Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

--- Czy BFG rzeczywiście gwarantuje wszystkim depozyty do 100 tysięcy euro ?

 

Oczekiwanie na tsunami w systemie bankowym AD 2023 roku  

 

 

Większość Polaków uśpiona jest prawdziwą informacją, że depozyty bankowe są bezpieczne bo BFG gwarantuje je do kwoty 100.00 euro. Informacja jest rzetelna ale nie oddaje ducha prawdy. Bo BFG owszem gwarantuje ale tylko 2 % z całej liczby zdeponowanych w systemie bankowym aktywów. To też prawda ale jakże inna, jakże szokująca. 

Teraz porozmawiajmy o konkretnych liczbach. Ze stron samego BFG dowiadujemy się, że łączna kwota składek banków na BFG w 2022 r. wyniesie 3.7 mld. To strasznie mało. Takie kwoty do tej pory wystarczały na pokrycie strat w sytuacji gdy upadał mały bank lub jakiś SKOK o jeszcze mniejszych kapitałach. 

Ze stron BFG dowiadujemy się, że na koniec 2021 roku WSZYSTKIE ZASOBY BFG wystarczały na gwarantowanie TYLKO 1.83 % środków gwarantowanych w polskich bankach !! 

Ciekawostką jest to, że maksymalna kwota gwarantowanych środków nie jest obligatoryjna i nie wynosi  kwoty 100.000 euro ale BFG MOŻE wypłacić maksymalnie równowartość 100.000 euro. To wielka różnica. 

Kolejna wisienka na tym bankowym torcie jest taka, że oficjalnie BFG ma aż 5 lat na wypłatę klientom gwarantowanych środków. W praktyce wypłaca się to rocznymi transzami. Czy wyobrażacie sobie państwo inflację rzędu tylko 20 % rocznie i coroczne wypłaty gwarantowanej kwoty w takich ratach ? Można zaryzykować tezę, że realna wartość wypłaconej w ratach gwarantowanej kwoty 100.000 euro starczy może na dobry rower. 

Znam opowieści klientów Banku Staropolskiego którzy deklarowali, że ostatnie raty ówczesnych gwarantowanych kwot otrzymali nawet po 10 latach oczekiwania. Nie wyobrażam sobie realnej wartości tych kwot w dobie szalejącej inflacji. 

Według danych widniejących na stronach BFG instytucja ta na koniec 2020 roku dysponowała zaledwie kwotą 17.391 984 złotych na pokrycie depozytów bankowych oraz sumą 27 528 tys zł na ewentualne wypłaty dla klientów SKOK-ów. 

Co to wszystko oznacza ? To niestety oznacza, że BFG jest dobry na czas spokoju w systemie bankowym kiedy raz na kilka lat upadnie jakiś mały lub co najwyżej średni bank albo kilka równie mizernych SKOK-ów. 

 

Wniosek jest taki, że gdyby w ciągu roku upadły ze dwa banki z pierwszej ósemki a nie daj Boże trzy to BFG jest natychmiast niewypłacalny. W takim przypadku gwarancje BFG są tylko teoretyczne. Konkluzja zatem jest taka, że na ciężkie czasy które wg mojej subiektywnej oceny nadchodzą dla systemu bankowego na najbliższą jesień lepiej liczyć na siebie niż na BFG. Warto samodzielnie zagwarantować sobie bezpieczeństwo posiadanego kapitału. 

Jesienią tego roku spodziewam się kryzysu płynnościowego nie tylko w polskim sektorze bankowym ale w globalnym systemie bankowym i zastanawiam się czy nadchodzący kryzys zmiecie tylko kilka dużych banków czy spowoduje upadek całego systemu. Warto przypomnieć o takim scenariuszu zawczasu, zanim nadejdzie finansowe tsunami. Mamy jeszcze trochę czasu na przemyślenia i opracowanie dróg ewakuacyjnych. 

Swoją drogą przypominam także informację która publikowałem już kilka lat temu, że na mocy prawa wprowadzono zasadę, że upadający lub będący w tarapatach bank może legalnie zająć depozyty swoich klientów aby ratować swoją płynność. Najbliższa jesień zweryfikuje czy wprowadzone kilka lat temu przepisy prawne w całej EU były tylko niewinnym zapisem czy może zaczną się materializować. 

