Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

-- BITCOIN - prognozy

 

BITCOIN 

 

 

 

Bitcoin w okolicy istotnej strefy oporowej przy ostatnich szczytach złapał zadyszkę. To całkiem normalne, że rynek w takich sytuacjach albo trochę cofa i atakuje ponownie i za kolejnym razem w sposób skuteczny albo robi korektę wyższego rzędu i w takiej sytuacji taka korekta jest bardziej dotkliwa i bardziej długotrwała.  

Mamy bardzo jasny i klarowny układ techniczny który sugeruje, że jeśli cofka ma być tylko korekcyjna to korekta nie może wybić kluczowego wsparcia z okolic 66.000 $. 

Gdyby zaś ww. strefa wsparcia została wybita to czekac nas mogłaby korekta wyższego rzędu do okolic sterfy 50.000-45.000 $. 

Wobec powyższego stopa dla obowiązującego agresywnego sygnału kupna ustawiam na 66.000 $. 

Celem tego ruchu wzrostowego najprawdopodobniej powinna być strefa okolic 75.000-78.000 $ i tu może być utworzony szczyt po którym mogłaby nastąpić korekta wyższego rzędu która sprowadziłaby notowania do strefy okolic 45.000-50.000 $.

Dlatego też wobc powyższych potencjalnych projekcji najprawdopodobniej zasugeruję ustawienie tp w strefie 75.000-78.000 $, alternatywnie trzeba będzie ewentualnei czekać na techniczny sygnał sprzedaży który powstaje zawsze na sporo niższcyh poziomach niż szczyt. 

 

 

 

12 czerwca 2024 r

 

Na Bitcoinie sytuacja jest podobna to Ethereum ale tu potencjał wzrostu jest mniejszy. Na dzisiaj sygnał kupna pozostaje w mocy a celem wydaje się być strefa okolic 77.000 $. Następnie postawiłbym na spadek nawet do okolic 60.000 $ a kolejna fala wzrostowa wyższego rzędu dopiero na jesieni. 

Stop trendowy na dzisiaj bez zmian i jest to strefa okolic 60.000 $

 

 

21 maja 2024 r

 

 

Na Bitcoinie załamała się struktura potencjalnego impulsu wzrostowego co oznacza wejście korektę wyższego rzędu. Kluczem jest strefa okolic 60.000-62.000 $ - jeśli trwale pęknie - a wiele na to wskazuje wówczas jest to stop dla obowiązującego sygnału kupna i dla pozycji wzrostowych oraz oznacza to wejście sygnału sprzedaży. Dopiero ewentualne trwałe wybicie strefy dałoby nadzieję na powrót do trendu wzrostowego. 

Na chwilę obecną trwa walka o utrzymanie kluczowej strefy wsparcia. 

Taka korekta wyższego rzędu mogłaby potrwać z pół roku i znieść notowania od 40 do 60 procent ich wartości. 

 

 

 

17 kwietnia 2024 r

 

 

Na Bitcoinie mieliśmy szansę na jeszcze jedno przetestowanei strefy okolic 62.000 $ ale już chyba nici z tego wariantu. Rynek zbiera sie do bardziej agresywnego zagrania. 

Jeżeli wybity zostanie opór z okolic 70.000 $ to oznaczać to będzie sygnał kupna i rozpoczęcie kolejnej fali wzrostowej której teoretycznym celem powinna być co najmniej strefa okolic 82.000-85.000 $. 

Dzisiaj kończy się Ramadan a więc droga do ataku na Iran zostaje otwarta. Także metale szlachetne po dużych wzrostach albo ulegną panice zakupów albo czas na spora korektę. Sytuacja na świecie zaczyna się znowu zaostrzać co grozi eskalacją konfliktów na Bliskim Wschodzie oraz na Ukrainie. Jeśli żelazne ptaki z pejsami polecą na bombową "wycieczkę" do Teheranu to spodziewajmy się zwrotów na wielu klasach aktywów. W takiej sytuacji zacznie się ucieczka od walut do safe haven. Skorzystają na tym także waluty cyfrowe. 

