Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Czy marzec na gpw będzie ?
wzrostowy
spadkowy
horyzontalny

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

+ Wolny rynek - iluzja wyboru

 

 

Tylko 10 firm produkuje prawie wszystko co kupujesz !!

 

 

Temat powinien być większości już znany ale dla przypomnienia i nieco wzbogacony. 

Wolny rynek, wolna konkurencja i wolny wybór to terminy dla kompletnych marzycieli i ignorantów ekonomicznych. Od dawna nie ma czegoś takiego jak wolny rynek. To iluzja, mit. 

Bez względu na to jaki produkt wybieramy w sklepie to większość z nich jest powiązana zaledwie z kilkoma globalnymi korporacjami. Jeden ze szwajcarskich instytutów badawczych wykazał, że na rynku dóbr spożywczych zaledwie 10 globalnych marek poprzez powiązania kapitałowe kontroluje i kreuje konsumpcje całych społeczeństw. Oczywiście są to korporacje masowo używające GMO czyli trujące ludzi na każdym etapie rozwoju. 

Ze swojej strony dodam, że w większości przypadków właścicielami tych korporacji jest zaledwie kilka globalnych amerykańskich banków których właścicielami jest z kolei zaledwie kilka starych rodzin o słusznym pochodzeniu z których najważniejsi to  Rockefeller, Rothschild, Oppenheimer, Warburg czy Morgan.

Oto kwintesencja globalizmu i niewolnictwa w najczystszej postaci. 

 

KUPUJ świadomie - u małych lokalnych producentów !! 

 Komentarze

[2017-01-31] JU
Rozumiem dlaczego Polki są takie piękne ...bo tego nie jedzą

[2017-01-31] bellerofont
Chętnie dołożę jeszcze to: http://polskaracja.com/kupuj-polskie-produkty-zobacz-polskie-odpowiedniki-znanych-marek/ A jak nie wiadomo jakie jest pochodzenie produktu, można zainstalować na telefonie Polę: https://www.pola-app.pl/ I nie mówię tu o tym, żeby kupować tylko polskie, bo np ktoś bardzo lubi snickersa i nic innego mu nie smakuje ale jak jest 2 produkty w podobnej cenie i jakości to dlaczego by nie wybrać polskiego?

[2017-02-06] Adam
z uwagi na: 1. niskie płace i unikanie płacenia ZUS i Podatku przez firemki z PL 2. losową jakość produktów 3. brak serwisu konsumentów kupuje tylko zagraniczne produkty znanych światowych marek. ADAM

[2017-02-06] babcia stasia
Adamie czy jesteś kompletnym idiotą czy tylko udajesz takiego ?

[2017-02-07] Gość
@babcia stasia czymś Panią obraziłem? Zastanawiam się nad prostą zależnością - odmienne zdanie/przekonanie od prezentowanego zawsze powoduje agresję i ataki ad personam. Nie wspieram rodzimych firm i już. Tak będzie do momentu jak jakość oferowanych przez nich produktów/usług będzie odbiegała od rynkowej średniej. Nie widzę też nic zdrożnego w tym, że wielkie korporacja kreują często moje potrzeby. Nie ma też nic w tym złego, że oligopole rządzą światem - robią to zazwyczaj lepiej niż politycy. Wystarczy popatrzeć na przykład Korei Pd czy USA.To dzięki temu maleje liczba ludzi żyjących w skrajnej biedzie. ADAM

[2017-02-15] Puma
Adam myślę,że powinieneś opuścić Polskę na zawsze bo jesteś tu bardzo nieszczęśliwy,jako "produkt" lewackich mediów i wielkich korporacji zatraciłeś poczucie rzeczywistości.Oligopole i politycy,oni wszyscy są w zmowie przeciwko ludzkości(NWO).Koropracje nie kreują twoich potrzeb tylko robią z człowieka robota,którego programują w taki sposób aby zapomniał jaki jest cel jego istnienia i jaka jest jego prawdziwa natura.Chyba nie chcesz mi powiedzieć,że np robienie prania w zagranicznej pralce zmienia twoje życie na lepsze.To są niestotne sprawy,kiedyś w ogóle ludzkość nie posiadała takich wynalazków a świat pomimo tego trwał.Ja się cieszę z tego co mam,nie jestem snobem ani kosmopolitą,kupuje zawsze polskie produkty ! Albo prowokujesz albo jesteś kompletnie zmanipulowany.Przy tym wykazujesz brak wiedzy na temat reguł rządzących światem w którym przyszło nam żyć.

[2017-02-15] Puma
Adam,kupując produkty wyłącznie zagranicznych firm przyczyniasz się do okradania polskiego państwa przez te krwiożercze pijawki (zagraniczne koncerny).Wspierasz ekonomicznego okupanta czyli de facto robisz krecią robotę przeciwko własnej ojczyznie. http://wpolityce.pl/polityka/270049-podatek-od-zagranicznych-firm-stanowi-zaledwie-1-proc-calosci-wplywow-z-cit

[2017-02-20] Truce
Panie Grzegorzu, a skąd to przekonanie, że GMO szkodzi? Nic tak naprawdę na ten temat nie wiemy jeszcze, bo nie ma zbyt dużo badań i proces trwa zbyt krótko. Chyba ze zna Pan jakieś nowe ciekawe fakty to chętnie posłucham.

[2017-02-20] Wachuś
Nie zgodzę się, iż wolny rynek nie istnieje. Chiny, Wietnam, Indie? Tam wygląda to inaczej, jest bardzo wolny rynek, tylko prawa koncernów amerykańskich są ograniczone.

[2017-02-20] zenek
@ Truce człowieku w necie jest mnóstwo badań na temat GMO które były sabotowane przez koncerny spożywcze a naukowcy ginęli często w niewyjaśnionych okolicznościach. Rusz dupe i poszukaj informacji a nie wrzucasz głupio-mądre teksty dla półgłówków rodem z tvn.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)