Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Świat

Angela Merkel popiera Erikę Steinbach

 

Angela Merkel w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk:

 

"Od lat okazuję solidarność z Eriką Steinbach, szczególnie w sprawie projektu, który ma dla niej centralne znaczenie, i który jest ważny także dla mnie. Chodzi mianowicie o fundację "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie.

Na ostatnich milimetrach czy metrach realizacji tego projektu znów nastąpiła trudna faza. Zawsze wyraźnie mówiłam, że ataki, kierowane częściowo przeciwko Erice Steinbach, są nie do przyjęcia.

Dla mnie ważne jest to, że mamy tę fundację w chwili, gdy członkowie pokolenia, które przeżyło wypędzenia, są coraz starsi i częściowo już od nas odeszli. Pamięć o niesprawiedliwości wypędzeń wkroczy do wspólnej pamięci społeczeństwa. Nie zostanie to zapomniane".

Z kolei przewodniczący bawarskiej CSU) Horst Seehofer powiedział gazecie "Bild am Sonntag", że jego partia opowiada się za wejściem Steinbach do władz centrum dokumentacji i informacji o wysiedleniach w terminie późniejszym, po pomyślnych dla chadecji wyborach do Bundestagu.

Stwierdził, że "po sukcesie wyborczym jesienią pozostaniemy przy tym stanowisku. O tym, czy Pani Steinbach zasiądzie w radzie fundacji czy nie, zdecyduje Związek Wypędzonych oraz rząd federalny, a nie SPD"

Poddał też krytyce stanowisko socjaldemokratycznego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeira  za jego stanowisko w sporze wokół Steinbach. - Obowiązkiem Steinmeiera jako niemieckiego ministra spraw zagranicznych było wstawienie się za panią Steinbach - stwierdził polityk. 

Bardzo znamienne są tytuły artykułów w niemieckiej prasie informujące o poparciu kanclerz dla Steinbach: "Merkel i Steinbach demonstrują jedność", "Merkel popiera Steinbach", "Widoczny znak poparcia pani kanclerz dla Steinbach".

 

 

 

 

  

 

 Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)