Sygnał kupna - to trwałe wybicie oporu z okolic 70.000 $ 

 

 

8 kwietnia 2024 r

 

 

Ostatni wpis przy tym instrumencie był dokładnie miesiąc temu gdy realizowaliśmy zyski zamykając agresywnie wzrostowe pozycje. Po czasie widać, że jeszcze kilkanaście procent można było wyciągnąć z rynku więcej. Czy to oznacza, że pozycja została zamknięta źle ? Absolutnie nie. Pozycja została zamknięta bardzo dobrze bo z 45 procentowym zyskiem. 

Przez cały ten czas czekałem na to co wykreśli rynek. Czekałem spokojnie a w międzyczasie dostałem kilkanaście emali i dwa razy więcej tel czy znowu kupować bo rynek rośnie. Jak widać, nie rośnie. W najlepszym wypadku stoi w miejscu przez cały ten czas. 

 

Oto jak wygląda aktualna sytuacja techniczna 

 

Patrząc z długoterminowej perspektywy możemy rozważać dwa skrajnie odmienne scenariusze.

- rynek jest w trendzie wzrostowym i po korekcie w której aktualnie jesteśmy powinien kontynuować mocną aprecjację, jednym słowem hossa. 

- drugi wariant zakłada, że jest wręcz przeciwnie, że od listopada 2021 roku rynek jest w bessie. Większość spyta, jak to, przecież jest nowe ATH ! No i co z tego, że są nowe nowe maksima, aktualne przebicie historycznego szczytu które miało miejsce w marcu może być szczytem korekcyjnej fali b średnioterminowej korekty która przybrała formę korekty płaskiej abc. W tym scenariuszu szczyty z marca to klasyczna euforia i złapanie frajerów na drogiego Bitcoina którego cena mogłaby spaść w ramach spodziewanej spadkowej fali C nawet poniżej dołka fali A przy 14.800 $. Na dzień dzisiejszy ten scenariusz potwierdza wielkie objęcie bessy powstałe na świecy tygodniowej oraz załamanie struktury fal wzrostowych. 

Raczej nie potwierdza tego analiza fal wzrostowych wg fal Elliotta, tu najbardziej prawdopodobny scenariusz to zrobienia dołka w strefie okolic 63.000-62.000 $ i ruch do góry na nowe wyższe niż  w marcu szczyty. Gdyby ten scenariusz się miał zmaterializować to w krótkim horyzoncie kilku najbliższych tygodni jest on optymistyczny gdyż szczytu spodziewałbym się wtedy gdzieś w strefie okolic 80.000-85.000 $. Gdyby tak się stało to  z tego miejsca nastąpić powinna mocna korekta spadkowa wyższego rzędu, akurat zapewne na czas halvingu kiedy większość liczyłaby na mocne wzrosty. 

Powyższa analiza sugeruje nam, ze mamy rozbieżne sugestie płynące z wykresów analizy technicznej. Do tego trzeba jak widzę dodać to, że waluty cyfrowe to instrumenty dla absolutnych amatorów czyli nowej generacji młodych inwestorów którzy tak jak moje pokolenie wierzyło że Universal czy Chemiskór podbije świat i będą rosły do nieba. To także dokładnie taki sam scenariusz kiedy był szczyt bańki internetowej a najważniejsze światowe media ekonomiczne pisały, że notowania firm internetowych nie będą już spadały bo do gospodarki wchodzi nowy paradygmat - właśnie internet który będzie powodował permanentne wzrosty. Jak patrzę na tych 30-toletnich nowicjuszy i jednocześnie wyznawców pieniądza cyfrowego to schemat jest dokładnie taki sam. Jest tylko pytanie kiedy się to totalnie załamie i dzisiejsze waluty cyfrowe poza kilkoma wyjątkami nie będą miały absolutnie żadnej wartości. Dlaczego ? Z bardzo prostej przyczyny - zostaną prawnie zakazane, tak samo jak handel złotem.  

