdrawiam cie. Ja od 14 lat ide sladem gospodarza bo mam wrecz te same spojrzenie na poruszane tematy. Mam tyle watpliwości ze tak zgadza sie jestem lekko podenerwowany! Tak zaskoczyli mnie skala pandemi, choc wiedzałem ze cos sie wydarzy. A teraz dla ogółu, mam watpliwosci co do złota czy nie odwala jakiegos numeru. Moze z ograniczeniami, moze z kursem a moze jeszcze z czyms innym. W tym sek ze oni nasze zloto potrzebuja lub chca zebysmy nie mieli. Led masz tu tylko jeden wpis i to jeszcze tylko na forum ogolnym. Cos dodasz od siebie czy tylko czytasz co wymyslili inni ?

[2022-08-02] Gal Anonim
@ Panie Grzegorzu Dla nich(włodarzy tego świata) jest to gra. To ile zostanie zrealizowane zależy od tego na ile im pozwolimy i Bóg dopuści kary. Oprócz scenariusza, który został napisany przez Pana wyżej, jak mniemam zrealizuje się w prawie w całości czy w tych ramach czasowych wkrótce się okaże. Ponadto Realizowane będą inne scenariusze w różnym czasie i z różnym natężeniem przeplatane katastrofami naturalnymi. Będą ataki na infrastrukturę internetową (ataki cybernetyczne, wyłączenia SWIFT,braki dostępu do konta, niemożliwości zrealizowania przelewów, braki w komunikacji pomiędzy krajami ). Podpowiem kluczowe słowo BGP, zresztą przetestowane na przykładzie Japonii kilka lat temu. Przed nami także wciąż niezrealizowany scenariusz "zewnętrznego zagrożenia" o którym kiedyś wspominał Bush, ale to nie pora o tym pisać jeszcze nie czas. Zmieszczę po raz kolejny jeden z najważniejszych materiałów, który jeszcze nie został usunięty. https://www.youtube.com/watch?v=A-2FBlFbOcI Wszystkie wydarzenia, które obecnie są realizowane będą związane z Jezusem Chrystusem i narodem żydowskim. P.S. Wojna na Ukrainie jest porządkowaniem rubieży wschodnich przed zbliżającym się właściwym konfliktem pomiędzy Izraelem a Iranem. Patrzcie na człowieka, który zaprowadzi pokój w trakcie tej wojny, będzie to ten którego oni oczekują od kilku tysięcy lat............ P.S.2 W Polsce będziemy mieli niepokoje społeczne oraz wojnę domową na tle narodowościowym. P.S.3 Na terenach północo wschodniej częsci Polski (Rejon Przesmyka Suwalskiego) szykowany jest konflikt z Rosją.

[2022-08-03] Gość
transwer majatku przyspiesza https://portal-polski.pl/urzednicy-wejda-do-domow-sprawdza-sciany-dach/13826/ Najlepsze wyjscie na teraz to nie miec komina i nie miec podlaczenia do pradu

[2022-08-03] Led
@ Tom słyszałeś przysłowie o srebrze, złocie, mowie i milczeniu? Ponawiam: uspokój się i poczytaj mądrzejszych, zamiast panikować i powtarzać tematy. Fakt, że jesteś poddenerwowany, czy zmęczony, nie tłumaczy zalewania przez ciebie forum chaotycznymi wpisami. Masz pytania lub przemyślenia, super, ale zbierz to wszystko w jeden logiczny i uporządkowany wpis, a nie klikasz enter, co 10 minut. Myślę, że z racji samej powagi omawianej sprawy powinieneś zrozumieć, że nie jest to temat dla narwańców, lecz dla ludzi, którzy kalkulują na chłodno, aby przetrwać.

[2022-08-04] Tom
led zle to odbierasz. Jesli mowimy o kruszczach mysle odwrotnie jak ty. Powaga sytuacji bedzie, jak nie przemyslisz czegos do konca i zniszczy twoje reszte zycia bo w takim jestesmy momencie, i nie pisze tego od tak. To nie czas na bombelki i jakos bedzie. To bedzie tajfun we wszystkim co znamy, wierz mi po wszystkim kopara ci opadnie ! Tu beda znikac narody i nic tu po madrowaniu. Zbierajac informacje przez kilkanascie lat nawet lat myslisz ze te 1% nie wywroci twojego zycia, otoz wywroci ze sie nie pozbierasz. I tu nie pisze jak mlokos na jakis forum, i rzucam temat ze temat kruszcow nie bedzie latwa sprawa. Jestem pewien ze cos zrobia, mysle jak co nie znaczy ze nie przeniosa wartosci, otoz przeniosa. Led przestac wydziwiac, czekam na twoje propozyje jak, chyba ze jestes tu w innym celu.......

[2022-08-04] Tom
na koniec led dopuszczasz do sobie lub wyobrazasz sobie ze znika gielda W Nowym Jorku. Zdajesz sobie sprawe co to oznacza? Czy to realny scenariusz? Daje na to 80 proc szans Led czekam na twoje propozycje? Led jestes tam?

[2022-08-04] Led
@ Tom odnoszę wrażenie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Po pierwsze nie pojąłeś aluzji o złocie i srebrze, nie pisałem nic o kruszcach. Po drugie podzielam zdanie GNowaka i wielu myślących ludzi na tym forum, więc nie ma powodu, żebyś mnie edukował. Czytając, co wypisujesz, zastanawiam się, czy jesteś pijany, czy przygłupi. Wybacz, ale takie mam odczucia. Sposób w jaki piszesz, stylistyka, interpunkcja, nadpobudliwość, natłok płytkich myśli wskazują na jedno i drugie. Zamilknij chłopie i poczytaj, co piszą ludzie myślący samodzielnie i nieszablonowo.

