Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Polska

+ Trump chce zniszczyć Niemcy ?

 

 

Trump chce zniszczyć Niemcy ?
 
 
Na świecie dzieją się niesamowite rzeczy a „tzw. „wolne media” głównego rynsztoku nic o tym nie piszą. 
 
Otóż jak donosi Sunday Times na spotkaniu 17 marca 2017 r. prezydent Trump wręczył kanclerz Niemiec Anieli Merkel rachunek wypisany na kwotę ponad 370 mld $. Jest to kwota jaką wg USA państwa NATO a zwłaszcza USA poniosły na bezpieczeństwo Niemiec. Taką kwotę miała gospodarka RFN zaoszczędzić unikając wydatków zbrojeniowych. 
 
Według informatorów gazety niemiecka delegacja w tym minister obrony narodowej Ursula von den Leyer. mieli ocenić rozmowy jako skandaliczne a Trumpa oskarżyli o próbę zastraszenia. Żądania Trumpa potwierdzili także inni dyplomaci. 
 
Dla przypomnienia – USA wydają na obronność równowartość trzech czwartych wszystkich wydatków obronnych państw NATO (3,61% własnego PKB). Te wydatki stanowią obciążenie, które wraz z kosztami kolejnych konfliktów zbrojnych, jest coraz trudniejsze do ponoszenia dla gospodarki amerykańskiej. 
 
Oj, będzie się działo w kwestii bezpieczeństwa w Europie. Ciekawe czy NATO przetrwa najbliższe kilka lat. Po rozwiązaniu NATO europejski system bezpieczeństwa wywróci się zupełnie do góry nogami. Chaos będzie większy niż po rozpadzie EU. Jest to tylko kwestią czasu. Bezpieczeństwo zapewnią niektórym krajom znowu dwustronne umowy bilateralne. 
 
 
Grzegorz Nowak 
serwis giełowy amerbroker.pl
 
 

27 marca 2017 r

 
 


Komentarze

[2017-03-28] LL
Jeśli nato upadnie, to jest to nasz koniec. Niemcy z Rosjanami tylko na to czekają. Wystarczy że dosypią KOD-owi trochę pieniędzy i na jakiejś demonstracji wynajęci snajperzy zlikwidują kilku demonstrantów. Reszta potoczy się sama, aż zaprzyjaźnione państwa będą zmuszone do interwencji. Co jest najgorsze to to, że nie mamy się jak przed tym obronić.

[2017-03-28] perez
Niestety masz rację. Zobaczymy jeszcze jaki będzie efekt manewrów Zapad na Białorusi - jeżeli Rosja miałaby mieć taktyczne możliwości skutecznego ataku na Polskę, musieliby nie wycofać wojsk z Białorusi po manewrach.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)