Wróćmy więc do analizy technicznej Bitcoina. Wobec powyższych rozbieżności uważam, że kluczowa jest strefa wsparcia z okolic 64.000-62.000 $ Jeśli ta strefa się wybroni to rynek może szybko odbić i rozpocząć kolejną ale ostatnią już falą wzrostową w aktualnym impulsie która wyniesie notowania na nowe szczyty. Jeśli fala ta nie będzie wydłużona to jej potencjalny szczyt mógłby przypaść albo w strefie okolic 80.000-85.000 $ albo w strefie okolic 103.000 $. 

Gdyby jednak strefa wsparcia z okolic 62.000 $ została trwale wyłamana (nie mylić z naruszeniem) to oznaczałoby to, że szczyt wzrostów na Bitcoinie mamy już za sobą a celem mogłyby być nawet okolice trochę poniże dołka przy 14.800 $ w przypadku klasycznej fali C. Gdyby fala C była pędząca to cena nie musiałaby spadać aż tak nisko. 

Z powodu tego, że inwestorzy tego rynku mają wyjątkowo emocjonalny charakter wynikajacy z braku doświadczenia w walce z grubymi instytucjonalnymi rekinami finansowymi to należy brać pod uwagę naruszenia wskazanych stref. Jednym słowem spadki mogą być głębsze niż sie tego spodziewać można z klasycznej analizy ale też i szczyty mogą być również trochę wyższe niż wynikałoby to z klasycznej oceny analizy technicznej. 

Z uwagi na to, że w tym roku spodziewam się dużej eskalacji działań wojennych na świecie to jest spora szansa na to, że kapitał będzie uciekał do takich instrumentów które mogą być traktowane jako safe haven. Jednym słowem panika ucieczki od pieniędzy może wypchnąć waluty cyfrowe na nowe wyższe poziomy. Aby jednak tak się stało to wyżej opisana strefa wsparcia musi zostać wybroniona. To warunek pozytywnej projekcji. Dlaczego nie piszę o halvingu Bitcoina ? Bo nie ma o czym, on ma niewielkie znaczenie, oczywiście poza propagandowym i manipulacyjnym. 

Jeśli w mojej subiektywnej ocenie uznam, że wsparcie zostało obronione to dam tutaj agresywny sygnał kupna. Póki co bal na Titanicu trwa, jak doniosą trunki zabawa może się wydłużyć i może będzie można jeszcze coś przytulić do portfela. Tak czy inaczej opisana wyzej strefa wsparcia może być potencjlanie dobrą strefą zakupową lub w przypadku jej złamania idealną strefą ucieczki od Bitcoina. 

 

 

3 kwietnia 2024 r

 

 

Na Bitcoinie w minionym tygodniu wykorzystaliśmy dość euforyczny wzrost na tym instrumencie i zamknęliśmy pozycji w sposób agresywny po 64.600 licząc na to, że strefa tych okolic może być potencjalnym szczytem fali wyższego rzędu.  

Jeśli istotnie tak się stanie to strefa okolic 50.000-55.000 mogłaby być rozważana pod odnowienie pozycji wzrostowych. 

Alternatywnie rynek może wydłużyć obecną falę wzrostową i kilka procent i korekta byłaby wówczas realizowana z wyższego poziomu.  

Na wykresie zaznaczyłem dwie potencjalne projekcje ruchu ceny na najbliższy tydzień. Obydwie są optymistyczne, jedna bardziej - to ta zaznaczona kolorem zielonym a druga nieco mniej oznaczona kolorem niebieskim.  

Analiza techniczna wskazuje, że Bitcoin jest bardzo mocno emocjonalny o czym świadczą dynamiczne ruchy na tym wykresie. Na razie są one w kierunku północnym i na chwilę obecną nie widać sygnałów zmiany tej tendencji. Każdy głębszy spadek należałoby wykorzystywać do odnowienia pozycji na wzrosty.

Na dzisiaj pozostajemy bez pozycji zakładając ich odnowienie na wzrosty na korekcyjnym spadku wyższego rzędu. 