[2022-08-05] Gość
Troche zaczynam rozeznawac temat nowego systemu finansowego. Oficjalnie mozna sie natknac na planowane wdrozenie na jesien 2023. Moglby Pan rozwinac skad ta pewnosc, ze jednak to bedzie okres jesien-wiosna 2022? Wydaje mi sie, ze jednak nie wszystko zostalo dopiete, cyfryzacja postepuje, ale czy na tyle, by swobodnie wprowadzic w nia caly swiat? Dalej uwazam, ze to wszystko idzie globalnie, a dwa obozy to taki teatr. Oby to byl moj blad myslenia.

[2022-08-05] Gość
Tom to pewnie troll.

[2022-08-05] Tom
Led nie wzruszysz mnie naprawde ! Za stary jestem. Choc przyjmuje twoja krytyke i twoje uwagi nawet w dobrej wierze. Na koniec ta twoja cisza o zlocie haaaa. Stary zloto moze dzis kupic kazdy nawet ten co zbiera butelki, w lombardzie gdzie chcesz. Co z nim zrobisz? Co ty myslisz ze masz kilogram to jestes kozak? To tak nie bedzie ! Zloto nie przenosi wartosci w obliczu hiperinflacji a przed taka jestesmy.Zoto od 1987 bylo drogie do 1990 ale nie przenioslo tego co sie dzialo w PL, teraz jest podobnie z tym ze teraz okolicznosci sa calkiem inne. Led To co napisalem to nie jest szablonowa tresc z netu. To pamietam jako dzieciak. LED Dawaj czekam na twoje propozycje, tylko prosze cie nie pisz ze gdzies brakuje e.

[2022-08-05] Tom
Teraz juz nie Led tylko mam pytanie do gospodarza, czy zna producentow agregatów prądotwórczych i firmy produkujace urzadzenia typu farelki notowanych na giełdach? Jesli to problematyczne na ogolnym to prosze napisac na forum zamknietym. Dziekuje

[2022-08-06] Gość
Tom zachowuje się, jak dzieciak, który właśnie się dowiedział, że jest coś takiego, jak oranżada w woreczkach.

[2022-08-06] Seb
@ Led nie trać czasu na odpisywanie do Tom. On nie rozumie prostych zdań, a co dopiero aluzji do przysłowia o złocie i srebrze. Koleś ma prawdopodobnie 16-17 lat, wybudził się z lemingradu czytając wpisy na blogu i od razu czacha mu zaczęła parować z emocji. Poza tym takie tomowe wstawki sprowadzają istotny temat na margines.

[2022-08-07] administrator
Panowie, prosze o merytoryczną dyskusję a nie wycieczki osobiste bo to obniża poziom dyskusji. Nie chcę tu mieć forum jak na bankierze.

[2022-08-08] Pati
Led prosimy o dyskusje a nie najezdzanie na toma. On cos napisal ty nic zero jakbys z kozy sie urwal

[2022-08-09] Led
@ Pati ja już skończyłem dyskusję z Tomem, ponieważ po prostu nie da się jej prowadzić. Przeczytaj proszę jego wpisy. On nie rozumie, co jest napisane. Jak widzę z ostatniego posta, nadal nie dotarło do niego przytoczone przeze mnie przysłowie o mowie i srebrze, milczeniu i złocie. Zwróciłem mu jedynie uwagę, żeby nie zasypywał forum kilkoma komentarzy jedne po drugim, a Tom rozpoczął "arcyciekawe" wywody o kruszcach. Na tym kończę, administrator ma rację odnośnie poziomu.

[2022-08-09] Gość
Pati to chyba Tom.

[2022-08-10] Papam
@ G Nowak https://www.youtube.com/watch?v=rpNnTuK5JJU Szczery Bankier szczerze o CBDC :)

[2022-08-11] Gość
Trochę informacji o sytuacji na Dalekim Wschodzie oraz naszej sytuacji, prof. Góralczyk: https://youtu.be/KJAiVd6UsVw

[2022-08-12] Dziedzwa
Panie Nowak kiedy ta lista artykułów niezbędnych do przetrwania zawieruchy ??? Dziedzwa

[2022-08-12] Powodzenia
Prosto ze Szwecji. https://www.msb.se/pl/rad-till-privatpersoner/forbered-dig-for-kris/przygotuj-swoj-dom-na-kryzys/

[2022-08-13] G Nowak
@ Asia, Pani Asiu, jak Pani obejrzy ten filmik to Pani zrozumie dlaczego nasi rolnicy nie tylko nie będą mogli nas wyżywić ale dlaczego niedługo będzie powszechny głód https://www.youtube.com/watch?v=jbfZgTqwiXY

[2022-08-13] MSZ
Ciekawe czy zatrucie Odry to nie kolejny element układanki? Albo jakiś teatrzyk znowu odgrywają.

[2022-08-16] Gość
MSZ to rozpoczecie potrzeby kontroli sciekow firm i potrzeby budowy lepszych oczyszczalni. Innymi slowy wzrost kosztow kanalizacji w niedalekiej przyszlosci. Stopniowe wprowadzanie mniejszego zuzycia wody przez ludnosc.