  

Grzegorz Nowak 

 

serwis giełdowy 

www.amerbroker.pl  

 

 

ps

zaryzykuję i podam harmonogram działań transformacji pieniądza materialnego na pieniądz cyfrowy. z poniższego wynika, że zamach na dzisiejszą bankowość jest po prostu zaplanowany aby zrealizować przyjęty plan. w zasadzie to nie będzie transformacja tylko zabicie obecnego systemu aby na jego gruzach utworzyć pieniądz cyfrowy za pomocą którego będzie można zaprowadzić system absolutnej kontroli. wygląda też na to, że upadek systemu bankowego będzie po to aby zniszczyć klasę średnią, tych którzy coś posiadają. człowiek który coś posiada jest człowiekiem wolnym, niezależnym i ma czas rozwijanie się, na samodzielnie myślenie a może nawet sprzeciwiać się władzy. taki człowiek jest globalnym elitom zupełnie niepotrzebny. oj będzie się działo. czy wszystkie kraje to zaakceptują, czy oto toczy się wojna na Ukrainie czy może wręcz przeciwnie - wojna na Ukrainie toczy się dlatego żeby dzięki niej wprowadzić ten system ? 

 

 

 Komentarze

[2022-07-13] Gość
NBP dodrukuje ile będzie trzeba ;)

[2022-07-13] G Nowak
@ gość, chyba już nie tym razem, wajcha została przesunięta, wielu projektom nadano przyspieszony bieg. Uśpiono czujność wielu ludziom, to jest wojna, ma ona charakter wielopłaszczyznowy i wielowątkowy, trudny do ogarnięcia. Większość ludzi żyje w błogiej niewiedzy i nie ma pojęcia co się tak naprawdę dzieje. Przełom lat 2022/23 przejdzie do historii ludzkości jako jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach. Aczkolwiek życzę sobie i wszystkim abym się mylił albo przynajmniej aby realizowała się wersja soft upadku anglosaskiej cywilizacji.

[2022-07-13] ciekawski
Zdradzi Pan co poleca w serwisie w temacie Krach i upadek systemu bankowego w 2022/2023 roku ? https://amerbroker.pl/?go=content&action=section&id=3

[2022-07-13] G Nowak
@ ciekawski, to szczegółowe informacje zarezerwowane dla klientów serwisu i tak tutaj na forum publicznym przekazuję sporo informacji.

[2022-07-13] Wróżbita z Ciechocinka
Jeśli faktycznie czeka nas globalny upadek systemu bankowego i cywilizacji anglosaskiej, to jedynym zabezpieczeniem będą konserwy i kałach. Ktoś ma ochotę zamienić swoje oszczędności na wagon konserw, czy też zaryzykuje, poczeka i zobaczy czy świat zawali się w najbliższego Sylwestra?

[2022-07-13] Just
Co Pan myśli o tej analizie, czy pokrywa się z Pana przewidywaniami? https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20220429/deflacja-krach-akcje-dolar-zloto

[2022-07-14] Gość
Trudno sobie to wyobrazić, jeszcze trudniej się z tym pogodzić. Czy w takim razie te fizyczne papierki, z którymi w rzeczonym czasie zostaniemy w ręce/ portfelu lub przysłowiowej "skarpecie", będą jakkolwiek użyteczne? W jakim zakresie? Jaki procent zostawić/ zachować na czarną godzinę, żeby jakoś móc funkcjonować?

[2022-07-14] G Nowak
@ gość, powiem tak, po raz pierwszy od kilkunastu lat w historii tego serwisu napisałem niedawno do klientów informacje typu ostrzeżenie na czerwono i DUZYMI literami a sprawa dotyczy okresu w który właśnie wchodzimy. Swoim wpisem dotknął Pan sedna sprawy. Jeśli ktoś nie ma zbyt dużych kwot a jest świadom tego co się dzieje i chciałby ochronić wartość którą posiada jego pieniądz to sugeruję po pierwsze zakup produktów żywnościowych a jak coś zostanie to zakup innych produktów, ważnych do pracy, funkcjonowania itd. Np. stolarz winien zrobić duży zapas drewna do pracy. Natomiast jak ktoś ma tej kasy dużo więcej to rzeczywiście ma problem. Wydaje mi się, że wiem jak to ochronić duże pieniądze ale to już kwestia dyskusji wewnątrz serwisu. Mówię najzupełniej poważnie, na najbliższy rok licząc od dzisiaj wyzbył bym się każdej waluty i nie trzymałbym pieniędzy w żadnym banku, poza tymi niezbędnymi do funkcjonowania na najbliższy czas. Już za kwartał czy dwa zobaczymy na ile moje ostrzeżenie i podane narzędzia ochrony kapitału okazały się skuteczne.