 

 

3 marca 2024 r

 

 

sygnał kupna od 44.000 $, agresywne zamknięcie po 64.600 $  >>> zysk 45 % 

 

Zamykam agreswynie sygnał kupna trwający od 44.000 $ po aktualnym kurise 64.600 $ z zyskiem 45 %. 

Pozostajemy bez pozycji 

 

 

28 luty 2024 r

 

 

Miniony tydzień zgodnie z zapowiedzią był tygodniem korekty w notowaniach Bitcoina. Jak do tej pory korekta przybrała bardzo humanitarną dla inwestorów formę ruchu bocznego którego wsparciem jest strefa okolic 50.500 $. Jeśli strefa ta nie zostanie wybita aby pogłębić korektę to należy spodziewać się zainicjowana kolejnej fali wzrostowej której celem mogłyby być okolice strefy 55.000-56.000 $. Jeżeli taki scenariusz istotnie się potwierdzi to oznaczać to będzie możliwość utworzenia w tej strefie szczytu fali wyższego rzędu co oznaczać też będzie korektę wyższego rzędu.  Taka korekta nie mogłaby już być  ruchem bocznym ale solidnym spadkiem. 

Stop trendowy dla aktualnej tendencji wzrostowej to strefa okolic 48.000 $ i jej ewentualne trwałe wybicie to nie tylko stop dla inwestowania na wzrosty ale także otwarcie sygnału sprzedaży. Dopóki tak się nie stanie to preferencje są po wzrostowej stronie rynku. 

 

Konkludując - od 44.000 utrzymujemy sygnał kupna ze stopem trendowym w okolicy strefy 48.000 $

 

 

26 luty 2024 r

 

 

 

Na Bitcoinie obowiązuje nadal sygnał sprzedaży ale najprawdopodobniej notowania osiągnęły szczyt wzrostowego impulsu w minionym tygodniu przy poziomie 53.000 $. Teraz, w najbliższych tygodniach powinniśmy być świadkami bitwy o to czy spadki jakie zapowiadają się na najbliższy czas będą tylko spadkami korekcyjnymi czy też będzie to może powrót do tendencji spadkowej wyższego rzędu.  

Jeśli ktoś gra krótkoterminowo to na ostatniej sesji winien mieć zrealizowany zysk z ostatnich wzrostów, jeśli ktoś gra trendowo to stop winien być ustawiony poniżej wsparcia z okolic 48.000 $. 

Z uwagi na to, że analizuję instrumenty w układach średnioterminowych to stop dla aktualnego sygnału kupna istniejącego od poziomu 44.000 $ ustawiam nieco poniżej wsparcia przy 48.000 $ liczone na zamknięcie sesji.  

Jednym słwoem na najbliższy - co najmniej tydzień - trzeba przygotować się na spadki na parkietach walut cyfrowych. 

 

 

18 luty 2024 r

 

 

Na Bitcoinie opisywany ostatnio sygnał sprzedaży został wybity w strefie oporowej z okolic 44-45.00 tysięcy która był stopem dla pozycji spadkowych i ewentualne wybicie tej strefy to także sygnał kupna. A więc na chwilę obecną obowiązuje sygnał kupna ze stopem na poziomie 42,500 $. 

Powstaje pytanie dokąd ten sygnał kupna może nas zaprowadzić. Odpowiedź jest bardzo prosta - do momentu powstania sygnału sprzedaży. 

Gdybyśmy chcieli pokusić się o projekcję docelowego wzrostu to przypomnę, że jest to bardzo trudne gdyż cały wzrost na Bitcoinie może być albo nową falą wzrostową albo tyko korektą po pierwszym spadkowym impulsie. To oznacza, że potencjalny szczyt może być teoretycznie na każdym poziomie.

Gdybym musiał gdybać to oznaczyłbym strefie okolic 49.00-50.000 $ jako kluczowa dla ewentualnego dalszego potencjalnego wzrostu. Jeśli strefa ta zostałaby trwale wybita to jest szansa na kontynuację wzrostów. Jeżeli jednak atak na nią będzie nieudany to zakładam możliwość powstania w niedługim czasie kolejnego technicznego sygnału sprzedaży który mógłby się rozwinąć w trwalszy odwrót. 