[2022-08-16] Gość
Wszyscy o rybach, a w międzyczasie dzieją się inne rzeczy: Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP z 23.06.2022 ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi". https://medycynapracyportal.pl/wp-content/uploads/aktualnosci/2022/08/09/D2022000165701.pdf Np. rozdział 2 (str. 7 ): W przypadku p o d e j r z e n i a o zakażenie lub chorobę zakaźną podlegać będziemy obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym. Nie testom, obowiązkowym badaniom. Bez prawa odmowy. Podejrzewać/ kierować na wykluczenie może np. pracodawca. O środkach przymusu bezpośredniego w art. 36. Nieciekawie

[2022-08-17] Piotr
Po takim odczycie PKB to chyba wątek o drastycznym podniesieniu stóp przez NBP sie zdewaluował.

[2022-08-21] makler
a jak pan straci?

[2022-08-24] student
Ameryka finansuje Ukraińską budżetówkę, jak bezinteresowny gest https://fpg24.pl/ameryka-finansuje-wyplaty-ukrainskiej-budzetowki/?fbclid=IwAR0cgSifdMwKdnxmWE3A86ePK5dt8JceK1tO2ERfFbqEqXofgyMhiHbq98Q

[2022-08-29] Tomasz
"Oczywiście oficjalna wersja historii o tym nie mówi gdyż w szkołach uczymy się historii w wersji okupanta". Bardzo jestem ciekaw kto wg Pana jest tym okupantem?

[2022-08-29] G Nowak
@ Tomasz, bardzo dobre pytanie, od odpowiedzi na nie zależy postrzeganie i rozumienie świata przez każdego z nas. Ciekaw jestem jak państwo lokalizują naszego głównego śmiertelnego historycznego wroga ? Ciekaw jestem opinii na ten bezwzględnie kluczowy temat. Swoją drogą gratuluję przenikliwości.

[2022-08-29] Gość
Hegemon nie robi nic bezinteresownie... NTW powinniśmy się od nich uczyć "geopolityki", bo jak zawsze Polak głupi i o swój interes nie zadba ..

[2022-08-29] Tomasz
@G Nowak, główny, śmiertelny i historyczny, to zdecydowanie Rosja.

[2022-08-29] G Nowak
rozumiem, czekam na inne odpowiedzi, może ktoś ma kolejne spostrzeżenia

[2022-08-30] Magda
najwięksi wrogowie to nasi trzej zaborcy

[2022-08-30] G Nowak
@ Magda, Polska nie miała nigdy trzech zaborców, znamy inną historię ?

[2022-08-30] James
Obstawiam naród wybrany

[2022-08-30] Gość
@GNowak,"To nie Rosja jest naszym największym wrogiem. Nasz największy wróg jest już od dawna u nas, ma nawet swoje bazy i udaje naszego przyjaciela" Nie rozumiem, dlaczego teraz nie może Pan tego napisać? Mam wrażenie, że po za tematami giełdowymi, dyskretnie i subtelnie lokuje Pan tutaj produkt rosyjskiej propagandy. Dodam tylko, że przeczytałem na tym portalu wszystko co było do przeczytania.

[2022-08-30] Gość
Wg mnie to trzeba wyzej patrzec. Ci co sa na samym szczycie. Nie sa medialni, a maja w reku najwieksze instytucje finansowe, korporacje. Pozniej mozemy patrzec nizej na hegemona, czy poszczegolne panstwa, ktore nas drenuja.

[2022-08-30] M24
Dla mnie szwaby. Ciągle straszą nas Rosja ale handel detaliczny w rękach niemiec. Zerknijcie ile mamy sklepów z za Odry.

[2022-08-30] G Nowak
@ drogi Panie o jakiej propagandzie Pan mówi ? Ciekaw jestem opinii innych, jeśli ktoś ma dobre argumenty to jestem otwarty i może nawet dam się przekonać. Wymiana poglądów wzbogaca ludzi i zbliża. Oczywiście prowadzona w kulturalny sposób i z poszanowaniem innego p widzenia. Podzielam Pana opinie, że nasz największy wróg jest już u nas od dawien dawna i udaje naszego przyjaciela od dawien dawna. Ale ten wróg ma niejedną postać i dlatego moje pytanie. Bo pytanie jest dość historyczne i nie jest wbrew pozorom takie proste. Jak dobrze zidentyfikujemy wroga to postrzeganie i rozumienie świata będzie łatwiejsze. To tak jak na giełdzie, jak się dobrze zidentyfikuje poziom wsparcia czy oporu to wiadomo gdzie może być stop a to daje komfort decyzyjny.

[2022-08-30] Gość
Jeśli pieniądz rządzi światem, to jest tylko jedna grupa społeczna, która rządzi pieniądzem od wieków. Jak trzeba to sprzeda Gruzinom drony do obrony przed Rosją, a jak trzeba to sprzeda Rosji kody do tych dronów.

[2022-08-30] Tomasz
W czasie gdy Polski rząd prowadzi wojnę hybrydową z UE i Rosją, Pan pisze, że Rosja nie jest naszym wrogiem. Przeprasza, zapomniałem o podpisie pod poprzednim komentarzem.

[2022-08-30] G Nowak
@ Tomasz, proszę mi nie imputować rzeczy których nie napisałem. Gdzie niby jest to napisane, prosze to przytoczyć.

