Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2020 r
w 2021 r
w 2022 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

1. INDEKS WIG ENERGIA


WIG  ENERGIA - notowania, skład indeksu, wykres od początku notowań

  • CEZ
  • ENEA
  • PGE
  • PEP
  • TAURON
  • ZEPAK
  • KOGENERACJA
  • INTERAOLT


Analizowany ostatnio kilka miesięcy temu indeks WIG ENERGIA daje powody do optymizmu. Fundamnetalnie pomogły decyzje szczytu klimatycznego w Paryżu które odsunęły na kilka lat i ogromne inwestycje i ogromne kary które spółki tego sektora będą płacić do Brukseli. Jest to więc dośc optymistyczne. Kilka spółek z tego sektora wygląda obiecująco i po korekcie jest w stanie powalczyć o zmianę tendencji na zwyżkową. Trzeba więc będzie bardziej szczegółowo przyjrzeć się niektórym akcjom. 

Wskazany ostatnio na indeksie poziom oporu okolic 4000 p. na indeksie WIG Energia został przebity i zmieniło to sytuacje na dość pozytywną. Srednioterminowy opór z potencjlanej konsolidacji nie został jeszcze trwale pokonany ale jest szansa, że po korekcie tak się stanie. Aby dotychczasowa tendencja wzrostowa nie została zanegowana indeks nie może trwale spaść poniżej 4200 punktów. 

Mamy więc indeks z którego można szukać liderów do potencjalnych wzrostów. 

 

wykres WIG ENERGIA

źródło: serwis giełdowy amerbroker.pl 

wykres - interwał tygodniowy

 

12 listopada 2014 

Dotychczasowy, zbyt krótki okres notowań Indeksu WIG Energia nie daje dużego pola do analiz ale na podstawie dotychczasowych notowań możemy ocenić, że aktualnie w najlepszym układzie spółki z tego sektora poruszają się w trendzie horyzontalnym zaznaczonym na wykresie.

Dopiero wyjście powyżej 4.000 punktów zmieni sytuacje na pozytywną. Dopóki tak się nie stanie to preferencje są po spadkowej stronie rynku a w najlepszym układzie rynek buduje trend horyzontalny między oporem z okolic 4000 punktów a wsparciem z okolic 3150 p. 


wykres WIG ENERGIA

źródło: serwis giełdowy amerbroker.pl 

wykres w interwale tygodniowym

 

 


 

Grzegorz Nowak 

serwis giełowy amerbroker.pl 

 

 

25 luty 2013 roku 

 Komentarze

[2014-11-12] Gość
Tu będzie dosyć długie bujanie w czwórce flat (płaska, trójkąt)

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)