Jeżeli strefa okolic 50.000 $ rzeczywiscie miałaby być strefą szczytową to proszę się przygotować na ruchy konsolidacyjne które mogłyby doprowadzać do chaotyczncyh ruchów w obszarze 39.000-49.000 $ i dopiero wybicie poza ten obszar otworzyłoby wiarygodny sygnał. Entuzjazm na kryptowalutach jest olbrzymi a ostanie zanegowanie sygnału sprzedaży zapewne go podwoiło więc jest to idealny paradygmat do utworzenia potencjalnego szczytu. Oczywiście jak będzie zobaczymy w niedalekiej przyszłości. Dlatego też nie przesądzam ale sugeruję kierować sie sygnałami bo te odsiewają nastawienia życzenieniowe niepoprawnych optymistów. 

Konkludując na chwilę obecną obowiązuje sygnał kupna od 44.000 $ ze stopem na poziomie 42.500 $. 

 

 

11 luty 2024 r

 

 

Ostatnia analiza jak i podany sygnał sprzedaży pozostają bez zmian. Wprawdzie ostatnie szczyty zostały trochę nadbite ale było to naruszenie strefy oporowej a nie wybicie. 

Co dalej ? 

 
Aktualnie notowania tej cyberwaluty oscylują w okolicy 40.000 $ i już można byłoby realizować zyski z otwieranych na spadki pozycji. Moim zdaniem aktualna krótkoterminowa sytuacja prezentuje się następująco. 
 
Rynek dotarł w okolice kluczowego wsparcia zlokalizowanego w okolicy 40.000 $ i raczej nie powinno ono zostać rozbite za pierwszym razem. Bardziej postawiłbym na scenariusz w którym z obecnych poziomów rynek może korekcyjnie wzrosnąć do okolic bliskich 44.000. Jeśli tak by się istotnie stało to na wykresie uformowało by się prawe ramie pro spadkowej formacji głowy z ramionami. Wówczas można założyć ponowne spadki z tej strefy do okolic 40.000 i atak na to wsparcie. Tym razem ten atak powinien być udany i powinien je rozbić i przynieść duże spadki. Jak duże ? W najbardziej czarnym scenariuszu zakładam mniej więcej rok spadków z celem nawet poniżej 10.000 $. Bardziej pozytywne warianty będę analizował na bieżąco w serwisie o ile pojawią się ku temu przesłanki techniczne.  
 
Jak się bronić ?
 
Ewentualne trwałe wybicie oporu z okolic 44-45.000 $ zanegowałoby opisywane powyżej projekcje pro spadkowe i sugerowałoby możliwość kontynuacji wzrostów. Jak wysoko ? Tego nie można ocenić bo dotychczasowe wzrosty od dołka z ubiegłego roku mają jedynie charakter korekcyjny i mogą w praktyce się skończyć na każdym poziomie. Tak więc stopy dla pozycji spadkowych winny być usytuowane powyżej strefy okolic 45.000 $. 
 
Gdyby się okazało, że spodziewanego przeze mnie korekcyjnego ruchu nie będzie i gdyby wsparcie z okolic 40.000 rozbite zostało z marszu to oznaczać to będzie, że jest gorzej niż zakładam. 
 
Psychologiczny p. widzenia jest jasny, klarowny i bardzo czytelny dla doświadczonych graczy giełdowych. Ostatnie miesiące Bitcoinowi entuzjaści czekali na przyznanie licencji na ETFY i obiecywano sobie, że to wywoła falę zakupów dużych graczy instytucjonalnych. Tymczasem zgody na ETFY zostały przyznane a Bitcoin zanurkował. Co to oznacza ? To oznacza, że grube ryby zastosowały klasyczny schemat znany z notowań na giełdach.  Duzi gracze posypali w karnecie zleceń i niepoprawni entuzjaści zostali ubrani w papier na szczycie. Można by powiedzieć - chcieliście dużych graczy - no to macie dużych graczy. Duzi gracze nauczą drobnice jak się rozprowadza plankton. To absolutnie nie oznacza, że wielcy gracze nie zarobią na Bitcoinie. Wręcz przeciwnie zarobią i to bardzo dużo. Trzeba się tylko do nich w odpowiednim czasie przyłączyć, wtedy kiedy powstaną obiektywne techniczne sygnały kupna. 
 