[2022-08-30] Tomasz
@GNowak, napisał Pan to 7 lutego w zakładce "Ciekawe wykresy... "

[2022-08-30] G Nowak
@ Tomasz, no prosze przytoczyć to co Pana tak wzburzyło bo ja nie widzę tam takich treści o które Pan mnie posądza.

[2022-08-30] Tomasz
To nie Rosja jest naszym największym wrogiem. Nasz największy wróg jest już od dawna u nas, ma nawet swoje bazy i udaje naszego przyjaciela

[2022-08-30] G Nowak
@ Tomasz, Czy w tym tekście jest napisane że Rosja nie jest naszym wrogiem czy jest napisane, że nie jest naszym największym wrogiem ?

[2022-08-30] Tomasz
Czyli nasz największy wróg ma u nas swoje bazy i chroni nas przed naszym "mniejszym wrogiem"?

[2022-08-30] es
Hmm.. Może nie Naród wybrany jako tako, lecz Ci, których z Narodem Wybranym łączy wspólną religia?

[2022-08-30] G Nowak
@ Tomasz, ile Pan ma lat ? Bo może to by wyjaśniało wszystko ? Nie, nasz największy wróg ma swoje bazy by chronić i rozwijać swoje interesy. On ma gdzieś ochronę takich jak Pan czy ja. Za dużo Pan ogląda telewizyjnej propagandy a za mało czyta książek. Dyskusja z Panem zostanie usunięta bo zaśmieca forum pierdołami i zupełnym niezrozumieniem czytanego tekstu.

[2022-08-30] Leon
Jeden z największych wrogów to kraj za rzeką Odrą .Nawet G.Friedmann z pozycji Anglosaskiej przywiduje w książce Następne 100 lat ,atak na Polskę po roku 2035 z tej strony.Przy sprzyjających wiatrach historii oczywiście .

[2022-08-30] Tomasz
@Leon, tylko, że tam nasz największy wróg również ma swoje bazy i trzyma rękę na Bundeswehrze.

[2022-08-30] G Nowak
A ja powiem trochę przewrotnie ale w dużym stopniu prawdziwie, że nasz największy wróg to Cesarstwo Rzymskie. A dokładniej Ci którzy je stworzyli. Cesarstwo Rzymskie nigdy nie upadło, ono zostało przekształcone i trwa do dzisiaj. Podbiło ludy i narody nie tylko Europy. Cesarstwo rzymskie przekształciło się w trzy centra zarządzania światem. Pierwsze centrum to zarządzanie duszami - Watykan. Drugie centrum to zarządzanie finansami imperium - City of London. Trzecie Centrum to Washington - siła militarna zabezpieczająca interesy imperium. Niemcy natomiast stanowią nieformalną bandę która w sposób pozakonstytutywny realizuje interesy militarne. Wszystkie te centra zarządzane są przez ludzi których łączy ta sama jawna symbolika, wyznanie i więzy krwi. Głównym wrogiem tak przekształconego Cesarstwa Rzymskiego są Słowianie. Dlatego pierwszym etapem było narzucenie wolnym ludom słowiańskim religii co oznaczało poddaństwo wobec Watykanu. To dlatego największy holokaust w obydwu wojnach światowych dotyczył Słowian a nie innych nacji. To dlatego dzisiaj stosuje się takie narzędzia do walki z nami jak wzniecanie ruchów migracyjnych, osiedleńczych aby rozrzedzić element genetyczny R1A1. To jest wojna rasowa. Niestety. A większość z nas nawet nie wie kto jest naszym wrogiem. Bardziej dociekliwych zachęcam do poszukania jaka to grupa po jednym z resetów cywilizacji pojawiła się nagle w Rzymie i stworzyła to imperium. W oficjalnych księgach tego nie znajdziecie.

[2022-08-30] Gość
Tomasz cos dla Ciebie: https://odysee.com/@TELERANEK777:e/https-3A-2F-2Fiflychat-files-v2.s3.amazonaws.com-2F8a9181fa0adb77c8d49bf1cd408f8bfc-2F2022-2F8-2F26-2F10-2Fstara-2Bprawda.mp4:2?src=embed Choc jak dla mnie i tak jest grupka, ktora jest nad wiekszoscia panstw.

[2022-08-30] Tomasz
Podam link do ciekawej notki, która może potwierdzać Pańską teorie http://ojciecdyrektor.szkolanawigatorow.pl/metoda-zagady

[2022-08-30] Tomasz
@Gosc, Zobaczyłem Sykulskiego i nawet nie oglądam. Toż to ruska onuca!

[2022-08-30] Tomasz
@GNowak, jeśli chodzi o mój wiek, to śmiało może Pan się do mnie zwracać per "ty":)

[2022-08-30] G Nowak
@ Panie Tomaszu, prosze bez emocji i takich epitetów. Pan Sykulski to wybitny ekspert od geopolityki tak jak Pan Jacek Bartosiak - mają tylko inne punkty widzenia. Nie znałem tej wypowiedzi p. Sykulskiego więc z wielką przyjemnością sobie to odsłuchałem. Niesamowicie cenne spostrzeżenia. Prawda leży właśnie pośrodku między Bartosiakiem a Sykulskim. Określanie kogoś amerykańską czy ruską onucą jest poza standardem tego forum. Może po prostu potrzebuje Pan innego audytorium.

[2022-08-30] Tomasz
Bardzo przepraszam.To był odruch, tak właśnie reaguje na takich agentów.

[2022-08-30] Papam
@G Nowak, kto wg Pana rządzi tym światem? Kto stoi na górze piramidy? Mam taką teorię że prawdziwa władza tego świata jest dziedziczona.... Pozdrawiam serdecznie!

