Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Polska

>>> BUNDESWEHRA w Polsce - Niemcy będą się zbroić i chcą bronić Polaków

 

 

Niemcy chcą bronić Polski 

 

Takie są ostatnie doniesienia depesz agencyjnych. I tego się właśnie obawiałem, że w przypadku eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego Niemcy nie będa chciały walczyć z Rosja ale bardzo chętnie staną w obronie Polski. Wyślą nam na pomoc swoje wojska. Boję się, że mniej więcej tak do linii Wisły. 

Jak podają agencje na razie 1700 niemieckich żołnierzy będzie ćwiczyło w tym roku na terenie naszego kraju. To precedens w historii powojennej i Niemiec i Polski. Niemieckie media w Polsce podają, że świadczy to o dojrzałości i odpowiedzialności Niemiec wobec Polski. 

Dotychczas Berlin unikał jakiegokolwiek wysyłania wojsk operacyjnych na misje zagraniczne. 

 

Komentarz: 

Jedną jedyną rzeczą w konflikcie ukraińsko-rosyjskim jakiej się naprawdę obawiam to właśnie wysłanie przez naszych niemieckich "przyjaciół" wojsk na pomoc sojuszniczej Polsce. Bardzo sie obawiam, że jak wejdą to mogą już stąd nie wyjść i będą nas chronić na długie lata. Polityk który podpisze zgodę na dyslokacje niemieckich wojsk w Polsce zapisze się czarnymi zgłoskami w dziejach Polski. Te dwa tysiące które przybyły na poligon nie stanowią realnego zagrożenia ale tworzą niebezpieczny precedens i przyzwyczajają polskie lemingi do oswojenia się z taką sytuacją. 

Druga ciekawa konkluzja wynikająca z tego to fakt rozgrywania przez USA Niemiec i Polski. Amerykanie bezwględnie potrzebują sojusznika do pomocy Ukraińcom przeciwko Rosji. Coś w zamian za to zaoferują. Jeśli dogadają się z Niemcami to Niemcy zażyczą sobie - czego ? Jasne i oczywiste - tak zwanych "ziem utraconych". Jeśli zdecyduje się Polska - mogą dać Wołyń i Galicje. Z wielu względów woleliby Polskę. Współczuję polskim rządzącym bo przez najbliższe 10 lat trzeba będzie podejmować ważne historycznie decyzje które będa rodzić niesamowicie istotne konsekwencje dla narodu i państwa na kolejne kilkaset nawet lat. Tak burzliwych dziejów wokól Polski nie było co najmniej od czasów I wojny światowej albo podboju Europy przez Napoleona. 

Pisałem już od dawna, że proces rewizji granic i roszczeń terytorialnych w Europie zbliża się wielkimi krokami. Temat zaczyna powoli nabierać rumieńców i jest rozwojowy. 

A na koniec mały smaczek. Czy ktoś wie po co w konsulacie niemieckim we Wrocławiu "pracuje" 600 niemieckich "dyplomatów". Przecież w tego typu placówkach jest zazwyczaj kilka góra kilkanaście osób. Jakie zadania mają ci ludzie i jaki charakter ma ich pobyt, czy aby na pewno dyplomatyczny ? Jeśli dodamy do tego lansowany przez niemieckie media w Polsce RAŚ żądający autonomii - sprawy Śląska nabierają zupełnie innego wymiaru. 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl  

 

 

3 luty 2015 roku 

 Komentarze

[2015-02-04] Grzegorz
Ostatnio było info o poszukiwaniu w Polsce przestrzeni magazynowych dla NATO czołgów. Moi znajomi się z tego bardzo cieszą. Ja jakoś nie potrafię. Z jakiegoś powodu USA nie znosi wiz zapatrzonym w ten kraj Polakom. Czy dlatego, by nas stąd za dużo nie pouciekało bo jeszcze się musimy wykazać/przydać? Co się stało z notką o rotschieldach w NBP, dlaczego zginęła w otchłani? Jak spekulować np. na ropie (OIL)? 1.Szulerka na forexie? wolałbym nie - ze względu na zabójczą dźwignię/maczugę. bossa , mikroloty, inny broker - ale nie market maker? 2.ETF? UCO ?? gdzie najbezpieczniej? Pozdrawiam

[2015-02-04] stary człowiek
Czyli panie Grzegorzu niewiele sie zmienilo w polityce. Zyje juz ponad 80 lat, walczylem w powstaniu, byłem wrogiem PRL, zyje na emigracji chociaz coraz czesciej bywam w Polsce. I powiem tak wracacie do tych samych pytan ktore my stawialismy sobie w 1944 roku. Wierzylismy. Bylismy pewni. NIGDY nie ufajcie naszym sojusznikom z zachodu. Strzezcie sie wroga najwiekszego - Rosji i Niemiec. I niech Bog wam blogoslawi. Bede sie za Was modlil.

[2015-02-04] Grzegorz
P.S. informacja o bundeswerze jest szokująca, ale nie dla oswajanej czerni, która się nawet ucieszy że wreszcie będzie porządek. Jak żyć? Rozmawiam ze znajomymi - po ostatnich sfałszowanych wyborach kolejna miarka się przebrała. Kolejni emigrują.

[2015-02-04] Kapiszon
No co znaczy co robi tych 600 niemieckich dyplomatów w konsulacie niemieckim we Wrocławiu bo nie kumam ?