[2022-07-14] Kuba
W takim wypadku spłacanie kredytów wydaje się być bezsensowna strata kapitału. Dlaczego plynnosc banków ma spaść ? Problemy spłat zobowiązań klientów miałyby być przyczyna ? Ogólnie zdaje się ze banki maja pod dostatkiem kapitału ze względu na wysokie stopy, oferują niskie lokaty wiec raczej nie starają się pozyskać od ludzi dodatkowych depozytów. Upadek większych banków wiąże sie ze stratach kontroli przez rządzących nad ludem który przy tak skrajnej sytuacji w końcu wyjdzie na ulice. Chyba ze to już maja również wkalkulowane ?

[2022-07-14] G Nowak
@ Kuba, spłacenie kredytu ma sens tylko wtedy gdy ktoś spłaci wszystko. jeśli pozostaje dużo do spłacenia to nie ma to znaczenia. lepiej zrobić zapasy dla rodziny. Najpierw w kosmos poszybują ceny gazu, Rosja zamknie kurek dla Europy chcąc ją zniszczyć gospodarczo. Następnie będzie lockdown energetyczny. Później będzie atak na dolara i pójdzie lawina. Od kilku lat na wielu polach trwa Wielka Wojna która jest realizowana nowoczesnymi metodami, na tyle są to nowoczesne narzędzia, że ludzie tego nie zauważają. Kulminacją tego konfliktu będzie to co na Ukrainie. Na razie kraje bloku BRICS walczą z hegemonią Anglosasów. Przewodzą im Chiny i Rosja. W całej Azji Amerykę popierają zaledwie trzy kraje a w Ameryce Południowej z tego co wiem chyba tylko dwa. Nie wiem jak jest w Afryce. Większość krajów sekunduje Rosji albo jest neutralna. Propaganda jest po obu stronach ale Rosja nie walczy z tzw. wolnym światem tylko o swoje interesy tak samo jak USA. Wg mojej subiektywnej opinii w wyniku tej wojny upadnie system hegemonii amerykańskiej i upadnie także Rosja jako mocarstwo. Wynik tej wojny będzie mega korzystny dla Polski ale to jeszcze może potrwać wiele lat. Jednak pod warunkiem, że nie damy się jankesom zmanipulować i popchnąć do bezpośredniej wojny z Rosją o co bardzo zabiegają.

[2022-07-14] Zdzichu
Jako stały czytelnik tego serwisu pamiętam jak o tym co się teraz dzieje pisał Pan kilka lat temu i przestrzegał aby się przygotować na takie czasy. Wtedy wydawało się że to farmazony. Szacun za wnikliwy i analityczny umysł. Obejmuje Pan nie tylko rynki finansowe ale i geopolitykę.

[2022-07-14] Kuba
G. Nowak - też jestem zdania, że idziemy w kierunku który Pan przytoczył, upadek walut + koniec panowania Anglosasów. Jednakże ciężko wymierzyć tu jakieś ramy czasowe, osobiście myślę, że trochę rozciągnie się to w czasie, co nie znaczy, iż uważam, że jesień/zima będą spokojne. Już zaczynają coś ćwierkać o nawrocie plandemii.. Co do kredytu, zastanawiam się nad spłatą bo - co z takim kredytem się stanie kiedy faktycznie taka złotówka upadnie kompletnie, mam stałą stopę procentową 5% w skali roku, przy tej inflacji kredyt wciąż się dewaluuje. Posiadam środki, żeby spłacić go kompletnie ale nie jestem pewien czy jest sens. Posiadam własną działalność handlową i sam widzę jak bardzo podnoszę ceny dosłownie już z tygodnia na tydzień, z takim tempem inflacji, za parę lat 100k PLN będzie tyle co dzisiaj 30-40 tys. a przecież kapitał zaciągniętego kredytu nie wzrośnie nominalnie. Naprawdę ciężkie rozmyślenia mam ostatnio. Nadal trzymam $$ od 3.80-4 i kiedy pomyślę, że już jest dobry moment żeby wziąć zysk to znowu przychodzą myśli - po co mi te PLNy które z dnia na dzień stają się nic nie warte. Życzę wszystkim powodzenia i trafnych wyborów.