Konkludując - sygnał sprzedaży od poziomu 43.800 $ w mocy, stop jak w treści powyżej. 
 

 

 

22 stycznia 20024 r

 

 

W poszukiwaniu bezpiecznej przystani na trudne czasy zmian na świecie inwestorzy zwłaszcza Ci młodzi szukają alternatywnych możliwości i jedną  z nich są waluty cyfrowe a gwiazdą wśród nich Bitcoin.  

Aktualnie "internety" zasypane są informacjami na temat wielkiej hossy na Bitcoinie która potrwa nawet kilka lat a celem wzrostu dla Bitcoina jest 200, 300 tysięcy a nawet 1 milion dolarów. Absolutnie nie neguję wzrostu znaczenia technologii block chain ale też podchodzę do tego z dystansem. 

Giełdy walut cyfrowych są najmłodszym dzieckiem rynków spekulacyjnych świata anglosaskiego i co oczywiste najmniej dojrzałym. Jednocześnie najbardziej emocjonalnym  i charakteryzującym się tym, ze jest tu najwięcej jak najmniej doświadczonych inwestorów. To w konsekwencji powoduje bardzo dynamiczne ruchy na walutach cyfrowych. Jednym słowem jest to doskonały plankton dla dużych finansowych rekinów instytucjonalnych.   

Zobaczmy jak prezentuje się aktualnie techniczna ocena notowań na rynku Bitcoina. 

Jeśli przyjmiemy, że w okolicach szczytu przy 70.000 dolarów mieliśmy szczyt pierwszego impulsu wzrostowego to dołek z okolic 15.000 $ mógł być dołkiem korekcyjnego zygzaka i miałby postać fali a tegoż zygzaka. Aktualnie moglibyśmy kończyć falę b tego zyzgaka i mogłaby się rozpocząć ostatnia spadkowa fala c która mogłaby sprowadzić notowania gdzieś do strefy okolic między 10- tysięcy dolarów, ba z ekspansji można wnioskować, że cena z okolic 1500 $ tez nie powinna dziwić.  

Gdyby jednak dołek z okolic 15.000 $ potraktować jako początek pierwszej fali wzrostowej nowego impulsu hossy to okolice 45 000 tysięcy dolarów sa końcem pierwszej fali wzrostowej tego nowego impulsu i czeka nas teraz spory korekcyjny spadek który mógłby znieść notowania do strefy okolic między 35 a 25 000 $. Jeżeli wybite zostałoby wsparcie z okolic 25.500 $ to padłby średnioterminowy sygnał sprzedaży sugerujący możliwość spadku nawet poniżej 10.000 $. 

Tak więc kierunek notowań na dłuższy czas winien się rozstrzygnąć w najbliższych tygodniach. W krótkim terminie przy poziomie 43.800 $ padł sygnał sprzedaży ze stopem powyżej ostatniego szczytu i zapowiada nam to spore spadki ale póki co nie można jeszcze określić jaki one będą miały charakter. Możliwe, ze tylko  krótkoterminowy bo jak pisałem powyżej może je powstrzymać strefa 35.000-25.000 $ i tu teoretycznie mogłaby być zawrotka i znowu do góry. Na razie zakładam, ze zarabiać będą grający na spadki Bitcoina. Przynajmniej dopóki nie zostanie wybity ostatni szczyt co dałoby negację sygnału powstałego sprzedaży. 

Jak patrzę na notowania Bitcoina to przypomina mi to moja czasy studenckie gdy powstałą giełda w Wwie a notowane na niej spółki w kilka tygodni potrafiły zarobić 200 $ aby w kolejne dwa notowania spadły o 70 -80 %. Inwestorzy tamtych czasów traktowali giełdę bardziej jako grę hazardowa niż projekt inwestycyjny. Oceniam, że analogicznie jest dzisiaj z walutami cyfrowymi, weszło nowe pokolenie które ma różowe okulary, nie przeżyło nigdy pełnego cyklu hossy i bessy i zaczyna się uczyć rozumieć rynek przez pryzmat własnego subiektywnego postrzegania tego świata.  

