Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2017 roku

 

 

 

Za nami kolejne półrocze a więc czas na podsumowanie sygnałów kupna/sprzedazy za drugie półrocze 2017 roku. Chociaż wyniki za to półrocze sa bardzo przywoite to jednak giełda w tym okresie nie cechowała się ani jakimiś spektakularnymi wzrostami pojedynczych spółek powyżej 100 % ani też wzrosty nie miały odpowiedniej szerokości rynku.

Można wręcz powiedzieć, że był to rynek dla wytrwanych inwestorów którzy potrafią zidentyfikować tę niewielką liczbę spółek które mają potencjał wzrostowy. Większość firm, zwłaszcza małych i średnich była w tendencjach spadkowych lub horyzontalnych. Ograniczyło to znacząco i możliwości inwestycyjne i sprawiło, że interesowała nas tylko niewielka ilość giełdowych firm. Postawiliśmy na odbicie w sektorze energetycznym i ten ruch okazał się wyjątkowo trafny. W Nowy 2018 rok wchodzimy praktycznie bez sygnałów kupna - jest ich tylko kilka i oczekujemy dopiero na atrakcyjny zakup po nieco głębszej przecenie.  

Jako, że od jakiegoś czasu publikujemy wszystkie sygnały - nie tylko 5 najlepszych - to wszystkie  sygnały kupna/sprzedaży w minionym półroczu przedstawiały się następująco: 

Dom Development – zysk 60 %, wybite stopem 

Krezus –  zysk 60 %, wybite stopem 

Tauron  - zysk 36 %, wybite stopem 

CI Gamet - zysk 35 %, zamkniete tp

JSW - zysk 34 %, wybite stopem 

ZEPAK - zysk 34 %, agresywne zamknięcie 

Miedź – zysk 28 %, wybite stopem 

PGE - zysk 25 %, wybite stopem 

PZU – zysk 25 %, wybite stopem 

Alumetal - zysk 15 %, wybite stopem 

PKO BP –  zysk 12 %, zamkniete agresywnie 

Eurocash – zysk 6 %, wybite stopem 

GPW – zysk 3 %, wybite stopem

Remak – zero, wybite stopem na poziomie wejścia

Cocoa – strata 3 %, wybite stopem  

 

 

1. DOM Development SA  

Wejście - sygnał kupna na tych akcjach nie powstał w najlepszym momencie. Pojawił się dopiero po solidnym wzroście po wybiciu oporu przy 52 zl we wrzesniu 2017 roku. Celem było wykorzystanie przyspieszonej dynamiki wzrostu która pojawiła się na rynku spółek deweloperskich. 

Wyjście - zamknięcie wzrostowych pozycji nastąpiło w sposób pasywny poprzez wybicie stopa na poziomie 83 zl po roku od powstania sygnału kupna. Prawdopodobnie na akcjach tej spółki nastąpią dalsze wzrosty a wybicie stopa było spowodowane jedynie średniotreminowa korektą. 

Zysk - zysk z pozycji wyniósł 60 % 

 

 

 

1a. KREZUS SA  

Wejście - taki sam wynik zajął sygnał kupna powstały na spółce KREZUS SA. Sygnał kupna na akcjach Krezusa powstał po długoterminowym spadku i po wybiciu oporu konsolidacyjnego w okolicy 1.00 zl. 

Wyjście - wyjście na tych akcjach miało także pasywny charakter bo nastąpiło poprzez wybicie stopa na poziomie 1.60 zl. Szczerez mówiąc było to wybicie dość niefortunne gdyż spółka charkateryzuje się duzą zmiennością i po głębszej korekcie nastąpił dlaszy wzropst w którym już nie braliśmy udziału. Niemniej jednak, po korekcie potencjał na rynku tych akcji na pierwsze półrocze 2018 roku pozostaje nadal bardzo duży. 

Zysk - wybicie stopa dało zysk w wysokości 60 % w nieco więcej niż miesiąc. 

 

 

 

2. TAURON SA  

Wejście - zakup akcji Tauronu nastąpił po wybiciu małego oporu z okolic 2.72 zl w dolnej strefie srednioterminowej konsolidacji. 

Wyjście - podwyższając systematycznie stopa notowania doszły do okolic okolic 4.15 a poziom take profit mieliśmy ustawiony na 4.20 zl. Niestety nie został osiagniety. Strefa oporu wyznaczona został ajednak bardzo dobrze gdyz kurs z okolic 4.15 zaczął systematycznie spadać wybijając stop na poziomie 3.70 zl. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł 36 %.

 

 

 

3. CI GAMES  SA  

Wejście - sygnał kupna na tych akcjach powstał po bardzo duzym spadku i małej kilkutygniowej konsolidacji. Dokładnie po wybiciu oporu tej konsolidacji na poziomie 1.15 zl. 

Wyjście - zamknięcie sygnału kupna nastąpiło po dojściu do poziomu take profit na poziomie okolic 1.55 zl. Zagranie było agresywne ryzykowne ale sie opłaciło. 

Zysk - zysk 35  % w kilka tygodni 

 

 

 

 

4. JSW SA  

Wejście - sygnał kupna na kacjach JSW SA powstał po wybiciu oporu przy 75 zl. W miare roziwijania sie tendencji wzrostowej podwyższany był poziom stop. 