[2022-07-14] Jacek
Dzień dobry a co z TFI? w tym inPZU? lub bankiem PKO BP? Jacek

[2022-07-14] G Nowak
@ Jacek, jeśli kryzys systemu bankowego na jesieni będzie w wersji light i będzie polegał tylko na tym, że upadnie kilka banków to najbardziej pewne są nadal te banki które polecałem od kilku lat. PKO BP, PeKaO SA, BoŚ Bank, Alior Bank i Bank Pocztowy. Są to najbezpieczniejsze wg mnie banki a najbardziej ryzykowne to wszystkie te których udziałowcami jest kapitał zagraniczny. Jeśli kryzys przybierze postać skrajnie negatywną i upadnie już w tym jesiennymi sezonie system bankowy to wszyscy będą równi. Trzeba umieć się zabezpieczyć poza systemem. Ci którzy mają duże pieniądze mają na najbliższy tygodnie duży problem. Będzie dużo samobójstw bo ludzie mogą potracić nie tylko wszystko co posiadają ale i sens życia. Kiepskie to życie oparte tylko na materii ale część widzi sens tylko w tym.

[2022-07-14] MARVELL777
Panie Nowak, nie myli się Pan w tym aspekcie. Wszystko jest zaplanowane Europa od 21-07-2022 do końca roku a Ameryka w roku 2023! Już Kryzys płynnościowy się zaczął i pierwsze jaskółeczki już widać. Tak czy owak do 2027 wszystko się rozleci i będziemy mieli nowy system finansowy. Co do cryptowalut sądzę że się mylisz! Następny pieniądz będzie jedną z monet ISO 20022. Nie napiszę który ponieważ każdy powinien odrobić swoje zadanie domowe w tym aspekcie....

[2022-07-14] Monika
Panie Grzegorzu. Od jakiegoś czasu czytałam Pana analizy i przemyślenia i niedawno dołączyłam do grona zalogowanych by bronić swoich oszczędności i mam pewne sprzeczności w głowie które mi spać nie dają. Mianowicie, powiedzmy, że nastawiłam się na zakup pewnych instrumentów na który sygnał czekam ja i pewnie nie tylko. Mam tylko taki dylemat. Może faktycznie jestem początkująca ale boje się jednego. Skoro Pan sugeruje w najbliższym okresie zakup tych instrumentów to wiadomo że musimy zrobić to po przez banki. To nawet jak by wzrosty tych instrumentów były zgodne z Pana oczekiwaniami i chciałabym realizować zyski to jak to się ma to prognozowanych upadłości banków? Bardzo proszę o uswiadomienie

[2022-07-14] Gość
Rowniez uwazam, ze wszystko jest zaplanowane. Wszystko musi przebiec tak, by nie stracic kontroli, a w miare plynnie w przyspieszonym trybie przejsc na nowy system finansowy. Obecnie wszystko wchodzi do cyfrowego swiata, wiec zakladam, ze bedzie pieniadz cyfrowy. Byc moze na poczatku ze dwa, trzy, ale docelowo jeden na caly swiat. Nie do konca sie zgodze, ze sa dwa bloki, ktore sie zwalczaja. Moze nizej postawieni jak np prezydent Rosji w to wierzy, ale nad nim jest ktos, kto steruje caloscia. Czym sie dalej wglebic to zbyt duzo jest dopasowane do siebie. Zyjemy w teatrze i nie mamy pojecia co dzieje sie poza scena.

[2022-07-14] lolek
Nic z tych rzeczy się nie wydarzy, przestan pierdolić te czarne farmazony i przestan straszyć ludzi. P.S. współczuję najbliższym autora, jeśli takich ma.