[2022-08-30] Gość
@ G Nowak Zarówno Pan Sykulski jak i Pan Bartosiak są na pewno bardzo inteligentnymi geopolitykami. Natomiast wiele wypowiedzi Pana Bartosiaka po 24.02.2022 daje dużo do myślenia. Nawoływanie do udziału Polski w wojnie z Rosją, stworzenia militarnego sojuszu obronnego z Ukrainą i Wielką Brytanią, przyjmowania uchodźców i ich asymilowania w liczbie 3-4 milionów, jak zbawienia dla polskiej demografii, to bardzo dziwne zachowanie, skrojone zdaje się z materiału amerykańskiego. Dokładając do tego wypuszczenie balonu próbnego przez równie wybitnego geopolityka ze Strategy&Future, Pana Marka Budzisza, w temacie utworzenia federacji z Ukrainą, można odnieść wrażenie, iż ktoś tu chce nas wepchnąć pod nadjeżdżający rosyjski walec. Pan Leszek Sykulski stoi zaś na bardzo logicznym stanowisku, czyli zero konfliktów z sąsiadami, rozwój gospodarczy podstawą, budowa silnej, samodzielnej armii. @ Tomasz napisz wprost, jakie jest twoje zdanie na temat największego wroga Polski. Z twoich wpisów ciężko to wywnioskować, wręcz ma się wrażenie, że zmieniłeś już dwukrotnie zdanie.

[2022-08-30] Tomasz
Napisałem, że największym wrogiem Polski jest Rosja i zdania nie zmieniłem.

[2022-08-30] Karciany
@ Tomasz, faktycznie naoglądałeś się telewizyjne papki dla ludzi bez wiedzy oraz intelektu i wszędzie widzisz teraz agentów rosyjskich. Niemieckich, ukraińskich, brytyjskich i amerykańskich zapewne nie dostrzegasz. Ilekolwiek masz lat, czas dorosnąć i zmądrzeć.

[2022-08-30] G Nowak
@ Papam, wiem co ma Pan na myśli ale nie mam tu jeszcze sprecyzowanego stanowiska. Na pewno na przestrzeni ostatnich kilku lat można było zauważyć jak świat był i jest przygotowywany wielopłaszczyznowo do wojny i to w skali globalnej. Zwłaszcza widoczne to było w ciągu ostatnich dwóch lat. Nie trzeba było być wnikliwym analitykiem bo to było widać w mediach głównego nurtu. Świat jest więc bez wątpienia zarządzany, sterowany, planowany. Rządy są tylko marionetkami w rękach grupy sterującej. Dlatego nie warto podniecać się propagandą płynącą z jakiejkolwiek tv bo to tylko dobrze przygotowana i zaplanowana dezinformacja.

[2022-08-31] Gość
@ Tomasz, czytałeś sam te bzdurne wywody, które to rekomendujesz linkiem w swoim poście?

[2022-08-31] Tomasz
@Karciany, Zapomniałeś napisać połącz kropki i zacznij samodzielnie myśleć :))

[2022-08-31] Gość
@ Tomasz zatem wytłumacz nam łaskawie, dlaczego to Rosja dziś jest naszym największym zagrożeniem. Konkretnie i merytorycznie.

[2022-09-01] Prezes
Coś się dzieje giełda leci w dół poniżej poziomu 1490.

[2022-09-01] Tomasz
@Gość, Jeżeli wojna na Ukrainie nie uświadomiła komuś zagrożenia ze strony Rosji, to proszę mi wierzyć, nie zrobią tego żadne argumenty, nawet te konkretne i merytoryczne.

[2022-09-01] Gość
Toz mnie Pan zadziwil. Pozniej na spokojnie wszystko przeczytam. Wiem, ze strasza, ale w zyciu nie myslal czlowiek, by brac na ta ewentualnosc jod. Mieszkam w pierwszej strefie zagrozenia. Zawsze myslenie bylo takie, ze nikomu nie bedzie zalezec na skazeniu terenu, ze raczej bedzie to straszak.

