Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

-- ETHEREUM

 

 

 

ETHEREUM 

 

 

 

Po pierwszym impulsie wzrostowym ruch na dół należy traktować jako korekcyjny. Modelowo dołek może być w strefie okolic 3400-3300 $. Zakładam, że spadki będą miały charakter tylko trójfalowy ale gdyby okazało się, że zacznie się realizować układ pięciofalowy wtedy może dojść do realizacji wariantu negatywnego zaznaczonego kreską kolorem czerwonym.  

Dopóki notowania będą powyżej tej strefy obowiązuje pozycja na wzrosty.  

 

 

 

23 maja 2024 r 

 

Na Ethereum strefa wsparcia została obroniona i rynek wybił z wielkim hukiem 3500 $. Najbliższy opór to strefa okolic 4000 $ a następnie 4200 $ i jeżeli ta strefa zostanie trwale wybita to oznaczać to będzie rozpoczęcie kolejnej fali wzrostowej wyższego rzędu która winna wywindować notowania na nowe historyczne szczyty. 

Alternatywnie strefa okolic 4200 $ może zostać trochę naruszona po czym cena może ponownie zejść w okolice 3000 $ a nawet trochę niżej w ramach średnioterminowej korekty pierwszego impulsu wzrostowego. Na dzisiaj nie można jeszcze ocenić który z wariantów ma preferencje więc trzeba będzie reagować na ewentualne sugestie techniczne sugerujące osłabienie w opisanej strefie oporowej.  

Jeżeli aktualny wzrost doszedłby tylko do okolic 4200 $ w ramach korekty płaskiej lub ewentualnie korekty pędzącej która też jest możliwa to kolejna fala spadkowa mogłaby potrwać około 2-3 miesięcy. Wówczas dopiero 3 kwartał mógłby dać początek nowej wielkiej fali impulsu wzrostowego. 

Jeżeli zaś rynek wybije opór z okolic 4200 $ to celem wzrostów mogłaby być strefa okolic 4600 $ a tu można dopuszczać znowu korektę wyższego rzędu. 

Konkludując - póki co sygnał kupna w mocy, jeśli rynek po kolejnych wzrostach wyznaczy wyższy poziom stop niż 3000 $ to adekwatnie stop zostanei podniesiony.  

 

 

 

21 maja 2024 r

 

 

Na tej walucie wchodzi sygnał kupna od wybicia 3500 $. W krótkim terminie dopuszczalna jest mała korekta do okolic 3.500 a następnei mocno do góry. Tym razem odnosze wrażenie, że większy potencjał wzrostowy ma właśnie Ethereum niż Bitcoiin. Strefa wsparcia to okolice 3.000 $.  

Wstępny cel gdzieś pod okolice 4.800 $ 

 

 

8 kwietnia 2024 rDodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)