[2022-07-14] G Nowak
@ Monika, Pani Moniko, nie wiem co ma Pani na myśli, ale nie wszystko musi Pani robić przez banki z tego co zasugerowałem. To kwestia wielkości posiadanego kapitału. Proszę albo doprecyzować pytanie w tym temacie na forum w serwisie dla zalogowanych albo proszę zadzwonić i dopytać jakie ma Pani wątpliwości. Owszem sugerowałem rozważyć nabycie niektórych instrumentów prze system bankowy ale jest to opcja dla klientów posiadających kwot rzędu minimum milion, kilka milionów zł. pzdrw

[2022-07-14] G Nowak
@ gość, tak, absolutna zgodność, to jest teatr dla frajerów ale uważam, że nie wszystko co zaplanowane zostanie w pełni zrealizowane do końca. W zależności od tego jak społeczeństwo będzie reagować tak niektóre tematy będą musiały być modyfikowane. Nie wiem czy te dwa bloki to tylko ustawka, dopuszczam taki scenariusz ale nie mam w tej kwestii zdecydowanej opinii. Jeśli miałby Pan racje w tym temacie to byłby to b czarny scenariusz dla całej ludzkości ale tematu nie będą rozwijał gdyż byłbym uznany za absolutnego oszołoma. I tak kładę na szali budowaną przez kilkanaście lat całą moją reputację. Absolutnie ma Pan racje co do kontroli, jest tylko pytanie o jej zakres, czy ma zasięg globalny i o reżyserów. Więcej odpowiedzi na ten temat uzyskamy za rok, po spodziewanym upadku aktualnego systemu. Zawsze zwycięża miłość, prawda i wolność. Rzecz w tym, że nie każdy jest na to otwarty bo tomy sami kreujemy naszą rzeczywistość. To o czym myślimy do nas przychodzi. To prawda o której wiedzą globalni zarządzający a większość zatraciła pradawną wiedzę naszych ojców. Ci którzy mają tę wiedzę i są świadomi to mają moc R1A1 :)

[2022-07-15] Led
Gdyby miłość, prawda i wolność zawsze zwyciężały nie żylibyśmy w obecnym, okrutnym świecie, dążącym do pełnej kontroli nad jednostką. Chyba nie jest Pan aż tak naiwny, aby samemu wierzyć w przytoczony slogan.

[2022-07-15] G Nowak
@Led, nasze życie tu na ziemi to tylko wycieczka aby nabrać doświadczeń, nauczyć się czegoś. W rzeczywistości jesteśmy nieśmiertelnymi istotami duchowymi. Wygląda więc na to, że jestem naiwny.

[2022-07-15] Gal Anonim
Witam @ Nowak myślę że powinien Pan zerknąć na ten materiał https://gloria.tv/post/7cKdFZDEwHqbDLdAhgeYA6ABK#30 Czy jest prawdziwy pozostawiam to do własnej oceny. Od siebie dodam tylko jedną rzecz. Kiedyś przeglądając internet natknąłem się na pewien materiał, w którym wypowiadała się osoba wtajemniczona w zmianę obecnego systemu i przejście na CBDC. Osoba ta jest/bądz była bardzo bliskim współpracownikiem Sorosa. Otóż napisała, że zmiana obecnego systemu i przejście na nowy nastąpi w ciągu jednego góra dwóch dni, będzie to jakieś duże święto w mroźną zimę , była mowa o święcie katolickim czy tak będzie zapewne się niedługo dowiemy. Dodał że ludzie będą zajęci tym świętem i z uwagi na nie oraz na mróz nie będą strajkować a to da im czas na domknięcie nowego systemu i przestawienie na nowe tory. P.S. Ludzie nie są świadomi, ale pisząc obrazowo obecny system to Lewa ręka człowieka, nowy system CBDC to prawa ręka. Przez pewien czas oba systemy mogą ze sobą współpracować i przyzwyczajać ludzi do ich wzajemnej symbiozy, ale nadejdzie ten dzień ta chwila, że Lewa ręka zostanie odcięta. Wszystkie wartości które pozostały w starym systemie znikną, ludzie obudzą się w nowej rzeczywistości bez niczego !!! P.S.2 Pozwoliłem sobie zamieścić w/w materiał z uwagi na zbieżność tego materiału z moją wiedzą. W nowym systemie nie będzie walut(będzie jedna) ludzie nie będą mieli nic tylko 1) dochód gwarantowany 2) status szczepień 3) podatek węglowy 4) punkty kredytu społecznego 5) status konta 6) stan majątku POzdrawiam Gal Anonim

[2022-07-15] Marfi
Do Gal Anonim!!!!! Strzał w dziesiątkę 100 procent racji! , uciekać od szczepień!! Ewidentnie tu chodzi o depopulacje!! A te filmiki mnie tylko utwierdzają w przekonaniu! Nawet mój duch krzyczy uwaga na szczepienia!