[2022-09-01] Gość
@ Prezes miało lecieć to leci

[2022-09-03] Prezes
Jakie działanie ma płyn Lugola? Przez  Paulina Kruk  -  20 kwietnia 2020 Płyn Lugola ma wiele zastosowań. To coś więcej niż suplement jodu. Wspomaga pracę tarczycy. Wspiera układ odpornościowy i chroni przed promieniowaniem. Zawiera jod elementarny, jodek potasu i wodę. Jakie właściwości ma płyn Lugola? Płyn Lugola zawiera 100 mg/ml jodku potasu i 50 mg/ml jodu. Podany doustnie produkt: Zmniejsza unaczynienie tarczycy. Dlatego stosuje się go, by zmniejszyć krwotok podczas operacji tarczycy.Tymczasowo hamuje syntezę i wydzielanie hormonu tarczycy.Blokuje wychwytywanie radioaktywnych izotopów przez tarczycę, zmniejszając w ten sposób ryzyko raka tarczycy. Stąd jego zastosowanie w nagłych przypadkach radioterapii lub terapeutycznej/diagnostycznej ekspozycji radioaktywnego jodu. Można go również stosować jako miejscowy środek antyseptyczny. Został opracowany przez francuskiego lekarza Jeana Lugola w 1829 roku. Jako pierwszy stworzył mieszaninę jodu i jodku potasu. Roztwór ma działanie antyseptyczne i dezynfekujące. Od tego czasu uważa się go za najbezpieczniejsze źródło jodu- ważne dla optymalnego funkcjonowania tarczycy i blokowania niezdrowych form tego pierwiastka.  Najczęstsze zastosowania płynu Lugola Płyn Lugola stosowany jest przy niedoborze jodu. Zbyt niski poziom pierwiastka może prowadzić do kretynizmu, niedoczynności tarczycy i powiększenia tarczycy (wole).  Niedoczynność tarczycy to stan, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Osoby z tym schorzeniem mają spowolniony metabolizm. Do najczęstszych objawów zaliczamy: słabość, zmęczenie,przyrost masy ciała lub kłopoty z odchudzaniem,grube, suche włosy,sucha, szorstka, blada skóra,wypadanie włosów,nietolerancja zimna,skurcze i częste bóle mięśni,zaparcia,depresja,drażliwość,kłopoty z pamięcią,zaburzone cykle miesiączkowe,zmniejszone libido. Każdy pacjent może mieć dowolną liczbę tych objawów. Będą się one różnić w zależności od poziomu hormonu tarczycy i czasu trwania jego niedoboru. Płyn Lugola może też pomóc w przypadku nadczynności tarczycy. Jod zmniejsza tarczycę do normalnego rozmiaru. Ponadto reguluje produkcję hormonów tarczycy.  Zobacz również: Co to jest brzuch tarczycowy i jak się go pozbyć? Płyn Lugola na rozstrój żołądka Posiłki przygotowane w niehigienicznych warunkach mogą prowadzić do różnych dolegliwości. Dlatego warto pamiętać o płynie Lugola. Wspiera układ pokarmowy i chroni przed patogenami przenoszonymi przez żywność. Przy pierwszych oznakach problemów trawiennych wymieszaj 12 kropli roztworu w ¼ szklanki wody. Po godzinie wypij kolejną dawkę, jeśli to konieczne. Przyjmuj do 4 dawek dziennie. Możesz zauważyć błyskawiczne efekty.  Jeśli jednak objawy się nasilają lub utrzymują dłużej niż 24 godziny, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

[2022-09-04] Gość
Odnośnie promieniowania, kiedyś natknęłam się na ten film - proszę przewinąć od razu na 28 minutę i obejrzeć wstawkę: https://www.youtube.com/watch?v=RjIjTqS2OUM Może ktoś się wypowie, co o tym myśleć. Dodam, że jest taka wieś jak Samosioły (można znaleźć filmy) teren obecnie wyłączony z życia, ale część osób już od dawna wróciła tam mieszkać. Dożywają sędziwego wieku i mają się dość dobrze.

[2022-09-05] Bambam
Duże przedsiębiorstwa mają magazyny zapchane zapasami. Komponenty materiały itp. Przewidują brak dostaw z chin. Następuje przeniesienie produkcji z chin do innych krajów. W Chinach będzie gorąco, powodów do niepokojów to tam nie brakuje. Co do ostatecznego krachu na wiosnę to ja gram taki scenariusz od początku roku, z tym że przewidzieć a rozegrać to dwie różne sprawy.

[2022-09-08] Christo
Byłem dziś pod Tarnowem po samochod. Rozmawiałem z gościem, powiedział że jeden z lokalnych rolnikow ma kilkadziesiąt hektarów kukurydzy i zastanawia się czy wogole uruchamiać kombajn. Na Ukrainie całą ropa poszła dla wojska i nie mają czym napędzać suszarni więc całą kukurydza pójdzie pewnie do Polski za bezcen. Podobno też zboże z Ukrainy, które miało iść do Afryki stoi w składce kolejowych na bocznicach, zostało skonfiskowane, a rząd wali głupa. Ciekawe ile w tym prawdy.

[2022-09-13] Bambam
Nie tyle brakuje ropy co trudno ją dostarczyć. Akurat transporty z Ukrainy już idą przez Polskę i to chyba bez żadnych odpraw celnych bo tyle jeszcze tego nie było. Polski rolnik zawsze miał ciężko i takie rozterki to mają co roku.

[2022-09-14] Gość
Większość rzeczy, które tu opisujesz sprawdza się. Scenariusz z krachem i upadkiem waluty itp mało realny. Obserwuję otoczenie. Do tego scenariusza muszą zachodzić poboczne poszlaki i dziwne ruchy. Nie oglądam menstrimu, ale dochodzi propaganda, że ruscy się wycofują, a ukry odnoszą sukcesy militarne. Dziwna zmiana. Jak dla mnie oznacza to zmianę planszy. Plansza 1 srovid. Plansza 2 wojna. Plansza 3. No właśnie? coś szykują. Pytanie co? Krach, krysys energetyvczny z lockdownami prądu? Miks obu? Gospodarzu czekam na Twoje przemyślenia.