Wyjście - wyjście z transakcji nastąpiło poprzez wybicie stopa na poziomie okolic 99 zl 

Zysk - wybicie stopa dało zysk z kilkumiesiecznej transakjci na poziomie 34 % 

 

 

 

4a. ZEPAK SA  

Wejście - sygnał kupna na tych akcjach powstał poprzez klasyczne wybicie średnioterminowego oporu konsolidacyjnego na poziomie okolic 13.50 zl. 

Wyjście - zamknięcie pozycji miało agresynwy charkater i było na poziiomie 17.50 zl, dodatkowo doloczona została dywidenda 

Zysk - zysk był takż ena pozimie okolic 34 % 

 

 

 

5. Miedź  

Wejście - rzadka sytuacja aby w gronie 5 najlepszych sygnałow pojawił sie surowiec a nie spółka  z rynku akcyjnego. Niemniej jednak tak sie stało. Otóz sygnał kupna powstał w sposób agresywny na wsparciu średniotreminowej konsolidacji w okolicy poziomu 247 $ 

Wyjście - w maire wzrostu ceny miedzi podwyższany jak zwykle był poziom stop. Wyjście z sygnału kupna nastąpiło w sposób klasyczny - poprzez wybicie stopa na poziomie okolic 315 $ 

Zysk - zysk z tej półrocznej inwestycji na rynku miedzi był nadzwyczaj imponujący i dał zarobić 28 %. Najprawdopodobniej zysk na tym instrumnecie nie jest osttanim śłowem i po korekcie będzimey mieli do czynienia z dalszym dużym wzrostem cen miedzi na przestrzeni najbliższych kilku misięcy. 

 

 

 

 

5 b. PGE SA  

Wejście - sygnał kupna nakcjach PGE powstał po długoterminowym spadku po wybiciu oporu z okolic 10.50 zl. 

Wyjście - zamkniecie pozycji nastąpiło poprzez klasyczne wybicie stopa na poziomie 13 zl

Zysk - ta kilkumiesieczna inwestycja dała zysk w wysokosaci 25 % 

 

 

 

  

5 c. PZU SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna powstały po wybiciu oporu z trójkąta rozszarzającego sie na poziomie 38 zl 

Wyjście - zamknięcie sygnału kupna nastąpiło po wybiciu poziomu z okolic 47 zl 

Zysk - zysk 25 % 

 

 

 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

 Komentarze

[2018-02-08] Romek
na jakim % kapitału?

[2018-02-09] GNowak
Z naszej strony sugestia jest taka aby nie angażować więcej niż 15-20 % kapitału w jedną spółkę. A jakie kto podejmuje decyzje to już kwestia indywidualna.

[2018-02-09] Roman
widzi Pan, tego ważnego szczegółu w autoreklamie zabrakło, bo i zysk będzie tylko od 15-20%. Prawda? Nie zaprzeczy Pan.

[2018-02-09] GNowak
@ Roman, to zależy jak Pan zainwestuje. Znam takich którzy wchodzą tylko na jedną albo na dwie spółki całym portfelem. Najważniejsze, że sygnały są zyskowne. A dla względów statystycznych trzeba wybrać jakąś regułę więc mamy 5 najlepszych sygnałów. Jak kto inwestuje zależy od stopnia indywidualnej akceptacji ryzyka i wielu innych elementów.

[2018-02-10] konkret
Kasparow wygrał w komputerem. Analiza "tech" jest gorsza od dobrej analizy.

[2018-02-10] Henryk
Na pewno ma Pan wiedzę, ale nie jestem przekonany, poziomy wejść nie w każdym opisywanym przypadku były rozważne, po fakcie owszem widzimy ładny wzrost, ale jak spojrzymy na fragment i uświadamiamy sobie jeszcze emocje, ryzyko, to już nie jest proste. A Pan gwarancji nie da i to żadnej.

[2018-02-11] GNowak
@ konkret, wpis bez sensu, a jaka to jest dobra analiza ? Dobra jest taka która jest skuteczna a nie teoretyczna.

[2018-02-11] GNowak
@ Henryk, w moim subiektywnym odczuciu własnie opisane powyżej przykłady cechują się tym, że poziomy wejść są jak najbardziej rozważne czyli bezpieczne. To priorytet gdyż trzeba wybierać takie miejsc a do wejścia aby poziom stop był jak najbliżej poziomu otwarcia pozycji. Emocję są nawet podczas spaceru :) Gwarancje i to fałszywe daje tylko Bankowy Fundusz Gwarancyjny :) Przy inwestycjach ZAWSZE jest ryzyko. Jak ktoś go nie akceptuje to nie powinien wogóle myśleć ani o inwestycji ani nawet o trzymaniu pieniędzy w banku. Dzisiaj największe ryzyko to trzymanie pieniędzy w banku, zwłaszcza dobrym renomowanym banku zagranicznym. No ale co człowiek to opinia.

[2018-02-12] Zosia
Roman chciałabym zarabiać 20 % co kwartał czy nawet co pół roku. Na teraz muszę powyciągać kasę z inwestycji na które dałam się namówić w banku a przynoszą straty :) Pewne jak w banku :)

[2018-02-14] Chrobotek
Półrocze było wbrew pozorom bardzo ciężkie i mało spółek nadawało się do gry na wzrosty. Sam wiele razy musiałem uciekać z rynku po zakupie. Indeks niby delikatnie szedł do góry a większość spółek leciała na dół.

[2018-03-09] Gość
Uważam że publikacja wszystkich sygnałów z danego półrocza jest bardzo dobrym posunięciem i uwiarygadnia portal.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)