Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2014 roku

 

 

Wbrew wstępnym założeniom pierwsze półrocze 2014 roku okazało się bardzo kiepskie. Padło niewiele sygnałów kupna a tzw. szeroki rynek notował spadki lub w najlepszym przypadku konsolidację. Ledwo udało się zebrać 5 najlepszych sygnałów. Sygnały padły głównie na spółki z sektora budowlanego którego indeks dawał wyraźne sygnały kupna. Półrocze to oceniam jako jedno z najgorszych jakie pamiętam. Rynek polski stoi w konsolidacji a rynki zachodnie rosną, zwłaszcza z USA i Niemiec. Taka sytuacja nie powinna potrwać zbyt długo, ponieważ albo rynki zachodnie zanurkują na dół albo po korekcie nasza giełda szybko wystrzeli w górę nadrabiając półroczną stagnację. Na dzisiaj jest dużo większe prawdopodobieństwo, że to nasz rynek eksploduje nadrabiając zaległości. 

Wielka inflacja nadciąga, stąd za wielce prawdopodobne uznać należy, że wcześniej czy później rynki akcyjne poszybują w wielką inflacyjną hossę. Pan Belka nie bez powodu łamiąc prawo zmieniał potajemnie ustawę o możliwości zaangażowania NBP na rynku długu. Czekają nas czasy jakich żadne z aktualnych pokoleń nie doświadczyło. Można się spodziewać cały proces długu zostanie zlikwidowany poprzez wywołanie wielkiej inflacji kosztem społeczeństwa spokojnie odkładającego swoje oszczędności w bankach. Kwestią najbliższcyh lat będzie więc olbrzymi run na kasy bankowe w którym najprawdopodobniej fizycznie zabraknie pieniądza. Na razie mamy jeszcze może 2-3 lata spokoju. 

Póki co to rosnąca giełda powinna być tym narzędziem który będzie najlepiej rekompensował inflacyjne straty, później będzie to złoto. Pieniądz na lokacie przyniesie straty. Czekamy na lepszą, drugą połowę 2014 roku. 

 

1. Mostostal Export SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna przy poziomie 0.10 zl. gdzie poziom ten był oporem średnioterminowej konsolidacji poparte pozytywnymi informacjami o charakterze fundamentalnym i krótkoterminowo wybitnie spekulacyjnym 

Wyjście - agresywny sygnał zamknięcia pozycji po 0.19 groszy czyli klasyczna realizacja zysku po wzrostowym dynamicznym wybiciu i przed obawą o gwałtowną zmianę tendencji wzrostowej na spadkową. Sygnał zamknięcia na dzień przed szczytem intraday. 

Zysk - spektakularny zysk 90 % w niecałe dwa tygodnie

 

 

2. LCCorp SA 

Na pozycji drugiej w tym półroczu 2 spółki. 

Wejście - po wykształceniu kanału wzrostowego w minionym półroczu były 2 sygnały kupna na rynku tych akcji w oparciu o wsparcia i opory wynikające właśnie z tej wzrostowej formacji. Pierwsze wejście po 1.45 zl , po konsolidacyjnym spadku pierwszego wzrostu i zamknięcie pozycji stopem po 1.85 zl. Sygnał dał zarobić 27 %. 

Ponowny sygnał kupna po spodziewanej korekcie, po 1.45 i ponowne, tym razem trochę niefortunne wybicie sygnału stopem po.1.80 zł. Sygnał dał zarobić 25 %. Łącznie zysk z obydwu sygnałów na tych akcjach wyniósł  50 %. 

Zysk - 50 %

 

 

2 a. ZASTAL SA

Wejście - sygnał kupna powstały jeszcze w październiku 2013 roku trwał aż do maja bieżacego roku. Powstał po wybiciu strefy oporowej 0.90-1 zl i po spektakularnym wzroście spółka przez rok trwała w trendzie horyzontalnym między wsparciem 1.50 a oporem 2.20 zl. 

Wyjście -  W maju nastąpiło wybicie poziomu stop 1.50 i mieliśmy wzrost aż do 2.63 zl. Finalnie zysk z sygnału wyniósł zaledwie 50 %. W międzyczasie były jednak sugestie aby grać aktywnie i sprzedawać w strefie oporowej okolic 2 zł i kupowac na wsparciu z okolic 1.50 zl. Była bardzo duża szansa na to, że po tej długotrwałej konsolidacji rynek wyznaczy kolejną falę wzrostową. 

Zysk - 50 %

 

 

3. POLNORD SA

Wejście - klasyczny sygnał kupna po wybiciu ważnego oporu przy 7 zł , dodatkowo we wstępnej fazie budowanego potencjalnego kanału wzrostowego. 

Wyjście -  po spodziewanych wzrostach podwyższenie pzoiomu stop. Drugi stop został wybity na poziomie 9.10 zl co finalnie zamknęło pozycję z zyskiem 30 %

Zysk - 30 % 

 

 

4.  DOM DEVELOPMENT SA

Wejście - bezpieczne wejście na konsolidacyji po wzroście na poziomie 36.50 zl i ruch do okolic 60 zł. 

Wyjście - duża część zysku została zjedzona z powodu braku decyzji o agresywnym zamknięciu w strefie oporowej okolic 60 zł. Finalnie pozycja wybita stopem po 46.50 zl

Zysk - 25 % 

 

 

5. Kawa 

Wejście - w tym półroczu zgodnie z zapowiedzią prognostyczną na ten rok, zakładaliśmy, że rynek kawy ma sznse na spory wzrost. Rzeczywiście, po zakończeniu długotrwałego trendu spadkowego padł sygnał kupna na poziomie 120 $ po czym  cena kawy dynamicznie poszybowała w górę. 

Wyjście -  z uwagi na fakt, że trudno jeszcze jednoznacznie ocenić czy obecny wzrost cen kawy jest tylko średnioterminowa korektą czy tez początkie nowego cyklu wzrostowego - nastąpiło agresywne zamknięcie pozycji po cenie 150 $ co dało zysk z sygnału w wysokości 25 %. 

Zysk - 25 %

 

 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 Komentarze

[2014-04-04] Bull
Gratuluję, też to mieliśmy

[2014-05-09] inwestor
mało

[2014-06-05] gość
Też to podawałem a teraz kolejne okazje, już je widać...sokole oczy dostrzegą

[2014-07-07] Gość
na kawie mozna było troszke dłuzej posiedzieć do przeciecia kursu z rózową SMA

[2014-09-02] stary wyjadacz
Nie dopisał Pan jeszcze Sfinksa, też 100 % dał zarobić chociaż mi tylko 40 bo za szybko uciekłem

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)