[2022-09-14] Prym
@ Gość przecież Gospodarz dokładnie opisał swoje przemyślenia. Zawsze dziwią mnie i irytują takie infantylne, a nic nie wnoszące komentarze. Zaskakujące, iż ludzie o tak niskiej wiedzy i niesprecyzowanych poglądach w ogóle trafiają w nasze grono. Aby nie być gołosłownym: "Scenariusz z krachem i upadkiem waluty itp mało realny." - Dlaczego nierealny? "Obserwuję otoczenie." - I co w związku z tym? "Do tego scenariusza muszą zachodzić poboczne poszlaki i dziwne ruchy." - Konkretnie jakie? "Nie oglądam menstrimu, ale dochodzi propaganda, że ruscy się wycofują, a ukry odnoszą sukcesy militarne." - To skąd to wiesz, jeśli nie z mainstreamu, podaj źródło? "Dziwna zmiana. Jak dla mnie oznacza to zmianę planszy." - Mylisz zakończenie wojny z drobną i może chwilową zmianą na froncie. "Plansza 1 srovid. Plansza 2 wojna. Plansza 3. No właśnie? coś szykują. Pytanie co? Krach, krysys energetyvczny z lockdownami prądu? Miks obu?" - Robisz dziecinne wyliczanki, czy zabierasz głos w sprawie? Co jakiś czas wskakuje na forum dyletant typu Tom lub Tomasz, tym razem Gość i wypisuje jakieś banały od lewa do prawa. Ludzie ogarnijcie się i przeanalizujcie sami cokolwiek, zanim odpalicie kompa i wrzucicie na forum stertę kalk cudzych przemyśleń. Odnoszę wrażenie, że tak emocjonalne i płytkie opinie formułują nastolatkowie lub rozchwiani emocjonalnie "oglądacze" losów świata, które koło nich przemykają.

[2022-09-15] G Nowak
@ Bambam, tak, ma Pan rację, jakieś pół roku temu wisiałem z jednym z Klientów z Hamburga który jest CEO w dużej m-wej korporacji i mówił mi dokładnie to samo, że mają pozapychane magazyny a mało tego większość produkcji szła właśnie na te magazyny. Ten Pan dostaje cykliczne raporty z ich filii na różnych kontynentach i wszędzie było to samo. Prawie cała produkcja szła na magazyny, taka była decyzja właścicieli tej globalnej korpo. Zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje, bo miał dużo info z innych branż, gdzie koledzy mówili mu, że działają podobnie. W pełni zgadzam się z Panem, że odpowiedź jest jedna. Kolejną odsłoną wojny z krajami BRICS będzie całkowita blokada handlu z Azją. Nie kupimy żadnego procesora ani żadnej paczuszki pieprzu. Nie wiem czy krach będzie dopiero na wiosnę czy już w październiku ale z analizy struktur czasowych właśnie okres między połowa sierpnia tego roku a końcem maja przyszłego roku jest czasem w którym może pojawić się w sektorze finansowym absolutne tsunami. Czegoś czego jeszcze nie było a co wywróci świat zachodni do góry nogami. Stąd moje sugestie aby na ten czas odpowiednio się zabezpieczyć. Jak do końca maja przyszłego roku nic się nie wydarzy to będziemy mogli działać inwestycyjnie w normalnym trybie. Natomiast teraz jest alert. Jest po prostu wojna światowa a najciekawsze jest to, że większość jej nie widzi. Ludziom się wydaje, że chwilowe braki produktów (nie tylko żywnościowych) będą tylko chwilowe. To jest siła propagandy i odmużdzenia społeczeństwa. Większość nie myśli samodzielnie, powiela kalki medialne. Dlaczego tylko w Chinach będzie gorąco ? Ja uważam, że Chiny najłatwiej przechodzą do tej pory kryzys a mało tego tam społeczeństwo nie ma wzorów egocentrycznych tylko liczy się społeczność. Według mnie prawdziwa tragedia to będzie Europa Zachodnia - model konsumpcjonizmu można uznać już za zakończony. Rozpoczyna się epoka biedy, głodu i wojen domowych. Przecież w takich krajach jak Francja czy Niemcy za niedługo na ulicach walczyć między sobą będą narodowo, ideologicznie i religijnie. To się zacznie jak nie będą mieli czego do gara włożyć. U nas wbrew pozorom może być biednie ale spokojnie. Jedyne realne zagrożenie którego ja się obawiam dla Polski to to z zachodniej granicy ale to nie teraz, Niemcy muszą wejść do gry w tej globalnej układance bo na razie pasywnie postawiły na Moskwę.

[2022-09-15] G Nowak
@ gość, aż ciśnie mi się to głowy, że plansza nr 3 to może być kolejny jeździec Apokalipsy :) czyli głód. Obym się mylił ale głód rozpatruję b realnie. Wystarczy lockdown energetyczny a ceny żywności powędrują w kosmos. Ludzi nie będzie stać na żywność o ile ta będzie dostępna w ograniczonym zakresie. Tegoroczny lockdown energetyczny wywróci wiele w obozie Anglosasów i ich wasali.

[2022-09-15] Prym
Polecam Państwu niezwykle dobitny i dosadny wykład Pana Leszka Sykulskiego, człowieka o bardzo szerokich horyzontach, nieskażonego ideologią i opierającego się w swoich analizach wyłącznie na suchych faktach. Zazwyczaj bardzo powściągliwy w ocenach i opiniach Pan Sykulski tym razem expressis verbis wyraził swoje zdanie w aspekcie otaczającej nas rzeczywistość. https://www.youtube.com/watch?v=onNDJ_vTo5U

[2022-09-16] Gość
Prym wyluzuj. Frysrtraci najczęściej źle zyją w oddzielnej sypialni z żoną i frustracje upuszczają na drodze lub internecie. Nie oglądam menstrimu, ale ludzie wokoło ogładają i przenoszą. Takie trudne do zrozumienia? Niska wiedza? Co ty możesz wiedziec i powiedzieć na temat mojej wiedzy. Łączę kropki, analizuję, zabezpieczam. Nie dziecinne wyliczanki. Gospodarz ci odpowiedział. Moja lista: broń czarnoprochowa (+akcesoria) suchy prowiant, cukier, miód, mięso tyndalizacja, PM. Co jeszcze byście dorzucili? "Jak do końca maja przyszłego roku nic się nie wydarzy to będziemy mogli działać inwestycyjnie w normalnym trybie. " Dlaczego akurat maj?

