Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

--- 5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2024r

 

 

 

Pierwsza połowa 2024 r nie anleżała dla indeksu do najlepszych gdyż zam WiG20 wzrósł na przestrzeni tego okresu o zaledwie kilka procent. Analogicznei było na większośc i spółek które zachowywały się niajako, można ocenić iż dominowała stagnacja z lekką tendencją wzrostową. Nie powinno to dziwić gdyż notowanai dotarły do kilkunastoletniej linii trendu spadkowego i tu zadecyduje się dopeiro w jakim kierunku podąży nasz flagowy indeks. 

A oto wykaz jak prezentowało się 5 najlepszych sygnałów jakie padły w serwisie za minione półrocze. 

 

 

1. CYBER_FOLKS SA  

Wejście - sygnał kupna powstał przy wybijaniu oporu z okolic 50 zł i było to jeszcze za poprzedniej nazwy gdy spółka nazywała się R22. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło w sposób bardzo agresywny, na poziomie 120 zl i było spowodowane obawą powrotu kursu do tendencji spadkowej po długim okresie wzrostu ceny.

Zysk - zysk z inwestycji był okazały i wyniósł 145 %.

 

 

2. CoCoa 

Wejście - sygnał kupna powstał przy wybijaniu kilkuletniego oporu zlokalizowanego w okolciy 2900 $  co zapowiadało możliwość kontynuacji wzrostów. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło w sposób bardzo agresywny, na poziomie 4250 $ na potencjalnej strefie oporowej. Po czasie okazało się, że wyjście z pozycji było absolutnie przedwczesne gdyż po chwilowym postoju notowanai dalej kontynuowały silne wzrosty. Pozostał spory niedosyt. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł 46 %.

 

 

3. JSW SA  

Wejście - sygnał sprzedaży powstał przy wybijaniu wsparcia z okolic 55 zł i trwał przez długi czas rokując nadzieje na dalsze mocne spadki. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło poprzez wybicie stopa przy poziomie 40 zł co dało i tak spory bo 27 % zysk ale mimo tego było to niefortunne wybicie stopa gdyż po nieco większej korekcie spadki były nadal kontynuowane i gdyby pozycja została utrzymana to zysk byłby dużo większy. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł 27 %.

 

1. SHOPER SA  

Wejście - sygnał kupna powstał przy wybijaniu oporu konsolidacyjnego z okolic 34 zł do dawało szansę na możliwość wzrostu do średnioterminwoej strefy oporowej z okolic 45 zł. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło w sposób agresywny po dojściu ceny do strefy oporowej przy poziomie 42.50 zł  co dało zysk w wysokości 25 %. Powodem zamknięcia pzoycji było to iż strefa oporowa ma charakter średnioterminwoy i nawet gdyby miała zostać wybita to najczęściej rynek robi takie wybicia po solidnym korekcyjnym cofnięciu ceny. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł 25 %.

 

 

 

 

5. Natgas  

Wejście - sygnał kupna powstał przy wybijaniu oporu z z okolic 2.40 $ co sugerowało możliwość zakończenia wielkiej średnioterminwoej korekty spadkowej na cenie tego surowca. Choć wzrost trwał był jednak bardzo szarpany co rodziło obawy o zanegowanie nowej tendencji wzrostowej. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło na poziomie okolic 2.80 $ z obawy o uzasadnioną technicznie możliwość kontynuacji tendencji spadkowej. Notowania weszły w fazę mało czytelnych technicznie ruchów. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł 17 %.

 


Grzegorz Nowak 

 

serwis giełdowy 

www.amerbroker.pl 

 Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)