Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2023 roku

 

 

 

W minionym półroczu sygnały miały charakter miksu bo obok sygnałów kupna występowały także sygnały sprzedaży. Właśnie największy zysk przyniósł sygnał sprzedaży na CIGames. Poniżej tradycyjnie lista 5 najlepszych sygnałów kupna i sprzedaży powstałych w drugiej połowy 2023 roku.   

 

 

1. CIGAMES SA   

Wejście - sygnał sprzedazy padł po wybiciu wsparcia z okolic 6.00 zl i spadki rzeczywiście były kontynuowane mocnym rajdem na dół. 

Wyjście -  teoertyczny modelowy spadek ceny wypadał w okolciy 2.30 zl i w wtej włąśnie strefie zamknęliśmy agreswynie sygnał sprzedaży realizując zyski które jakby nie patrzeć były imponujące i szybkie.  

Zysk - zysk wyniósł 62 %

 

 

2. CDPROJEKT SA   

Wejście - klasyczny sygnał padł po wyłamaniu wsparcia z okolic 140 zl. gdyż wyłamanie tej strefy to prawdopoodbny sygnał zakończenia średnioterminwoej korekty wzrostwoej wyższego rzędu. 

Wyjście - gdy notowania szybko spadły do wsparcia z okolic 100 zł. podjęliśmy decyzję o realizacji zysków z pozycji spadkowych. 

Zysk - zysk z pozycji wyniósł 25 % 

 

 

3. Stalprodukt SA   

Wejście - klasyczny sygnał kupna powstaje po wybiciu strefy oporowej z okolic 245 zl. Wzrost jest szarpany ale udaje się podwyższyć stopa

Wyjście - drugi stop zostaje wybity i następuje realizacja zysku 

Zysk - pozycja wybita stopem przy 290 zł ale nadal z całkiem sporym bo 18 %-ym zyskiem z

 

 

 

4. KGHM SA     

Wejście - sygnał sprzedaży padł przy poziomie 144 i miał charakter klasycznego sygnału po którym cena spadała aż do okolic kluczowego wsparcia przy 100 zl. W efekcie mamy kilkumiesięczną konsolidację 

Wyjście - zamknięcie sygnału po 121 zł w strefie oporowej a powodem była możliwość większego ruchu korekcyjnego. Zwłaszcza w sytuacji wzrosu ceny miedzi. 

Zysk - 16 % 

 

 

 

5. GPW

Wejście - sygnał kupna otwarty po cenie 36 zł w oczekiwaniu na korekcyjną zwyżkę która istotnie miała miejsce ale trwała dość długo a ruchy wzrostwoe były szarpane co potwierdza raczej tezę o tym, że jest to korekta. 

Wyjście - decyzja o zamknięciu sygnału przy poziomie 41 zł z powodu wyczerpywania się teoretycznego poziomu docelowego takiej zwyżki. 

Zysk - 15 % 

 

 

6. Złoto   

Wejście - sygnał kupna padł przy poziomie 1900 $ i miał charkter klasycznego sygnału który zmieniał kierunek ze spadkowego na wzrostowy. Istotnie taki ruch miał miejsce i cena podeszła aż do 2150 $. 

Wyjście -  finalnie pozycja została zamknięta agresywnie po cenie 2090 $ co dało dość szybki spekulacyjny zysk. No i bezpieczny bo na złocie. Pozycja zamknięta aby ją odkupić na spodziewanym głębszym spadku. 

Zysk - zysk wyniósł 10 %

 

 
 

 

 Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)