[2022-07-15] Led
@ Marfi @ Gal Anonim w necie krąży bardzo dużo tego typu filmików, które mają często napędzać kliknięcia. Myślę, że promil z nich jest prawdziwy. Oczywiście nie neguję zawartości i przekazu, ale zapewne struktury rządzące światem od razu usunęłby i taki film i takie źródło, gdyby im to zagrażało. Chyba że ma to być może kolejne sposób na oswajanie bydła z NWO. @ G Nowak może rozwinie Pan swoje przemyślenia o nas, jako nieśmiertelnych istotach, bardzo to interesujące. Proszę nie obawiać się o reputację, dla idiotów i tak już dawno stracił ją Pan pisząc lata temu o NWO, końcu świata, jaki znamy, krachach lub Wielkiej Lechii. Na tym etapie prowadzonego przez Pana bloga, borni się Pan wynikami i zaistniałymi już wydarzeniami. Idiotów nigdy Pan nie przekona, oni mają utartą wersję myślenia.

[2022-07-16] Christo84
System punktowy istnieje w Chinach i ma się świetnie. Jak chcecie wiedzieć jak będzie wyglądał świat to zmierza to dokładnie w tym kierunku. To nie są żadne teorie spiskowe.

[2022-07-18] Gość
Christo84 dokladnie zmierza to w tym kierunku. Komus zalezy, by przeniesc centrum dowodzenia z USA na Chiny.

[2022-07-21] Gość
Ew. wg Mateusza, 24, 1-14 "1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? 4 Na to Jezus im odpowiedział:«Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec."

[2022-07-24] Emil
@Gal Anonim zdaje się, że jest to kolejna operacja psyop lub próba wywołania takiej po Q(-anon), Nesara/gesara, itd. a co wskazuje na to? ot we wpisie https://oculumlabs.com/intel-drop-5-csrq-status-update-cabals-plans/ napisali "Gideon: “They’ve done it with 9/11, the secret space program, the Moon missions, secret world history. They release eighty percent truth, then hide the twenty percent they don’t want anyone knowing. " napisali że operacja 9/11, misje na księżyc czy historia powszechna jest w 80% prawdziwe, gdzie de facto 9/11 to ja bym dał że przynajmniej 80 % to fałsz: samoloty a nie materiały wybuchowe itd., to samo misjami na księżyc (w reż. Kubricka) czy historii świata. Ci z tego Oculumlabs kręcą, mącą, powielają wielokrotnie swoje niby odkrycia i mieszają w głowach, fałsz trzeba omijać szerokim łukiem. Zapewne w końcu wyślą ofertę finansową dla najbardziej zainteresowanych do wstąpienia do grona Sovereign (Wolnych) w nadchodzącym systemie. na pewno scam. pozdrawiam i uważajcie na siebie

[2022-07-31] Gość
Panie Grzegorzu, W przypadku tsunami bankowego jak Pan opisuję to zakładam, że raczej odbędzie się to w bankach Europejskich, generalnie Europa upada i jest to logiczne, ale co Pan myśli o przeniesieniu oszczędności np. do Citibanku, którego generalnie nie powinno tsunami dosięgnąć, centrala jest w USA, a oni raczej nie dopuszczą do upadku, prędzej będzie kolejny dodruk... Pytam, ponieważ coraz bardziej ta sytuacja mnie zaczyna martwić, ponieważ czekam na spore spadki cen nieruchomości w Polsce jesień / wiosna przyszełgo roku i nie ukrywam, że przydałoby się, aby te pieniądze do tego czasu względnie spokojnie przetrwały... Co Pan o tym sądzi lub co by Pan zrobił na moim miejscu mając pieniądze na mieszkanie i nie chciałbym ich stracić...