Z rozmów z inwestorami którzy inwestują w świecie cyfrowych walut wnioskuję, ze wszyscy są podekscytowani tym, że lada chwila największe światowe fundusze inwestycyjne dostaną zgody na ETFy oparte na te waluty. Wszyscy z którymi rozmawiałem uważają, że  rynki będą po takich wydarzeniach tylko rosły bo przecież taki np. Black Rock będzie chciał zarobić ze 100 %. Ja powiem więcej. Taki Black Rock będzie chciał zarobić nie 100 ale nawet ze 300 czy 500 %. I zobaczycie niedługo, ze tak może być. Ale taki fundusz nie będzie zainteresowany kupnem po 45 000 $. Postawiłbym raczej na to, że zakupi z kilkoma funduszami trochę Bitcoinów i zwali cenę do kilku tysięcy dolarów, przytrzyma rynek ze 2-3 lata w kleszczach, wyleszczy plankton i po kilku latach rozpocznie hossę na której zarobić co najmniej 500 % ale start może być z dużo niższego pułapu. Operuję na giełdzie ponad 25 Lat więc wiem doskonale jak działają takie fundusze i wiele z tych metod doświadczyłem na własnej młodej entuzjastycznie nastawionej skórze. Powyższe słowa prosze traktować ku przestrodze bo to tylko jeden ze scenariuszy ale całkiem możliwy.  

Na dzisiaj obowiązuje sygnał sprzedaży od poziomu 43.800 $ ze stopem powyżej ostatniego szczytu.  Optymiści musza wierzyć, że sapdki sa tylko korektą po której może nastąpić wzrost do co najmniej poziomu historycznego szczytu (mogłaby to wtedy być korekta płaska a nie zygzak) a dopiero nowe ATH potwierdziłoby, że rynek jest w hossie. 

 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 Komentarze

[2023-12-14] Ozzy
Bedzie jakis etf na btc na GPW ?

[2023-12-19] CyfrowyLazarus
Panie Grzegorzu, jak mogę sie z Panem skontaktowac? Niestety nie moge sie do Pana dodzwonic...

[2023-12-19] G Nowak
prosze próbować tel podany na stronie jest aktualny

[2024-02-24] Gość
Czy może Pan wyjaśnić co ma Pan na myśli mówiąc o sesji w przypadku Bitcoina, skoro handel nim odbywa się w trybie 24/7?

[2024-02-25] G Nowak
@ gosc, sesja do analiz giełdowych to jeden dzień aczkolwiek można analizować też wszystkie inne interwały czasowe jak na innych instrumentach typu akcje czy waluty.

[2024-03-06] Gość
A gdzie najlepiej kupować bitcoina i jak to wyglada później z rozliczeniem z US. Zna ktoś może jakiś sensowny artykuł, który poruszałby te kwestie?

[2024-03-06] Janek
No chyba w każdym domu maklerskim mają cfd na Bitcoina

[2024-03-06] Gość
Janek, aaa człowiek myślał o bezpośrednim zakupie Bitcoina. Wtedy masz giełdy na których handluje się wyłącznie kryptowalutami, ale czy one wystawiają później pit? No tak można też przez różne kontrakty lub bodajże nawet etf, wtedy rzeczywiście chyba przez biuro maklerskie?

[2024-03-11] Gość
Mamy ATH na BTC. Na razie nie widać oznak nadchodzącej korekty. Rynek jak bardzo byczo nastawiany. Czyżby lecimy na 100k

[2024-04-17] Emil
co do BTC polecam słuchać Alessio Rastani na yt. Wieszczy 80-100 k w $ w końcówce lata. Póki co korekta ale nie niżej niż 50K https://www.youtube.com/watch?v=ypKzHYwuaDk

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)