[2015-02-04] Helmut z Opola
Niemcy to bardzo madry narod i powoli realizuja swoja polityke. Tak planuja zeby przewidziec jakie beda miec konsekwencje ich decyzje podejmowane dzisiaj. Do pient nam nie dorastacie.

[2015-02-04] G Nowak
@ Grzegorz, artykuł o którym Pan mówi jest w odpowiedniej sekcji tematycznej, zdaje się, że w finansach. Większość z emigrantów powróci jak zacznie się kolejna odsłona kryzysu i poszczególne rządy będą robić polowanie na czarownice szukając winnych w obcokrajowcach.

[2015-02-04] G Nowak
@ kapiszon, tzn. że pełnią funkcje analityczne, przygotowawcze aby w sprzyjających okolicznościach władze Niemiec mogły podjąć jak najbardziej skuteczne decyzje. A najdokładniej, to maja zinfiltrowane całe środowisko polityczne, samorządowe i biznesowe. Wiedza kogo mozna przekupić a na kogo trzeba mieć haka, typu kompromitujace zdjęcia/filmy z podesłanymi dziewczynkami itp. Inna kwestia to długoterminowe budowanie agentów wpływu. Pełna infiltracja środowisk naukowych, dziennikarskich, biznesowych, kościelnych, patriotycznych, opozycyjnych itp. Takie zadania realizuje się latami aby w sprzyjających okolicznościach geopolitycznych skorzystac z takiej klasycznej wywiadowczej analizy. Każdy kto ma jakieś istotniejsze znaczenie ma swoją kartoteke w BND. Tak, tak bójmy sie "naszych" przyjaciół bo naprawdę mamy kogo się bać.

[2015-02-06] G Nowak
@ stary człowiek, dziekujemy, podzielam opinie odnośnie sojuszników i życzymy dużo zdrowia

[2015-02-07] Krakus
Joachim Brudziński z PiS, „ Nie mamy żadnych powodów, żeby Niemców się dzisiaj obawiać" - pytany w kontekście obecności wojsk niemieckich w Polsce.

[2015-02-07] Krakus
Korwin o Niemcach: „Przypominam, że Niemcy – to nasz jedyny poważny wróg, bo ma do nas poważne (choć doskonale ukrywane) pretensje terytorialne. Reżymowa (a także posiadana przez Niemców…) prasa skrzętnie ukrywa to, że Niemcy z Polską (podobnie jak Japonia z Rosją) nadal nie mają podpisanego traktatu pokojowego, że wprawdzie rozmaite traktaty i “deklaracje” uznają granicę na Odrze i Nysie – ale zgodnie z Konstytucją RFN Niemcy “istnieją nadal w granicach z 1938 roku” i w każdej chwili (pardon: w odpowiedniej chwili) ktoś zgłosić się może do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe po orzeczenie, że traktaty, układy i deklaracje sprzeczne z Konstytucją RFN są nieważne. I Trybunał tak orzeknie – całkiem słusznie. Bo taki jest porządek prawny.

[2015-02-07] Gość
To szwabki kolejny raz dostana baty, nigdy niemiec nas nie pokonali i nie pokonają. Niemcy maja większy problem na niektorych terenach wiecej Turków niż Niemców. Nawet bylo kilku w reprezentacji Niemiec w pilce noznej.

[2015-02-08] Fred
W nawiązaniu do wątku o 600 dyplomatach niemieckich taka ciekawa informacja http://www.tvp.info/18774674/niemcy-szukaja-talentow-pilkarskich-w-polsce-naucza-dzieci-futbolu-i-niemieckiego

[2015-02-10] Gość
Wczoraj w Legnicy w związku z wcześniejszym zabójstwem, wprowadzono ścisłą kontrolę wszystkich pojazdów, poruszających się w pewnej części miasta. Cytat "Polskich policjantów wspomagali niemieccy koledzy, którzy przywieźli do Legnicy tropiącego psa". To ja się pytam, czy to pretekst, czy to już psów nam w Polsce brakuje.

[2015-02-12] wojak
Bundeswehra szuka też rekrutów wśród Polaków http://odkrywca.pl/polak-moze-trafic-do-bundeswehry-za-swietne-pieniadze,683941.html i następny artykuł http://www.fronda.pl/a/strzembosz-polak-w-bundeswehrze,10810.html

[2015-02-20] Gość
najlepiej sprawę ukraińską rozwiązać polskim mięsem armatnim.

[2015-03-10] Gość
Co ta tym świecie sie kuiźwa dzieje ... Fajnie że Niemcy chcą nam pomóc, ja się z tego powodu bardzo cieszę , ale mam jedno pytanie ; Czy Rosja jest normalna?? Po Chuj im to? ... Niech się lepiej zastanowią co robią i to nie raz tylko co najmniej z 10 razy. Pozdro

[2015-03-11] Adam
wartość bojowa niemieckiej armii jest żadna, mogą tu przyjechać 100k żołnierzy BW i nic z tego nie będzie, PL ma lepiej wyszkolone wojsko, lepiej wyposażone wojsko i lepsze morale wojska. To PL będzie broniła DR a nie na odwrót. ADAM

[2015-03-31] Gość
do adam idz do lekarza bo leki przestaly dzialac

[2016-09-17] Gość
islamski problem Niemców zostanie naszym problemem jak wyślą tu zaprawionych w wojnie śniadych jako bundeswechrę

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)