[2022-09-17] Prym
@ Gość mylisz frustrację z irytacją na infantylizm. Ja nie utyskuję na życie, tylko na zaśmiecanie forum wpisami, które nic nie wnoszą, powielają wypowiedzi już wygłoszone, a do tego prezentują niskim poziom wiedzy i pojmowania rzeczywistości. Co do twojego pakietu na przetrwanie dorzuciłbym zdrowy rozsądek, gdyż rewolwer nie obroni cię przed nieporadnością i delikatnie to ujmując ociężałym myśleniem.

[2022-09-18] Kruger
Nie będzie żadnego krachu na jesień tego roku. Jeszcze nie ten czas. Najpierw lockdowny energetyczne, co wiąze się z podwyżkami cen wszystkeigo. Hiperinflacja i gotowanie żaby. Krach to rewolucja, która zjada włąsne dzieci. Tacy jak prym powinni zniknąć z internetu. Przyłączam się do pytania dlaczego wiosna przyszłego roku? Jedna dilerka PM na kanale YT mówiła że według jej informackji marzec 2023 to będzie ostatni czas na zakup PM. Czy gospodarz wie coś na ten temat?

[2022-09-19] Angie
Niestety ale jest gorzej niż nam się wydaje. Największym obecnie problemem jest wciąż wojna na Ukrainie. Obecnie Rosja przeszła do 2 etapu i niszczy ważne cele cywilne, tj. elektrociepłownie, tamy itp. , a potem może nastapić etap 3 - użycie broni jądrowej i to może być ten krach krachów. Bo jeśli szaleniec postąpi w sposób szalony to wszyscy, cały świat wpadnie w panikę, a wtedy będzie naprawdę źle: braki wszystkiego, ceny w kosmos. Oprócz robienia zapasów, każdy kto uznaje świat duchowy za realny, powinien się mocno modlić o to by przywódca Rosji nie użył tej broni. A jeśli niestety by się to stało, to będziemy rozróżniać świat sprzed i po tej niewyobrażalnej zbrodni, a bedą to całkiem inne światy.

[2022-09-20] MecLuk
Moi drodzy idzie wojna. 17 września 2022 r. Łukaszenka wypowiedział Polsce wojnę. Śledzę jego wypowiedzi i działania od lat i NIGDY nie były one antypolskie. Wypowiadał się negatywnie o rządzących w Polsce (zawsze dyplomatycznie) ale nigdy nie mówił źle o Polakach. Ta postawa skończyłą się 17 września 2022 r. gdy Łukaszeneka odczytał napisane mu w Moskwie przemówienie. Takiego tekstu nie powstydziłby się nawet Beria czy Mołotow. Krotko mówiąc, Łukaszenka szczuł na Polskę jak propaganda sowiecka we wrześniu 1939 r. To jest zwrot, który kończy jego pełen obrót na Rosję. Rosjanie planuje proxy war z Polską, to już postanowione choć mam nadzieję, że Matka Boża nas ochroni bo na "władzę" nie liczą już nawet ateiści. Posłuchajcie zresztą sami: https://www.youtube.com/watch?v=mM7xOPbRPPw

[2022-09-20] Gość
Co Pan Gospodarz i Piszący na to? https://www.youtube.com/watch?v=tqI1ypwM8K8 @syn tej ziemi

[2022-09-20] Karciany
@ Angie skąd ta niedorzeczna konstatacja, iż Putin to szaleniec? Ten człowiek to wyrachowany, zimnokrwisty, bardzo inteligentny człowiek, którego otaczają mistrzowie maskirowki, planowania i wyciskania dużych wyników z małych zasobów. Szaleńcami można prędzej nazwać naszych polityków, może poza Konfederacją i jednostkami z PIS i PO, którzy wrzucają nas na siłę w nie naszą wojnę.

[2022-09-20] Prym
@MecLuk Czyżbyś od sierpnia 2020 roku do 17 września 2022 uciął sobie informacyjną drzemkę? Łukaszenko od 2 lat szczuje na Polskę, dokładnie od momentu, kiedy Polska próbowała obalić jego rządy, organizując kolorowa rewolucję. Nie pamiętasz już kryzysu na granicy i jego wojennej retoryki. Akurat dziś dziś jest w bardzo szerokim rozkroku, między Rosją, a UE i jego wypowiedzi są o wiele łagodniejsze niż jeszcze rok temu.

[2022-09-21] Gość
Komunikat z 19.09.2022 https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-mswia-na-temat-dystrybucji-jodku-potasu

[2022-09-21] Prezes
Wig20 zmierza w jedną stronę niestety i jest to bardzo przykre ale prawdziwe będziemy oddawać nasze najcenniejsze aktywa za bezcen zachodnim korporacjom. Przejęcia przez Orlen Energii, Lotosu, PGNiG czemu służą. PGNiG ma ponoć wszelkie koncesje na wydobycie surowców w Polsce pocichu będziemy wywłaszczani z naszego majątku. Taka jest smutna prawda...

[2022-09-23] Prezes
Kanał w dół wig20

Obrazek do komentarza

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)