[2022-08-01] G Nowak
@ trafne spostrzeżenie Europa upada a za chwilę nie poda jej pomocnej dłoni USA. Rzecz w tym, że czarnego łabędzia spodziewam się właśnie ze Stanów a nie z Europy. Podkreślam, że nie wiem co do końca będzie ale spodziewam się utraty płynności w sektorze w skali nawet masowej. Co bym ja zrobił - powiem Panu co już robię. Po raz pierwszy w swoim życiu w okresie od najpóźniej września do wiosny przyszłego roku nie będę miał pieniędzy w prawie żadnej postaci, poza tymi na bieżące potrzeby. Wg mnie może być zagrożona prawie każda waluta pochodząca z krajów świata anglosaskiego. Niezależnie czy trzymana w banku czy skarpecie. Zła wiadomość przyjdzie z serca imperium. Wg mnie ten kryzys będzie tak samo kryzysem na telefon czyli pod zamówienie jaki zapoczątkował domino czyli upadek banku Bear Stearns a później Lehman Brothers. Możliwe, że tamte upadki były testem o małej skali. Stawiam na to, że na wiosnę przyszłego roku będzie już wprowadzany nowy system finansowy.

[2022-08-01] Adam
Obstawiam jako black swan zamach na prezydenta USA..skoro mowa o wyobraźni.

[2022-08-01] G Nowak
@ Adam, oj to byłby mega radykalny przyczynek do wprowadzenia stanu wyjątkowego co dałoby z kolei legitymację do wprowadzenia wszystkiego co się chce. Dla mnie to jednak zbyt radykalne, zakładam upadek jakiejś mega ważnej instytucji finansowej co zszokuje świat. Mój scenariusz można łatwiej zaplanować i wytłumaczyć logicznie gawiedzi.

[2022-08-01] Gość
@G_Nowak Panie Grzegorzu, a jakie ma Pan zdanie odnośnie rozszerzenia bloku BRICS i rozliczeń w walutach narodowych? Jak dla mnie to jest wojna i zrzucenie z tronu hegemona i próba sprawiedliwego podziału pracy na kolejne dekady.. Jeżeli USA traci na znaczeniu na arenie międzynarodowej i myśli Pan, że zaryzykują teraz zmianę systemu jak są w tuż przed wielką wojną z Chinami? Przecież problemy społeczne,gospodarcze jakie by powstały z tego tytułu byłyby ogromne i zanim społeczeństwo zaakceptowałoby nowym system w krajach anglosakich to by upłynęło znowu kilka lat, a przewaga Chin i pozostałych krajów by cały czas rosła... co z długami USD w krajach wschodzących, wyzerowałyby się, przecież skoro te kraje są w bloku antyanglosaskim to nie muszą przystępować do nowego systemu? Przed Nami na pewno wojna walutowa i surowcowa i chyba prędzej dojdzie do zmiany systemu jak już ludzie stracą wiarę do obecnego systemu (hiperinflacja) i nowy CBDC zostanie przyjęty z radością.Zakładam, że jak impreza przeniesie się na Tajwan / Bliski Wschód to na Zachodzie gospodarka stanie, bo mogą zrobić podobne blokady jak z Rosją i wtedy inflacja, dopiero się rozkręci i jest na kogo zrzucić winę i ludzie to kupią.. Napisał Pan o nie trzymaniu pięniędzy w krajach anglosaskich to może Bank of China czy lepiej zapakować wszytsko w PM i czekać? I pytanie dodatkowe czy w Pana scenariuszu zmiany systemowej nieruchomości przy tych przemianach o których Pan piszę stracą czy wzrosną ? Mowa tu o cenach nominalnych lub wyrażonych w innych aktywach ?

[2022-08-01] Adam
hmm przypadek z zamachem bylby tez dobrym pretekstem do konfilktu z Iranem (bo zakladalbym ze byłby to odwet za zabojstwo ich generala) ale jesli mialbym obstawiac jak Pan upadek instytucji to wybralbym bank wells fargo lub fundusz Vanguard

[2023-10-10] Gość
Po pierwsze primo to ludzi trzeba poinformować że środki finansowe wpłacone do banku stają się własnością banku. https://www.bitchute.com/video/vTbuc2b24Kdv/ 2 minty

[2024-04-06] rechot
Jakie to anormalne że ludzie nie mają zielonego pojęcia iż zabraknie ich kasy w banku. W jakim my świecie żyjemy ?

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)